26.1.2021 | Svátek má Zora


Diskuse k článku

EVROPA: O hodných a zlých

Nevím, kolik je kterému z mých čtenářů let. Ale my starší si ještě pamatujeme, jak kdysi existovali dvojí Němci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Krešňák 22.2.2017 9:36

Dnes jsem tomu moc neporozuměl....

... pane Haasi, nevím co jste chtěl svým článkem říci. Tak snad jen toto vyjádření, již to v diskuzi zaznělo, "hodní a zlí" jsou všude. Možná to nevíte, ale UPA (Ukrajinská povstalecká armáda) bojovala proti Rusům ještě v roce 1957. A to my jsme byli zalezlí v Ruské pr.... až po krk. Nevím, ale není mně jedno, že Rusové anektují Krym, že jejich pátá kolona terorizuje východ Ukrajiny. Jak jistě víte, účel světí prostředky (i když se mně to občas nelíbí). Možná, že ti "Ukrajinští fašisti" jsou osvobozenenckou armádou. Krešňák

A. Alda 22.2.2017 11:35

K tomu Krymu:

Rusové si ho sami dobyli na Turcích. Před tím nikdy nespadal pod slovanskou vládu: ani v Kyjevě, ani v Moskvě.

Rusové ho dobyli a dočasně ho svěřili do správy Ukrajincům. Teď si ho zase vzali zpět. Myslím, že je to v pořádku. Ukrajinci tam žádní nežili a spravovali ho z Kyjeva špatně. Krym Rusům rozhodně přeji - určitě víc, než aby se tam zase vrátilo panství Turků.

Ukrajině Krym nepatřil a nepatří - pár let, kdy pod ni administrativně spadal z vůle předsedy Komunistické strany Sovětského svazu, nehraje žádnou roli. Ukrajině by ale také neměl patřit Lvov - to je historické polské město. Halič prostě není Ukrajina a Kyjevskou moc je třeba z Haliče vytěsnit. A také by jí neměla patřit Bukovina, protože ani ta nemá s Kyjevem a Ukrajinci nic společného. Ani Zálesí Ukrajině nepatří. A co teprve Podkarpatská Rus!

Ukrajina je hanebný stát, jehož většina území byla ukradena sousedům!

M. Prokop 22.2.2017 12:38

Re: K tomu Krymu:

Pak je ovšem otázka, co patří Rusku? Také nakradlo co se jen dalo.

M. Varadinková 22.2.2017 13:11

Re: K tomu Krymu:

Souhlas. Ukrajina je hanebný stát, který naprosto uměle poslepovali z nesourodých částí komunističtí diktátoři (Stalin, Chruščov....).

Ukrajina by se měla rozpadnout, tak jako se svého času rozpadl Sovětský svaz. A nechat jednotlivé části, aby si šly svou cestou podle vůle jejich obyvatel a ne podle diktátu kyjevských nácků.

O. Mayer 22.2.2017 13:31

Re: K tomu Krymu:

... jenom na okraj, ono tedy z Bukoviny mnoho (pokud vůbec něco) na Ukrajině nezůstalo. A to nemluvě o Zálesí (Transylvanii)

J. Farda 22.2.2017 16:09

Re: K tomu Krymu:

Konečně jsem pochopil, jak velký jste ženiální geopolitik! :-o