27.4.2024 | Svátek má Jaroslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Lizí 18.4.2009 17:02

Re: Co to Hybášková melete

Copak si přeje lid? nemakat a mít plné kšefty zboží a spiustu peněz, aby si ho mohli koupit. Ale mají smůlu, nebude za co... Socani umí utrácet z peněz toho lidu tak, aby lidu nezbylo nic. Smutné je, že to odneseme i my, kdo se k obecnému lidu nepočítáme. A to, jak předpokládám, cílevědomý  a tolerantní lid pochopí, že nemusí čůrat všichni s ním, ale někdo může mít i jiný národ. Když je ten lid tak osvícený...

Minutus 19.4.2009 11:35

Re: Co to Hybášková melete

Nevšim jsem si, že by lidi za socanů chudli. To až teď ..

Anonym 18.4.2009 12:19

Myslím, že to není tak černobílé, jak se nám autorka snaží vysvětlit

Nejsme první zemí, kde padla vláda během předsednictví EU. Pokud na nás některé státy EU koukají skrz prsty, tak patrně proto, že k tomu mají své důvody a svržení vlády se jim hodí ke kritice.

Viděl bych to tak, že pro předsednictví pád české vlády znamená velmi málo. Co je důležité je ve skutečnosti to, co až dosud naše politická reprezentace ve své funkci EU učinila. A to je zajímavé: naši, čeští analytici, hodnotí všechny kroky pozitivně, zatímco ti zahraniční jsou v hodnocení mnohem zdrženlivější.

Abych to shrnul: myslím, že pád vlády je pouze záminkou pro projevy odporu proti ČR. Někteří nás nemusí kvůli euroskepticismu, jiní kvůli jaderné elektrárně, další třeba kvůli vyhnání Němců a někteří přece prorokovali již dlouhou dobu před naším nástupem, že to nezvládneme, takže ti teď ukazují, jak měli pravdu a jak jsou předvídaví.

Nějak se mi nezdá, že by v rámci EU vystupovali samí andílci, kteří se chtějí na naše působení podívat co nejobjektivněji. Pád vlády v tom hraje roli pramalou, resp. pouze zástupnou.

Finrod Felagund 18.4.2009 12:26

Re: Myslím, že to není tak černobílé, jak se nám autorka snaží vysvětlit

Nejsme první, ale jsme hergot neznámá východoevropská díra po granátu (na rozdíl od DK nebo IT), která tak zvorala svou jedinečnou příležitost se prezentovat, copak to nechápete??? Dánsko nebo Itálie v době jejich pádu vlády znal každý na Západě a každý věděl, co se od nich dá čekat, ale o ČR neví skoro nikdo nic a když, tak jen samé hloupé předsudky typu "špinavá východní Evropa". Teď jsme dostali možnost ty předsudky vyvrátit a schválně, co se stalo, už Vám to konečně došlo? ?Rv

Realista 18.4.2009 13:43

Re: Myslím, že to není tak černobílé, jak se nám autorka snaží vysvětlit

co se stalo... už o nás ví celá EU?

Realista 18.4.2009 13:48

Re: Myslím, že to není tak černobílé, jak se nám autorka snaží vysvětlit

A po schválení a vstoupení LS v platnost, bude úplně jedno, kdo bude v jednotlivých protektorátech (vzletně zvaných "Euregiony") pokyny z Brusele administrovat.

A až dostaneš rozum( pokus se samou radostí nezblázníš a nebudeš mít zase nic), tak budeš litovat, že jsi LS podporoval.

Finrod Felagund 18.4.2009 14:06

Re: Myslím, že to není tak černobílé, jak se nám autorka snaží vysvětlit

Za prvé si netykáme, kozy jsme spolu nepásli. Za druhé četl jste Lisabonskou smlouvu a máte aspoň trochu vzdělání v právu? Já ano a ano - a opravdu v té LS nevidím ty konce, které tu malujete Vy.

hm 18.4.2009 14:40

Re: Myslím, že to není tak černobílé, jak se nám autorka snaží vysvětlit

jseš úplně mimo, Ruščáku ;-D

Finrod Felagund 18.4.2009 15:17

Re: Myslím, že to není tak černobílé, jak se nám autorka snaží vysvětlit

Wow, to je ale argument, proletář si konečně může dovolit připojení k internetu a takhle to pak vypadá ;-) tak znovu, máte například něco proti článkům 28A či 188R Lisabonské smlouvy, které deklarují kolektivní obranu stejným způsobem, jako článek 5 Washingtonské smlouvy - tedy princip útok na jednoho je útokem na všechny? Čekám na Váš argument, pane proletáři. ;-)

Realista 18.4.2009 15:41

Re: Myslím, že to není tak černobílé, jak se nám autorka snaží vysvětlit

Fakt?  A jak se to projevuje? Tuirecko okupuje část členské země EU.(Kypru, kdybys nevěděl, politologu)

Co proti tomu Brusel dělá? Jak Kypru pomáhá? Kolik je tam EU tanků a kdy byla Turecku vyhlášena válka?

Jistě, bruselským řešením je, přijmout Turecko do EU, protože pak nebude část EU okupovat cizí mocnost,ale jen jiný EU člen..., že?

hm 18.4.2009 15:55

Re: Myslím, že to není tak černobílé, jak se nám autorka snaží vysvětlit

od Ruščáka se odpovědi nedočkáš....;-)

Realista 18.4.2009 16:05

Ta dy je ještě ždibec pro "právníka":

Článek 6

odst.1. Unie je založena na zásadách svobody, demokracie, dodržování lidských práv a základních svobod a právního státu, zásadách, které jsou společné členským státům.

se škrtá a   nahražuje slovy:

1. Unie uznává práva, svobody a zásady obsažené v Listině základních práv Evropské unie ze dne 7. prosince 2000, ve znění upraveném dne 12. prosince 2007 ve Štrasburku, jež má stejnou právní sílu jako Smlouvy.

Nějak se nám z toho vytratily ty svobody a demokracie, že? To neměla ani RVHP! O volném trhu ani nemluvě!

hm 18.4.2009 15:57

Re: Myslím, že to není tak černobílé, jak se nám autorka snaží vysvětlit

á, pokus o třídní označení, pěkně ses odkopal,  Rusáku ;-DR^

Realista 18.4.2009 15:46

Re: Myslím, že to není tak černobílé, jak se nám autorka snaží vysvětlit

a pokud jde o ty kozy...Já vím, že jsi je pásl s Doležalem a ne se mnou.

Realista 18.4.2009 16:12

a pokud jde o ten protektorát....

Článek  12

Vnitrostátní parlamenty aktivně přispívají k dobrému fungování Unie těmito způsoby:

a) jsou informovány orgány Unie a jsou jim postupovány návrhy legislativních aktů Unie v souladu s Protokolem o úloze vnitrostátních parlamentů v Evropské unii;

Orgánem unie může být i říšský protektor.... byť se bude zřejmě nazývat jinak, např. "Vysoký komisař pro Euregion Boehmen a Maehren."

Udělej mi nějaký výklad o významu vnitrostátních parlamentů dle LS.

Realista 18.4.2009 16:22

a aby ses do toho nezamotal. tak hned článek 17

odst.2 stanoví:

2. Nestanoví-li Smlouvy jinak, mohou být

legislativní akty Unie přijaty pouze na návrh Komise. Ostatní akty se přijímají

na návrh Komise, pokud tak Smlouvy stanoví.

To je právnická formulace, což? §1: rozhoduje komise.! ,§2: nerozhoduje-li komise, platí §1! Nojo, volený parlament... a vnitrostátní parlamenty....nějak se občanům huba zacpat musí.Nakonec i v ČR byla protektorátní vláda a parlament, a jak se to osvědčilo, že?

Realista 18.4.2009 16:30

čl.17. odst 3.:

"Členové Komise jsou vybíráni podle celkové způsobilosti a evropanství  z osob, které poskytují veškeré záruky nezávislosti."

Svobodné volby jsou svobodné volby.I v Bělorusku jsou svobodnější! Komisaři jsou vybíráni!!!

A co je to  to "EVROPANSTVÍ" ??? Panství Evropa? Nebo že by kladný vztah k socialistickému zřízení?

Proč tam není např.: na komisaře může kandidovat každý občan EU starší 45 let, který předloží kandidaturu s 10 000 (100 000..) podpisů občanů země, ze které pochází.

že by měl někdo strach, že bude zvolen konisař bez dostatečně vyvinutého "evropanství" ??

Lizí 18.4.2009 17:13

Re: Myslím, že to není tak černobílé, jak se nám autorka snaží vysvětlit

Hitlerovi také věřila spousta "odborníků". A dalo se předpokládat, kam ta metoda cukru (práce) povede - jen k biči, ale odborníci to ani netušili. A o současné ekonomické krizi také mluvila spousta odborníků. A před dvěma lety o ní neměli ani tušení, předpovídali naopak pětiprocentní růst - kam by to asi za dvacet let vedlo, co s tím vším zbožím? Tím už se netrápili. Každý "sedlák" by jim byl schopen říci, jak ta nekonečná nenažranost skončí. Takže co bude po Lisabonu, uvidíte sám, ale budete se o tom muset přesvědčit sám, abyste uvěřil. A  nás to bohužel spláchne s vámi. Ne vše, co je ze zahraničí, je to nejlepší.

Lizí 18.4.2009 17:08

Re: Myslím, že to není tak černobílé, jak se nám autorka snaží vysvětlit

Myslím, že nejsme až tak neznámí - Němci moc dobře vědí, kde jsme a kdo jsme, i Frantíci to vědí  a Rakušané také pamatují, kdo pro ně vyráběl v monarchii skoro všechno. A Švédové se od nás učili číst a kulturně myslet, takže bych řekla, že nejde o žádnou díru, ale o to, že právě žádná díra nejsme a všichni mají máslo na hlavě. Ale z pozice silné měny mají navrch. Což je opět smutné - EU by si měla cenit chytrých lidí, ale chová se jak poslední malý závistivý čecháček. A pak že to je naše ryze česká vlastnost.

Realista 18.4.2009 17:24

Re: Myslím, že to není tak černobílé, jak se nám autorka snaží vysvětlit

s tou "silnou měnou" opatrně... zjistěte si, které země jsou v Bruseli důvěrně nazývány PIGS, teď se k nim přidává i Rakousko  a co to pro EU znamená.

Myslím, že než my splníme maastrichtská kriteria, nebude na co přecházet!

Finrod Felagund 18.4.2009 12:14

Ad argument v diskusi Itálie a Dánsko

Neuvědomujete si, vážení, jednu věc. Itálie a Dánsko byly v době pádu svých vlád během předsednictví už zaběhlými, známými zeměmi, což Česká republika není. Pro většinu světa Česká republika je díra po granátu o níž nikdo nic neví (taky se mi to nelíbí, ale na rozdíl od některých si to dokážu přiznat a zamyslet se nad tím proč - ignorovat tento fakt nám nepomůže), a tak když jsme dostali poprvé pořádnou možnost ukázat, co jsme zač, tak jsme to podělali, jak jenom jsme mohli. V tom je ten rozdíl, že jsme dostali možnost dokázat, že nejsme nevyspělá špinavá východoevropská země - což by si třeba o Dánsku nikdo nemyslel, proto tam se to přešlo mlčením. Jenže to by chtělo si uvědomit, jaký je na ČR pohled zvenčí a přestat se považovat za pupek světa, jak tu mnozí činí.

Sumo 18.4.2009 12:19

Re: Ad argument v diskusi Itálie a Dánsko

Nemyslím, že jsme to podělali, jak jsme jenom mohli, i kdybych přistoupil na Vaši argumentaci, tento pád vlády nesmaže předchozí 4 měsíce, a tam nebylo všechno jenom špatně.

A jistěže nejsme nejdůležitější zemí světa, ale to neznamená, že musíme sami sebe odsoudit jako nejhorší zemi světa nebo na to přikyvovat.

Finrod Felagund 18.4.2009 12:21

Re: Ad argument v diskusi Itálie a Dánsko

Máte pravdu, mohli jsme si během předsednictví udělat třeba komunistický puč, to by nám udělalo ostudu ještě větší. Předsednictví šlo právě do chvíle pádu vlády dost dobře a pokud vím, tak bylo oceňováno a právě díky Topolánkově vládě se v Bruselu ČR začala chválit, protože kvůli Klausovým rusofilním aktivitám byl k ní kdekdo skeptický. No a pak Schluss - a stalo se, co se stalo.

janoryna 18.4.2009 12:24

Re: Ad argument v diskusi Itálie a Dánsko

koho jsme volili, toho v čele máme včetně pana prezidenta (velké vítězství ODS nad socany). a je to dokonce pravicová vláda a žádní socani.

Finrod Felagund 18.4.2009 12:28

Re: Ad argument v diskusi Itálie a Dánsko

Na toto téma doporučuji se mrknout zde: http://www.nekorektne.com/2009/04/stalo-se-v-kotlince-myslim-narodne.html - sypu si popel na hlavu, že jsem podporoval Klause v prezidentské volbě. Dělal jsem tak proto, že jsem se domníval, že tím eliminuji vliv Paroubka, komunistů a Rusů... no a jak se Klaus vybarvil, že ano...

strejda 18.4.2009 14:15

Re: Ad argument v diskusi Itálie a Dánsko

Jak často se mýlíte a jak často si sypete popel na hlavu? Mýlit se je lidské, argumentovat ale při tom nezmiřitelně je hloupé.

marie 18.4.2009 13:48

Re: Ad argument v diskusi Itálie a Dánsko

říkáte "komunistický puč" - no a co copak to tady vlastně bylo, vždyť to nebyl ani tak "pád vlády", ale spíše učebnicový politický převrat, a to dokonce řízený hlavou státu!

janoryna 18.4.2009 12:20

Re: Ad argument v diskusi Itálie a Dánsko

bohuželje to tak. 4R je země rozlohou a počtem obyvatelstva srovnatelná s rakouskem, belgií, holandskem. má více obyvatel než švédsko, dánsko nebo finsko. ale na rozdíl odnich nás nikdo nezná.

Finrod Felagund 18.4.2009 12:24

Re: Ad argument v diskusi Itálie a Dánsko

Jenže za to, že nás nikdo nezná, si můžeme jen a jen sami. Byli jsme po Rumunsku nejizolovanější země ze satelitů SSSR, takové Polsko nebo Maďarsko bylo mnohem otevřenější Západu - ergo se toho víc vědělo jak uvnitř o venku, tak venku o vnitřku. A právě ne komunistická ideologie jako taková, ta je už doufám mrtvá, ale tenhle izolacionismus a pocit, že "venku" je vše nepřátelské a ať ti "zvenku" nechodí "sem", je nebezpečný a trochu se bojím budoucnosti v ČR, když vidím, kolik mých spoluobčanů tento princip vyznává. Jenže to zase povede k tomu, že se ČR izoluje, že o ní nebude nikdo nic vědět a že ten kolotoč započatý Benešem a bolševiky nikdy neskončí...

Tomáš Krystlík 18.4.2009 11:47

Jak vidno z diskuse

je článek paní Hybáškové házení perel sviním. Mezi světovými válkami byli Češi nejnenáviděnější národ v Evropě (Klimek, Antonín: Velké dějiny zemí Koruny české XIV.), dnes k obdobnému směřují mílovými kroky. Vždyť si ani nedovedou vládnout! Kolik vlád bylo v 1 republice úřednických nebo v demisi, protože partaje se nedohodly na složení vlády - úřednické vlády vznikaly jen kvůli tomu, aby cs-Němci nemohli vyřknout předchozí větu. K tomu všemu byla parlamentu a vládě nadřízena zcela nedemokraticky formace předsedů koaličních stran (Pětka a pod.) Dnes se opakuje v modrobílem.