8.5.2021 | Den vítězství


Diskuse k článku

EVROPA: Marginalizace je zločin

Mnoho lidí je v souvislosti s migrací ochotno říci, že si nepřejí, aby se původní obyvatelé Evropy stali ve svých zemích menšinou, zároveň však k tomu dodávají: „To se ale nikdy nemůže stát.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. John 7.5.2020 10:52

Nešiřte demagogické lži. Steve Jobs svého biologického otce neznal. Vyrůstal u jiných lidí, z jiné kultury, než byl jeho otec-muslim.

https://www.objevit.cz/steven-jobs-otec-applu-t15386

J. Svoboda 7.5.2020 11:14

Zkuste wiki a pak přijmu vaši omluvu za vaše hulvátství k mojí osobě.

Pěkný den.

J. Svoboda 7.5.2020 10:21

Obsah článku je jen flusanec na EU a nepostihuje podstatu.

Největší migrační toky do Evropy z Afriky chystá Čína.

Pěkný den.

J. John 7.5.2020 10:36

Tak ještě doplňte, kolik Číňanů v Evropě je závislých na asociálních "dávkách" a "podporách", které státy vyplácí nelegálně přišlým, práce se štítícím nemakačenkům, kteří jako vděk zapalují na ulicích auta, podřezávají své hostitele, najíždějí do nich náklaďáky... Slyšel jste o takovém Číňanovi, nebo to je typická vlastnost jiného etnika, které utíká do Evropy ze své zbídačené vlasti a přináší si s sebou ideologii a vzorce chování, které byly příčinou toho zbídačení?

P. Staronový 7.5.2020 11:08

To jste jen (opět) něco nepochopil, "vy hlavo".

R. Gramblička 7.5.2020 14:23

???

pokud ano, tak ani nemusí. EU si s tím vystačí sama

P. Staronový 7.5.2020 9:21

Mimořádně dobrý článek.

Snad jen s podotknutím, že žádný levicový liberál neexistuje. Pokud se za něj někdo prohlašuje, je levičák, vydávající se za liberála.

P. Lenc 7.5.2020 10:00

Naprosto přesné pane StaronovýJenom si dovolím dodat, že každá radikální levice dřív nebo později dospěje k fašismu.

J. Svoboda 7.5.2020 10:22

Vy registračnímu podvodníkovi Prokopovi žerete "staronového"? No potěš koště.

Pěkný den.

P. Lenc 7.5.2020 10:25

A to mám "žrát" vás?No potěš koště.

V. Církva 7.5.2020 9:21

"v tom případě (bezpečnostní riziko migrace) na ní leží důkazní břemeno. Měla by prokázat u každého jednotlivého migranta zvlášť, že ohrožuje její bezpečnost."

Prostě evidentně právnícké "šalamounství" - česky sviňárna jak obejít to, že pořád ještě v mezinárodních zákonech a logice je, že má stát právo na vlastní bezpečnost.

A nádherný úkaz že soudnictví už dávno není o spravedlnosti a zákony se dají ohnout dle libovůle a poptávky soudců. Společenská a politická poptávka byla migranty přijímat, všichni. Až mi bude opět někdo plácat o nezávislosti soudů, nakopu mu zadek. Ano jsou nezávislé, na vůli občanů, ale především na logice a spravedlnosti.

T. Hraj 7.5.2020 9:37

Šalamounství je něco alespoň trochu důmyslného. Tohle je spíš hlava 22 in your face, V4.

M. Malovec 7.5.2020 9:13

Jak říkává jedna Němka žijící v Česku: „Češi jsou největší homofobové a rasisti.“

A proč tedy ta chytra Ňemčourka žije a nejde zpět do vé lidumilné otčiny. Nezeptal jste se jí?

J. Jurax 7.5.2020 9:07

Dobře řečeno.

Je až pozoruhodné, jak sebevražedně pitomé názory jsou v Evropě vydávány tzv. elitami za správné a žádoucí.

A zvenku to vypadá, že z Německa zase začíná vycházet ohrožení - tentokrát z přístupu k ilegální migraci a ze zamuslimení, přičemž obé je přes převodovou páku EU Německem díky jeho ekonomické mohutnosti ovládané vnucováno i ostatním.

Ostatně jsou už čtvrti západoevropských měst, v nichž je poznat, že jsou v Evropě, snad jen podle architektury. Podle vzhledu lidí v ulicích moc ne. Vzpomínám si, že mne to zarazilo už dobře před čtvrt stoletím, když jsem se konečně dostal do některých západoevropských měst co turista.

F. Navrátil 7.5.2020 8:32

Německo není v přístupu k multikulturalismu jednotné, jak se to jeví navenek podle politického a mediálního obrazu. Silná opozice je zahnána fakticky do ilegality, potlačována právně, politicky, ekonomicky. Kdo se hlasitě a veřejně ozve, je ostrakizován.

J. Jurax 7.5.2020 9:09

No, doufejme, že tam nějaká taková akceschopná opozice vůbec je.

T. Hraj 7.5.2020 9:10

No, nevím. Proč tedy Němci volí, tak jak volí? Vždyť volby jsou tajné. Žádná ostrakizace nehrozí.

P. Staronový 7.5.2020 9:22

V článku to je. Pocit viny ...

T. Hraj 7.5.2020 9:33

Ano, tomu rozumím. Ale pan Navrátil naznačuje, že je v Německu nějaká mlčící většina (nebo alespoň podstatná část), která se bojí promluvit. Ve volbách se to ale moc neukazuje. Bojí se Němci i volit?

L. Severa 7.5.2020 9:59

Pocit viny vedoucí k sebezničení ?

P. Lenc 7.5.2020 10:05

Německé odezdi ke zdi mají Němci asi v genech.A vždy na to Evropa doplatí.Nakonec volby to jenom prokazují.

P. Brich 7.5.2020 11:10

Pocit viny, tomu rozumím. Tak ať si to flagelantství nechají pro sebe a nevnucují ho jiným. To je smyslem všech těch jejich "usmiřovaček". Chcete-li oběť ovládnout, musíte ji přesvědčit, že si je tím sama vinna.

F. Navrátil 7.5.2020 12:11

Volby jsou sice tajné, ale opozice nemá možnost vstoupit do mediálního prostoru, její shromáždění jsou zakazována a potvrzené objednávky jsou náhle odvolávány. Jestliže je někdo systematicky umlčován, pak se to projeví i ve volbách.

J. Kouk 7.5.2020 6:26

Peroutka rekl, ze zpusob reseni zidovske otazky v Nemecku, je veci nemcu, protoze my tam nezijeme. ... Ostatne Hugo Hass byl vyhozen z Narodniho divadla kvuli zidovskemu puvodu, jeste pred okupaci Nemeckem...

V. Novák 7.5.2020 8:38

A paradoxně mu to zachránilo život - ne že bych podezříval vyhazovače z této motivace...

O. Roldán 7.5.2020 6:12

To je chytré - to se nebude líbit.

P. Hatina 7.5.2020 4:51

Souhlas. Nicméně, drobné doplnění k posledním odstavcům od slov "..Německý teolog.." Nikoliv totiž od roku 1942, ani od počátku války v roce 1939 ne.

Hitler totiž prováděl masově zločinnou segregační politiku v Německu od nástupu k moci na počátku 30.let. A přesto byl nikoliv nepodstatnou částí evropských elit obdivován a dáván za vzor. Stejně jako že evropští, takzvaně demokratičtí politici vedli až do vypuknutí války vůči Německu smířlivou politiku appeasementu, tedy považovali nacismus (právě ono zlo) za cosi legitimního, co lze v Evropě ponechat, tolerovat a dokonce ustupovat tomu...

Mimochodem, ono vlastně neškodí vrátit se k onomu elitami prokletému projevu pana prezidenta Zemana z ledna 2015 a popřemýšlet, co doopravdy jim na něm vadilo, krom té jedné věty o Peroutkovi..

J. Sinnreich 7.5.2020 3:58

Nemci jsou idealni rozeni poddani. (Untertanen). To, co narizuje jejich vrchnost je vzdycky spravne.Potrebuji vzdy nekoho, aby jim ukazoval spravny smer. jejich moralka ?- moralni je vzdy to, co slouzi Nemcum. Proto nemohou pochopit, proc Polaci, nebo Cesi odmitaji jejich nove plany na spasu Evropy.( migrace, Energiewende). Je jim jedno, ze pri tom znici celou evropskou civilizaci, coz se jim uz dvakrat temer podarilo. Soucasny nemecky rezim absolutne neguje myslenku zapadni demokraticke civilizace. Drive to byla jejich kultura valky, podrobeni slabsich narodu. Dnes to provadeji ekonomickym natlakem.

P. Hatina 7.5.2020 5:06

Dá se o tom diskutovat. Nicméně,je nutné vzít do úvahy historický vývoj Německa - prakticky až do konce 19.století to nebyl společný centrálně řízený stát, ale nesourodá skupina samostatných státečků které si vedly svou vlastní politiku i vlastní společenský (i kulturní, náboženský, atd..) vývoj. A ono ono sjednocení "ohněm a mečem" provedl až roku 1871 pruský Bismarck, pokračovalo další desítky let imperiální politiky a zakončil přímo děsivě (i vůči Němcům) Hitler..Načež pak bylo Německo rozděleno a dalších půl století si obě části vedly svou vlastní politiku-leč defakto pod kuratelou /ochrany/ okupačních mocností.. Čert se vyznej v tom, co to udělalo s myšlením Němců...

M. Matura 7.5.2020 8:43

Vítězné mocnosti obou světových válek udělaly stejnou chybu. Nebyly schopny si zachovat vliv (mimo NDR po II.WW) na vnitroněmecké poválečné dění a umožnily tím opětovný vzestup těch nejhorších německých císařských tradic a myšlení. Škoda, že nezvítězil požadavek W.Churchila z Teheránské bkonfetence) na opětovné rozdělení Německa na jednotlivé státy, tedy před rok 1871.