17.5.2024 | Svátek má Aneta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Netzer 22.1.2011 15:40

Re: Autor se velmi, velmi plete

Správně. Nelze než souhlasit.

Znamenitým příklad je l´eurorégion Alsace. Tam byste našel velmi málo jedinců, kteří by s ztotožňovali s názory na EU, které převládají na zdejších diskusích.

Z. Rychlý 22.1.2011 7:05

Re: Autor se velmi, velmi plete

Pane Ruščáku, máte sice v něčem velkou pravdu, ale nic to nemění na tom, co píše pan Robejšek - Belgie, coby vzor nadnárodního státu, nefunguje. Československo - soužití nefungovalo, atd, atd.

Moje teorie říká, tam kde jsou ekonomické rozdíly, tam vztah národů nefunguje. A platí to i pro regiony národnostně jednotné, např. Irové - dokud nedošlo k ekonomickému sblížení, prali se křesťané s protestanty, až kulky lítaly. Prostě hůl na psa se vždycky najde.

Váš příklad Švýcarska možná funguje z důvodu neexistence velkých ekonomických rozdílů mezi regiony. Autor článku se možná nerozepisuje o příčinách nesnášenlivosti, ale že se Valoni a Vlámové nesbližují je prostý fakt. Autor má pravdu.

F. Pavlis 22.1.2011 10:43

Re: Autor se velmi, velmi plete

Ano, kloním se k tomuto názoru. Tak jsem také četl článek s vnímáním oné nešťastné "nesounáležitosti". Dodnes mám rád Slovensko a mrzí mě rozpad společného státu. Nebyl jsem "čechoslovakistou"  ve smyslu blízkém nacionalizmu. Ovšem ta touha po svébytnosti Slováků a ekonomické tahanice nakonec vykonaly své.  EU je také konglomerátem chtěným shora a nikoli zdola.  Jak se bude odvíjet její budoucnost záleží asi na parametrech, které  - státy - 27 či více - budou  akceptovat a tolerovat.  Hodně bude asi záležet i na vztahu  nadřazenost - podřízenost  mezi VELKÝMI a MALÝMI .  "Zprůměrovat" Evropu se nemůže podařit právě pro ty hluboké emocionální, nacionální i mentální rozdíly. Renezanční Evropa byla také svého druhu unií, ale na úplně jiném principu. Tříbení názorů je proces. Jejich spontánní odmítání pouze statická negace. Nikam to nevede. Domnívám se ...

M. Prokop 23.1.2011 0:47

"Vypadá to, že autorovy myšlenky uvízly mentálně ve 20. století a že odmítl vzít na vědomí novou realitu."

EUrocorps a nápravný tábor to nepochybně napraví.

M. Prokop 22.1.2011 0:50

Přesné!

P. Brodský 22.1.2011 2:35

Klausův a Janyškův

Prokop nepochybně chválí amaterský pamflet pana Robejška, nikoli inteligentní informaci pana Ruščáka.

F. Pavlis 22.1.2011 10:47

Re: Klausův a Janyškův

pane, jste arbitrem s dekrerem z Plzně, nebo tak trochu z vlastní vůle ????

P. Brodský 23.1.2011 11:36

Re: Klausův a Janyškův

To víte, že diskutuji z vlastní vůle. Vy jste byl někým zaúkolován?

M. Prokop 23.1.2011 0:45

Re: Klausův a Janyškův

Pan Ruščák a inteligentní informace? Srandisto!

S. Netzer 22.1.2011 8:04

POVRCHNÍ!

Přesná je Finrodova replika.

P. Brodský 22.1.2011 11:15

Re: POVRCHNÍ!

Nějak tu Finrodovu repliku nemohu nikde nalézt.

H. Lukešová 22.1.2011 11:23

Re: POVRCHNÍ!

Finrod Felagund je pan Rusčák.

P. Brodský 22.1.2011 11:38

Re: POVRCHNÍ!

Díky!