18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

EVROPA: Maul halten und weiter dienen!

Tohle staré heslo, které dlouho stručně presentovalo (rakousko-německý) názor na to, co mají Češi dělat a jak se mají chovat, mne napadlo, když jsem se dočetl, jak reagoval německý tisk na zvolení Zemana českým presidentem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Martinovská 29.1.2013 18:59

Re: Pane Vlku, jste nemocný člověk,

Zde je to naopak jediný možný přístup. Ta nenávist je chorobná.

M. Pechr 29.1.2013 19:50

Kdoví...

...psychologové a psychiatři obyčejně někoho označí za nemocného a léčby potřebného až po osobním setkání a vyšetření, mnohdy s konstatováním diagnozy vyčkávají až po absolvování opakovaných vyšetření a testování.... 

M. Martinovská 29.1.2013 19:59

Re: Kdoví...

Ale vždyť jo. Jsem trochu rozčilená poslední dobou. Obvykle to nedělám. Jenže některé věci nemá cenu vysvětlovat, víte? Je to jen ztráta času. Ti lidé jsou přesvědčení, oni nediskutují, oni hlásají.

M. Pechr 29.1.2013 20:10

Re: Kdoví...

chápu...dejme si tedy nějaké blahodárné čtení...

...přeju pěkný zbytek večera...

J. Kulheim 29.1.2013 20:14

Re: Kdoví...

Diskutujte, pište k věci,  argumentujte . Nebo nepište nic. Nikdo vás k tomu nenutí. Vy si snad myslíte, že jste nositelem pravdy a tu je potřebné blbečkům  sdělit. Když nechce akceptovat to, co vy říkáte, tak by měl zajít k psychiatrovi?  Vysvětlujte až vás někdo o vysvětlení požádá.  

M. Martinovská 29.1.2013 20:47

Re: Kdoví...

Podívejte, uznávám, že i na vás jsem reagovala trochu zkratkvitě. Ale všechny ty argumenty už zazněly tolikrát.. tisíckrát už bylo

všechno napsáno... vidíte, že v jiných vláknech jsem schopná občas

reagovat i věcněji. Jenže určité základní postoje spolu prostě nemůžou dorozumět a nemůžou spolu tudíž ani diskutovat  - pro úplně jinou myšlenkovou základnu. Jestliže věříte až tak obludným nesmyslům, nejsem to já, kdo vás může přesvědčit argumenty.

J. Kulheim 29.1.2013 21:56

Re: Kdoví...

Žádné argumenty jste nepředložila. Pokud nejsou argumenty není o čem diskutovat ani  co vysvětlovat.

Asi máme každý jiné pořadí životních hodnot a jiné životní zkušenosti. To je normální. Možná bychom se těžko na něčem shodli. Na tom nic není. Vy napadáte diskutující jenom proto, že nechtějí přijmout váš názor. V tom je problém.

Kde s ve vás bere odvaha hodnotit co je nesmysl nebo pravda. Vy se cítíte být nositelem pravdy?

M. Martinovská 29.1.2013 23:02

Re: Kdoví...

K ostatním tématu článku jsem argumentů předložila dost. Vy jste sem napastoval jakýsi blábol zcela mimo téma. Jaké chcete k tomu argumenty? Haj hou, doboru noc.

P. Schuh 29.1.2013 14:26

Národ sobě

Souhlasím s autorem.

V tomto by jsme se měli semknout a čelit těmto nepochopitelným zvukům z "Říše" společně. Vždyť tady nejde jenom o toho "ironika z Vysočiny", ale tady jde o naši zem, naši nezávislost a právo volby....

H. Lukešová 29.1.2013 14:22

Hrozba je někde jinde, dnešní Německo není hrozba pro svět, skutečnou nebezpečnou hrozbou jsou radikální muslimové. Němci nepáchají bombové útoky,

neprosazují šariu, nezabíjejí ženy ze cti. Nechtějí zavést globální chalifát.

M. Jelínek 29.1.2013 13:26

pravda

je to fakt a pravda , jen u nás se vždy najdou přisluhovači kteří budou sloužit cizí moci

J. Vintr 29.1.2013 13:15

Kde na to chodíte pane Vlk?

...."presidenta Beneše, který dokázal neuvěřitelnou prací obnovit Československo přepadené a zničené Němci"....

P. Han 29.1.2013 15:20

Re: Kde na to chodíte pane Vlk?

Do historie?

M. Martinovská 29.1.2013 16:08

Re: Kde na to chodíte pane Vlk?

nejlíp je se podívat do pohraničí. Tam je to tak obnovené, až to kvete. Abertamy, Tanvald, spousta krušnohorských a jizerskohorských městeček, pokud nejsou centry turistiky... Matiční v Ústí, teď ve zprávách Krásné Březno - všechno lokality odsunu.

J. Vintr 29.1.2013 16:09

Re: Kde na to chodíte pane Vlk?

To jako že by bez Beneše po válce náš stát přestal existovat?

M. Martinovská 29.1.2013 16:17

Re: Kde na to chodíte pane Vlk?

Beneš orientoval ČSR na východ v těsném sepětí se SSSR - a  taky slíbil Stalinovi socializaci za souhlas s odsunem. Gottwaldovi šel na ruku a sdělil mu, "komunisté a Beneš, to bude síla, které nikdo neodolá." Komunistům se odsun moc hodil. 3 000 000 teplých postelí , milion baráků, milion hlasů, 66 % hlasů pro KSČ ve volbách 1946 v pohraničí.

J. Vintr 29.1.2013 16:33

Re: Kde na to chodíte pane Vlk?

Beneš byl posedlý dvěma věcmi. Jednak se bál zpochybnění své legitimity jako prezidenta, protože jím ve skutečnosti nebyl. A za druhé pomstou za osobní potupu, kterou (podle něj) utrpěl v souvislosti s Mnichovem. Za to byl ochoten prodat duši (i celé Československo ) ďáblu

M. Martinovská 29.1.2013 16:35

Re: Kde na to chodíte pane Vlk?

Ano.

L. Křivan 29.1.2013 16:10

Re: Kde na to chodíte pane Vlk?

No právě. Kdyby obnovil pouze Čechy a Moravu,... bez Slovenska, bylo by lépe. Čechy s Moravou do americké sféry, fašistické Slovensko do ruské. A bylo by vymalováno.

F. Matousek 29.1.2013 13:03

o autorovi a jeho nacionalismu

Pan Vlk píse knihu o Cesko - Nemeckých vstazích ? No to bude bomba! Neco jako Mein Kampf ve vázání s ceskou trikolórou?

Postizenejsího demagoga a "nácka" jako je pan Vlk, tezko pohledat. Jako by chodil do ucení k Henleinovi, ten také dokonale ovládal umení rozestvávat.

Jeste kdyz p. Vlk píse o sexismu,  to se dá nekdy císt. Ale toto ? "Fuj tajbl", prelozeno "pfui Teufel" pane Vlku, to se vám tentokrát zase nepovedlo. 

V. Vlk 29.1.2013 13:18

Re: o autorovi a jeho nacionalismu

Navrhuji až vyjde, přečíst, posoudit uváděná fakta a pak mi případně vynadat. Jo, už jste mne viděl na náměstích jak agituji jako Henlein? Ostatně, to byl blbý příklad. O Henleinovi se říkalo v Říši, že je to jediná politická panna v bordelu 3 říše. Ostatně, oni ho taky nacisté ihned po zabrání Sudet odstavili na vedlejší kolej . A zakázali všechny sudetoněmecké spolky . Ty se pak objevily až po roce 1945.

M. Martinovská 29.1.2013 16:28

Re: o autorovi a jeho nacionalismu

Pane Vlku, vaše chorobná nenávist je z vašich téměř denních článků známá. Agitujete tady, je to fórum, což je náměstí dneška. Je to dost jedno, kde svou nenávist vyléváte. Jste s tím směšný. Některé zákazníky ale prostě nezískáte. 

Nacismus není vázaný na jeden určtý národ, je to ideologie nenávisti k jinému národu - ideologie ponižování jiného člověka, jen proto, že je členem jiného národa (to jest ideologie dekretů a odsunu).

J. Vydra 29.1.2013 13:00

Dynosaři zvedají své rudohnědé hlavy

Neuvěřitelné, jak se část obyvatelstva nepoučí. Pořád výlety do minulosti, pořád jak jsme dobrý, ale že jsme jen slouhové co se neumí narovnat, to jim nedojde. Měl byste, milý pisálku, dodržovat dobré německé pořekadlo, když neumíš překročit svůj vlastní stín.

V. Skalová 29.1.2013 13:02

Re: Dynosaři zvedají své rudohnědé hlavy

Jo, to napište "dynosaurům" do Die Welt...

M. Sysel 29.1.2013 12:13

Němci nepotřebují dávat příkazy přes Brusel

Němci nám nepotřebují dávat příkazy přes Brusel. Nepotřebují nám vyhlašovat válku. Většina českého hospodářství už je závislá na Německu. Tedy, chcete-li Němci už tu s námi jsou.

Německo to holt silnější, vyspělejší soused než my, daleko kulturnější, a pokud budou vznikat takovéto nacionalistické články, tak my Češi, tady v této krásně zemi, zůstaneme stále trčet na půl cesty od Velkého bratra. Pokud jsem z deníku Die Welt pochopil, jejich zděšení vycházelo z faktu, že většina českého národa stále slyší na "německé nebezpečí." Navíc toto strašení zaznělo z úst budoucího českého prezidenta. Většina národa jezdí v německých autech, ano. i ona "česká škodovka" je dnes německé auto. Tady "národní hrdost" nemá místo.

Naše národní schizofrenie spočívá právě v tomto. Přijímat to, co je příjemné a vehementně odmítat případné výtky na naši adresu. Německá věta o držení huby a kroku se dá i obrátit. Dodávejte nám svá německá auta a jinak držte hubu.

L. Severa 29.1.2013 14:40

Re: Němci nepotřebují dávat příkazy přes Brusel

Vážený pane, dovolte malou poznámku k Vaší následující větě : "Pokud jsem z deníku Die Welt pochopil, jejich zděšení vycházelo z faktu, že většina českého národa stále slyší na "německé nebezpečí." Buďto jste neinpreteroval Die Welt  přesně, nebo tento deník nepochopil co bylo řečeno.  Domnívám se, že z Němců nemáme strach, ovšem jsme citliví na zrušení Benešových dekretů  a na případné(možná zbytečně) nároky sudetských Němců. Většina už jich nežije, ovšem není to tak dávno co jsem slyšel jejich zástupce při debatě o případných náhradách, že tento pán řekl:" Aber, wir haben Kinder". Takže zmíněné dekrety asi, aspoň v některých hlavách, ještě " navyšuměly". Bohužel všechno vzešlo z velmi nešťastného výroku pana Schwarzenbergra který do určité míry zpochybnil Benešovy dekrety a ještě přidal tu poznámku o Haagském soudu, což Zeman patřičně rozmáznul.

L. Severa 29.1.2013 14:42

Re: Němci nepotřebují dávat příkazy přes Brusel

pardon  "nevyšuměly"

M. Sysel 29.1.2013 15:30

Re: Němci nepotřebují dávat příkazy přes Brusel

Odsun Němců byl zmíněn a přenesen do kontextu dnešní doby. A kdyby se něco podobného stalo v dnešní době, bylo by to posuzovánu podle mezinárodního práva jako zločin. To je celé a je to pravda. Jinými slovy, to ,co v létech 1945-1947 zločin nebylo, dnes by zločinem bylo.

Hysterie, kterou kolem této věty rozpoutal pan Hulwat von Schlouvoff je smutná. Protože na ni tolik lidí slyšelo. A to je ještě smutnější.

P. Vaňura 29.1.2013 16:05

Takže já to otočím. V Oradouru povraždili příslušníci

2 tankové divize SS Das Reich téměř 700 lidí, včetně žen a dětí. Na den přesně 2 roky po vyvraždění Lidic. Předtím postříleli 100 lidí v městě tuším Tule, jako odvetu za 47 německých vojáků, které zabili partyzáni.

Víte jak byli pachatelé těchto zločinů, které dokonce, co se týče žen a dětí v Oradouru, začali vyšetřovat dokonce sami Němci, potrestáni ???

Italští partyzáni zastřelili Mussoliniho a dalších asi 12 ministrů a činitelů jeho režimu proto, že se domnívali, že by jinak zůstal fakticky nepotrestán.

Když jsem sledoval ten TV duel, měl jsem pocit, že se pan Schwarzenberg snad musel zbláznit.

M. Martinovská 29.1.2013 16:55

Re: Takže já to otočím. V Oradouru povraždili příslušníci

Tohle nemá cenu, nevinné oběti jsou nevinné oběti, ať jsou z kteréhokoliv národa, a obětí českého řádění bylo dle českých historiků asi 20 000. jejich vrazi potrestáni nebyli a působili dál na různých místech.