4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Diskuse k článku

EVROPA: O brexitu

I když světem hýbe aktuálně petrohradský a stockholmský teroristický čin a vedle toho bombardování Sýrie ze strany USA, není od věci podívat se na to, jak nám začala probíhat jednání o brexitu a co se dá ze začátku těchto jednání dedukovat pro jejich i naši budoucnost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Alda 19.4.2017 13:18

Re: Ale ano - byla to zrada de iure.

217/1991 Sb., § 27

102/1922 Sb., § 27

M. Prokop 19.4.2017 15:08

Re: Ale ano - byla to zrada de iure.

217/1991 Sb., § 27 - Zákon o zrušení zákona č. 73/1973 Sb., o branné výchově, ve znění zákonného opatření předsednictva Federálního shromáždění č. 17/1976 Sb.

102/1922 Sb., § 27 - to už je blíž, tak teď ještě, kde je tam napsána smluvní povinnost vynucovat neměnnost těch hranic.

:-P

M. Krátký 19.4.2017 15:23

Re: Gott straffe England!

pane Prokope - naprostý souhlas s vámi - právě čtu ( velmi pomalu - je to těžké čtení ) Druhou světovou válku od Winstona S. Churchila - první díl, a je jich šest - máte naprostou pravdu - pan Alda je naladěnej na jiné frekvenci ( česky se to říká : prudí ze zásady )

M. Prokop 19.4.2017 17:26

Re: Gott straffe England!

Ten Churchill je moc zajímavý, mám to doma, pomohlo mi to pochopit některé fajnovosti britského politického systému.

Jeho Dějiny anglicky mluvících národů jsou taky špičkové, škoda že končí dobou viktoriánskou.

M. Prokop 19.4.2017 17:31

Re: Gott straffe England!

Ono to bylo nepřímo. Frantíci měli smlouvu s námi, Britové zase s Frantíky, ale musel bych chvíli hledat, zda jim byli smluvně povinni pomoci jen v případě jejich napadení (což bych očekával), nebo i v případě "cassus foederis", kdyby Frantíci vyhlásili válku z důvodu spojeneckého závazku k nám.

Polsko už smlouvu s GB mělo a GB ji dodržela, ač to Polákům bylo platné jak mrtvému kecky. Holt Britové i s Frantíky zpočátku na Němce prostě neměli.

F. Houžňák 19.4.2017 11:49

Jenom technická, je to "Gott strafe England",

od slovesa strafen neboli potrestat, vyslov "štráfen", na rozdíl od slovesa straffen neboli upevnit, vyztužit, vyslov "štrafen". Jedna souhláska, zde "f", říká, že se předchozí samohláska vyslovuje dlouze, dvě souhlásky, že se vyslovuje krátce. Němci nemají čárky na označení délky samohlásky.

A. Alda 19.4.2017 13:28

Omlouvám se.

Máte naprostou pravdu.

S německým pravopisem mám stále problémy a zřejmě se to už nezmění.

J. Chaloupka 19.4.2017 9:54

Dovoluji si předvídat (predikovat - pro vzdělance),

že po dvou letech VB odejde bez jakékoliv dohody a 27 států bude pěkně rozhádaných. Možná už tajně některé státy s VB vyjednávají. Ale do novin to samozřejmě nepřijde.

A. Alda 19.4.2017 10:12

Angličané jsou většími mistry intrik než Francouzi.

A Němci intrikovat neumí vůbec - a nikdy to neuměli.

A tak myslím, že Vaše proroctví je velmi důvěryhodné.

J. Nový 19.4.2017 9:42

Rozvod

při rozvodu jsou dvě možnost. Buď se oba dohodnou, protože chtějí klid, stanoví si podmínky a po rozvodu se v klidu baví dál nebo začne jeden z partnerů dělat naschvály a to jen proto, aby ten druhý "litoval" a tím nutí i toho druhého, aby reagoval podobně.

Bohužel mám pocit, že mnozí představitelé EU chtějí zvolit tu druhou možnost a to je dost smutné.

M. Prokop 19.4.2017 9:54

Re: Rozvod

Smutné to, ale pochopitelné. EU se hroutí a eurosoudruzi "jedou na tygru".

P. Zinga 19.4.2017 9:39

Co se Gibraltaru týká,

londýnské elity důrazně připoměly, že je Britskou, zažitou tradicí, bránit svou integritu i vojenskou silou. Článek věrně -i když neúplně- zobrazuje malost a zákeřnost bruselských politiků. A vlastně nejen bruselských, ale pro-bruselských. Včetně Sobotky.

V. Novák 19.4.2017 9:15

Pokud bude na Gibraltaru referendum o setrvání v Británii,

je předem zřejmé jak dopadne - Gibraltařané jsou britštější než Britové a i když hlasovali pro setrvání v EU, rozhodně se nemíní stát Španěly. Podobně jako Krymané jsou ruštější než Rusové z "Velké země" a rozhodně se nemínili stát Ukrajinci.

Nevšiml jsem si žádné EU podpory skotského referenda o odtržení od Anglie, naopak jsem zaregistroval mnoho prohlášení, které varovalo Skoty, že se nestanou po případném odtržení atomaticly členy EU a budou si muset projít vstupní procedury od začátku, Což mi připadá nelogické - když je Británie hodna členství, tak jsou snad hodny členství i její jednotlivé (sou)části...

Jak to bude s Iry, neví nikdo, asi nejméně oni sami. Rozhdodně by nebyli spokojení, kdyby mezi nimi v Irsku a nimi v Ulsteru byla plnotučná vnější schengenská hranice. Ale proč by měla být, když ani Irsko ani Británie v schengenském prostoru nejsou a hraniční problém si obě země vyřešily bilaterálně? Osud Ulsteru vyřeší postupně vyšší porodnost katolíků. Nevyřeší-li ho dříve vyšší porodnost muslimů...

J. Lambert 19.4.2017 9:25

Re: Pokud bude na Gibraltaru referendum o setrvání v Británii,

Starost o Iry prenechte Irum. Ti nejpozdeji od r. 2008 (kdy v zemi skoncil hospodarsky EU-zazrak) zase pilne emigruji. Pokud do nich ovsem zacne stourat Brusel, muze to tam dopadnout jako v Syrii - tam EU take ze vsech sil fedrovala Arabske jaro, ktere se v zemi tak nejak nechtelo rozpucet...

V. Novák 19.4.2017 9:35

Pokud bude na Gibraltaru referendum o setrvání v Británii,

Nebojte - starost o Iry s chutí obrovskou přenechám Irům. Ty nezvládli ani Britové... a pak snad ještě Afghánce...

Vae narážka na "Irské jaro" může připadat leckomus jako přehnaná (zvláště má-li historické povědomí autora článku) - ale není to ještě 100 let, kdy se Irové s Angličany stříleli po ulicích v regulérní občanské válce, z níž vzešla Irská republika. A donedávna považovali Iry, kteří za 2. světové války odešli bojovat za Británii, za zrádce. Rehabilitovali je až v tomto století, což jim bylo zajisté ho-dně platné...

P. Zinga 19.4.2017 9:51

Re: Pokud bude na Gibraltaru referendum o setrvání v Británii,

Ale nebude, nemělo by smysl, protože by se hlasovalo v celé Británii a nikoli pouze na Gibraltaru. Můžete hádat, jak by to dopadlo.

V. Novák 19.4.2017 10:57

Pokud bude na Gibraltaru referendum o setrvání v Británii,

O Skotsku se taky hlasovalo a případně bude hlasovat pouze ve Skotsku.

P. Zinga 19.4.2017 14:09

Re: Pokud bude na Gibraltaru referendum o setrvání v Británii,

Nechci se hádat, ale Gibraltar nemá stejný status jako Skotsko - jedná se o Zámořské území, jako např. Falklandy. Poučte mě, jestli se mýlím.

V. Novák 19.4.2017 17:39

Pokud bude na Gibraltaru referendum o setrvání v Británii,

I na Falklandách proběhlo referendum o setrvání v poddanství HMQ. Proti byl jeden hlas - a od té doby se Falklanďané (údajně) pídí po tom, kdo byl ten vlastizrádce...

To víte, anglosasové - i referendovat smějí a výsledky jejich referend se přijímají. To nějací slované... jen kdyby se výsledky shodovaly s přáním EUSA, jinak je referendum nepřijatelné!

Ala referendum asi opravdu na Gibraltaru nebude, bylo by zbytečné.

S. Netzer 19.4.2017 9:09

Rivalita mnichů

spravujících Chrám Božího hrobu není údajná, jak tvrdí autor. Rvou se jak vzteklí psi https://www.youtube.com/watch?v=zOgktddPHZI

J. Fridrich 19.4.2017 9:08

Anglie se po Brexitu nehroutí a ani se nezhroutí - více

Anglie se po Brexitu nehroutí a ani se nezhroutí - více se obávejme o Evropu, nyní vedenou k rozvratu a záhubě. Ekonomická spolupráce přece může a musí dál normálně pokračovat - je to v zájmu jak Anglie, tak EU - ale z vedení EU musí odejít ti nynější šílení vůdci Juncker, Schulz a spol. kteří vedou Evropu do rozvratu, rozpadu a zničení.. Anglie do EHS-EU chtěla a i vstoupila - ale do JINÉ EVROPY - vedené normálními vůdci-STÁTNÍKY.. Otci Zakladatelé spolupracující Evropy to narýsovali jinak - a správně. Nemohli ovšem předpokládat, že za 50-60 let přijdou ( bohužel svobodně zvolení stádem nemyslících ovcí-občanů evropských zemí ) do čela hlavních zemí Evropy nerealističtí, pseudohumánní slaboši, kteří při prvních krizových zkouškách - Ruská agrese v Evropě a agresívní Islám pochodující do Evropy totálně selžou..

M. Valenta 19.4.2017 9:06

Na EU A na Brexit je tisíc názorů,

ale že ředitel Ústavu práva a právní vědy není sto pochopit, že vyjednávání týkající se celku musí vést organizace jako taková a ne separátně každý za sebe, je úsměvné.

J. Kombercová 19.4.2017 9:34

Re: Na EU A na Brexit je tisíc názorů,

Jj., jen abychom nepropásli další příležitost držet hubu.

M. Valenta 19.4.2017 9:53

Re: Na EU A na Brexit je tisíc názorů,

Sebevědomý stát/jedinec se prosadí a zároveň dovede přijmout i názor většiny.

J. Kombercová 19.4.2017 10:08

Re: Na EU A na Brexit je tisíc názorů,

Protože jsem zaznamenala, že do vyjednávání bude zapojen pan Telička, takk zas až takové obavy nemám; tenhle pán už svoje vyjednávací kvality prokázal před časem.

A. Alda 19.4.2017 10:20

Žádný celek není.

A nikdy také nebyl.

M. Valenta 19.4.2017 10:38

Re: Žádný celek není.

To jste si spletl s pánem Bohem pane Alda. Ale přesto já na rozdíl od Vás si zcela jistí nejsem.

A. Alda 19.4.2017 10:44

Vy vidíte EU jako nějaký celek?

Je tedy rozhodně ne. Jde o seskupení států svázené konglomerátem smluv. Nic víc.

I. Mertl 19.4.2017 10:35

Re: Na EU A na Brexit je tisíc názorů,

Drobná poznámka: Onen "Ústav ..." není žádná vědecká instituce nebo vysoká škola, jak se název snaží předstírat, ale komerční firma prodávající diplomy MBA, BBA, DBA a jiné neakademické "manažerské hodnosti". JUDr Lisse je ředitelem oné věci.

A. Alda 19.4.2017 10:42

Doporučuji ARES

http://wwwinfo.mfcr.cz/ares/ares_es.html.cz

Je to dost fascinující, co vše vyběhne k názvu "ústav práva a právní vědy". Což ovšem neznamená, že autor článku je blbec a ničemu nerozumí, že...