9.12.2023 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

EVROPA: Kvóty pro přistěhovalce do EU

Právě toto pondělí začala Evropská unie zase jednat o tom, jak zamezit již před hranicemi Evropské unie příliv nových uprchlíků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Dekyský 21.5.2015 23:38

Dalšího důkazu

Hvížďalova kret*nismu netřeba.

B. Novacek 21.5.2015 23:16

Smarjapanno Hvizdala,

co to tady kecaj, voni tatrmane? Kolikpak tech "chudacku cernousku" si racej ubytovat u sebe v domecku, nebo na svy zahradce?...to je zase blabol...

P. Aron 21.5.2015 20:47

už jste se úplně zbláznil ?

Pane Hvížďalo, uvědomujete si , že vy a Vám podobní představují smrtelné nebezpečí pro evropskou civilizaci ?

B. Rybák 21.5.2015 19:54

Velmi zmatený článek

"Bruselem" (státy "jádra EU") vynucené přijímání jím stanoveného počtu kýmsi proti jejich vůli k nám přidělených imigrantů je nic neřešící hloupost, která je především v naprostém rozporu se suverenitou našeho státu, s odpovědností naší vlády a parlamentu za bezpečnost našich občanů a je proto naprosto nepřijatelná!

Proti křesťansko-židovské kultuře zaměřená "pro-muslimská" politicko-korektní politika vyvolala v muslimském světě genocidní válku. Představa, že momentálně prohrávající, o genocidu též usilující, mafiemi převaděčů ve spolupráci s teroristickými organizacemi vybraní, v nejlepším případě ekonomičtí a v každém případě s hodnotami západní civilizace obvykle zcela neslučitelní muslimští imigranti mají paušální právo na "politický azyl" je naprosto zcestná, protože problémy postižených muslimských států prohloubí a životy nevinných občanů západu nesmyslně ohrozí!

Australská demokracie nezvané imigranty posílá zpátky. Budeme muset vyhnat současné EU-kraty, abychom prosadili stejně správné řešení?

J. Mrázek 21.5.2015 18:13

Trošku z jiného úhlu :

http://aeronet.cz/news/rozvratili-libyi-uvrhli-sever-afriky-do-chaosu-a-ted-se-desi-prilivu-bezencu-a-nezvladaji-ochranu-hranic-eu-navrhy-na-povinne-kvoty-na-prijimani-migrantu-v-eu-jsou-dusledkem-zpackane-barevne-revoluc/

J. Ráž 21.5.2015 18:05

Článek typického pražského intelektuála

Prý nemůžeme vracet běžence, protože bychom popřeli základy na kterých stojí naše civilizace.

Pěkná blbost.

Ty základy tvoří křesťanská morálka, pracovitost, respekt k odlišnosti.

Ti kdo se do Evropy hrnou, nic takového neuznávají. Ti nepřicházejí naše hodnoty převzít, sdílet je s námi a podle nich žít, ale naopak je přicházejí zničit!

Takže tím, že když je sem vpustíme popřeme odkaz našich předků, který je jasný: Bránit naše hodnoty před vnitřním i vnějším nepřítelem! A já dodáván: Bez kompromisů!

J. Schwarz 21.5.2015 17:39

naši dědové

udělali blbost, zvolili si komunismus a "přátelství se sovětským svazem", přičemž západní demokracie poskytly azyl lidem z takto ustanoveného ráje dělnické třídy prchajícím. My jim to solidárně oplatíme,  když poskytneme azyl lidem prchajícím ze západoevropských multikulturních rájů. Před 50-ti lety  zešíleli naši předkové, dnes tak činí "západní elity".

J. Mrázek 21.5.2015 18:14

My jsme svět nerozvrtali!Jiní !

http://aeronet.cz/news/rozvratili-libyi-uvrhli-sever-afriky-do-chaosu-a-ted-se-desi-prilivu-bezencu-a-nezvladaji-ochranu-hranic-eu-navrhy-na-povinne-kvoty-na-prijimani-migrantu-v-eu-jsou-dusledkem-zpackane-barevne-revoluc/

J. Václavíková 21.5.2015 17:22

Jako obvykle.

Místo toho, abychom se zamýšleli nad tím, jak lidi, kteří projdou azylovým řízením a získají status uprchlíka, zdárně začlenit, vedeme žabomyší nesmyslné války proti minimalistickým kvótám.

J. Jurax 21.5.2015 18:16

Re: Jako obvykle.

A jak je chcete zdárně začlenit a donutit ne-li k integraci, tak aspoň k asimilaci? Ne všichni budou gramotní a vzdělanců mezi nimi moc taky nebude ... a celkem pochybuju, že bychom si z imigrantů mohli vyzobávat akorát lékaře, IT specialisty nebo strojní inženýry. Vzdělání z madrasy se u nás moc neuplatní ...

Ono nejde o těch prvních pět stovek, jde o další stovky a tisíce, jejich rodiny a potomky - a výsledek jsou no go zones, agresivní moslemíni, zvýšená kriminalita a obrovská zátěž pro sociální systémy ... celkem vzato průser pro naše potomky. Poučme se jinde, kde už v tom průseru jsou; Německo, Francie, Švédsko ani Velká Británie nejsou tak daleko.

A minimalistické kvóty jsou minimalistické dnes, zítra už nebudou ... povodeň vždycky začíná první kapkou ...

J. Marešová 21.5.2015 23:14

Re: Jako obvykle.

Stále se mluví o minimalistické kvótě 525  uprchlíků. Kdo ale nezaručí, že nám nebude přiděleno ještě dalších 20-30 tisíc z těch asi 600 tisíc imigrantů, kteří už v Itálii jsou a další milion je údajně připravený na lybijském břehu , čekající na vhodné plavidlo. Snad bychom se ustrnuli nad zbídačenými ženami a dětmi, kteří žijí v uprchlických táborech, ale zatím vidíme jen lodě plné mladých mužů v nejlepší kondici, kteří si  za cestu údajně u agentů zaplatili 3000 dolarů, což je u nás cca 70 tisíc - to tedy nejsou žádní chudáci, prchající před válkou. Připomínají mi naše "spoluobčany" utíkající před rasizmem do Kanandy, později do Británie

R. Tichý 22.5.2015 7:41

Re: Jako obvykle.

Pořiďte si silnější dalekohled a podívejte se, jak začleňování dopadlo po 60 letech v Německu, Francii a Británii.

I Anděla prohlásila, že multikulti selhalo.

J. Jehlík 21.5.2015 17:10

Jak již bylo řečeno

Odliv mozků se nahradí přílivem holých prrdelí.

J. Ráž 21.5.2015 18:07

Re: Jak již bylo řečeno

Velmi dobře řečeno!

J. Marešová 21.5.2015 16:58

S kvotamy nesouhlasí čím dál víc zemí

Je sice možné, že těch uváděných 525 uprchlíků bychom umístili, ale co s těmi statisíci, kteří už připluli, nebo  se na připlutí chystají a míří především do Itálie, co bude s těmi? Údajně na transfér čeká na lybijských březích přibližně milion uprchlíků Pokud bylo vidět v médiích, nejedná se o zbídačené uprchlíky, jsou to převážně mladí chlapi, kteří určitě neprchají před pronásledováním. Jestliže jsou schopni za převoz zaplatit 3 tisíce dolarů, což je pro nás 70 tisíc, nejedná se o chudáky. Vypadá to, že se Afrika chystá přesídlit do Evropy. Proč už země, vlastnící lodě nehlídkují ve Středozemním moři a plavidla jednoduše nevracejí zpět? Většina pobřežních států má spousty vlastních nezaměstnaných, co bude s těmi novými, kteří jsou bez kvalifikace a láká je sem jen údajné zbohatnutí. Afrika byla vždy natažená ruka - bílí byli vždy bohatí.

J. Jurax 21.5.2015 17:08

Re: S kvotamy nesouhlasí čím dál víc zemí

Ono i těch 525 uprchlíků se po etablování v ČR rozroste - budou sem chtít dostat své rodiny a příbuzné; a bránit ve scelovaní rodin by bylo nehumánní ... a najednou máte imigrantů tři, čtyři, pět tisíc ...

M. Krátký 21.5.2015 16:01

Česká republika má "svých" imigrantů

víc než vůbec může uživit - myslím tím naše roztomilé cikány - pouštět sem další nemakačenky a ještě k tomu krvežíznivé muslimy je sebevražda

J. Kanioková 21.5.2015 15:00

Co k tomu říct... ? Stačí ..... P&L

Autor prostě, tak jako ostatní z jejich smečky, klidně připouští, že Islámská Evropa mu není proti mysli...!

Jestlipak má děti a další generaci potomků, a takto stejně jim to vysvětluje?

Jsou to prostě zrádci své kultury, toho, co budovali jeho i naši předci, a za co je třeba "bojovat" pro další generace..

M. Stuchlik 21.5.2015 15:51

Re: Co k tomu říct... ? Stačí ..... P&L

Nic takového autor nepíše. Jen říká, že naše vláda dělá cirkus kvůli prkotině protože třeba vloni jich přijala dřív. Mimochodem, spousta z nich jsou rusové, kteří se svou brutální asijsou mentalitou taky nepatří do našeho civilizačního okruhu - narozdíl třeba od Ukrajinců.

P. Vaňura 21.5.2015 16:20

Víte kolik Rusů uteklo po revoluci z r. 1917

do ciziny a kolik toho tam dokázali? Například založili letecké firmy Sikorski a Severski (později Republic, výrobce známé stíhačky P-47 Thunderbolt).

Ostatně muslimové tu už dnes dělají potíže kolem šátků. O žádné takovéto akci ze strany Rusů nevím, a to je jich tu mnohem více!

M. Prokop 21.5.2015 17:12

Re: Víte kolik Rusů uteklo po revoluci z r. 1917

Z Ruska utíkají ti, kterým ta ruská asijská mentalita nevyhovuje.

J. Jurax 21.5.2015 18:37

Re: Víte kolik Rusů uteklo po revoluci z r. 1917

Asi vyhovovala Koroljovovi, Kapicovi, Landauovi a mnohým dalším, není-liž pravda?

A v případě Sikorského, Severského, Kartvelliho - abychom zůstali u letadel - nešlo o útěk před mentalitou asijskou, ale bolševickou. Asijská mentalita nemá nic společného s bolševickou - koneckonců komunismus vzešel ze západní Evropy ...

J. Ráž 21.5.2015 19:21

Re: Víte kolik Rusů uteklo po revoluci z r. 1917

To je nutno pořád připomínat! Bolševismus a Nacismus vzešel ze stejné kolébky. Ideologii bolševismu i ideologii německého nacismu nevymysleli žádní asijští zvlčilci, ale intelektuálové. Vladimír Uljanov i Rudolf Hess pocházeli ze středostavovských rodin, Uljanovův otec byl dokonce šlechticem (zdroj Wikipedia), oba měli nadprůměrné vzdělání a oba byli odchováni německou filozofickou školou.

Socialismus, protože i nacismus byla verze socialismu, přišel ze západu a dosud se k nám ze západu dobývá......ne z východu, jak nás někdo pořád dokola přesvědčuje.

J. Pražák 21.5.2015 19:35

Re: Víte kolik Rusů uteklo po revoluci z r. 1917

Asi mě čtenáři označí za xenofoba, ale musím připomenout, že hlavní tvůrci revoluce v r. 1917 byli převážně židovského původu: L.D.Trockij (tvůrce Rudé armády a revoluce, bez jehož geniality by revoluce neuspěla, později Stalinem odstraněný), Kameněv, Zinověv, ...vlastními jmény Bernstein, Silberstein, Apfelbaum,... Takže zločinci, nebo z počátku naivní snílci pocházeli ze všech možných ras a národů.

I. Mertl 21.5.2015 16:17

Re: Co k tomu říct... ? Stačí ..... P&L

Máte recht, madame! Na šibenici se zrádci!Co kdyb ste se smířila s pravděpodobně nevyhnutelným?

P. Vaňura 21.5.2015 16:23

Já bych se v takovém případě raději smířil

s Vůdcem, vyvoleným Prozřetelností. Ten by to nevyhnutelné patrně učinil vyhnutelným, nesměl by to ale přepísknout v jiných směrech. Putin měl z hlediska Ruska také skoro samé klady, dokud se nepokoušel o reinkarnaci SSSR.

M. Prokop 21.5.2015 17:14

Re: Já bych se v takovém případě raději smířil

To se ale pokoušel už od samého začátku svého presidentského působení. Jen to ještě trochu maskoval.

J. Pražák 21.5.2015 19:51

Re: Co k tomu říct... ? Stačí ..... P&L

Zrada našich i europoslanců musí být "ošetřena" velmi vysokou "osobní motivací" každého z nich z neznámých zdrojů. Možná nabídkou "pohlídání dětí", nebo žlutého kovu, ale není možné, aby většina europoslanců hlasovala pro kvoty a nyní je velká většina národů proti kvotám. Viz např. Maďarsko.

L. David 21.5.2015 14:46

Pomatený Hvížďalo! Vaše úvahy jsou natolik debilní,

že je škoda času k nim rozvíjet jakýkoliv komentář!!!

J. Pražák 21.5.2015 14:06

Tento článek je na úrovni nejhoupějších

komentářů na toto téma, které vytvořili pánové Pehe a Berounský. Viz Novinky, nebo ČRo Plus. Bez jakýchkoli argumentů, zhodnocení následků neřízené imigrace, pouze prázdné pravdoláskřské floskule.