19.5.2024 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
vltava 27.1.2009 9:17

Výčitky svědomí

Vážený pane europoslanče, výčitky svědomí byste měl mít za jiné věci, hlavně za nesmysly, které parlament EU produkuje, jako je např. zákaz prodeje žárovek.

Pokud Vám vadí umělecké dílo, na to je snadná rada - EU může obnovit tzv. schvalovací komise, které se osvědčily v bývalé ČSSR a i v jiných zemích tábora míru. Pak bude občana oslovovat jenom "prověřené" umění, europositivní a konstruktivní. Bůh s námi.

Malý Aston 27.1.2009 9:12

Hrdý a svéprávný národ se hned nenasere!

Znám to ze svého okolí.Když je někdo vzdělaný nebo obdařený selským rozumem což o mnoho vzdělaných nelze říci ať je co je, nemůžete ho urazit.Ale čím  má někdo více mindráků,ten se nasere hned a někteří to dotáhnou až k soudu.Švédové se smějí nad svou krabicí,holanďané pod vodou ze které vykukují minarety jejich muslimských komunit a já jsem se zasmál nad českem na které sere Śvejk.No a co? Jsme Švejkové,ze všeho se vykecáme a ani komouši s námi nehnuli a že se kluci snažili.Mám dojem že to umělecké-neumělecké dílo udělalo pro nás více než kecání o naší velikosti.Možná,že i španělé a podstatná část francouzů si zapamatuje že nejsme ani jugoslávci ani slovinci a ani poláci.:-D

dulcibelka 27.1.2009 9:41

Re: Hrdý a svéprávný národ se hned nenasere!

R^R^R^

leaf 27.1.2009 10:03

Re: Hrdý a svéprávný národ se hned nenasere!

Hrdý a svéprávný národ si nevolí takovou politickou šmíru, která je od plyšáku na scéně. Ta hrdost a svéprávnost je jen vaše fikce.

fg 27.1.2009 22:39

Re: Hrdý a svéprávný národ se hned nenasere!

bolševici prohráli, smiř se s tím

mt 27.1.2009 10:17

Re: Hrdý a svéprávný národ se hned nenasere!

R^Lépe to nešlo napsat , díky!

mt 27.1.2009 10:19

Re: Hrdý a svéprávný národ se hned nenasere!

...aby nedošlo k omylu , děkuji Malému Astonovi

Martin 27.1.2009 12:04

Re: Hrdý a svéprávný národ se hned nenasere!

Chci se zeptat M.Astona - čím jsou zamindrákovaní tř.Bulhaři ? Jinak,chci-li vystavit nějaké ""dílo"",které by charakterizovalo celou evropu,pak rozhodně ne dílo zesměšňující a urážející,v tom má pravdu zase p. Zielienec.

Malý Aston 27.1.2009 12:35

Re: Hrdý a svéprávný národ se hned nenasere!

Přesně tím čím jsme my čechůni.:-D

Minutus 27.1.2009 20:02

Re: Hrdý a svéprávný národ se hned nenasere!

Nemusím akceptovat každou blbost, tak zamindrákovaný zase nejsem. Jistě, Bulhaři mohli zareagovat ironickým úsměškem, že si Češi dali takovou pitomost na štít a ignorovat to. Jako to udělali třeba korektní Holanďané, kteří nikomu neřekli, co si o tom skutečně myslí.

stará stanová kůže 27.1.2009 9:04

návrh europoslancům

kupte si montérky a natřete Entropu na růžovo. Snad to Černý pochopí....;-)

VLK 27.1.2009 12:35

Re: návrh europoslancům

Bingo!

Falk 27.1.2009 9:03

máslo na hlavě

- a dost - máte vy pane Zielenče, a bylo by to dlouhé vypočítávání. Teď se vám to kritizuje z tepla evropského parlamentu, co?

jartep 27.1.2009 8:56

jiný názor

22.1.večer se objevil v holandském teletextu zajímavý názor politicky dost kompetentní osoby, t.j. státního tajemníka pro evropské záležitosti Timmermanse: "České umělecké dílo na jedné budově EU je zcela podařené. To, že dílo vede k diskusi, je právě smysl umění", řekl v poslanecké sněmovně.V několikametrovém díle jsou vyobrazeny persifláže všech členských zemí EU. Před tureckým záchodem představujícím Bulharsko visí černá záclonka, protože tato země byla (se cítila - J.T.) uražena. Holandsko je úplně pod vodou a jsou vidět jen minarety. Timmermansovi se to zobrazení zamlouvá. Nazval je "kombinací jednoho starého strachu a jednoho nového".

občanka 27.1.2009 8:53

Jediné, co je možné k dílu vyčítat, je způsob výběru-nevýběru, kdy opět

rozhodovalo to, koho znal pan Vondra. Tedy žádná šance ostatním výtvarníkům. Ti by se měli ozvat.

K dílu Entropa: nechápu, co je špatného na tur. wc, já osobně jiný v Bulharsku neviděla. A vzhledem k místní hygieně to považuji za pozitivní.

A zajímalo by mne, co konkrétně pan poslanec pro ČR v Bruselu udělal? Stačí jeden malý příklad.

Láďa 27.1.2009 8:52

Dík.

Jsem rád, že jste to tak napsal. Děkuji.

jan 27.1.2009 8:50

nesouhlas

švejkovi kálejícímu na čr jsem se zasmál, francouzským gumákům zesměšnujících čechy jsem se zasmál, alespon trochu sebevědomý národ nemá potřebu dělat scény kvuli vtíkům, jen pár jedinců  z (kvuli těmto jedincům)  malých zamindrákovaných nacionalistických zemí typu slovenska a bularska ano

JJ 27.1.2009 9:08

Re: nesouhlas

Ono moc nepomohlo to, ze ve stejnou chvili bulhari mrzli a EU na ne SR.LA.

jan 27.1.2009 9:24

Re: nesouhlas

hmm na tom něco je EU na ně docela hodila boba - leč co si budeme povídat přehnané nacionalistické reakce jsou specialitou malých nesebevědomých lidí - čím víc jich v populaci je tím hůř to pak vypadá - žel nejisté malé slovanské národy zdá se mají vyšší koncentraci

JJ 27.1.2009 10:57

Re: nesouhlas

No, radovym bulharum to asi tak moc nevadilo, ale vlada musela vykazovat nejakou cinnost, kdyz plyn zajistit nedovedla (prece jenom objednat LNG tanker bylo nad jejich predstavivost).

VLK 27.1.2009 12:41

Re: nesouhlas

Dobrý nápad, ale obtížně uskutečnitelný. Jednak všechny ty tankery už jsou nasmlouvány na dlouho dopředu. Jednak by byla třeba poměrně velká flotila tankerů, ne jeden. A jednak by bylo třeba mít patřičné zařízení na přečerpání z tankeru.

Asi máte pravdu všichni v tom, že nebýt právě Bulharsko bez plynu, jejich reakce by nebyla tak silná.

JJ 27.1.2009 13:29

Re: nesouhlas

Tankeru je v soucasne dobe dostatek, nektere byly dokonce na ceste do Evropy a BP/ Centrika/ Quatar by to za cenu Ruskeho plynu v Q1 urcite pustili. Terminal na precerpani je v Recku, prisli na to ovsem az ve chvili, kdy zacal plyn znovu proudit.

Na krizove potreby Bulharska by stacily 1-2 lodi (podle toho, kolik by si nechalo pod nehty Recko.

Minutus 27.1.2009 19:58

Re: nesouhlas

Tak tomu jsem se zasmál taky, taková uražená reakce je směšná. Ovšem za Entropu se stydím, protože nás má reprezentovat. Asi se na nic lepšího, než ta připitomělá puberťácká srandička nezmůžeme..

Bokonon 27.1.2009 8:44

Smrt Topolánkovi za plastiku!!!

Ne omluvit se! Popravit! ;-D

Já osobně se stydím, za tyhle "politiky" Klause Zielence Paroubka apodobně, protože svou vychcanou kritikou dávají plastice diplomatický rozměr. Což mně připadá ještě směšnější.

Černého jsem jako umělce nemusel, ale tohle je vážně majstrštyk! To je happening jeho života! RESTECP! :-P

lordpavka 27.1.2009 8:04

Pepčo,

ale ten "umělec" je kámoš Tvého kámoše pravdoláskového Havla I. A dělal mu to bordelové červené neonové srdce na Pražský hrad! To ses za Havla nestyděl??? ;-D:-D;-D

korsika.korsika 27.1.2009 8:28

Re: Pepčo,

Nevytvořil to srdce na hradě výtvarník Jiří David?

jan 27.1.2009 9:06

Re: Pepčo,

to víš že vytvořil ovšem lordpavka si přece musí v každé diskuzi zanadávat na havla kdyby na chleba nebylo

Plašmuška 27.1.2009 9:07

Re: My Vám na to nenaletíme...

My Vám na to nenalétíme Pepčo!  Blíží se volby do EP,. všechny včely Vám uletěly, tak si najednou chcete vylepšit reputaci, na V.K., kterému stoupá podpora občanů. Pepča na všech frontách chce urvat, každý hlas se hodí. Myslí  si někdo že má Pepča svědomí ?? Kdo mu to uvěří,  on byl strojitel sarajevského podrazu. Od té doby vaři pro V.K. vavrové kafe. Světe div se Zielenec je VDĚČNÝ V.K. ? Kdo mu to uvěří....jen se chce přidržet lodičky V.K. které občané  podporuji !

A-Z 27.1.2009 9:17

Re: My Vám na to nenaletíme...

 Farizej nejvyššího kalibru, nevěřte mu ani nos mezi očima. Je pravda, jaký obrat , když už žádné argumenty z dílny pravda a láska nezabírají? On si totiž myslel že má na Klause a že by to mohl být on kdo převezme kormidlo po Sarajevu. Pak zrcadlo spolustráníkům ukazalo pravdu a od té doby pod praporem pravdy a lásky ztrácí každou pozici, nakonec i tu Mischigensko, veškrnovskou pravdolaskovou, švejarovskou.. Konečně snad i tu pozici v EU! Ale jak tak znám naši politickou scénu, on Bursík mu nějakou diplomatickou trafiku najde.

bibiana 27.1.2009 9:24

My Vám na to nenaletíme...

R^R^Ten farizej žádné svědomí nemá!