14.8.2022 | Svátek má Alan


Diskuse k článku

EVROPA: Konec „belle epoque“?

Tak byla nazývána část dějin mezi lety 1890 a 1914. Doba, kdy si všichni mysleli, že všechno zlé je už pryč, že přišla doba kulturního, společenského a ekonomického rozkvětu, kdy se období masakrování vojáků na bojišti považovalo za cosi, co se již nikdy nevrátí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. B 25.2.2022 20:53

Poviem len názor, prosím nebite ma zaň. Ja nie som za nijakú vojnu!

Teda: Rusko má ropu, plyn, jadrové zbrane a chudobných ľudí. Keby nemalo jadrové zbrane, nemalo by ani ropu, ani plyn. Len tí chudobní by zostali.

A. Ová 25.2.2022 21:02

Kdyby se s ním nevyjednávalo alespoň jako s ropným partnerem, už by nebylo. Kultura nekultura. Lidi by zapomněli jako my, taky zapomenem

J. Farda 25.2.2022 22:04

Arabské státy v Zálivu - Kuvajt, Bahrajn, Katar, apod., o Saúdech nemluvě - sice mají naftu a plyn bez jadrových zbraní, ale už si za prodej koupili málem půlku světa a zaměstnávají třetinu Filipin, Bangladéše aj. - to je to imperialistické bezskrupulózní odírání bezbranných rozvojových zemí? Ty táračky o úmysl okradení Ruska o jeho nerostné bohatství jsou jen alibi zkorumpované oligarchické postbolševické vlády Ruska, která okrádá vlastní lidi a prachy za prodej tohoto bohatství ulívají do kont na prohnilý Západ, a kde skupují nemovitosti - nebo jako Abramovič Chelsea Londýn - ale pro běžné Rusové mají jen pohankovou kaši a sušené ryby - jen kecy, kecy, kecy pro alibi jejich zlodějin ... :-/

J. Farda 25.2.2022 22:13

A ještě univerzální anestetikum vodku - té asi nejvíce!

J. Kočvar 26.2.2022 16:00

Brunej má suroviny, nemá atomovky, ale peněz má spoustu.

A to, že Ukrajina je nezávislý stát, nijak nebrání Rusku v tom, aby vlastnilo jaderné zbraně - směšujete tedy dvě různé věci.