19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

EVROPA: Můj „skandál“ s „evropskou hymnou“

Prvního července začal můj mandát evropského poslance. A začal prý skandálem. Tím „skandálem“ bylo, že jsem se otočil zády k předsednictvu, když začali hrát takzvanou evropskou hymnu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Šafránek 7.7.2014 11:22

Re: Jo, jo...

No právě. Domnívám se, že nejeden jeho volič je trochu v rozpacích - protože pokud se někdo takhle prezentuje, nikdo ho nebude brát vážně a jeho šance něco změnit a prosadit se tudíž stává šancí šaška na sesazení krále...

M. Ilsner 7.7.2014 11:24

Re: Jo, jo...

Přesně tak. Podobně je všem pro smích jistý Farage.

M. Moravcová 7.7.2014 11:33

Re: Jo, jo...

všem ne, pane Ilsnere, mluvte prosím jen za sebe, popřípadě za své straníky.

M. Ilsner 7.7.2014 11:44

Re: Jo, jo...

Všem, kromě jeho nekritických obdivovatelek, paní Moravcová.

:-P

M. Moravcová 7.7.2014 12:07

Re: Jo, jo...

s nekritickými obdivovatelkami bežte k Brdíčkům. Tam nepatřím a Vy chcete  zase jenom urazit.  Demokracie po Ilsnerovsku. Lidi, kteří nejsou schopni pochopit, že někdo si může myslet něco jiného než oni sami, nejsou hodni žádné diskuse.

M. Ilsner 7.7.2014 11:46

Re: Jo, jo...

Mimochodem, viděla jste ho někdy, když řečnil v eParlamentu? Smáli se všichni, až na vaše spolustraníky :-)

R. Langer 7.7.2014 11:56

Re: Jo, jo...

Uvidíme, koho smích přejde dřív...

S. Netzer 7.7.2014 12:29

Re: Jo, jo...

S tím rozdílem, že Farage nedělá ostudu ČR.

E. Sevrát 7.7.2014 11:31

Re: Jo, jo...

Paní Moravcová má pravdu.Vaše starost o voliče pana Macha je, až dojemná.Nechte to na nich.Já se taky nezajímám třeba o bezpáteřního přeběhlíka Pospíšila,to je zase na voličích TOPKy případně ODS.Nebo o komunistu Štětinu a tak by se dalo pokračovat.

M. Ilsner 7.7.2014 11:48

Re: Jo, jo...

Ale slušný Čech se za Macha stydí, i když ho nevolil. Tak tady nedávejte hraběcí rady, šášulo.

R. Langer 7.7.2014 11:56

Re: Jo, jo...

Tak to se vy zřejmě nestydíte, co? :-D

E. Sevrát 7.7.2014 11:56

Re: Jo, jo...

Já se zase stydím za Fulleho,Štetinu,možná budu i za Teličku,prostě za všechny komunisty,kteří nás v EU reprezentují.Vy zřejmě zase dáte na knížecí rady kašpárku.

M. Ilsner 7.7.2014 11:59

Re: Jo, jo...

Vám? Nikdy!

M. Moravcová 7.7.2014 12:09

Re: Jo, jo...

Vy chcete říct, že jsem neslušná?  Nebo chcete lidem nařizovat, co si mají myslet, aby byli takzvaně slušní?  Ano, to dělá EU a Vy jako beran bečíte s nimi.,

J. Boleslav 7.7.2014 12:36

Re: Jo, jo...

S p. Ilsnerem je normální diskuse obvykle pouze ztrátou času.

O. Prochazka 7.7.2014 12:48

Re: Jo, jo...

Já se za Macha nestydím, i když jsem jej nevolil. Mluvte za sebe, jak vám radila paní Moravcová.

M. Sedláček 7.7.2014 14:40

Re: Jo, jo...

Je vidět, že jste slušný Čech.

M. Moravcová 7.7.2014 11:31

Re: Jo, jo...

nemáte pravdu, poplácáváním po ramenou, vlezdoprdelizmem a bečením se stádem se ničeho nedosáhne. Málo kdo chce říct, že císař je nahý.

E. Sevrát 7.7.2014 11:05

Re: Jo, jo...

Ovšem velký rozdíl mezi těmi komunisty, o kterých mluvíte je v tom,že oni to říkají až dnes,tedy ex-post.V té době radostně kýhali na schůzích KSČ. Pan Mach se ze svým postojem nijak nikdy netajil,měl ho jako volební program a také proto byl demokraticky zvolen i mou osobou.A co se týče slibu,i V.Havel slíbil v roce 89 věrnost ČSSR,svůj slib provedl na komunistickou ústavu (bez článku 4). A jak to s ČSSR dopadlo. Prostě někdy to jinak nejde a musí se udělat i něco ne zcela košer. Stát zády je možná klukovina,ale je to vyjádření postoje.Kdysi jsme se s kamarády na SPŠS snažili o to nestát v pozoru při Internacionále na 1.máje apod., i když to tenkrát na rozdíl od dnešní doby mohlo mít nepříjemné následky.

M. Krutý 7.7.2014 11:22

Re: Jo, jo...

jestli Vás slib zajíma, tak si ho přečtěte. Je k nalezení na pár kliků myší....

Š. Šafránek 7.7.2014 13:30

Re: Jo, jo...

Dobrá rada. Tak jsem se proklikal k tomu, že europoslanci žádný slib neskládají.

J. Plzák 7.7.2014 10:41

Pan Mach je v Bruselu.

Teď ještě potřebujem, aby lidé z jeho partaje a jejich příznivci, stejně smýšlející, zasedli brzo ve všech zastupitelstvech v Čechách.

J. Plzák 7.7.2014 10:38

Ten nápěv se mi líbí.

Byl bych pro, aby to nějaký aranžer, nebo jak si ti hudebníci říkají, zdžezoval, nebo jinak upravil, aby to by opravdu trhák-odrhovačka, jako bylo svého času "šalom alechen" a mnoho jiných. Prostě aby to měl člověk v uchu furt a bez nějaké úcty, či podobných nesmyslů.

V. Mlich 7.7.2014 11:15

Re: Ten nápěv se mi líbí.

Co třeba tohle? http://www.youtube.com/watch?v=oWGZdYNpaSo

J. Plzák 7.7.2014 14:07

Re: Ten nápěv se mi líbí.

Primaq. Co na to naši intošové.

M. Pivoda 7.7.2014 10:37

Hymna nepatří nutně jen státům

Mach: "...Státní symboly – vlajka a hymna – zkrátka náleží státu...."

Upřesnění: Firma IBM, alespoň v době kdy měla 400 000 zaměstnanců, měla i vlastní hymnu. A lidé ji dokonce i docela rádi zpívali při zahájení pracovní doby.

M. Moravcová 7.7.2014 10:52

Re: Hymna nepatří nutně jen státům

A bylo volbou zaměstannců, jestli ji budou zpívat, jestli tam budou pracovat  a podobně. Nikdo je nedehostenoval nebo nevyhazoval za to, že se jim vzdávat úctu a zpívat nechtělo. Tady plíživě poslancům něco vnucuje, aby se z toho stal zvyk. Protože když projeví nesouhlas, je uřván těmi "vychovanými slušňáky".

V. Novak 7.7.2014 10:57

Mach se nemusel cpát do EP. A vystoupit může kdy

se mu jen zachce. Pokud nevystoupí - asi se nezachtělo.

Ale jak píšu níže - pokud JEHO voličům jeho křupanské chování vyhovuje, dobře SVÉ voliče reprezentuje.

Mě ne - ale já ho nevolil.

V. Mlich 7.7.2014 11:22

Dobrá reprezentace

Když tam nebyl nikdo, co by pískal nebo ukázal holou zadnici, tak zaplať pánbů aspoň za otočení. To by mě zajímalo, koho jste volil vy. Nevšimnul jsem si totiž, že by z těch, co stáli v pozoru, nekdo salutoval nebo hajloval strumbandführerovi Schulzovi.

V. Novak 7.7.2014 11:38

Re: Dobrá reprezentace

Volil jsem někoho z těch,kteří se umějí chovat slušně.

A když už chcete urážet uváděním cizích slov - tak Sturmbannführer. Nikoli od "Bande", nýbrž "Bann" - starší označení pro vojenskou jednotku, zde v síle zhruba praporu.

"!Nepoužívej cizích termitů, když s nimi neumíš manifestovat. Je v tom velké rizoto, že skončíš katastrálním fiakrem..." ((C) neznámý)