1.5.2024 | Svátek práce


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zet 27.2.2008 16:53

Re: Re: Uznání samostatného Kosova

A čo takto genocída páchaná Chorvátmi (lebo, priateľ môj, k nej skutočne došlo) - a verte mi, že keby sa Bosniaci dokázali lepšie zorganizovať, ani oni by nejakým tým podrezaným krkom nepohrdli, Ale v scenári USA a trkvasov z EÚ sa pripomenutie takýchto vecí neveľmi hodí do krámu. Neospravedlňujem Srbov, ktorí majú prinajmenšom toľko masla na hlave ako ich susedia, ale fakt  je, že keď, už tak všetci sa tam správali navzájom ako svine. Tak komu dáme za pravdu? Babička  z USA  to vyriešila po svojom (cením si rozum Čechov, že neprešiel nápad na jej zvolenie za prezidentku).

liberal shark 27.2.2008 8:28

historie

Dovoluji si připomenout, že kontinuita českého státu trvá minimálně od 10. století, kdy existovalo české knížectví a české království, které existovalo i v rámci rakouského císařství. Takže nelze tvrdit, že český stát vznikl až v roce 1918. Oproti tomu o kosovském státu jsem nikdy neslyšel.

Bohata 27.2.2008 8:37

Re: historie

Markrabství moravské nic?

olda74 27.2.2008 11:57

Re: Re: historie

.....konecna zminka o Morave, ktera prosla cenzurou.....jsem zvedav jestli projde take tato........

olda74 27.2.2008 11:59

Re: Re: Re: historie

..........dobry.........cesky cenzor asi chrape.........Moravaci do toho.............. 

Kobylka Lajda 27.2.2008 19:39

Re: Re: Re: Re: historie

Hehehehe! Já jsem Češka rodu moravského, pěkně podle Palackého a nikdy jinak!!;-D;-D;-D;-DVV

Marat 27.2.2008 12:20

Re: historie

Pravda pravda.Jenže ve dvacátem století vzniklo spousta státu,které nikdy v minulosti neexistovaly.Dokonce ani Československo.A hranice státu se po celou tu historickou dobu i v Europě neustále měnily.Když před tím neexistujíci státy v nedávnjé diobě vznikaly,proč by nemohiy vznikat státy i jiné a to i takové,které nejen v Čechách některým mudsrcům smrdí?,

brok 27.2.2008 7:54

na samostatné Kosovo lze odpovědět jednoduše

Jedná se o ekonomicky nesamostatný útvar. Řešení (když už to nejjednodušší - politické bylo promarněno) je snadné nic jim nedávejte, nic jim neodpouštějte. Bez mohutných ekonomických podpor se dlouho neudrží. Totéž by byla skvělá metoda na Palestince.

Harry 27.2.2008 8:22

Re: na samostatné Kosovo lze odpovědět jednoduše

Cili, pro EU se ustavil dalsi odberatel ekonomickych podpor za ktere bude Evropu nenavidet a pripravovat se na valku s ni. Dalsi Palestina. Kolik stoji letenka do Australie?

taky imunolog 27.2.2008 13:39

Re: na samostatné Kosovo lze odpovědět jednoduše

Vždyť ale my a s námi i Amerika Palestince dost draze vydržujeme!

brok 27.2.2008 14:47

Re: Re: na samostatné Kosovo lze odpovědět jednoduše

No právě a teď nám přibyl ještě jeden hladový, kterého zatím krmili Srbové.

Kolemjdoucí 27.2.2008 7:49

Pane Ladislave, na tu porážku ovšem vedou Evropu USA v čele s Bushem!

To hlavní, jak G.W.B. nedávno znovu připomněl, je ještě před námi: připojení sedmdesáti milionů Turků.

Máme to za mořem opravdu skvělého spojence. Jeho politická „prozíravost a moudrost“ nepochybně vejde do dějin.

jirka.s. 27.2.2008 11:39

Re: Pane Ladislave, na tu porážku ovšem vedou Evropu USA v čele s Bushem!

To jsem rád, že se nezdržíš! ;-)

Ale 27.2.2008 7:42

Záleží na tom, co si připustíme

Můžeme říci A) - pak JDE o válku civilizací, jde o součást expanze islámského světa proti našemu a pak musíme také dodat, co uděláme s nepřizpůsobivými příslušníky jiného civilizačního okruhu. Ale v takovém případě doporučuji začít v Palestine a Libanonu.

Můžeme říci B) - mít zavřené oči a zacpané uši a čekat, až se situace skutrečně stane kritickou, až budeme celou věc řešit od občanské války na našem vlastním území, protože ustupování agresora posiluje

Mejla 27.2.2008 7:37

Víra je součástí lidské identity a kultury, a je-li to víra slušná, vede k rozkvětu společnosti.

V Kosovu však uměle v poslední době dosídlení Albánci zavedli formu agresivního protikřesťanského hnutí s cílem vytlačit Srby a udělali tak další krok k zavedení islámu do Evropy.

ladislav 27.2.2008 7:12

Svatá pravda

Autor má pravdu, po očištění od všech úvah a teorií zůstává faktem, že z  jednoho státu byl v rozporu s mezinárodním právem utržen kus území a že islámská expanze do Evropy dostala významný pozitivní impulz.

Chováme se jako ovce,jdoucí na porážku!!!!!!!!!!!

Pišta 27.2.2008 6:16

Náboženství

A boje mezi katolickými Slovinci a Chorvaty byly proč? Křešťanští Srbové a stejně křesťanští Chorvati se navzájem vraždili už za druhé světové války. Také z náboženských důvodů? Není to náboženství spíš záminka pro vyřizování starých účtů? A co nenávist mezi Maďary a Slováky? Také z náboženských důvodů?

kato 27.2.2008 9:58

Re: Náboženství

U tech Srbu a Chorvatu to neni uplne pasent. Srbove jsou pravoslavni a Chorvate jsou katolici (ze 3/4). Je to jako u muslimu rozdil mezi siity a sunnity. Nastesti pro nas, jinak bychom asi byli Ceska islamska republika a Ahmed ibn Paroubek by kandidoval na Velkeho vezira.

Edmont Dante 27.2.2008 5:48

Těch paralel je více

Tak na příklad pan Urban ve svých  článcích namířených proti Srbům  zde na NP z minulých dní popírá mezinárodní právo a zdůrazňuje, že jsou situace, kdy právo musí jít stranou a tak to vidí údajně mladí příslušníci ODS. Ovšem jedním dechem je zde prezentován  Únor 48, že komunisté nerespektovali právo a šlo o ozbrojený puč, což je  nepřijatelné.

Takže když komunisté porušují právo a moc si uzurpují silou je to špatně, když to samé dělá někdo jiný, vůči němuž mám jisté sympatie, činí správně.

Z toho plyne jedno. Příznivci odtržení Kosova v rámci vyváženosti, což je právní termín, by měli neochvějně obhajovat rovněž slávný, velký, rudý a nevím jak ještě ho komuniste nazvali Únor 48 jako vítězství demokracie a svobody, jinak zde deklarují svoji tendenčnost a svou hloupost.

Vlasta.on 27.2.2008 3:13

Dovolil bych si podotknout

že RU bylo personální unií!!! To je prosím podstatný rozdíl. Právně je to možné nahlížet (omlouvám se za velké zjednodušení) jako svržení panovníka, čímž byl automaticky přerušen i vztah se samotným Rakouskem a samostatným Uherskem. A "rozpad" přišel ve chvíli, kdy to panovník přestával respektovat! (Míněn Franta Procházka. Karel už přišel s křížkem po funuse.)

Nikdy jsme nepatřili (nebo nebyli územní součástí) Rakousku nebo Uhersku, ale země koruny české měly s nima "jen" společného panovníka. Z toho vyplívající zákony, armádu, celní unii, atd. Kosovo bylo vždy součástí (zjednodušeně ale pravdivě) Srbska!

laik 27.2.2008 10:08

Re: Dovolil bych si podotknout

Nevim, nevim, R. U. monarchie asi nebyla personalni unii. Jeji rozdil od tzv. realne unie spociva mimo jine v tom, ze staty ( nebo treba jednotlive monarchie) sdruzene v personalni unii jsou mimo jine samostatnym subjektem mezinarodniho prava, tedy navenek jednaji naprosto samostatne a to nebyl tento pripad. Ani to nebylo svrzeni panovnika, protoze ve chvili vyhlaseni republiky byl cisar stale cisarem.

Vlasta.on 27.2.2008 18:41

Re: Re: Dovolil bych si podotknout

Omloval jsem se za zjednodušení a dále se omlouvám. Ale tvrdím, že jakákoliv paralera mezi námi v RU a Kosovem je na tom mnohem hůř.

Abonent 27.2.2008 3:01

Kosovo: rozvod je lepší než nucené manželství

Zaplať Bůh, dnes nemusím nic psát.

Stačí vložit odkaz :

http://www.lidovky.cz/kosovo-rozvod-je-lepsi-nez-nucene-manzelstvi-fal-/ln_noviny.asp?c=A080225_000005_ln_noviny_sko&klic=224110&mes=080225_0

Vlasta.on 27.2.2008 3:22

Re: Kosovo: rozvod je lepší než nucené manželství

Chtěl jste říct: dnes nemusím nic lživého napsat, stačí na lživý článek dát odkaz.

Abonent 27.2.2008 12:19

Re: Re: Kosovo: rozvod je lepší než nucené manželství

Nikoli, vážený.

Nemusel jsem nic psát, protože pravdivý, zasvěcený, nacionální nenávisti prostý článek byl napsán.

Stačilo na něj dát odkaz.

A sledovat nenávistné reakce.

Přeji Vám hezký den.

doxa 27.2.2008 1:14

Je tu jeden rozdíl

Cílem Sudeťáků nebyla samostatnost, nýbrž připojení k Německý říši.

Kosováci o připojení k Albánii vůbec nestojej

drak 27.2.2008 3:26

Re: Je tu jeden rozdíl

Albánie samotná asi rovněž ne, neboť tamní stát je sekulární a zjednodušeně řečeno to dost připomíná Irák za Saddáma, zkrátka evidentně by tam docházelo ke střetům sekulárního státu a náboženských fanatiků. To se také dělo koncem 2. sv. války a proto přišla z Albánie vlna imigrantů na území Kosova. Největší chybou bylo, že je Tito neposlal zpátky, neb Hodža by se už o ně postaral a dnešní problém by tudíž nenastal...

Jirka 27.2.2008 0:48

Ideální by asi bylo snažit se to, co se právě stalo v Kosovu, vidět očima obou stran.

Jenomže pak to nemá žádné řešení.!!

JH 27.2.2008 4:07

Řešení: snad udělat z Kosova

kolonii EU  :-). To jsem si jen tak vzpomněl, že za koloniální nadvlády Evropy nad Afrikou tam nebyly takové masakry jako po osamostatnění afrických států.

olda74 27.2.2008 12:39

Re: Řešení: snad udělat z Kosova

..........ano, jsem rad, ze to zde nekdo napsal. Ono to totiz neni dnes v zapadnim svete "politicky spravne" na takove skutecnosti poukazovat. Dale je nutne rici, ze africke narody nebyly na nejakou samostatnost zrale a ani v tuto dobu jeste nejsou. K osamostatneni africkych kolonii doslo pod tlakem ze strany USA a Sovetskeho Ruska, ktere chteli tyto byvale kolonie vyuzit pro sve cile. Dale se nesmi zapominat, ze v tu dobu jiz byla u vlady ve Velke Britanii socialisticka (Labor)strana, ktera se ideove rozchazela s kolonizacni politikou.