28.6.2024 | Svátek má Lubomír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
František I. 4.1.2006 16:53

Re: Re: Re: Pan Pehe nemá pravdu

To jste myslel v neobjektivních žvástech hledat špetky objektivity? Ach jak mne to dojímá.....
Petr Brodský 4.1.2006 16:52

Re: Re: Re: Já to vidím asi takhle:

Pokud si to přejete, tak Vás samozřejmě spát nechám. Jen jsem chtěl upozornit dosud bdící eurorealisty na ten poměr jedna ku stu.
Petr Brodský 4.1.2006 16:49

Re: Re: Re: Re: Re: Tak dobře, kompromis:

Ale no tak, pane Kocourek, Vaše inteligenční kapacita stačí na víc, než jen na nadávání oponentům. Opravdu komisi nevytýkáte nic jiného, než že šíří integrační ideologii? Nechce například zničit český rum eventuelně nepáchá ještě nějaké horší hrůzy?
Jirka 4.1.2006 16:48

Re: Re: Tak dobře, kompromis:

To nejde. To by bylo jenom dvanáct stran A4. Samozřejmě včetně všech dodatků. Taky toho druhého.
A krom toho by se v tom mohl taky někdo vyznat. Kdepak!
Rádoby europosranec 4.1.2006 16:43

Re: Re: Já to vidím asi takhle:

Pane Brodský, nechte to spát. Vás se ten poslední odstavec netýká.
dadacos 4.1.2006 16:41

Solidarita?

"Lidé kterékoli země se mohou dát snadno přesvědčit, aby se obětovali v zájmu pomoci tomu, co považují za "svůj" ocelářský průmysl nebo "své" zemědělství, nebo v zájmu toho, aby v jejich zemi nikdo neklesl pod určitou úroveň. Dokud jde o pomoc lidem, jejichž životní zvyklosti a způsoby myšlení jsou nám známé, dokud jde o to, korigovat rozdělování důchodů nebo pracovních podmínek lidí, které si můžeme dobře představit a jejichž názory  na jejich vhodný statut jsou zásadně podobné našim, jsme zpravidla ochotni podstoupit nějaké oběti. Stačí si však jen živě představit problémy vyvolané ekonomickým plánováním třeba jen takové oblasti, jako je západní Evropa, anychom viděli, že pro něco takového zcela chybí morální základna. Kdo si představuje, že existuje nějaký společný ideál spravedlnosti v rozdělování, který by přiměl norského rybáře, aby se vzdal vyhlídek na ekonomický vzestup ve jménu pomoci svému portugalského kolegovi, nebo holandského dělníka, aby svůj bicykl kupoval dráže a pomohl tak mechanikovi z Coventry, nebo francouzského venkovana, aby platil větší daně určené na pomoc industrializaci Itálie?"
Friedrich A. von Hayek, Cesta do otroctví
 
Současné potíže při schvalování  evropského rozpočtu (a to se jedná jen o pouhé cca 1% HDP - sic!; jestliže nyní je problém přerozdělit 1% HDP, pak představa pana Pehe o společné fiskální politice je úplně absurdní),  dotace francouzského zemědělství, britský rabat, pracovní omezení pro nové členské země etc. jen dokazují, že pravdu měl Hayek a ne Vy.
 
Nepravdivě píšete: "Solidarita je vazana na spolecne cile". Zaměňujete příčinu a následek. Kauzalita je naprosto opačně: Společné cíle jsou vázány na solidaritu. Není-li solidarita, nejsou ani společné cíle. Polopaticky řečeno: Nejprve musím být s někým kamarád, teprve pak spolu budeme podnikat apod.
Petr Brodský 4.1.2006 16:39

Re: Já to vidím asi takhle:

Co kdybyste namísto toho, abyste nám zadával úkoly, co si máme údajně přečíst, sám řekl, kolik toho ta ďábelská Unie spotřebuje, a kolik peněz utratí ty vzorně kapitalistické a nebyrokratické národní státy.
Zatím to vypadá tak, že rozpočet Unie se má k rozpočtům tzv. národních států jako jedna ku stu. 
jepice 4.1.2006 16:35

Re: Tak dobře, kompromis:

A co takhle obšlehnout ústavu USA?
Ochichouvej 4.1.2006 16:35

Re: Re: Re: Re: "vize Evropy coby volného svazku navzájem se respektujících suverénních států"

Pane Petře Brodský, jmenuji se Borek Petrský a sdělím vám jedno sladké tajemství. Při Řeko-Tureckém konfliktu by žádný Řecko-Turecký konflikt (myslíme oba válečný?) nevznikl. Jednala by OSN a vytvářela zvláštní komise, kdejakej alkájdista by tam vyřvával o lidském právu zabíjet kdykoliv kohokoliv , jednala by bezpečnostní rada EU a plánovala na příští století vytvoření přípravného výboru pro vytvoření zvláštní evropské komise pro Řecko-Turecké vyrovnání...
No a v pondělí by Řecku a Turecku amerikáni řekli ať neblbnou a ať to ukončí o půlnoci na úterý. Kdyby ukončili - skvělé. Kdyby ne, v úterý dopoledne jsou tam američtí vojáci a vysvětlí jim, jak si představují NATO. Frštandn?
kocour 4.1.2006 16:33

Re: Re: Re: Re: Tak dobře, kompromis:

Teda vy musíte být ale ukázkový magor, takhle hezky potvrdit, co tu od začátku tvrdím, že aparát  EU dnes slouží jen prosazování euroideologie a ničemu užitečnému. Díky, piště víc.
Petr Brodský 4.1.2006 16:29

Re: Re: Re: Tak dobře, kompromis:

Vzhledem k tomu, že činnost komise kritizujete, tak zřejmě dnes zbytečná není, neboť Vám, eurorealistům, škodí, zatímco nám, eurofederalistům, prospívá, i když méně, než by měla. Zbytečnou by se bezpochyby stala pro všechny, kdyby byly uskutečněny Vaše návrhy.
Petr Brodský 4.1.2006 16:25

Re: Re: Re: Tak dobře, kompromis:

A politická integrace samozřejmě znamená stát, nejlépe federální stát. O tom je celý ten spor. Eurorealisté žádný stát nechtějí, protože jejich cílem je, aby byla Unie zbytečná.
Petr Brodský 4.1.2006 16:21

Re: Autor píše socialistické kraviny.

Soutěž vyžaduje pravidla a nějakou organizaci, která je schopna dodržování pravidel vynutit. Pro soutěž v širším slova smyslu, která probíhá bez pravidel, existuje jiný speciální termín, a sice válka. A válka se samozřejmě právě proto, že není omezena pravidly, neomezí trvale pouze na ekonomickou oblast.
Rádoby europosranec 4.1.2006 16:18

Já to vidím asi takhle:

Pan Pehe má určitě pravdu v tom, jak bude pokračovat další - snad vývoj , nebo jak to nazvat - evropské unie. Je to zvůle byrokratického aparátu takového rozsahu, jaký dosud lidstvo ve svých dějinách nezažilo. A každý jistě ví, jak marný je boj s úředníčkem na nějakém tom "národním výboře" pobírajícím uslintaných 18.000,- Kč hrubého.
Vezmeme-li plat, prebendy, honoráře, přístup k informacím, imunitní možnost pašování, viagru zdarma ... takového řadového europosrance, bude to něco kolem jednoho českého měsíčně.
Uvážíme-li desetitisíce takto zainteresovaných lidí, většinou celých rodinných klanů - není cesty zpět. Tomu už se říká samospád. Jenom pořád přemýšlím o tom, až budou v evropě všichni poslanci, úředníci, překladatelé, sluhové, ředitelé, cikáni a nezaměstnaní, kdo to bude živit. Ale oni si jistě poradí.
Ti inteligentnější z vás - zkuste si zjistit kolik "státních" úředníků živí 100 lidí v USA a kolik těch lehkoživků živí sto člověků v tzv. evropské unii. Na internetu to lze vyhledat. Ale předtím si sedněte. Je to šok.
 
kocour 4.1.2006 16:18

Re: Re: Tak dobře, kompromis:

Hlavně by prokázala zbytečnost aparátu komise, který se evidentě nudí ...
kocour 4.1.2006 16:17

Re: Re: Tak dobře, kompromis:

Vážený, parlament schvalující zákony, je instituce typická pro stát, nikoli pro mezinárodní organizaci.
Rozhodnutí komise by měly charakter mezinárodních smluv a schvalovaly by se tak, jako se schvalují mezinárodní smlouvy.
Funkční by to zajisté bylo: Schválilo by se jen to, co by bylo opravdu potřeba, a žádnému členu by nešlo něco vnutit právní cestou. Což právě je znak svrchovanného státu. Jakmile vás mohou přehlasovat, nejste provincie, ale maximálně autonomní provincie.
Petr Brodský 4.1.2006 16:14

Re: Tak dobře, kompromis:

Myslím, že Vaše koncepce EU by u pánů Klause a Zahradila  vyvolala stoporocentní nadšení. Byl by to opravdový eurorealistický ráj. Takováto unie by opravdu velmi rychle prokázala svou zbytečnost.
Aleš 4.1.2006 16:13

Re: Tak dobře, kompromis:

 
 A vy si opravdu myslíte, že to co navrhujete by bylo funkční??
  POkud mají být společné zákony- kdo jiný by je schvaloval a připravoval než Evropský parlament.
 Iniciativa států musí být promítnuta do společných pravidel a ty musí někdo vytvářet.
Petr Brodský 4.1.2006 16:11

Re: Re: Pan Pehe nemá pravdu

Máte-li pocit, že Váš oponent nemá nikdy pravdu, bude to pravděpodobně tím, že sw nezatěžujete objektivitou.
Petr Brodský 4.1.2006 16:08

Re: Re: Re: "vize Evropy coby volného svazku navzájem se respektujících suverénních států"

Nato, vzhledem k právu veta, nemůže zasahovat vojensky do konfliktu mezi svými dvěma členy. Proto bylo zcela bezmocné při Řecko-Tureckém konfliktu. A pokud jde o atomové zbraně, ty bude mít dříve nebo později každý opravdu suverenní stát. Ostatně bez atomových zbraní je již dnes jakákoli suverenita pouze iluzí. Napadne -li takový rádoby suverení stát, který není pod ochranou nějaké atomově mocnosti, jiná atomová mocnost, omezí se "mezinárodní společenství" na verbální protesty.
Aleš 4.1.2006 16:08

Re: Re: Re: Re: Re: A já si dovolím tvrdit,

Ale jediné politické centrum přece existuje pouze ve Vaší fantazii. První kroky sjednocování pravidel   podpořily  bezpečnost, ekonomiku , ale politická integrace není dnes  na pořadu.  Každý stát je samostatný. Jste vedle.
Petr Brodský 4.1.2006 16:00

Re: integraci ne!

V Evropě národních států skončíte nakonec v romantickém vyhlazovacím táboře pro nepřizpůsobivé menšiny.
Petr Brodský 4.1.2006 15:56

Re: Re: Re: Re: Re: Integrační interrogo

A právě proto je nutná politická integrace a vytvoření federace, která bude, podobně jako USA, dostatečně silná, aby dokázala zvládnout nacionalistické a rasistické kanibaly. Evropa suverenních států, by se právě v důsledku nacionalistických resentimentů, o nichž hovoříte, změnila postupně v jednu velikou Jugoslavii.
kocour 4.1.2006 15:51

Tak dobře, kompromis:

Mějte si ústavu EU, ale s tím, že:
- všechny předpisy a každé rozhodnutí EU musí schválit všech 25 členských států v Komisi,
- Evropský parlament se rozpustí, je zbytečný,
- aparát Komise se rovněž rozpustí - iniciativu nechť mají zástupci členských států v Komisi, ne nadstátní ouřadové, kteří nikoho nereprezentují, a odborný servis zástupcům států v Komisi nechť poskytují příslušná ministerstva příslušných států.
OK?
Klokan 4.1.2006 15:51

Re: Re: "vize Evropy coby volného svazku navzájem se respektujících suverénních států"

Dnes by, bez sovětské hrozby, vedl tento hnus nepochybně k atomové válce.
Atomovou válku kterých evropských států ve svých divokých snech vidíte? Já si to dovedu dost těžko představit, např. mezi dvěma členy NATO.
A můžete mě poučit, co je na realismu šíleného?
Petr Brodský 4.1.2006 15:50

Re: Re: Re: A já si dovolím tvrdit,

Jenomže ten Honkong, je, pane Kocoure, integrován právě politicky. Proto se ten jeho zvláštní ekonomický režim může s tím postkomunistickým harmonicky doplňovat. 
 
divizna 4.1.2006 15:47

Re: Re: Re: Re: Integrační interrogo

Nevím, kde žijete, ale víte o evropské zemi (mimo Německo) v níž občanům nejsou Němci proti srsti? Víte o Irech, kterým nevadí Angličani? A slyšel jste o tom, že se Valencie chce osamostatnit, aby nepřispívala na ostatní Španělsko?
kocour 4.1.2006 15:41

Re: Re: Re: Re: A já si dovolím tvrdit,

Ostatní? Jací ostatní? Kdo vám dal právo mluvit za ostatní?
Petr Brodský 4.1.2006 15:36

Re: "vize Evropy coby volného svazku navzájem se respektujících suverénních států"

vize Evropy coby volného svazku navzájem se respektujících suverénních států vedla v minulosti již ke dvěma světovým válkám a k celé serii etnických čistek. Dnes by, bez sovětské hrozby, vedl tento hnus nepochybně k atomové válce.
¨Boj proti eurorealistickým šílencům je prvořadým úkolem politiky dneška.
Jirka 4.1.2006 15:28

Re: Re: Re: A já si dovolím tvrdit,

Proč? Vám to asi nepomůže a ostatní to pochopili.