13.11.2019 | Svátek má TiborDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Iluze Evropské unie a česká realitaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 33, poslední: 15.6.2008 22:55, přehled diskusí

Jako příspěvková organizace je Evropská unie zatížena rostoucím dluhem:
Autor: Poloněmec Datum: 15.6.2008 22:55

Autor ve svém zaníceném příspěvku překonává i tradiční pražskou propagandu. EU je opravdu možné vytkout mnohé, hlavně rozšíření o chudé východoevropské země, ale tvrdit, že "Jako příspěvková organizace je Evropská unie zatížena rostoucím dluhem" je opravdová nehoráznost. EU má ve svém právu totiž zakotven Klausův ideál o vyrovnaném rozpočtu a navíc ve stávající struktuře unie neexistuje a ani nemůže existovat, mechanismus vyrovnávání dluhů, tedy rozpočtových deficitů.

Obávám se, že Česká Republika se svým šéfem zeměkoule Kavanem zdiskreditovala:
Autor: Magor Milda Mgr. etc. Datum: 15.6.2008 18:11

a že nám zkrátka ta pověst na nějaké opravdové předsednictví nestačí. Pokud chceme v EU hrát v první lize, musíme se také namáhat. Dávat takové góly, jaké dává V. Klaus tomu nepomůže. Kdybychom byli třeba zaměstnancem firmy a jednali o ní stejným způsobem, asi by to pro nás špatně skončilo. Nelze sloužit dvěma pánům, Rusku i EU, takže se musí soudruch V. Klaus rozhodnout. Pokud v referendu rozhodneme, že chceme raději vstoupit do ruské unie (výhodné! Levný benzín a nafta!) nebo pokud přece ta nenáviděná EU, tak ale se všemi důsledky. Nic mezi tím nám nezbývá.

Myslet soudruzi !!:
Autor: Alfons Datum: 15.6.2008 17:08

Proč válkami zabírat cizí území?

Když to jde udělat softwarově pomocí lisabonské smlouvy, která je jen primitivní program pro tento účel. Nač střílet? Oblbováním vede cesta k ovládnutí světa.;-O

Úředníky, nebo ty naše pitomce. Co je lepší?:
Autor: Karel IV Datum: 14.6.2008 22:39

Báchorkami o nebezpečí úřednické Unie lidi nestrašte. Ani ti úředníci nejsou bez kontroly a stále zbývá možnost prostě ten spolek států opustit, kdyby to už bylo tak hrozné.

Myslím, že prokazatelně daleko víc škody nám dělá malost a nestydatost našich politiků, kteří možnost, že je jejich mise službou veřejnosti, považují za anekdotu určenou pro naivky.

Do EU jsme odvedli mnoho peněz a ona nám za to poskytla dotace?:
Autor: Bohata Datum: 15.6.2008 0:29

Dotace jsme zčásti rozkrali přímo průtokem přes českou administrativu,zčásti nepřímo přidělením různých zakázek kamarádským firmám ,které natáhli ceny jako šicgumu.

Tedy vystupme z EU a vyrovnejme vzájemně pohledávky!

Mám řešení .Prodejme jim Prahu včetně živého inventáře a ustájeného dobytka .Může přece zůstat samostatným státem EU.Nová hlavní města?Pardubice a Olomouc.

Re: Úředníky, nebo ty naše pitomce. Co je lepší?:
Autor: badaxe Datum: 15.6.2008 7:27

Kupodivu (?) opět melete nesmysly, kde máte v unijních pravidlech že jde vystoupit?

Re: Re: Úředníky, nebo ty naše pitomce. Co je lepší?:
Autor: wer Datum: 15.6.2008 11:32

To na vsechno potrebujete pravidla? Je snad v unijnich pravidlech, ze si muzete zajit na zachod? Neni, a presto tak cinite a nikdo Vas za to netresta.

To víte, že máte!!!!:
Autor: Vlasta.on Datum: 15.6.2008 13:59

Máte tam i rozepsáno, co na tom kterém záchodu musí být, abyste se tam moh ...... tento, jaksi, že jo, no .......

Ale za to vám mohu zaručit, že pokud si všechna ta nařízení na ten záchod dáte, tak už do smrti nemusíte kupovat toaletní papír.

Takže, dobré vysr..., přeju ....

Re: To víte, že máte!!!!:
Autor: wer Datum: 15.6.2008 14:49

Chapu, ze se Vam predpisy nelibi. Ale jak jinak chcete prasata z vychodu donutit, aby toalety nevypadaly jako za komunismu? (Pro mlade, co to nepoznali: V zemich vychodniho bloku byly verejne toalety z velke casti rozbite a neuveritelne spinave. Svetlou vyjimkou byvala NDR, opravdu tragicka situace byla v Bulharsku a SSSR.) Pokud si myslite, ze staci tem lidem z vychodu (vcetne Cechu) rict, aby se chovali jako domorodci ze zapadni Evropy, tak Vas na zaklade vlastni dlouholete zkusenosti mohu ujistit, ze to nestaci.

Jako obcan budu radsi upet pod moci uredniku z Bruselu, kteri mi zajisti ciste toalety, cyklostezky, a jine veci, ktere jsou v zapadni Evrope bezne, nez abych se radoval ze "svobody" pod vladou zkorumpovanych a vsehoschopnych ceskych politiku, ktere myslenka o zlepsovani zivotni urovne (ted nemam na mysli jen cisty prijem) ani nenapadne.

Re: Re: To víte, že máte!!!!:
Autor: Vlasta.on Datum: 15.6.2008 15:12

Koukám, že cenzura sežrala. Tak znovu ...

Rozmyslete si, co kdákáte. Tak jsou na to předpisy nebo ne? A jestli ano, tak jste blbě kecal. A nezaměňujte "východ" za socialismus. Vy "zápaďáku". Jste jenom zfrustrovanej ubožáček, chlubící se cizím peřím. Nebo vy jste snad tamní kulturu vytvářel? Podle češtiny jste vyrost tady. Tak ze sebe nedělejte hauzra. Nebo opravdu myslíte, že do roku 1948 tady byly záchdy horší?

Prostě jste hloupej a hloupě kecáte. A když nemáte argument, což je zřejmě vždy, tak začnete špinit. Přitom od s....k jste tady vy.

Maucta ...

Re: Re: Re: To víte, že máte!!!!:
Autor: wer Datum: 15.6.2008 16:17

Na to, zda si muzete zajit na zachod, unijni predpisy samozrejme nejsou. Proto jsem to uvedl jako priklad pro diskutera "badaxe".

Vy jste do toho zatahl vybaveni toalet. To je uplne jina problematika a na to uz jista doporuceni EU vydala. Detaily si muzete zjistit u expertu, ja vim jen to, ze duraz se klade na budovani toalet pro osoby s omezenou pohyblivosti (na vozicku). Jinak spis nez na standardizaci vybaveni verejnych toalet se EU zameruje, aby na jejich vystavbu a udrzovani byly fondy a do tech fondu pumpuje penize. Ano, jde o verejne penize, a proto se z toho mohou zastanci volne ruky trhu vzteknout. (Podle nich ta volna ruka trhu cisti i podelane zachodove misy.)

Já myslel, že už nebudu muset odpovídat.:
Autor: Vlasta.on Datum: 15.6.2008 17:00

Prosím, zkuste pochopit; jestli-že vám (někomu) zakáže postavit (používat) záchod, potom z toho plyne, že vám (někomu) vlastně zakázala na ten záchod jít.  Omezila vám možnosti. Třeba proto, že tam nemáte bezdotykovou baterii (příklad), z čehož má mimochodem spousta starých členů EU vyjímku.

To je celkem jednoduchá logika.

Jedině s vtipem:
Autor: A. Datum: 14.6.2008 14:08

 Nabyla jsem dojmu, ža autor nejprve hovoří fakticky, ale poslední odstavce si z lidí a EU střílí, Možná, že ty hvězdičky na vlajce EU měl na nějaké lahvičce dobrého pití. Jinak to snad ani není možné.....

Republika potrebuje vudce:
Autor: wer Datum: 14.6.2008 13:11

Macaliku, myslim, ze vas chapu. :-D .

Cituji: "Republika dnes potřebuje jen opravdového politického vůdce, ..." V Lisabonske smlouve se porad plka o nejake demokracii, lidskych pravech, rovnosti, ... nedivim se, ze vam takova smlouva nevoni.

Re: Republika potrebuje vudce:
Autor: Pete Brich Datum: 14.6.2008 13:32

Účelem Lisabonské smlouvy je aby se ve skutečnosti o demokracii, lidskych pravech, rovnosti, ... jen plkalo.

PB

Re: Republika potrebuje vudce:
Autor: Tomas Holek Datum: 15.6.2008 0:17

EU o demokracii plka, ale jinak je EU poprením demokracie. Je to stejné jako když komunisté mluvili o socialistické demokracii nebo Kubu nazyvali ostrovem svobody.

Už mi chybí jen:
Autor: Majkkl Datum: 14.6.2008 12:18

zvolání "Na stráž!" nebo něco podobného. Podle vás asi bude nejlepší z té pitomé EU rychle vystoupit, že...

Re: No ale uvažovat o této variantě:
Autor: vlasta Datum: 14.6.2008 12:36

by nebylo na škodu. Štěstí přeje připraveným ;-)

Vazeny pane, rad bych se vas zeptal,:
Autor: Jirka Stejskal Datum: 14.6.2008 11:09

jestli jste skutecne tak "hloupy", nebo jestli si jenom delate ze ctenaru srandu.

Byt s kritikou soucasne EU souhlasim, reseni rozhodne neni v "izolacionismu". Jestli si myslite, ze v soucasnem globalizovanem svete je prtava Ceska republika schopna zajistit svym obcanum to, co od ni ocekavaji - bezpecnost, demokracii, prosperitu, tak se pletete. Z dlouhodobeho pohledu neni jine cesty nez Spojene staty Evropske. Zamerne nepouzivam EU, nebot ta tim resenim neni. Vondr, a ostatni evropsti papalasi se snazi pres mega koncerty udelat z EU neco sexy, a pritom by to bylo tak "jednoduche". Pokud by nabidli ustavu, podobnou jako maji USA  - to je jednoduchou listinu, srozumitelnou pro kazdeho "kuchare", ktera nechava zasadni moc v rukach obcanu, nebojim se, ze by nebyla prijata. Pak by totis lidi mohli mit na Evropu skutecne vliv. Toho se ale soucasna evropska geronto-kracie boji a tak splodila Lisabonskou smlouvu, ktera se jenom jako "ustava" tvari, ale zasadni mocenske pomery nechava beze zmeny - komise je temer vsemocna, parlament to pouze komentuje a vsichni ostatni jen ziraji.

Ja osobne si myslim, ze Lisabonska smlouva - pokud by veslav zivot je prvni krok k prvni valce  v Evrope po vice nez 60 letech.

Sakra sakra takovejch penez, jak ja bych s prisal?:
Autor: Jenda Datum: 14.6.2008 10:50

Nenapada vas nejaky zpusob jak subjektivne uzitecne propagovat spojenou evropu za erarem pridelene prachy?

Diktatura Evropské unie je proto pro Českou republiku:
Autor: janoryna Datum: 14.6.2008 10:48

nepřijatelná z mnoha důvodů. tak co tam ještě děláme ? eu není varšavská smlouva a když vystoupíme tak k nám brusel tanky nepošle. takže využijme šanci, kterou nám ods airsko nyní poskytuje. pryč s eua všemi smlouvami o odvodech a fondech. žádné peníze z bruselu ČR nepotřebuje. anemusí sevyplňovatžádné dotazníky apak dělat vyúčtování azdůvodňovat, že podpora kámošovo firmě je ve veřejném zájmu.

Re: Diktatura Evropské unie je proto pro Českou republiku:
Autor: PROKOP BUBEN Datum: 14.6.2008 11:30

Ano přijetí, nebo nepřijetí smlouvy, která určitě není neměnná by mělo být referendem, zda být či nebýt v EU strukturách.....Naší prapodivní europoslanci typu Zahradil, Železný atd. si berou příklad z poslanců Říšského sněmu, kde mnozí také nechtěli vidět žádné výhody spojení v jednom státě....

Re: Diktatura Evropské unie je proto pro Českou republiku:
Autor: karel.smíchov Datum: 14.6.2008 16:12

Zápotocký  hlásal : Já jsem horník  kdo je víc ??

Euvroskeptici  hlásají ::  Já jsem Čech  kdo je víc  !!!!>->-

Re: Diktatura Evropské unie je proto pro Českou republiku:
Autor: badaxe Datum: 15.6.2008 7:34

Milý Hujere nepostřehl jste že je za dveřmi doba kdy je ČR "čistým plátcem? Tedy že i kdyby využila všechny peníze z Bruselu "dávané" bude stejně v minusu? A že žádná vláda ty dodnes "nabízené" nedokázala využít takže jsme tím plátcem už dnes? A zkuste se poptat třeba starosty v nějaké vsi co musí udělat aby dosáhl na ty "unijní peníze" ? Mimochodem unie sama nic nevytváří, jen přerozděluje to co vymůže z jednotlivých států. Takže vaše hujerské řeči jsou bez rozumu a brnkání na strunu toho že "přijdeme" o nějaké peníze je mimo, to si může myslet tak leda někdo placený státem který rovněž nic netvoří a jen si žije v představě že "moudrý stát má peníze" , nemá ani moudrý ani hloupý stát nemá žádné peníze, jen hospodaří, lépe či hůře s těmi které vytáhne s kapes těch kdo je vydělávají.

Opravdový politický vůdce?:
Autor: Otakar Datum: 14.6.2008 7:17

Ano. Ale, kde ho vzít a nekrást? V současné politické garnituře prostě hledej kde hledej není. Může to být člověk jak z pravého, tak i levého politického spektra s jasnou a to podtrhuji národní politickou vizí. Žádní eurohujeři, bioidioti, právdoláskaři, křesťanští vizionáři, rudoši a podobní nemohou mít šanci a nutně to předpokládá právě tyto vyděračské pidistrany dostat ven ze hry, což v současném hulvátském a intrikánském politickém prostředí bez  jasné politické vize a chirurgických řezů těžko půjde.

Re: Moje řeč.:
Autor: vlasta Datum: 14.6.2008 10:40

hahaha:
Autor: Petr Vileta, balík z Plzně :-) Datum: 14.6.2008 4:05

Česká republika byla a je úspěšnou parlamentní demokracií. Všichni členové její vlády, společně se všemi občany zvolenými representanty v parlamentu a senátu, přebírají osobní zodpovědnost za všechna svá rozhodnutí a výkon své funkce. Zodpovídají se svým voličům, parlamentu a senátu, ale také právním institucím státu a jeho veřejné správy.

V zivote jsem se tak nezasmal ;-D To fakt myslite vazne? Kolik politiku u nas dobrovolne odstoupilo, kdyz se na ne provalil nejaky skandal? Opily ridic Kato Kavan? Jiri Cunek? Znam snad jedineho - Kalvodu. Poslanci take po volbach prebihaji z leva do prava jak se jim prave hodi a vubec je nezajima, za koho a kym byli zvoleni. Pry uspesna demokracie a zodpovednost. Ha ha. Rv

Macalík zapoměl dodat:
Autor: Alfons Datum: 14.6.2008 7:00

"nech žije ODS a všichni její příznivci". Nějak mu to po tom draku, ze kterého se probral uniklo. Alokohol, zhouba lidstva.;-D

Re: hahaha:
Autor: senior Datum: 14.6.2008 7:22

Nejkrasnejsi odstavec,ktery patri do humoristickych listu,nejlepsi by to bylo v byvalem Dikobrazu.Jejich zodpovednost se rovna vlastnimu prospechu.Kdyby jim slo o vlast,tak by se snazili vsemozne o to aby republika vzkvetala a netloukli by se po hlavach pro kazdou blbost.Nekteri maji na zbohatnuti jen jedno volebni obdobi,tak se musi snazit,aby se zabezpecili.To je ta parlamentni demokracie.

Re: Re: hahaha:
Autor: Libor.w Datum: 14.6.2008 8:48

Přes všechny problémy je parlamentní demokracie to nejlepší co zatímexistuje.TO by jste chtěl zpět národní shromáždění s Aloisem Indrou v čele?