4.12.2021 | Svátek má Barbora


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ludva 27.3.2007 17:44

Re: Co přinesl nový silniční zákon? Šikanu a perzekuci obyvatelstva,nic víc.:

Policie nic nevyřeší, je třeba svěřit měření rychlosti a dokumentaci přestupků soukromé firmě a při nezaplacení pokuty hned exekutora. Jinak se jezdit nenaučíme.

kherink 26.3.2007 23:17

Re: Re: Re: Re: Re: Pane premiére,

uz jsi se projevil to by stacilo ne?!:-DRv

CTOKOKOTOB 26.3.2007 23:12

Ježíši ! Po Paroubkovi a Klausovi další písmák

Zápotocký se spolu s Juldou Fuldou tetelí v hrobě blahem, kolik mají následovníků

;Mirek od lesa 26.3.2007 20:59

Evropa je naše poslední naděje v globalizaci

jinak se v tom Čínou a Asiaty ovládaném světě ztratíme. Naše textilky už skončily, mnohé jiné firmy zápasí o přežití. Pouze v jednotě je síla! Proto hledejme své spojence tam, kde jsme je už dávno mívali- v křesťanských zemích. Nejde zde vůbec o ohrožení národa z jakýchsi nacionalistických kruhů, dnes se jedná o ohrožení ekonomické.

Podezírat EU z nacionalismu je anachronismus.

Marcela 26.3.2007 20:26

Re: Re: Re: Moje důležitost

Záležitosti tohoto státu ale jsou i mojí věcí a věcí lidí, kteří v tomto státě žijí, v tomto státě  odvádějí daně a jsou v tomto státě doma.Já nejsem v žádné straně, takže můj stranický prezident není. Že ovšem mluví i za mne, to je pravda. Já s ním docela často souhlasím.

Aron Prevoznik 26.3.2007 20:24

Re: Co přinesl nový silniční zákon? Šikanu a perzekuci obyvatelstva,nic víc.:

mezi policisty celeho sveta ciha  i skodolibost a mezi czridici vladne vyjimecna primo svetova touha po riziku z jizdy. 

Ladislav N. 26.3.2007 19:35

Re: Co přinesl nový silniční zákon? Šikanu a perzekuci obyvatelstva,nic víc.:

A co byste chtěl po Paroubkových komunistech, aby blbý zákon, který prosadili s komunisty a lidovci, teď očesali v parlamentu o vlastní blbost do něj vloženou?  ;-)

Od prvních chvil jeho platnosti bylo jasné, že výrazný pokles nehodovosti či těžkých následků nehod měl souvislost s příznivým počasím a změnou pravidel nahlašování nehod policii, a ne poklesem skutečného množství škod. To jenom Bambas a spol. si vytvářele "image úspěšnosti" - a teď skromně mlčí... ;-P

cheve7 26.3.2007 19:23

Co přinesl nový silniční zákon? Šikanu a perzekuci obyvatelstva,nic víc.:

Co přinesl nový silniční zákon? Šikanu a perzekuci obyvatelstva,nic víc.

Téměř rok po platnosti nového silničního zákona se ukazuje, že nehodovost na našich silnicích se nezlepšila. Policie ale získala nepřiměřenou moc a také jí k šikaně obyvatel hojně využívá. Např. v Praze policie číhá za bukem u nějaké čtyřproudé přehledné svodidly opatřené komunikace (např. ul. Vrbenského Praha 7), kde záměrně ponechává rychlost 50km/h a poté řidiče perzekuuje. Stačí dva  přestupky s překročením rychlosti o více než 20km/h a řidič může přijít o oprávnění až na 6 měsíců. I když má jen 6bodů. Co dělají poslanci, když se ukazuje, že nehodovost díky novému zákonu neklesla. Proč již dávno neprojednávají slibovanou novelu. Nebo jim tento stav také vyhovuje? To jsme ale v komunismu. 

Ladislav N. 26.3.2007 18:54

„Firma EU“ potřebuje změnu vedení

„Firma EU“ potřebuje změnu vedení 

V Berlíně se o víkendu slavilo padesát let Evropské unie. Ale je vůbec co slavit? Evropa ztrácí glanc, stárne a do jedenadvacátého století rozhodně nevstoupila jako ekonomický suverén. Slovně již změnila priority, jednou z nich je zvýšení konkurenceschopnosti. Cíl tedy máme, ale je třeba definovat, co musí Evropa udělat, aby v globálním světě a globální hospodářské soutěži přežila.

Zkusme se zamyslet, jak by si s takovým úkolem poradil špičkový manažer, generální ředitel (Chief Executive Officer – CEO) velké nadnárodní společnosti. Takové, která působí ve více než třiceti zemích světa a má dvě stě tisíc zaměstnanců.

Za jakých podmínek by si firma udržela konkurenceschopnost, aby byla úspěšná? Zmíním některé nezbytné předpoklady: ... viz článek Idnes

Ladislav N. 26.3.2007 18:52

Re: Znatelný posun !

Hehe, Vízku, je směšné, když blábolící komunista jako vy vyzývá Václava Klause k přemýšlení...  Ale od hlupáka moudrost čekat nelze... ;-P

Sekac 26.3.2007 18:31

ELTODO

No 26.3.2007 17:26

Re: Tohle je "směr nové integrace"...

A proč nebyl v Berlínu? Že by se nedomluvil? Vždyť podle německé Wikipedie mluví (neben)česky, německy, anglicky, rusky a polsky. Kam se jní hrabou.

PetrH 26.3.2007 17:24

Re: Re: Re: Pane premiére,

Futrál je správně. Pouzdro jste vy.

janoryna 26.3.2007 17:04

pan premiér žertuje

Nyní není sama schopna bránit se teroristickým hrozbám, natož obstát v ostrém válečném konfliktu, a je prakticky zcela odkázána na pomoc USA. Na mezinárodním poli je EU stále slabým hráčem.  Není dokončena plná liberalizace vnitřního trhu, nejsou odstraněny diskriminace v přístupu ke čtyřem základním svobodám, bariéry v podnikání, zbytečné regulace a byrokracie. tohle na hony zavání euroústavou a evropskou federací. to. o čem mluví znamená na př. evropskou armádu, bariéry v podnikání se odstraní jednotnými předpisy, jednotnou daňovou politikou atd. na základě evropské ústavy, protože jinak ty rozdíly jsou vždy bariérou, viz příklad USA, kdr právě tohle odstrňují federální předpisy nadřazené předpisům států.

vita 26.3.2007 16:46

Re: Re: Re: Re: Pane premiére,

Zrovna u auta Blesku bych mu vytknul jedině to, že kopnul do neviného auta a ne do paparazziho.

Na tekuté nervy má nárok každý, ale premiér ve Sněmovně by je měl převést do pevné fáze. Rozhodně by ho nemělo překvapit, že opozice není součástí vlády...

Saša 26.3.2007 16:41

Doufám, že předseda vlády

má připraven také krisový scénář vystoupní ČR z EU.

Například daňový ráj, absolutní svoboda slova, maximalisované právo asylu, důsledné bankovní tajemství, americká vojenská základna na Moravě a ruská vojenská základna v Čechách, výrazné zpoplatnění transitu, obchodní dohoda s Čínou...

vita 26.3.2007 16:35

Re: Re: Pane premiére,

Pokud si vzpomínám, celé roky Topolánek pro jistotu nehovořil vůbec, tak nanejvýš odvedl stádo ODSáckých hlasujících robotů ze Senátu, když se měl projednávat volební zákon. Ani nemusel nic říkat, ba ani ukazovat a jasně vyfakoval všechny, kteří se chytali o tom debatovat. Vrátili se, odhlasovali - a divili se, když jim odhlasované hodil ÚS na hlavy.

Začal se projevovat až kolem sjezdu ODS, kde se voli nástuce Klausův. A první výrok, který si od něj pamatuju, byl Chlap s gulama na Tošenovského.

Jinak řečeno - dokud byl za bukem v Senátu, dokud na něm nezáleželo a dokud držel hubu, mohl si leckdo myslet, že támhle by mohl být docela slušný politik. Jakmile se začal projevovat, projevuje se dle přirození - jako hulvát a buran všech buranů futrál. Nebo pouzdro?

Karel 26.3.2007 16:28

Re: Mně se líbí, jak se Zima zašifroval - dokonce i s velkým

A k tematu debaty nemáte nic?

Karel 26.3.2007 16:26

Re: Re: Moje důležitost

Záležitosti tohoto státu, paní Marcelo, nejsou Vaší soukromou věcí a Vašeho pana stranického presidenta také ne.

F.Vízek 26.3.2007 16:08

Znatelný posun !

Za připomenutí stojí slova přednesená ekonomem, politikem, někdejším ministrem financí, dlouholetým premiérem a v té době předsedou Poslanecké sněmovny a současným prezidentem Václavem Klausem. Stál sice počátkem 90. let  u podpisu asociačních dohod, ale měl prst vždy varovně vztyčený. Napsal tehdy doslova: „Dnešní proces dobrovolného vzdávání se suverenity a předávání pravomocí do nadnárodních rukou je něčím úplně výjimečným. Je popřením evropských dějin, je pokusem vyhnout se dějinám, je pokusem o jejich překonání vědomým lidským projektem konstruktivistického typu, který se chce obejít bez některých konstant lidského chování a bez některých ověřených zkušeností z evropských dějin.  Je to projekt riskantní a měli bychom o něm více a poctivěji přemýšlet.“

Přemýšlet je potřeba a snad i u Václava Klause vedlo k znatelnému posunu v chápání procesu evropské integrace. Díky za to ! Doufám, že motivem pro změnu nejsou pohnutky ryze osobní a účelové.

Žulový Aston 26.3.2007 15:27

Re: Re: Re: Re: Pane premiére,

Děkuji Vám za obsáhlé vysvětlení, pochopil jsem, že pan Topolánek není mimořádné hovado, jen takové obyčejné, jako každé druhé...zkrachoval jako každý druhý, ve srovnání s P. Morozovem je to vzor slušného člověka (nakonec ve srovnání s Kajínkem také). Jaksi jste, Ančí, nepochopila, že jsme se snažil napsat, že ta poslední doba trvá nějak dlouho. Včera šly Vámi i mnou nešmírované gule skákat padákem. Chválabohu se padák otevřel a tak bude sranda dál....a Vy taky pište víc, to je skoro lepší než valašské prstové divadlo...  

F.Vízek 26.3.2007 15:11

Nestačí hrdě vystrčená brada

V roce 2050 má mít Evropa pouze 400 milionů obyvatel. Samotná Čína 1 500 milionů a samotná Indie dokonce ještě víc.  O svoje místo při ovlivňování světových záležitostí se už nyní hlásí nejen USA a Rusko, ale zejména právě Čína, která bude podle ekonomických prognóz  už za pouhých 13 let zemí s druhým největším HDP na světě (čtyřku příštích nejsilnějších byl doplnil o  Brazílii). Právě tyto čtyři země mají dnes největší míru ekonomické dynamiky ve světě.  Připomínat Japonsko, Koreu atd. je snad zbytečné. 

Má-li Evropa nadále sehrávat významnou roli, potom je nezbytné, aby  Evropská unie nebyla oslabována vnitřními spory o šíři a rozsah své integrace.   A "bažantům" - jako je Česká republika -  (kteří byli 50 let pouhými diváky integrace) by slušelo trochu pokory k dílu, které bylo za půl století vykonáno.  To neznamená, že máme mlčet, shrbit se a všemu tleskat -  to po nás ostatně nikdo rozumný ani nechce - ale mně se zdá, že naši představitelé mají příliš "široká ramena"  a příliš "vystrčenou bradu", aniž by mohli partnerům nabídnout na podnose vlastní domácí úspěchy, čili vlastní kvalitu, která by jim dala právo "školit a učit" jiné.  Buďme na zemi a buďme trochu pyšní na to, že o nás Evropa stojí, že nám naslouchá a že nám dává netušené šance ve světě, ve kterém i největší evropská ekonomika - německá - je MALÁ.  Je nadějné, že se nejen V. Klaus trochu (jen trochu!)  žádoucím směrem posouvá ve svém pohledu na Evropu, ale hlavně je dobře, že se ODS jeho vidění vzdaluje docela zřetelně !

Yurri 26.3.2007 15:08

Re: Re: Re: Re: Pane premiére,

R^

Byg 26.3.2007 14:59

Re: Re: Hezké, o ničem a

Pokud se EU stane (opět) prostorem pro volný pohyb zboží, osob, ideí, kapitálu etc., tak bude jistě topol hlavní podporovatel eu a bude to tak dobře. ;-)

Byg 26.3.2007 14:58

Re: Pane premiére,

Je to přesně topolův styl, takhle i normálně mluví. Bohužel občas když ho něco naštve se neudrží - a to by jako politik, navíc předseda strany a vlády (:-))) měl. Ale holt nikdo není dokonalej. Ještě aby ty myšlénky tržní a liberální udržel a v zákonech prosazoval. Tak staň se. :-)

Byg 26.3.2007 14:56

Re: Souhlas!

PS: Tohle je Topolánek a ODS, které jsem volil!

Byg 26.3.2007 14:56

Souhlas!

K tomuhle článku se snad nedá nic dodat, takže já ho pouze podepisuji!!!

Byg - signatář ;-)

AndyO 26.3.2007 14:51

Re: Re: Re: Pane premiére,

hrabe vám ? Píšu, že mu v poslední době tečou nervy. Vám zjevně také. Auto Blesku nerozkopal, ale nakopl, čemuž se málokdo, kdo má zkušenosti s Bleskem může divit. Jaké má gule víte zjevně vy, já ho šmírovat do plavečáku nechodím. Jak nabouchl paní Talmanovou není váš ani můj problém, rodina se rozpadá každému druhému manželství v ČR ( s výjimkou Paroubka, kterému se rozpadnout prostě nemůže, paní Paroubková drží jako rukojmé trence),  Topolánkova maminka sekretářka na KV KSČ je ostuda, ovšem zda se jí měl zřeknout jako Pavlík Morozov, to  vážně nevím a firma VAE zkrachovala jako tisíce jinech, jen ne ve všech ostatních měl pazoury namočené i Topolánek, i Paroubek: Ti dva na mučidlech by asi povídali věci,..;-D

Ruku po televizní debatě nezapoměl podat, ale zcela úmyslně ji nepodal- a dobře udělal. Klaus poslal pozdrav Paroubkovi k zvolení a vaši duševní bratři hned usoudili, že je to od Klause hrozná drzost a potměšilost.

Žulový Aston 26.3.2007 14:42

Re: Re: Pane premiére,

..nadmíru slušně rozkopal auto  Blesku....a slušně zapomenul podat ruku po jedné televizní debatě..je to prostě slušný chlap se slušnýma  gulema.....aj slušně se mu rozpadla rodina..slečna Tallmanová otěhotněla zcela slušným téměřc neposkvrněným početím ....a jeho slušná maminka bývalá sekretářka na kV KSČ...firma VAE také slušně zkrachovala.....prostě ideální slušný pravicový premiér......český kulturně osvětový pracovník, zakladatel slušného valašského prstového divadla.....

gerontusinza 26.3.2007 14:38

Pane změňte si prosím nick.Re: Re: Pane premiére,

Vodáci nejsou blbci.Takže pokud se tak jen jmenujete je to jen polehčující okolnost.Rv;-O