27.1.2021 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

EVROPA: Nejoblíbenější mýty migrační krize

Elity evropských zemí neví, jak zastavit nelegální migrační toky z Afriky a Asie. Elitami míním zejména politiky hlavního proudu, velkou část novinářů a mediálních pracovníků, státní úředníky, politizující neziskové organizace a menší, avšak vlivnou část zaměstnanců pracujících ve vysokém školství.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 3.7.2017 21:12

Co kdyby "loď frontexu"

nalodila migranty na nový, neporušený gumový člun stejného typu a velikosti a nechala je tam kde jsou - vždyť neztroskotali, jen si vyjeli na výlet!

J. Jurax 2.7.2017 19:35

Elity evropských zemí?

Skutečné elity v Evropě rozhodně nesedí ve vládách států ani v bruseli. Rozhodně jimi nejsou politizující neziskové organizace ani novináři.

"Elity evropských zemí neví, jak zastavit nelegální migrační toky z Afriky a Asie. Elitami míním zejména politiky hlavního proudu, velkou část novinářů a mediálních pracovníků, státní úředníky, politizující neziskové organizace a menší, avšak vlivnou část zaměstnanců pracujících ve vysokém školství."

No, u evropských "elit", spíš jelit, je blbost normou, takže to nepřekvapuje.

Nicméně jakýkoliv poddůstojník pěchoty jakékoliv armády poradí, jak zastavit nelegální migrační tok - zátarasy z ostnatých drátů postřelované po celé délce kulomety. Případně protipěchotní miny - jsou sice zakázané, ale každá armáda jich má bohaté zásoby. Ponechat přísně střežené průchody, jimiž budou po důkladné lustraci propouštěni ti, kdož prchají z válečných zón a mají tedy naději na azyl. A muslimy sem nepouštět raději vůbec.

Neboť ekonomičtí migranti lezou do Evropy za vysněným rájem, ne se nechat zabít na hranicích.

M. Prokop 2.7.2017 20:36

Re: Elity evropských zemí?

"Elita mezi jelity jsou ta jelita Lolity ..."

Jinak stačí kouknout do Makedonie a Maďarska.

Přímořské státy to mají horší, ale po vystoupení na břeh je takový připrchlík, zvláště pak černý jak telefon, docela snadno k rozeznání. Máš doklady? Nemáš! Tak šup do detence.

J. Schwarz 3.7.2017 21:16

Re: Elity evropských zemí?

přímořské státy si 90% "uprchlíků" samy přivezou až od afrických břehů...Teď italové pohrozili, že nebudou lodě cizích zemí se "zachráněnými" pouštět do svých přístavů pokud nebude Evropa "solidárnější"... A hle, řešení je nasnadě - pokud "Evropa" solidárnější nebude, italové nepustí cizí lodě do přístavů a "neziskovky" si je budou moci nechat na moři na chov...

T. Krystlík 4.7.2017 21:33

Re: Elity evropských zemí?

Juraxi, to je názor na vyobcování ze slušné společnosti. Nebyl jste důstojníkem komunistické Pohraniční stráže ČSSR?

J. Jurax 4.7.2017 22:47

Re: Elity evropských zemí?

Nuže, dobrý muži, měla-li by ta slušná společnost být složena Vám podobných, pak mi bude ctí se jí obloukem vyhnout.

A navíc - kdybyste si přečetl celý příspěvek, na který reagujete, a přemýšlel hlavou - připouštím, že je to silný požadavek - asi by Vám došlo (možná), proč odpovídám jak odpovídám. Jste-li pohoršen prostým konstatováním, poraďte z výšin své - no, moudrostí bych to nenazval, snad povýšenosti - jak byste Vy navrhoval zastavit nelegální migrační toky z Afriky a Asie. Rád si to přečtu a pak si z Vás budu dělat zaslouženou srandu.

Nevím, u jaké složky armády jste sloužil Vy, pokud jste tedy nebyl superarbitrován pro blbost a neměl modrou - pochlubte se; já sloužil u spojařů.

L. Popovský 2.7.2017 12:13

Skvělý článek. Děkuji Vám za něj.

M. Prokop 1.7.2017 23:38

Dost přesné, bohužel.

Chybí snad jen zmínka o dalších generacích. První generace kdysi přišedších ještě hledaly práci (tehdy se se sociálnem tolik neblblo), obvykle ji i našly. Problém nastal až s jejich dětmi a dětmi jejich dětí, už nevypověditelných občanů evropských států.

Jak to bude s těmihle připrchlíky, od začátku už hýčkaných pomocí a bez nutnosti pracovat, to se skoro bojím uvažovat.

T. Krystlík 2.7.2017 10:08

Názor neznalého Čecha

Pane Prokope, když nic o tom nevíte, nepište! Že kdysi našli práci, bylo dáno vyšší poptávkou po pracovní síle (dnešní nízká nezaměstnanost v D je statistický podvod). Pokud nejste státním příslušníkem hostitelské země, tak jste i se svými potomky vždy vypověditelný. Ius soli se uplatňuje v anglosaských zemí, nicméně us-občanství získaného narozením tam neopravňuje rodiče dítěte k pobytu v USA, v Commonwealthu ano. V D regulováno teprve v posledním desetiletí takto: Jestliže jeden z rodičů pobývá v D legálně, dostane v D narozené dítě d-občanství, ale v 18 letech se musí rozhodnout mezi jedním jediným občanstvím buď jednoho z rodičů nebo svým německým (nesmí jich mít vícero). Odtažmo od migrační vlny nevyužívalo z výše uvedených důvodů sociální systém před desítkami let tolik lidí jako dnes.

Všechny odhady jsou založeny na statickém myšlení, asi podobně, jako kdysi se tvrdilo, že ČSFR nebo ČR dožene v životní úrovni do 10 let Rakousko. Ano, ale jen za předpokladu, že rozvoj Rakouska se na oněch 10 let zcela zastaví. (Pravdou je, že nikdy.) Odhady dopadů migrační vlny nepočítají s tím, že se budou vyvíjet názory autochtonního obyvatelstva, že se začnou různými opatřeními příčinám a dopadům migrace bránit.

M. Prokop 2.7.2017 11:53

Re: Názor neznalého Čecha

" Pokud nejste státním příslušníkem hostitelské země, tak jste i se svými potomky vždy vypověditelný. "

No a to potomkové jsou. Takže, tu radu aplikujte na sebe a nepiště 3,14čoviny.

T. Krystlík 2.7.2017 12:18

Přesahuje to Vaše chápání, že pane Prokope

Ve většině států světa nenabývají děti cizinců narozením státní příslušnost země - tedy mohou být klidně ze země vyhoštěny i s rodiči. Výjimky pro anglofonní státy a Německo jsme uvedl. V USA musejí rodiče je opustit, v Německu smí zůstat rodič s povolením pobytu a ve většině případů i onen druhý.

M. Prokop 2.7.2017 15:38

Re: Přesahuje to Vaše chápání, že pane Prokope

Tak se podívejte na státní příslušnost islámských teroristů ve Francii, Belgii, Švédsku nebo GB.

T. Krystlík 2.7.2017 17:24

Re: Přesahuje to Vaše chápání, že pane Prokope

Islámští teroristé nemají většinou nic společného s posledními vlnami migrantů, mnozí mají již místní občanství. Jak zabránit jejich radikalizaci je zatím nevyřešený problém, protože např. nejradikálnější muslimové - wahhábisté v Německu se rekrutují z čistokrevných Němců, dosud nemuslimů. Francouzi přišli statisticky na to, že se jim muslimové radikalizují při výkonu trestu. Ale kupodivu ne ti, kteří mají vysoké tresty, nýbrž drobní zlodějíčkové a podobně s tresty do dvou let. Pak jsou radikalizováni místními imámy.

V podstatě islámská víra je nutnou, ale ne postačující podmínkou pro vznik teroristy. Je hloupost tvrdit, že ve vlnách uprchlíků jsou teroristé - ti přicestují letadly v minimálně v Business Class, ne-li v 1st Class s platnými pasy a vízy do EU. Dva z teroristů z pařížského tanečního klubu přišli do F na pravé ale ukradené blanco syrské pasy, jejichž čísla měly s ročním předstihem všechny evropské policie, tedy i řecká. Radikalizovali se až ve F.

Takže zůstaneme u toho, že na problematiku nestačíte.

T. Krystlík 2.7.2017 17:25

Re: Přesahuje to Vaše chápání, že pane Prokope

Vypadlo: "Pak jsou radikalizováni další místními imámy."

M. Prokop 2.7.2017 20:39

"mnozí mají již místní občanství."

A co asi vám od včerejška píšu?

Tihle připrchlíci možná ještě teroristé nejsou. Ale některé jejich děti budou. Jako u těch předchozích.

Že si to neumíte nebo nechcete přiznat, to na věci nic nemění.

J. Jurax 2.7.2017 19:44

Re: Názor neznalého Čecha

Hezky to tu i níže popisujete.

Jenže chybí odvaha to uplatňovat v praxi i na moslemíny vyloženě nepřátelské, natož na moslemíny vůbec.

Kolik ilegálních imigrantů bylo z Německa vysídleno za poslední řekněme dva roky? A kolik jich tam za poslední dva roky přišlo? Odhadnul bych to střízlivě na statisce?

A jaké jsou tyto počty v dalších zemích EU - Francii, Švédsku, Itálii?

T. Krystlík 3.7.2017 8:08

Re: Názor neznalého Čecha

Pro srovnání. Za občanských válek v BiH a v Kosovu se uchýlilo do D přes 140 000 utečenců, vesměs muslimů. Války skončily a oni byli ruče vyexpedováni zpět. Že jste to nezaregistroval? To je typicky české, žvanit o něčem, o čem nemáte páru.

J. Kombercová 3.7.2017 15:31

Re: Názor neznalého Čecha

Vždyť nevíte,kdo je kdo, odkud pochází, kolik je mu let, jak se vlastně jmenuje... jeden velký bordel, pane. A pak je expedujte zpět... kam vlastně? :))

J. Jurax 4.7.2017 13:12

Re: Názor neznalého Čecha

Nemlaťte mne dvacet let starými daty - typické pro Vás, uhýbáte. ̈

Pokud chápete smysl psaného textu - ptal jsem se na poslední dva roky. Neznáte-li odpověď, prostě to řekněte, resp. napište.

T. Krystlík 4.7.2017 17:26

Re: Názor neznalého Čecha

Když D bylo s to vyexpedovat tehdy 140 000 lidí, udělá to dnes také. Do počtu vyexpedovaných nejsou zahrnuti Balkánci, kteří na podzim roku 2015 tvořili podstatnou část přišedších do D. Ti byli vraceni kontinuálně zpět a už jsou všichni pryč. Pryč jsou všichni Kurdové z Iráku, pokud irq-armáda vyhnala z jejich měst IS. Pak jsou země, které zdráhají přijmout své státní příslušníky zpět (Tunis, Pákistán). S těmi se jedná, prostředků k donucení je dost, zejména odmítnutí hospodářské pomoci jim.

J. Jurax 4.7.2017 18:35

Re: Názor neznalého Čecha

Udělá? To jsem hodně zvědav - Vaši víru bych chtěl mít.

Mimoto - tehdy je bylo kam vracet a bylo jich řádově míň. Takže stejně uhýbáte odpovědi.

A což v dalších zemích EU - Francii, Švédsku, Itálii? Nezdá se, že by byla vůle, natož snaha připrchlíky vracet, že ano, spíš čacká EU hodlá zamuslimovávat i země dosud nezamuslimené - mj. i nás. Na pořadu dne je vnucování kvót, ne masový transport připrchlíků - kam vlastně? Když je v regístraci bordel, ani se neví, co jsou zač etc. A když se nebudou chtít vrátit do zemí, z nichž za cenu velkých nákladů odešli.

A do Itálie si připrchlíky aktivně vozí Frontex, samotní Italové i všelici aktivisté a neziskovky. A aktivně je odtud chtějí expedovat akorát do Evropy, zpátky ne.

T. Krystlík 4.7.2017 21:32

Re: Názor neznalého Čecha

Řádově méně než dnes uprchlíků z BiH a Kosova bylo jen v D, protože to jediné si vytvořilo institut subsidiární ochrany vedle mezinárodní (azyl), tj. jedním státem na rozdíl od mezinárodní ochrany, který jim umožňuje strpět z humanitárních důvodů uprchlíky před válkou na svém území do jejího skončení. Tento institut nemá např. F, takže nemá právní nástroj, jak je později ze země vyhodit.

Vaše přiblblé blábolení o vnucování kvót. K rozdělení podle tabulek je asi 160 000 uprchlíků přišlých před rokem 2015 do I, E a GR.Na ČR připadá asi 3600. Žádné kvóty na velkou vlnu z roku 2015 a později nejsou plánovány.

Frontex, coby profesionální soukromá hraniční služba EU, nedávno konečně dosáhla stavu 1400 osob a aktivně uprchlíky do Evropy nevozí. Jedna věc je námořní právo, druhá věc je, že státy Maghrebu je odmítají vzít zpět, třetí věc je pocit viny za konferenci v Évianu v roce 1939, kde všechny státy hanebně selhaly a umožnily holocaust. Že Vás ve škole nic v hodinách dějepisu o oné konferenci nic neučili, aby se neposkvrnily PL, USA, GB, F a další a aby nevyšlo najevo, že nejvíce židů zachránily státy Latinské Ameriky!

J. Jurax 4.7.2017 22:59

Re: Názor neznalého Čecha

Ale kuš, dobrý muži, v dějepisu mne jak se zdá naučili víc jak Vás, když už pominu samostudium. Ostatně Vy jste historii taky nestudoval, že, pokud Wiki nekecá.

Ovšem motáte to pěkně a vytahujete kde co, abyste obhájil neobhajitelné a zakecal, na co jsem se ptal, abyste nemusel odpovídat na otázku, na niž nemáte odpověď, jež by Vám pasovala. Zvlášť ten pocit viny za konferenci v Évianu v roce 1939, kde všechny státy hanebně selhaly a umožnily holocaust - to je majstrštyk hodný puncovaného demagoga :-).

Že jste býval novinářem? Cvik vykecat se máte - to bude ta psychologie, co jste studoval, není-liž pravda?

Jděte do politiky - ale radši ne u nás, volů tu je už tolik, že bychom je zas měli do Němec vyvážet. Jako Vás :-)

Z. Velínský 1.7.2017 22:30

Teda ... bravo!

Vůbec se mi to nechtělo číst. Čekal jsem fanatické nesnášenlivé výpady "na ty čmoudy" a na sluníčkáře, jak je dnes běžné.

Ale tohle je něco jiného. Skvělý článek.

Jediné řešení je přestat si na cokoliv hrát. Nelegálního přicestovalce nezachraňovat, cizím zemím nepomáhat. Postavit armádu a zabezpečit hranice, kdo u nás nedodržuje naše zákony, vyhošťovat.

P. Dvořák 2.7.2017 8:13

Re: Teda ... bravo!

Neexistují žádné "fanatické nesnášenlivé výpady "na ty čmoudy" a na sluníčkáře,".

To, co vy nazýváte "nesnášenlivý výpad", není nic jiného, než nekorektní (tedy nelživé) konstatování a popis reálné situace.

L. Černín 1.7.2017 21:12

Docela mě pobavilo

to tvrzení, že solidarita musí být dobrovolná, jinak to není solidarita. Pane autore, vysvětlete to, prosím, politikům ČSSD, kteří mi neustále zvyšují daně s odkazem na mou solidaritu s chudými. Já se s nimi už víc solidarizovat nehodlám, odvádím 45 % svého platu.

M. Prokop 1.7.2017 23:39

Re: Docela mě pobavilo

To je ovšem pravda, ta dobrovolnost solidarity. Zase jedno slovo socany ukradené.

J. Jurax 2.7.2017 19:55

Re: Docela mě pobavilo

Odvádíte 45 procent svého platu?

Tak se nemáte tak hnát za mamonem - z minimální mzdy byste platil jenom 34,86 procenta.

A pak že prý je u nás rovná daň ... :-)

J. Schwarz 3.7.2017 21:24

Re: Docela mě pobavilo

Však taky socanská "solidarita" není žádnou solidaritou, ale loupeží za bílého dne! Nacisti taky napsali na bránu koncentráku "Arbait macht frei" a nikdo z toho neusuzuje že tam šlo o orgie svobody...

P. Smatlak 1.7.2017 20:19

Absurdno a demmagogie

Brit zaútočil na muslimku slovem a slaninou, odsedí si půl roku Ano je totrochu nechutné ale zavírat za to,že někoho praštím slaninou to už je u těch Britů a většiny západních států úchylka a absolutní arogance moci a hlouposti.Když mě někdo plácne salámem tak to se tomu jen zasměji.Prý ji to urazilo.protože prase je nečisté zvíže,zapoměla ovšem dodat,že to muslimpové co vyznávají hrůznou ideologii a to islám jsou to největší a nejodpornější svinstvo a to se paradoxně považují za homosapiens i když k tomu mají na míle daleko.A to nečisté prase je alespoň v něčem užitečnější a je i když je to jen zvíře proti muslimům morálně na výši, a dnes možná i rozumově.Takže když se nakonec blbě podíváš na muslima tak je to skoro trestný čin,zatímco muslim ti musí alespoň uříznout hlavu nebo tě zastřelit aby to bylo kvalifikováno také jsko trestný čin,a to ještě musíš držet hubu abys je neurazil a nenaštval je.Kam to evropa a evropští představitelé dospěly,když se chvají k vlastním lidem jako k někjakým hovádku a povlu co se nesmí vyjádřit ke zlu a násilí vůči muslimům a islámu.Všechny potentáty cio toto podporují a toleerují hńa ůkor svých nemuslimských občanů by měli býti postaveni na pranýřa když to nepomůže tak zlikvidovány a to i přez to,že je trest smrti zakázaný,jinak už se z toho srabu ,arogance a absurdity ze strany politiků nikdy nedostaneme.A MERKEL A SPOL CO K TĚMTO PSYCHOPATŮM ,morálním a duševním impotentům. , patří by měli býti první na řadě.Asi jsem to napsal tvrdě ač jsem sám mírumilovný a nemám rád násilí ale jinou verzi neznám.Jak se lidově a je to pravda, říká když nestačí Makarenko tak nastoupí Frištenský am ny ty plitiky co ženou evropu do zkázy to platí dvojnásob a snimi a na občany ,kteří tyto ptentáty ještě podporují.pUD SEBEZÁCHOVY JAK TO JE NORMÁLNÍ V PŘÍRODĚ JE HLAVNÍ ASPEkT PŘEŽITÍ a fakt,že cizí organismusdaný tam kam nepatří vždy způsobil nějakou zkáz A U LIDÍ JE TO ZKÁZA ztráty vlastní identitay a hlavně svobody a to neje myšlení.