11.8.2022 | Svátek má Zuzana


Diskuse k článku

EVROPA: O brexitu

I když světem hýbe aktuálně petrohradský a stockholmský teroristický čin a vedle toho bombardování Sýrie ze strany USA, není od věci podívat se na to, jak nám začala probíhat jednání o brexitu a co se dá ze začátku těchto jednání dedukovat pro jejich i naši budoucnost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 19.4.2017 13:08

Re: Na EU A na Brexit je tisíc názorů,

Aha - takže cosi jako plzeňská rychlopráva...

J. Jurax 19.4.2017 17:56

Re: Na EU A na Brexit je tisíc názorů,

Až na to, že EU je takový celek necelek. A země EU jsou zatím přinejmenším formálně suverénní, takže mohou na bruselské pitrysy hodit bobek. Tedy teoreticky.

Navíc jen naivní bloud a ještě eurohujer by věřil, že eurobonzové by vedli vyjednávání tak, aby nejen nepoškodili zájmy ČR, ale ještě ČR prospěli.

S. Netzer 19.4.2017 9:01

"... jestli sáhne Německo

... prostřednictvím politických představitelů EU Britům na zmiňovaný Gibraltar a Němci se začnou Britům vměšovat do jejich vnitřní i mezinárodní politiky, pak by při současné náladě Britů mohl nastat problém."

Takovou "myšlenku" může zplodit jen chorá mysl.

J. Lepka 19.4.2017 10:38

Re: "... jestli sáhne Německo

Jojo.Jedna chorá mysl vám sedí na kancléřské sesli a další se tam vehementně cpe.

S. Netzer 19.4.2017 10:49

Re: "... jestli sáhne Německo

Váš osobní názor na kancléřku a pretendenta nevyvrací slabomyslnost autorova tvrzení o německém vměšování do "vnitřní i mezinárodní politiky" Británie.

V. Adrak 19.4.2017 16:53

Re: "... jestli sáhne Německo

Opět začíná ein kessel buntes Síby Netzerové.Vstup zdarma.

V. Novák 19.4.2017 8:59

Ředitel Ústavu práva a právní vědy neměl tušení

o britském angažmá v Jeruzalémě a okolí? Až ČT ho musela poučit?

I o historických a právních otázkách kolem Chrámu Božího hrobu?!?

No, to bude pěkně plzeňský ústav...

A. Alda 19.4.2017 10:46

Nechte Plzeň na pokoji, když jde o ryze pražskou záležitost.

Konkrétně o Holešovice.

M. Šejna 19.4.2017 7:44

"kvalita" článku ....

"kvalita" článku a "znalosti" autora odpovídají autorovu prohlášení, že nevěděl, že se Britové v Palestině někdy nějak historicky angažovali. A tenhle historik-analfabet je ředitem jakéhosi Ústavu práva a právní vědy, který si v roce 2003 sám založil a dal si funkci ředitele. Zdá se, že ředitele a zakladatele ústavu dnes může dělat i koloběžka.

P. Lenc 19.4.2017 7:57

Re: "kvalita" článku ....

Protože autor mluví o oblasti Božího hrobu, kde Britové opravdu neměli zájem svým vměšováním rozviřovat i tak napjaté náboženské spory, tak nikoliv autor, ale vy vypadáte na hodně ojetou koloběžku.

M. Šejna 19.4.2017 8:12

koloběžko Lenci

přečtěte si ten článek ještě jednou. Pak možná pochopíte.

Každopádně Boží hrob leží v Jeruzalémě, a ten zas leží na území bývalého Britského mandátu Palestina, z jehož části vznikl po válce Izrael.

Pokud někdo napíše, že nevěděl o tom, že se Britové v této oblasti nějak historicky angažovali, pak ze sebe dělá hlupáka v přímém přenosu, i kdyby se ho Lenc stokrát zastával.

P. Lenc 19.4.2017 9:06

Re: koloběžko Lenci

Koloběžko Šejno, buď opravdu nechápete psaný text, nebo a to je pravděpodobnější, že jako vždy tento text a v tom jste opravdu jednička, propagandisticky otočíte.Vlastně u vás nic nového, tvrdím již delší dobu, že v jedné či dvou větách dokážete uděla z bílé černou a naopak.Ať čtu jak chci,tak o tom ,že autor někde píše, že se Britové v Palestině jako takové neangažovali tam čtete asi jenom vy.Autor a píši to znovu píše o oblasti Božího hrobu, takže to, co o vás píši výše platí a můžete kníkat jak chcete.

M. Šejna 19.4.2017 9:12

komický Lenc

nejsem sám, komu připadá autorova neznalost historie britské angažovanosti na Blízkém vychod trapná. Ale Lenc tady bude sám a jediný hrdinně dál obhajovat autorovu neznalost až do roztrhání těla.

P. Lenc 19.4.2017 9:51

Re: komický Lenc

Začínáte být opravdu trapná figurka.

J. Lambert 19.4.2017 9:17

Re: koloběžko Lenci

On tam pan Sejna cte to, co tam CHCE cist. To je dnes velice trendy (whishful thinking) - viz zoufala antitrumpovska a od vcerejska nove take antimayovska kampan. To vse je ubohe a omsele, neb uz to zde v nejruznejsich podobach bylo.

M. Šejna 19.4.2017 9:26

Lamberte

Británie v době mandátu nad Palestinou potvrdila status quo ohledně správy Božího chrámu. A to písemně, nikoli jen politickým prohlášením. Takže já nepotřebuji číst jen to co chci, ale čtu to, co autor článku do slova a do písmene napsal - tedy to, že o tom nic nevěděl a až ČT ho musela poučit.

M. Šejna 19.4.2017 9:21

dodatek ke komikovi Lencovi

Status quo ohledně správy Božího hrobu ustanovil v roce 1757 turecký sultán. Tento status pak potvrdila i Británie v době britského mandátu nad Palestinou.

Tohle vědí všichni, kteří se o historii Blízkého východu zajímají. Jen Lenc a autor článku jsou koloběžky.

A. Alda 19.4.2017 10:53

Pane Šejno,

ani já jako bigotní katolík jsem nevěděl, že v Chrámu Božího hrobu je nějaké britské lešení. Co ale vím, je to, že anglikánská církev nemá k Chrámu Božího hrobu žádná práva. Ale bez ohledu na tyto konfesní problémy autor článku zcela zjevně použil reportář ČT o odstranění zrezivělého britského lešení z Chrámu Božího hrobu jen jako úvod eseje o úplně jiných problémech. V jeho článku zcela zjevně nejde o Boží hrob a nějaké staré lešení z dob britského protektorátu. To, že zrovna na tom se točíte, nasvědčuje Vaší zlé vůli.

V. Novák 19.4.2017 17:43

Re: Pane Šejno,

Autor se chtěl předvést, jak je vzdělan - a předvedl leda jak je zdělaný. To se polovzdělancům stává.

J. Farda 19.4.2017 22:17

Re: koloběžko Lenci

Pan Šejna nejspíš nezná pojem oslí můstek a nejen proto se do pana Lence

opírá. Stejně "vtipně" jako s "koloběžkou" Lencem se lze otřít o jeho

příjmení evokujícího semínkového generála. Profláklého .... :-(

J. Nový 19.4.2017 7:30

ČT

ČT opravdu nezklame a souhlasím, že tak nenávistné médium (abych sám použil poslední dobou mediálně velmi oblíbené slovo) tady dlouho nebylo. Bohužel to nese ovoce, jak jsem byl včera sám svědkem, když jsem byl včera na pivu a jeden dobrý známý prohodil, že doufá, že jim (rozuměj Britům), to dá EU pořádně sežrat (Brexit). Já se na něj podíval a ptám se proč? A on že prostě proto, že když chtějí odejít z EU, tak aby to pořádně pocítili. Tímto prohlášením jsem byl velice zklamán, ale asi to je důsledek té protibrexitovské masáže evropskými médii. :-(

M. Šejna 19.4.2017 7:49

pane Nový

já si narozdíl od Vás pamatuji, kolik Čechů v roce 1992 doufalo, že rozdělení Československa dají Češi Slovákům pořádně sežrat.

Ale já chápu, že Vy jste byl určitě jeden z mála, kteří tehdy fandili Slovákům v jejich odporu proti zlé Praze stejně, jako dnes fandíte Britům v odporu proti zlému Bruselu.

P. Lenc 19.4.2017 8:07

Re: pane Nový

A já si na rozdíl od vás pamatuji, kolik Slováků chtělo po čehůnech zaplatit dokonce i československou vlajku, pamatuji si jak plánovali "udělením" slovenské EU hvězdičky možnost vrátit čehůnům "křivdy" kterých se ti nenávidění čehůni na chudácích Slovácích dopouštěli.A to, že považujete Brusel za hodný a Británii za tu hloupou, případně zlou, to není nic divného u levičáka vašeho ražení.

M. Šejna 19.4.2017 8:18

Lencovo kouzlo nechtěného

tak doufejme, že Britové nebudou chtít po EU zaplatit i eurounijní vlajku, aby vrátili nenáviděné Evropě všechny křivdy, kterých se EU doppuštěla na chudácích Britech.

Jen mě nenapadlo, že pravičák Lencova ražení nepochopí, že Slovensko bylo tehdy tou současnou Británií a Praha tehdy tím současným Bruselem. .

:-D

J. Nový 19.4.2017 8:51

Re: pane Nový

Pane Šejno věřte nebo ne. Mně bylo rozdělení Československa ukradené. Bez jakékoliv nenávist nebo nesouhlasu jsem i tenkrát tvrdil, že když chtějí jít, tak ať jdou. A to samé si myslím u Británie. Je to jejich věc, ne moje.

Proč loudíte z lidí černou nebo bílou? Možná je to vaše povaha, ale já opravdu nemusím buď fandit nebo nenávidět. Já znám i šedou a možná i jejích 50 odstínů :-)

M. Šejna 19.4.2017 8:58

pane Nový

já mám na odchod Britů z EU stejný názor, jako Vy. Když chtějí odejít, tak ať jdou. Jen opravdu netuším, proč by jim EU měla dát na odchod nějakou výslužku a jednat s nimi dva roky o podmínkách odchodu. Jak už tady někdo napsal přede mnou, Slovensko se s Českem rozešlo během půl roku včetně měnové odluky, kterou Britové dělat nemusí, protože mají svoji vlastní měnu. Vypadá to na to, že Britové odchod dost prodlužují, což předvedli i tím, že aktivaci článku 50 oznámili až tři čtvrtě roku po referendu. Není to EU, která jim brání odejít, je to Británie, která s odchodem otálí.

J. Nový 19.4.2017 9:37

Re: pane Nový

Se Slováky jsme se rozešli tak rychle možná právě proto, že jsme se nemuseli bavit s EU a plnit nebo aktivovat nějaké články.

Být ten rozchod dnes, tak by to určitě tak rychle nešlo. Alespoň já jsem o tom přesvědčen.

A. Alda 19.4.2017 10:29

To je pravda.

Protože jsme nemuseli brát ohledy na nikoho jiného než sami na sebe navzájem, proběhlo to klidně a rychle a slušně. Ovšem já jsem skoro plakal. Narodil jsem se v Československu, to byla moje vlast. Jedu-li dnes na Slovensko, připadám si stále jako doma, jsem stále ve vlasti. Cizinou je pro mne území za hranicemi s Rakouskem a Německem (vyjma druhé strany Krušných hor, která ač v Německu, je mi též vlastí). V Polsku je pro mne cizinou až území za Slezskem, i když v samotném Slezsku je dnes mnoho lidí, kteří jsou pro mne cizinci. Slovensko jako cizí zemi prostě vnímat nedokážu.

Máme to v té střední Evropě prostě složité.

P. Zinga 19.4.2017 9:48

Re: pane Nový

Pane Šejno, Britové žádnou výslužku nechtějí, právě naopak, bruselští idioti požadují 60 miliard EUR. Za co? Ostatně, britská justice již dala najevo, že v případě souhlasu vlády s tímto nestydatým požadavkem by se tato vystavila žalobě zpronevěry. A "otálení" Británie je pro vazaly, těšící se na "dotace", požehnáním. Protože pak bude utrum. Jestli jste si, pane Šejno, nevšiml, Británie dávala EU daleko více, než dostávala. A to bude bolestně chybět. Mě ne.

A. Alda 19.4.2017 10:49

Britové mají velkou výhodu,

že jsou odděleni mořem. Když se s EU nedomluví, tak to prostě všechno přeseknou. Dovedete si představit, co by se dělo, kdybychom takto chtěli odejít jako první my?