24.1.2021 | Svátek má Milena


Diskuse k článku

EVROPA: Nepokoje v Dijonu

Západní Evropa má stále problém, který jen v posledních pár měsících zůstal spíše stranou pozornosti. Jednak kvůli koronaviru a nejnověji i důsledkem nepokojů v USA. Je jím nezvládnutá migrace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Sedlář 29.6.2020 13:38

Pan Zdechovský má svou historii hlasování v EUrocirkuse a je členem strany, která má vlastnosti amorfní politické kapaliny schopné vyplnit jakoukoliv koaliční spáru. Tím nechci říct že občas má zajímavý názor/myšlenku, ale obé co jsem uvedl v první věte ho limituje při zvedání ruky pro/proti.

Můj subjektivní dojem je, že více názorů, které se zdají býti podloženy "selským rozumem" sděluje v termínech před blížícími se volbami.

J. Kanioková 29.6.2020 13:28

Jste ttapný !

J. Krynický 29.6.2020 0:10

Al Halalík už přece prohlásil dávno, že Islám je jen jiná cesta k bohu.

Až přijde čas, tak se dozvíme, že už před dvaceti lety tajně konvertoval a byl ustaven imámem.

J. Zahrádka 28.6.2020 18:38

Dobrý článek, zvláště postřeh ohledně efektů antizbraňové směrnice. Tak to byla ta nezvládnutá imigrace.

A teď nějaký příklad, kde imigrace nebílých byla zvládnuta, prosím.

Š. Hašek 28.6.2020 17:49

Je to průšvih. Celý štrasbrusel a Zdechovský.

Kdyby aspoň buzeroval ČR za nedostatek hřišť na vybíjenou (když študoval volnočas). Ne!!!!!!

ČR je všech lumpů futrál. Tedy zejména předseda vlády. Nějaká poslankyně z Portugalska (které Peksa něco nakuká faceknihoumailem) mě bude mistrovat!? Nikdy.

Zkráceno.

Š. Hašek 28.6.2020 17:41

Skoro vždycky.

P. Zinga 28.6.2020 17:25

Jak řekl jeden politik: Nejjasnější důkazem toho, že voliči jsou blbci, je to, že nás volí.

Problém je v tom, že koho volím já, je čestný, chytrý a obětavý. Koho volí např. Němec, je blbec a prodejná děvka..

I. Hermanek 28.6.2020 17:21

Juuuuu teď už migrantske politice rozumím ale te me to trvalo

P. Zinga 28.6.2020 17:21

Už jsou trapní. Co už, furt.

Mordýř ze Sudánu, co popíchal 6 lidí, 3 z toho tak, že umřeli, je psychicky nemocný... Když rupne v bedně bílemu a pár lidí zamorduje, je zdravý jak řípa, ale extrémní pravičák, rasista atd.

J. Jurax 28.6.2020 15:34

Sorry, blbě jsem se uklepnul - samozřejmě "nebudou parazitovat"

Máte recht, že "nebudou neparazitovat" je prakticky zaručeno.

F. Marousek 28.6.2020 14:37

Třeba je členem strany, která umožňuje soukromý názor. Ve všech to tak není, že?

F. Marousek 28.6.2020 14:34

Kampaň.

J. Krynický 28.6.2020 13:34

"záruku, že nebudou neparazitovat"?

Obávám se, že tuto záruku máme.

Jinak ovšem právě o tom kořeni jsem mluvil.

J. Krynický 28.6.2020 13:27

Afrimativní akce a s tím související podstatně nižší požadavky na tmavší studenty jak při přijímání na školy, tak v průběhu studia s tím určitě nijak nesouvisejí.

J. Jurax 28.6.2020 12:51

Pardon - nikoliv akceptovují, nýbrž akceptují

J. Jurax 28.6.2020 12:48

Jo, dokud nebude pozdě. V některých zemích tzv. Západu už pozdě je.

U nás ale ještě ne. Můžeme se, oslyšíme-li hlasy progresivních hlupců, vítačů a eurohujerů, ještě zachránit.

J. Jurax 28.6.2020 12:42

Ovšem kořen problémů je v bruseli, v palácích EU.

A ovšem sekundárně v neschopnosti států, z nichž migranti pocházejí, udržet svou populaci v limitech úživnosti, již jejich území skýtá, resp. v neschopnosti tuto úživnost zvýšit. A pak ještě v politice nejen tzv. Západu, která rozvrátila - ve jménu demokracie či čeho - některé státy, z nichž část migrantů (dlužno zdůraznit malá část) pochází.

Nicméně primární je pořád to, co se trestuhodně neděje - nekompromisní obrana hranic EU před ilegální migrací. Nekompromisní vracení těch, kdož se ilegálně přes hranice dostanou a konečně tvrdý a nekompromisní tlak na asimilaci těch, kdož z pečlivě uváženych důvodů dostanou azyl, protože skýtají záruku schopnosti sami se uživit a být pro evropskou společnost přínosem, záruku, že nebudou neparazitovat na sociálním systému, akceptovují naši kulturu a budou dodržovat zákony psané i nepsané; to ovšem prakticky vyřazuje valnou většinu muslimů.

M. Matura 28.6.2020 12:16

Pan Zdechovský má možná dobré úmysly a před volbami je zase vhodné vypustit téma pro získání hlasů venkovského plebsu. Ale s naivitou studentky katolického semináře se žádné praktické výsledky dosáhnou na bruselské půdě dosáhnout nedají. Viz jeho vlastní slova:

"Před půl rokem proběhly v médiích zprávy o tom, že se Komise chystá plošně zakázat olovo, protože to už doporučila agentura pro chemické látky ECHA.

Něco podobného mi přišlo jako absolutní nesmysl, protože olověné broky nemají alternativu co do ceny ani vlastností. Ihned jsem proto osobně zašel za eurokomisařem pro životní prostředí a zeptal se, jestli je něco podobného v plánu.

Odpověděl, že vůbec, bude jen zákaz v mokřadech, který v ČR dávno platí, v jiných zemích ale ne a bude dobré sjednotit legislativu. On i následně ministerstvo vnitra zprávu označili za "fake news" a já neměl důvod nevěřit a posilovat paniku, když v tu chvíli skutečně nebyl žádný návrh na stole.

A v tyto sliby jsem věřil až do začátku září, kdy vylezlo na povrch, že Komise už požádala agenturu ECHA, aby připravila konkrétní návrhy, jak to s tím plošným zákazem olova udělat." V

M. Dvořák 28.6.2020 12:10

R^ Najednou prozřel. Ale jak v tom Bruselu sám hlasoval ? ;-D

J. Jurax 28.6.2020 12:08

No, řekl bych, že autor zde moudře hovoří o tom, co všichni vědí a co si s úst europoslance rádi vyslechnou, ovšem v intencích tohoto hovoření co europoslanec vůbec nekoná.

J. Jurax 28.6.2020 11:25

Ano.

A je nějaká teorie pokoušející se vysvětlit, proč je tomu tak jen u černochů s kořeny v Nigérii?

Vámi uvedený odkaz vysvětluje jev jen částečně, nicméně naznačuje prostou selekci - v USA zůstali nebo tam přišli převážně jedinci s vyšším IQ, prostě elita. No a pak zafunguje genetika- děti zdědí schopnosti rodičů - i výchova, neboť takoví kladou důraz na vzdělání a mají na to prostředky.

S. Rádl 28.6.2020 10:00

Panu Zdechovskému bych doporučil, aby poté co skončí v Bruselu začal vydávat své vlastní noviny. Je expertem na všechno (české děti v Norsku, český Kamioňák ve Francii, lidská poráva všeho druhu, migrace, romský problém, Babiš a jeho parta, ...). Sice nikdy nic nevyřešil - ty české děti odebrané rodičům jsou v Norsku pořád a ten kamioňák pokud vím taky šel do vězení. Zato když mu klesá sledovanost, briskně zareaguje a tu si nechá přidělit policejní ochranu a jindy začne být expertem na problematiku Romů.

Pokud tedy pan Zdechovský poslechne mé rady, tak ať si pro inspiraci sežene několik čísel Haškova časopisu Svět zvířat.

J. Vintr 28.6.2020 3:07

Mně překvapuje, že mi tentokrát nesmázli příspěvek, uvedený výše, který obsahuje několik dost expresivních invektiv, adresovaných navíc konkrétní osobě. Mažou mi i mnohem mírnější vyjádření.

J. Vintr 28.6.2020 3:02

Ta genetika hraje dost podstatnou a někdy i hlavní roli. Prokázáno zkušeností. Třeba v našich podmínkách mnoho případů, kdy z adoptovaného nemluvněte jistého etnického původu, které bylo vychováváno prakticky od narození v normální rodině, vyrostl stejně typický představitel tohoto etnika....

J. Minarčík 27.6.2020 23:46

Nikdo z nich tu nepřišel sdílet naše ,tedy evropské hodnoty,přišli sdílet naše vymoženosti a životní úroveň,pochopitelně bezpracně,že se mezi ně připletli i fanatici z ještě fanatičtějších organizací celého světa je logické-ne však pro neomaristickou EU,připadá mi,že jí to vyhovuje,superlevicové organizace propagují a uskutečňují chaos a strach,mají to v náplni svého přechodu k anarchii,zmatek menšin a jeho gradace slouží k stejnému.

M. Šurgot 27.6.2020 23:24

Milej pane, jestli nekdo nekdy bude strilet spatne politiky, toho se my nedockame...

Zrejme az nase deti uvidi ve zpravach, ze Policie nektereho statu Evropske islamske republiky zatkla politiky a ze je zrejme popravi..,

O. Roldán 27.6.2020 22:13

Pane Křivane, mýlíte se - vždycky jde o výchovu, genetika je sekundární. Tŕeba si přečtěte tohle: https://en.wikipedia.org/wiki/Nigerian_Americans

Zejména: According to a data provided by Rice University in Texas, Nigerian-Americans are the most educated ethnic group in the United States.[14] According to the Migrations Policy Institute, 29% of Nigerian-Americans have graduate degrees (compared to 11% of the overall American population).[15] Furthermore, a minimum of four percent of Nigerian-Americans are also Ph.D holders. This is at least three times higher than any other ethnic group in the United States of America.[16] Nigerian-Americans are also known for their contributions to medicine, science, technology, and literature.

V. Pavelka 27.6.2020 22:01

Cenzůra ! Schovávaná za Fejky . Ta neskutečná drzost EU!chtít po lidech po tisíci letech existence, že je ochrání před Lží a Pravdou !!!Darebáci domejšliví!!!!!

V. Pavelka 27.6.2020 21:35

A hlavně zrušit CENZŮRU !Nikdo není nad lidmi aby rozhodoval. Co si můžou vzájemně říkat a co ne !Lež a pravda patří k životu !!!!!!!!

V. Pavelka 27.6.2020 21:28

Možná mu straníci naznačili ,že to přepísk ,a preference se nepříjemně pohnou ,Tak si posypal tímto článkem hlavičku . Necht jde do háje !EU!