21.5.2024 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

EVROPA: O tom polském blouznění

Před pár dny nový polský premiér Mateusz Morawiecki (PiS) zčásti rekonstruoval vládu, v jejímž čele stanul, a vzal to vcelku od podlahy s osmi ministry, když vyměnil například ministra zahraničních věcí či životního prostředí a štamdopede se setkal v Bruseli s J.C. Junckerem a F.C.G.M. Timmermansem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kohout 15.1.2018 10:02

Re: Pan Holásek ve svém svatém boji

Protiústavní? Tak mi ten bod ústavy ukažte.

Zatím se nikde nic takového neobjevilo, že byste byl první? Všichni se tím ohání, tak to musí být pravda?

Dřív se říkalo, že,žete, dnes je to fake news.

Z. Koutecký 15.1.2018 11:31

Re: Pan Holásek ve svém svatém boji

Nevím, zda odvolávání soudců ministrem spravedlnosti je v nějakém rozporu s polskou ústavou, ale připadá mi to jako nesmysl. Pan Valenta má možná na mysli, že je to v rozporu s naší ústavou, ale to samozřejmě Poláky zajímat nemusí. Fakt je ovšem ten, že pravomoc ministra spravedlnosti odvolat soudce vyvolala samozřejmě mezi soudci veliký rachot. Jinak, podle toho, co jsem si přečetl o polském systému jmenování soudců, tak ten polský systém se od našeho moc neliší, spíše je, na rozdíl od nás, transparentnější a zásadní vliv v něm mají soudci sami. Jsem však přesvědčen, že EU vadí především euroskeptické postoje současné polské vlády a celý soudcovský problém je jen záminka. Polsko se svými 40 mil. obyvatel a nepřátelským postojem k Rusku je příliš důležitou součástí EU, než aby mělo vládu, která by plně nepodporovala plány Bruselu. Tak se jí snaží nějak skřípnout. Pokud se to podaří, tak předpokládají, že zastraší i ostatní nespokojence, zejména ve východní části EU. Ještě budou ovšem muset něco vymyslet na Maďarsko. Ale s Maďary měli problém i sověti, takže tam to nebude snadné.

J. Kanioková 15.1.2018 18:41

1*

Z. Lapil 15.1.2018 16:20

Re: Pan Holásek ve svém svatém boji

Mají-li Poláci ústavní soud, pak je s podivem, že se na něj při podezření s protiústavnosti nikdo neobrátil.

Osobně, a nejspíš spolu s panem Holáskem, si myslím, že Brusel se nepouští do křížku s Polskem z dlouhé chvíle, ale že se chápe každé záminky, aby ukázal, kdo je tady pánem.

Například by mě v životě nenapadlo, že soudnictví je oblast, kterou efektivněji a vůbec lépe řeší nadstátní organizace.

F. Navrátil 15.1.2018 9:05

Kšeft je kšeft

Babiš už vyjádřil vstřícnost vůči Drahošovi. Tedy vstřícnost vůči EU a jejím dotacím.

P. Lenc 15.1.2018 10:38

Re: Kšeft je kšeft

A co jste čekal? Já o tom píši již delší dobu, že největší příjemce dotací Babiš nepůjde do střetu s EU.Do roku 2020, kdy se staneme čistým plátcem bude držet hubu a krok.A ty tanečky které předvádí jsou pro ty, kteří jsou trefení koblihou dostatečně tvrdě, aby mu je žraly i nadále.

P. Kolar 15.1.2018 6:12

Hezký :)))

Podporujme poláky !!! Třeba nám to jednou vrátí.

P. Dvořák 15.1.2018 3:26

Odjakživa se říkalo

"Držet hubu a krok." Jak zarytá pod kůži a pod nehty je autocenzura, když už několik roků čtu pořád jenom nemastné, neslané, rozplizle korektní "Držet ústa a krok."

Při zamýšlení se nad současnými kroky Jourové (té ukřivděné, nespravedlivě justicí vláčené nebožačky, ach!) mě opravdu vždy napadne, jak to vlastně tehdy všechno bylo. Jednoznačně mohu říct, že jí dnes věřím úplně stejně, jako tehdy.

To znamená vůbec.

M. Těhanová 15.1.2018 7:22

Re: Odjakživa se říkalo

máte pravdu s tou Jourovou. Zvláštní bylo, že když umřel ten pan Péťa, ( hlavní svědek), všechno umlklo a najednou žádný podvod nebyl.

A čím dál víc se přesvědčuji, že lidem, kteří se uchýlí k Babišovi se nedá věřit ani pozdrav.

P. Lenc 15.1.2018 9:41

Re: Odjakživa se říkalo

JO!

J. Kanioková 15.1.2018 18:47

No, já to až tak nevidím,

sleduji paní Janu Lorencovou, znám ji blíž, občas mě šokuje svou obr naivitou. Je to strašně hodná ženská, a jsem z toho docela perplex, jak ona Babišovi věří..