25.6.2021 | Svátek má Ivan


Diskuse k článku

EVROPA: Istanbulská úmluva opět vystrkuje růžky

Jako čertík Bertík z krabičky na nás opět po nějaké době vyskočilo téma ratifikace Istanbulské úmluvy. A hned dvakrát. Poprvé, když evropští poslanci vyzvali k jejímu urychlenému přijetí, a podruhé, když ji slovenští poslanci odmítli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Popovský 9.12.2019 12:14

Istanbulskou dohodu formulovala Rada Evropy, což je nadnárodní organizace. Nepleťte si s Evropskou radou, což je orgán EU.

Samotný text Istanbulské dohody vypadá celkem nevinně, má 30 stran, byl přeložen do češtiny a je vyvěšen na stránkách vlády.

Co nebylo přeloženo do češtiny, je výkladová zpráva Rady Evropy, jak má být text Istanbulské dohody vykládán v praxi. Tato výkladová zpráva má 65 stran.

A neuvádí ji na svých stránkách ani EU - ta uvádí pouze důvodovou zprávu, která se výkladu textu Istanbulské dohody vůbec netýká.

Proč vláda nenechala přeložit tento klíčový dokument?

Teprve z textu výkladové zprávy Rady Evropy k Istanbulské dohodě vychází na světlo celá hrůznost této dohody. Včetně toho, že jejím podpisem bychom byli nuceni poskytovat azyl každému migrantovi, který by o sobě prohlásil, že mu v zemi původu není umožněno žít jako to které pohlaví nebo že se mu tam posmívali či dělali nevhodné narážky či vtipy a je tedy diskriminován.

Pan Zdeněk Chytra se ovšem překladu a rozboru této výkladové zprávy věnoval. Jeho závěry najdete v odkazu.

http://www.rukojmi.cz/clanky/zahranicni-politika/7770-zdenek-chytra-rozborova-zprava-k-istanbulske-umluve-5-3-2019#_Toc3071526

D. Mach 8.12.2019 19:43

Když se objeví zpráva o tom, jak uprchlík někde v Německu znásilnil ženu, tak se hned objeví stovky příspěvků, jak jsou ti přistěhovalci nebezpeční a nevychovatelní. No a pak se objeví diskuse o Istambulské úmluvě, která má zlepšit postavení žen, a zase jsou všichni proti. Možná je to proto, že v diskusích se angažují v převážné míře muži, a ti si dodnes myslí, že připoutání žen k plotně je naprosto normální. Jak z toho ven? Co třeba napsat, co je konkrétně na Istambulské úmluvě špatně? A co třeba začít brát vážně fakt, že je u nás neuvěřitelně velký počet znásilnění žen, a nijak neklesá?

K. Salajka 8.12.2019 20:03

Špatná je Istanbulská dohoda v tom, že si nedovedu představit, jak by se jí mohl kterýkoli muslim řídit. A mezi imigranty převládají osoby z islámských států. Jsou jim přiznána práva, která bude vynucovat nikým nevolená instituce bez možnosti přezkoumání justicí členských států. Má jim být poskytnuto sociální zabezpečení, které nemají domorodci, kteří se stali objektem celoživotních exekucí pro nesplacení splátek pojistného (sociálního, zdravotního, nebo jako černí pasažéři). Dobrý krok není ani automatická úhrada alimentů ze strany státu, protože některé africké kmeny vychovávají děti kolektivně, bez jakékoli odpovědnosti otce a tento princip přenášejí do Francie. Další mimořádná práva jsou přiznána mimovládním organizacím, přičemž neponesou odpovědnost v případě, že neuspějí v soudním sporu.

Transsexualita se řešila i za socialismu, byla ale řádně podložena znaleckými posudky, které zkoumaly, zda změna skutečně odpovídá vnitřnímu postoji osoby a nejde o módní výstřelek.

D. Mach 8.12.2019 21:05

Toto jsem v textu nenašel. Můžete mi uvést konkrétní odkaz na sociální zabezpečení pro imigranty, návrh na úhrady alimentů a mimořádná práva pro mimovládní organizace? Předem děkuji.

K. Salajka 8.12.2019 21:49

Článek 4 ukládá péči o migranty na stejnou úroveň jako azylanty a v praxi např v Rakousku sociální zabezpečení migranta bylo nižší o 50 Euro než penze Rakušana, který celý život pracoval. Největší zvěrstva jsou články 8 - 11 a zejména článek 21. Nejhorší je přesun pravomocí na orgány mimo justici členských států a povinnost financovat žvanící darebáky, kteří budou spekulovat o tom, co mohlo být porušeno. Turecko, kde byla dohoda uzavřena, ani v náznaku dohodu nepodepíše, protože tam je asi 40 tis. manželství uzavřených s osobami mladšími 14 let. Ústavní soud v Karlsruhe řeší následky mnohoženství, jako by šlo o legální stav podle německého práva. Slučuje rodinu bigamisty. Máte představu jak budou dohodu plnit státy, jejichž policie nesmí vstupovat do No go zón na vlastním území? Takže ve skutečnosti představuje úmluva jakýsi šperhák na proniknutí do prostoru, který by měl být ve výlučné kompetenci členského státu. Sleduje totéž co audit z EU, o kterém nevíme, jakou kvalifikaci mají lidé, kteří ho podepsali a kteří ho poslali poslední den lhůty ve funkci, takže nejsou postižitelní. Jazyk auditu pak nasvědčuje, že ho tyto osoby neovládají český jazyk a tak nechápu, jak by mohli ovládat český právní řád.

Zásada předpisů je - cokoli může být zneužito, zneužito také bude. Zde to autoři navíc chtěli a maskovali to fíkovým listem obav o znásilněné ženy.

D. Mach 8.12.2019 23:00

Děkuji za informaci, ale nevím, kdo z nás má chybné podklady :

- článek 4 je o rovném zacházení s ženami, azylantů ani imigrantů se netýká,

- články 8 až 10 se týkají financování ochrany žen včetně těch vámi nemilovaných neziskovek, ty mně ale nevadí, protože často dělají práci lépe a levněji než stát, když si stát vše zajistí sám, budou neziskovky zbytečné,

- článek 11 se týká jen povinnosti vést si statistiky mezinárodně srovnatelné, co vám na tom vadí?

- článek 21 - zajišťuje obětem možnost přístupu jak k národním tak mezinárodním institucím, u kterých si mhou stěžovat, to je případ pro ty např. z vámi zmiňovaných států, kde platí muslimské zákony, aby si mohly stěžovat i v jiných státech, a ty jsou povinny jim pomoci.

Fakt na tom nevidím zvěrského.

https://www.coe.int/en/web/istanbul-convention/text-of-the-convention

P. Staronový 8.12.2019 23:52

"... když si stát vše zajistí sám, budou neziskovky zbytečné," - proč je tedy součástí úmluvy jejich povinná podpora?

K. Salajka 8.12.2019 20:27

Nedostatek informací je u vás způsoben zřejmě tím, že čerpáte jen z masmedií kontrolovaných přisluhovači EU.

Kontrolní otázky : a) proč se Vám asi nedaří vygooglit věcně kritické články o istanbulské úmluvě, podařio se Vám najít seznam zemí, které úmluvu již ratifikovaly ?

b) Víte jaké tresty dostali pachatelé kolektivního znásilňování na silvestra v Kolíně nad Rýnem v roce 2016? (Směšné, pokud se dostavili - většinou totiž nebyli vzati do vazby)

c) Proč nemůžete najít na googlu nic o 12-13let trvajícím znásilňování v anglických městech a T.R. který natáčel jak vyhrožují příbuzní pachatelů anglické justici . Proč i v Senátu české republiky neměl povoleno vstoupit. Proč Alexandr Tomský přestal pro ČT existovat ?

d) Ve Francii je několik set oblastí, kam nemá policie přístup - podobně v Německu a 62 ve Švédsku (V Malmo se střílí stejně pravidelně jako v Harlemu) (NY). Tam těžko bude policie vynucovat plnění Istanbulské úmluvy, zato se daří stíhat penzisty, kteří se bezdůvodně bojí vzrůstajícího násilí a píší o tom.

Každá země Evropy má zákony, které znásilňování trestají - ty zákony musí vynucovat a nikdo zvenku to nevyřeší za ně.

Chtěl bych vědět, kde je mlíkař ?

D. Mach 8.12.2019 21:15

Neposouvejte mi něco, co jsem nenapsal. U nás dochází k asi 600 případům znásilnění, která jsou ohlášena. Odhaduje se, že to je asi jen 5-10% případů. Těch zbylých 90-95% se ženy bojí ohlásit, protože se stydí nebo protože nevěří, že naše policie něco vyšetří. Policie totiž dokáže šetřit jen ty případy znásilnění, ke kterým dochází v rámci rodiny. A netvrdil jsem, že to má řešit Istambulská dohoda, ale že to má řešit naše policie a že by na ní měl být činěn tlak ze strany veřejnosti včetně těch zbytečně diskutujících. Diskutující na různých sítích spíše vítají, když jsou policajti demonstrovat před švédskou ambasádu na základě vymyšlených zpráv švédského důchodce. Ale abyste se necítil manipulovaný, tak posílám odkaz na omlouvačnou zprávu policistů.

http://www.ozbrojeneslozky.cz/clanek/seznamcz-nabada-aby-byli-potrestani-cesti-policiste-ucastnici-se-dnesni-demonstrace-na-podporu-svedskeho-kolegy

K. Salajka 8.12.2019 22:11

V advokátní praxi jsem se setkal s případy brutálního znásilnění i s ženou, kterou se násilník snažil po aktu udobřit. Také jsem obhajoval ženu, která křivě obvinila manžela ze znásilnění a svěřila se kamarádce. Další byla žena, která se odebrala s potetovaným mužem do nádražní restaurace a tam si dala pár piv a zazdila to několika prcky - čekala od něj opravdu zdrženlivost ?

Myslím si, že číslo neoznámených případů , které uvádíte, je nadsazené a řešení není tlak na policii, ale pečlivé vyhodnocování situace. Velmi často je totiž i trestní oznámení součástí strategie ve sporech o svěření dětí . Nejvíc znásilnění je uvnitř rodiny, v putykách a ve vyloučených lokalitách, které mají vlastní vnitřní pravidla. Cesta je prohibice, důsledné odmítání a potírání všech drog a účinné monitorování vyloučených lokalit. To jsou sice pia desideria, ale pořád lepší, než pustit sem vlčáky z ciziny, kteří budou za naše peníze falšovat statistiky, aby mohli vykázat výsledky.

D. Mach 8.12.2019 23:03

Co to melete o vlčácích z ciziny a falšování statistik? To jsou všichni advokáti tak mimo jako vy?

P. Staronový 8.12.2019 23:56

Mimo jste vy.

GREVIO jsou ti "vlčáci z ciziny". Něco jako Barnevernet. nekontrolovatelné pravomoci.

K. Salajka 9.12.2019 8:54

To je ten "odhad počtu znásilnění". Podobně kvalifikovaně někdo dovodil z tvrzení, že když v Polsku je 300 pedofilních kněží, tak u nás jich musí být 100. Přitom vyšel z poměru mezi počty obyvatel, ale nevzal v úvahu poměr v počtu věřících a kněží. Opět z praxe - například pedofilie hrozí všude, kde se pracuje z mládeží a nejvíc v rodině, není výrazně vyšší v katolické církvi - v USA naopak konstatovali větší počet případů ve školství

Samozřejmě že se budou statistiky falšovat, aby mohly neziskovky vykázat výsledky. Bláhový, znáte nějakou neziskovku ve ztrátě - kde je ten nezisk?

Úmluvě nerozumíte, protože jí rozumět nechcete.

P. Staronový 8.12.2019 23:54

Prohibice ani potírání drog nefunguje.

Probatum est.

P. Staronový 8.12.2019 21:37

Asi jste si nevšiml, kdo ten článek napsal.

Co je špatného na Istanbulské úmluvě už zde bylo mnohokrát a často to napsaly i ženy: Pod záminkou potlačování násilí (trestného i dnes) nařizuje placení pochybných genderspolků a zavádí nějakou vrcholně pochybnou komisi s nesmyslnými privilegii a pravomocemi. Je toho i víc, ale pro začátek i pro odmítnutí tohle stačí bohatě.

Proč se pouštíte do diskuse o věci, o níž, dle vlastního vyjádření, nic nevíte?

K. Křivan 8.12.2019 19:39

Násilí proti ženám. Nejvice by pomohla kastrace všech do Evropy nalezlých muslimů.

Lidská práva ? Koho ? Žen nebo těch samců ?

J. Kanioková 8.12.2019 17:04

Přišel mi mail s nabídkou širší informovanosti o islámu pro české školství:Islámská nadace v Praze (INP) nabízí přednášky o islámu - základním školám, středním školám, gymnáziím, vysokým školám a jiným organizacím.

FUJ !

D. Mach 8.12.2019 19:45

Škoda. Člověk, který se nevzdělává, zůstane nevzdělaný. Je to stejné, jako byste se nechtěla učit o nacismu. Co třeba začít křesťanským náhledem na islám?

https://slovo.proglas.cz/kultura-a-vzdelavani/vzdelavaci-cyklus/islam-znameni-doby/

P. Staronový 8.12.2019 21:41

Jistěže je užitečné poučit se o nacismu, ale nacista není zrovna ideální lektor.

Osobně bych do toho nacismus netahal, ale když už jste s tím začal ...

I vzdělávat se o islámu je užitečné, ale ne u islamistů.

D. Mach 8.12.2019 23:08

Islámská nadace v Praze jsou islamisté? To byste měl dát podnět policii, aby něco dělala. :-)

P. Staronový 8.12.2019 23:57

A jsou snad budhisté?

V. Kolman 8.12.2019 23:43

Možná by bylo na místě, recipročně nabídnout (prostřednictvím internetu) pro islámské školství přednášky o křesťanství - základním školám, středním školám, gymnásiím, vysokým školám a jiným organizacím.

P. Gábriš 8.12.2019 16:59

Chytrý článek, hodný Astona. Jenom jako hnidopich nesouhlasím s tvrzením, že prioritním zájmem veřejnosti jsou peripetie pana premiéra. Ty jsou prioritní pro novináře a odpůrce pana Babiše. My "normální lidi" máme jiné starosti.

B. Rad 8.12.2019 12:20

Moudrá to slova. O to moudřejší, že jdou z ženské strany. Zběžně jsem pročetl český překlad smlouvy a polil mě pot. Zcela jednoznačně jde o trójského koně. Vyplynou z ní takové šílenosti, jaké si zatím nedovedeme představit. Nejsem příznivcem spikleneckých teorií, ale současný stav dění v západním světě mi hlava nebere a že toho už viděla hodně. Obávám se, že ti historici, kteří upozorňují na to, že západní kultura vykazuje všechny znaky říše před zhroucením, budou mít pravdu. Je mi líto mých vnuků. Marně si ale lámu hlavu, co s tím dělat z pozice příslušníka mlčící většiny. Nejspíše musíme přestat mlčet. Poradí někdo, jak na to?

P. Staronový 8.12.2019 14:51

Pro začátek nevolit žádnou stranu, podporující EUnii, genderismus a feminismus.

D. Mach 8.12.2019 23:12

Pro začátek vypněte počítač, zajděte s kamarádama do hospody, proberte tam fotbal a ženské, a pak si doma přečtěte najakou zajímavou knihu, třeba Tři muže ve člunu. Alespoň se vám uleví a konečně přestanete mudrovat o pitomostech.

K. Salajka 8.12.2019 8:55

Mně by hlavně zajímalo, jak budou úmluvu implementovat země, ve kterých platí šaríja.

P. Staronový 8.12.2019 11:42

Ty to budou mít "na salámu" a já mám zase "na salámu" je. Zato mně zajímá, kdo a jak bude otravovat a vyžírat státní peníze v Česku, případně v EU. Protože to už se mne týká, nna rozdíl od zemí kozomrdných.

K. Salajka 8.12.2019 15:18

Státní peníze budou vyžírat naše německé obchodní domy a montovny v cizích rukou se sídlem v Holandsku, na Kypru a podobných lokalitách. Budeme jako Slováci přispívat Řeckým důchodcům, aby mohli splácet dluhy německým a francouzským bankám. Zbytek si rozdělí asymetricky plaváčkové a jejich zachránci a tvůrci nekončící škály pohlaví. Nejvíc ale půjde na větrníky, fotovoltaické články a transfer elektřiny do elektromobilů a výroba jachet z plastu. . Vaší představu, že se k nám nedostanou noví Francouzi, Švédi a Němci nesdílím.

P. Staronový 8.12.2019 17:57

"Vaší představu, že se k nám nedostanou noví Francouzi, Švédi a Němci nesdílím." - a kde jste ji našel? Nic takového jsem nenapsal.

Ani na tu hrůzu z obchoďáků a "montoven" mne moc neužije.