28.5.2024 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

EVROPA: Můj „skandál“ s „evropskou hymnou“

Prvního července začal můj mandát evropského poslance. A začal prý skandálem. Tím „skandálem“ bylo, že jsem se otočil zády k předsednictvu, když začali hrát takzvanou evropskou hymnu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavíková 9.7.2014 13:04

Černochová o Machovi:

Že potřebuje česká armáda reformovat, říkají politici zprava i zleva, ale co tvrzení, že Česko funguje jen jako dodavatel žoldnéřů pro mise NATO a USA?

Je zvláštní, jak se rétorika pana Macha v tomto ohledu shoduje s rétorikou komunistů. Nazývat je žoldáky považuji za primitivní a ubohé a pan europoslanec by se jim měl za svůj výrok okamžitě omluvit. Ranní zpráva o smrti čtyř českých vojáků v Afghánistánu mě velmi zasáhla a chtěla bych vyjádřit hlubokou a upřímnou soustrast rodinám vojáků. Nehorázný výrok pana Macha o žoldácích tak dostal ještě otřesnější význam. Nikdy to nebyli žoldáci, jsou to hrdinové, kteří brání naše svobody a civilizaci proti těm, co chtějí nastolit celosvětový chalífát. Čest jejich památce a mějme úctu před tím, co pro Českou republiku naši vojáci dokázali! Máme profesionální armádu s vojáky, na které jsem hrdá, z nichž mnozí za tuto zemi - na rozdíl od Petra Macha - nasazovali životy.

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/cernochova-svobodni-si-za-chvili-padnou-s-komunisty-kolem-krku_312330.html

P. Šebesta 9.7.2014 8:59

Pěkné

Svobodné jsem volil a jsem strašně rád, že se vůbec nesnaží sklouznout k populismu! Vážně mě potěšilo, jak v kampani tolik mluvili o pomazánkovém másle, díky! To je jeden ze zásadních problémů, co nás má pálit! Jsem moc rád, že kritizovali populismus ostatních a sami se nezvrhli a dávali pivo a buřty! A super je, že když se Petr Mach dostal do parlamentu, že si troufne na taková dospělá gesta, jsem moc spokojenej! Možná by si mohl na čelo nalepit samolepku s hvězdami EU a hákovým křížem, to by bylo taky hodně dobrý!

J. Václavíková 8.7.2014 20:44

Tohle je zajímavější než Machovo vystrčené pozadí:

http://nemecpetr.blog.respekt.ihned.cz/c1-62468200-svobodni-pritvrzuji-cesti-vojaci-jsou-zoldneri-a-nato-nam-nepomuze-hledejme-jine-aliance

Vulgarizace Svobodných, kritika NATO a vstřícnost k putinovskému Rusku. Snaží se Petr Mach zaujmout pozici Jiřího Vyvadila na pravici?

Naše armáda je pouze pronajímána jako žoldák do Afghánistánu a dalších zemí, a to mezinárodním organizacím jako EU či NATO. Měli bychom mít armádu, která bude schopna bránit území naší země a za tímto účelem bychom měli uzavírat různé aliance. Je dobře, že jsme vstoupili do NATO, ale nemysleme si, že když nás někdo napadne, že nám přijdou ostatní členové na pomoc. Proto bychom se měli dívat i po těch jiných aliancích.

Ś. Svobodová 8.7.2014 14:34

Dětské gesto.

Za účinnější pokládám odejít ze sálu i spolu s podobně smýšlejícími a tím přitáhnout pozornost médií.

Za slušnějíší nevstat a potichu se věnovat přípravě.

Z. Baldova 8.7.2014 12:46

Nejlepe by bylo

Pane  M. Ilsner  ty  zazrany soudruhy znacka Sevrat + Donat  by bylo nejlepsi postavit  a zastrikat je hovnocucem  Sice je jich citit na sto honu,ale jak je videt je treba pritlacit

S. Donát 8.7.2014 15:16

Re: Nejlepe by bylo

Vy jste komunistka, že jiné titulujete "soudruhy"? Já ne, takže si to prosím odpusťte. Díky

J. Šejnoha 8.7.2014 9:48

Má recht.

+

M. Mařák 7.7.2014 19:45

Petr Mach je rebel a hrdina,

něco jako ve své době Sex Pistols. Teď nevím, co ze strachu vymyslí metalista Jan Zahradil, neboť sedm posledních procent euroskeptických voličů ODS se momentálně může přesunout k SSO.

Možná se veřejně v parlamentu vybzdí na vlajku Evropské unie. Myslím si, že bude ještě veselo.

O. Prochazka 7.7.2014 20:08

Re: Petr Mach je rebel a hrdina,

A možná ne.

M. Mařák 7.7.2014 20:38

Re: Petr Mach je rebel a hrdina,

Myslíte jako, že se z něj stane šedý úředník myslící jen na příjmy z výborů EU, do kterých nevstoupí?

Tak to by mne zklamal, myslel jsem si, že bude konečně nějaká sranda.

O. Prochazka 7.7.2014 20:55

Re: Petr Mach je rebel a hrdina,

Myslím si, že se na vlajku EU nevybzdí. Nechápu vlastně, o čem to mluvíte a co vám vadí nebo co chcete říci.

M. Mařák 7.7.2014 21:06

Re: Petr Mach je rebel a hrdina,

Tak to jsem velmi zklamaný. Smích je kořením života a přítomnost jistých klaunů v EU parlamentu je podle mne důkazem, že to s EU ještě není ztracené.

O. Prochazka 7.7.2014 21:29

Re: Petr Mach je rebel a hrdina,

Mne nikdy klauni a cirkusová zábava nelákala. Jinak to je velmi slabý důvod rpoto, abych si myslel, že to s EU není ztracené. Nemáte tam něco lepšího?

M. Prokop 7.7.2014 21:35

Re: Petr Mach je rebel a hrdina,

Něco lepšího těžko nalézt.

EU je neopravitelná, což nevidí jen úplný blb, ale ti, kdo na to upozorňují, jsou tak neoblíbení, "poslové špatných zpráv".

Toť v podstatě vše.

M. Mařák 7.7.2014 22:00

Re: Petr Mach je rebel a hrdina,

Mně atačí k radosti "Lauer a Hardy", jsem jednodušší člověk a pro klauniády jistých poslanců v EU parlamentu mám opravdu slabost. Doufám tedy, že budou pokračovat v nastoleneném tempu.

M. Mařák 7.7.2014 22:02

Re: Petr Mach je rebel a hrdina,

Omlouvám se za překlep, chtěl jsem samozřejmě napsat "stačí".

B. Rybák 7.7.2014 16:52

Zcela souhlasím

K argumentům autora není třeba nic dodat. Jeho veřejný nesouhlas s nedemokraticky prosazovanými EU-symboly nepochybně vyplývá z mandátu, který dostal od svých voličů a každý demokrat, by měl jeho právo na jeho vyjádření obhajovat.

J. Šimek 7.7.2014 21:24

Re: Zcela souhlasím

Vystrčený zadek se bude dost blbě obhajovat.

M. Prokop 7.7.2014 21:36

Re: Zcela souhlasím

Tak ho nevystrkujte.

J. Šimek 7.7.2014 22:19

Re: Zcela souhlasím

Jako ftip dobrý.

J. Kuka 7.7.2014 15:46

No...

Paradoxne nebyt macha , tak by se o prvnim zasedani Europarlamentu asi ani v mediich neinformovalo , proc taky , zase za 5 let ? :)

J. Lepka 7.7.2014 13:42

Pana Macha neznám, program jeho partaje také ne,

ale jestli považoval za nutné dát najevo svým voličům, jak se za ně bije, bylo toto gesto poněkud plané. Obávám se, že se tak zařadí mezi exoty poněkud směšného zabarvení, které prostě nikdo nebere vážně. Ostatně, pokud se nemýlím, je při hlasování váha jeho hlasu více než nedostatečná. A to je samozřejmě škoda, protože jen " diskuse je zdrojem světla " a pokud si vytvoří hned na prvním zasedání image klauna, prostě jeho hlasu se nedostane pozornosti.

S. Donát 7.7.2014 13:46

Re: Pana Macha neznám, program jeho partaje také ne,

Myslím, že pan Mach dostatečně osvětlil své důvody. Vám se to zdá jako plané gesto, někdo to považuje za hulvátství, mě jeho vysvětlení stačí a souhlasím. Píšete, že "diskuze je zdrojem světla". Zajímalo by mě, nakolik by se o Europarlamentu a některých poslaních diskutovalo, nebýt tohoto gesta :)

M. Prokop 7.7.2014 14:50

Re: Pana Macha neznám, program jeho partaje také ne,

Ona je otázka, nakolik se vůbec v té kočovné šaškárně vůbec diskutuje ......

M. Ilsner 7.7.2014 14:15

Re: Pana Macha neznám, program jeho partaje také ne,

Zařadil se správně, hošánek. Od té chvíle, co vystrčil na EU svou nagelovanou zadnici, už ho nikdo nebude brát vážně (kromě těch dalších pitomců, co by radši CCCP než EU).

S. Donát 7.7.2014 14:22

Re: Pana Macha neznám, program jeho partaje také ne,

Pane Ilsnere, znám celkem dost voličů SSO, ale žádný z nich nepreferuje Rusko před EU (včetně mě). Jen se jim nelíbí směr, jakým se EU ubírá a rádi by na tom něco změnili.

E. Sevrát 7.7.2014 14:36

Re: Pana Macha neznám, program jeho partaje také ne,

Ilsner je bolševik,který je zvyklý na komunistické poučky typu "kdo nejde s námi,jde proti nám".Níže mě vyhání do KLDR,typický bolševik,ale modifikovaný,možná remástrovaný eurohurvínkovstvím.

M. Ilsner 7.7.2014 14:58

Re: Pana Macha neznám, program jeho partaje také ne,

Tak jste si zanadával, a teď šup do klecového lůžka, burane.

O. Prochazka 7.7.2014 15:00

Re: Pana Macha neznám, program jeho partaje také ne,

Ten kdo neustále nadává jste vy. Jednou někoho posílá do KLDR, podruhé vyčítá nějaký cecík. Vzpamatujte se vy cecíku a normálně diskutujte.

M. Prokop 7.7.2014 15:01

Re: Pana Macha neznám, program jeho partaje také ne,

Ten optimismus, že by byl normální diskuse schopen, ten Vám závidím.