17.6.2024 | Svátek má Adolf


Diskuse k článku

EVROPA: Lány zvadlých tulipánů

Výsledky nizozemského referenda o asociační dohodě Ukrajiny s Evropskou unií mohou mít závažné důsledky, ostatně nizozemský premiér Mark Rutte, který jinak přijetí dohody nemastně neslaně podporoval, týden před hlasováním konstatoval, že Ukrajina by se neměla stát přímo členskou zemí EU, neboť musí mít dobré vztahy nejen s Unií, ale i s Ruskem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rameš 13.4.2016 9:22

Re: Volby 2014 v ČR.

Ne že by sedmnáctiprocentní účast ve volbách byla nějak super a o něčem to svědčí, ale technicky volby platí vždy (pokud proběhnou řádně), i kdyby přišlo třeba jedno procento voličů. Na rozdíl od referend, které v sobě mívají klauzuli o nějaké minimální účasti. Jak je to s podmínkami pro toto referendum, netuším, a je mi to celkem jedno, byl to v podstatě jen takový velký průzkum názoru na danou věc. Každopádně, je nesmysl pacientovi, který se zmítá v kómatu, voperovat další nekompatibilní orgány, ať je to Ukrajina nebo Turecko. Spíš by bylo vhodné zamyslet se nad tím, jak resuscitovat a zda a za jakých podmínek je to ještě smysluplné.

P. Dvořák 13.4.2016 9:29

Re: Volby 2014 v ČR.

" . . . zamyslet se nad tím, jak resuscitovat a zda a za jakých podmínek je to ještě smysluplné."

Máte na mysli přímo euro-eutanasii?

:-))

J. Mrázek 13.4.2016 15:56

Bral bych to jako sadismus...

Proč ještě týrat udržováním při životě něco evidentně odhodlaného spáchat sebevraždu a vzít s sebou do hrobu všechny kolem ???

B. Rameš 13.4.2016 19:18

Re: Volby 2014 v ČR.

Já demontáž EU nepovažuji za šťastné řešení. Vždy je lepší spolupracovat, než se s každým rozhádat. Pochopitelně, spolupráce je možná jen na základě, oboustranné výhodnosti nebo alespoň principu "jednou ustoupím já, podruhé ty". To, kam se EU posunula za posledních několik let, se mi příliš nezamlouvá a schéma "co řekne Německo, to platí", resp. "promeškali jste dobrou příležitost mlčet" už vůbec ne. Na druhou stranu, zpět do náruče medvěda se mi také nechce, děkuji, již jsem zažil. Momentální chování vedení EU je, bohužel, tristní. Takže máme volbu: buď ho změnit (k tomu potřebujeme spojence), nebo se s ním smířit, nebo odejít. A nést důsledky. Zapeklitá volba... pomalu začnu chápat, jak bylo Benešovi.

Z. Koutecký 13.4.2016 22:30

Re: Volby 2014 v ČR.

Tím se, pane Rameši, netrapte, Vy o ničem takovém rozhodovat nemusíte, ba ani nemůžete, to je věc politiků. A ti nemají žádné podobné dilema. Všechny náklady spojené s členství v EU hradí daňoví poplatníci. Všechny dotace z EU rozděluje státní správa a tečou k podnikatelům. To by bylo, aby nějaké to euro neskončilo bokem v soukromých kapsách. A bez EU nebudou dotace. Takže, kde je nějaké dilema? O prachy jde vždycky až v první řadě.

B. Rameš 14.4.2016 11:10

Re: Volby 2014 v ČR.

Politici se pakovali od dob, kdy se nějaká politika začala provozovat. To je sice smutný, ale fakt, to jsou přírodní zákony a nic tím nenadělám ani já, ani nikdo jiný. Nanejvýš se dá koukat jim v rámci možností na prsty. Nicméně, přicházejí čas od času dějinné okamžiky, které před tyhle týpky postaví otázku, na které záleží: nejen být chudý nebo bohatý, ale být svobodný, nebo nesvobodný či dokonce živý, nebo mrtvý. A to pro miliony lidí. A teď si představte, že dřepíte dvacet let v nějakém parlamentu, berete pěkný plat, občas někomu něco přihrajete za příslušnou protislužbičku a rozhodujete o tom, jak má být zakřivený banán. Tu náhle začnou kolem vás bouchat bomby, do vaší zahrádky se cpou miliony cizích lidí a dokonce vaši oddaní poddaní, alespoň někteří, začnou vykládat cosi o tom, že to děláte špatně. Dokážete se takové výzvě postavit?