25.10.2021 | Svátek má Beáta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
cheve7 26.3.2007 19:23

Co přinesl nový silniční zákon? Šikanu a perzekuci obyvatelstva,nic víc.:

Co přinesl nový silniční zákon? Šikanu a perzekuci obyvatelstva,nic víc.

Téměř rok po platnosti nového silničního zákona se ukazuje, že nehodovost na našich silnicích se nezlepšila. Policie ale získala nepřiměřenou moc a také jí k šikaně obyvatel hojně využívá. Např. v Praze policie číhá za bukem u nějaké čtyřproudé přehledné svodidly opatřené komunikace (např. ul. Vrbenského Praha 7), kde záměrně ponechává rychlost 50km/h a poté řidiče perzekuuje. Stačí dva  přestupky s překročením rychlosti o více než 20km/h a řidič může přijít o oprávnění až na 6 měsíců. I když má jen 6bodů. Co dělají poslanci, když se ukazuje, že nehodovost díky novému zákonu neklesla. Proč již dávno neprojednávají slibovanou novelu. Nebo jim tento stav také vyhovuje? To jsme ale v komunismu. 

Ladislav N. 26.3.2007 19:35

Re: Co přinesl nový silniční zákon? Šikanu a perzekuci obyvatelstva,nic víc.:

A co byste chtěl po Paroubkových komunistech, aby blbý zákon, který prosadili s komunisty a lidovci, teď očesali v parlamentu o vlastní blbost do něj vloženou?  ;-)

Od prvních chvil jeho platnosti bylo jasné, že výrazný pokles nehodovosti či těžkých následků nehod měl souvislost s příznivým počasím a změnou pravidel nahlašování nehod policii, a ne poklesem skutečného množství škod. To jenom Bambas a spol. si vytvářele "image úspěšnosti" - a teď skromně mlčí... ;-P

Aron Prevoznik 26.3.2007 20:24

Re: Co přinesl nový silniční zákon? Šikanu a perzekuci obyvatelstva,nic víc.:

mezi policisty celeho sveta ciha  i skodolibost a mezi czridici vladne vyjimecna primo svetova touha po riziku z jizdy. 

Ludva 27.3.2007 17:44

Re: Co přinesl nový silniční zákon? Šikanu a perzekuci obyvatelstva,nic víc.:

Policie nic nevyřeší, je třeba svěřit měření rychlosti a dokumentaci přestupků soukromé firmě a při nezaplacení pokuty hned exekutora. Jinak se jezdit nenaučíme.