5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

EVROPA: Historicky nejhorší legislativní zmetek

Evropská komise bohužel prosadila zákaz držení olověného střeliva v tak paskvilní legislativní podobě, že to porušuje všechny principy právní jistoty i presumpci neviny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 3.12.2020 14:08

Pokud by podobná kravina napadla starostu a chtěl to prosadit ve vlastní vesnici, lidi by ho honili po návsi s vidlemi a biči v rukou.

P. Han 3.12.2020 14:05

Klaus podepsal pod obrovským nátlakem a pouze s příslibem specifických výjimek. Ten příslib byl ovšem lživý, jako většina bruselních slibů.

J. Jurax 3.12.2020 14:05

Ono taky i velká snaha českých europoslanců - necelých 3 procent celkového počtu členů putovního cirkusu - je celkem na dvě věci.

Jakákoliv absurdní peachovina vyprýštivší z evropských komisařů i přes případný hrdinný odpor českých putovních cirkusáků lehce projde. I kdyby nám přikázali - v zájmu podpory EU sounáležitosti, což je důvod nesporně ušlechtilý - v zimě nosit výhradně modré čepičky se zlatými hvězdičkami. Pod sankcí odejmutí dotací.

J. Jurax 3.12.2020 13:49

A co probůh od EK, resp. EU čekáte?

A putovní cirkus EP, jenž má dodávat zdání demokracie, každou hovadina stejně schválí.

R. Benýšek 3.12.2020 13:40

Dotace se dají zahrnout pod to, co jsem psal o ohledech na (dílčí) zájmy (těch či oněch našich spoluobčanů). Za zavření hranic žádné sankce nepřišly, ač představitelé EU to per huba kritizovali. Pravda, bylo to odůvodněné vyšším zájmem (v tomto případě, než je svoboda pohybu). Ale možná by mistři světa ve švejkování uměli i jinde různé výjímky ́vykomunikovat ́ (když to tam i onde jde a vychází jiným národům), chtěli-li by. Nemluvím o tom, zda bychom měli, ale o tom, že by to mohlo vyjít, kdybychom to zkusili. A ještě (to k těm dotacím), i otroctví je svého druhu obchod - neshodnou-li se otrokář a otrok na ceně, otroctví nevznikne a neprobíhá. A naopak cenou (ztrátou, pokutou) za neuskutečnění obchodu je někdy smrt otroka, jindy jeho svoboda (útěk či propuštění na svobodu) - záleží na okolnostech, a na tom, co je pro koho prioritou, a co je více či méně přijatelné.

M. Matura 3.12.2020 13:29

Vždy za tim jsou... oprava

M. Matura 3.12.2020 13:28

Žádné kroky Komise nemají "nevinné" pozadí. Vždy za tom jsou jasné a nějaký čas i skryté cíle. Jen hlupák si může např. ještě myslet, že Frontex má chránit námořní hranice Schengenu. :-(

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Otacel-lode-migrantu-At-odejde-zlobi-se-Brusel-na-sefa-pohranicniku-Ten-se-neda-646068

Z. Lapil 3.12.2020 13:18

Nevím, o čem jste psal, ale vím, CO jste psal: "(Je) snadné je v jednotlivých státech vytvářet a praktikovat vlastní zákonodárství bez ohledu na názor nějaké EU. Nic nám nebrání pokračovat v této praxi i nadále všude tam, kde budeme chtít, protože se nám to tak vyplatí".

Tvrdím, že reálně se děje to, že je státům přikazováno nějaké zákony přijímat (myslím, že asi tak 90%, ale to se opravdu možná pletu) a proti některým zákonům konat. Že nenásleduje humanitární bombardování - no ještě aby.

Ale máte pravdu - sankce nejsou smrtící. Miliarda dotací sem, miliarda tam...

R. Benýšek 3.12.2020 13:06

No, a o tom jsem právě psal. Co se reálně stane, když si jednotlivé státy rozhodnou, že mají jiné zájmy, než se v těch nařízeních a směrnicich píše. Vy píšete o tom, co se teoreticky má dít podle nějakých papírů (třeba podle schengenské smlouvy). Já jsem psal o tom, co se reálně dělo a děje, bez ohledu na ty papíry :- ).

Z. Lapil 3.12.2020 13:01

Asi bych pochyboval o rovnocennosti oněch náhrad (velká objemová hmotnost + měkkost + netříštivost je docela unikátní), ale ujišťuji vás, že doma si už kule lije málokdo.

Ale především: jedovatost olova ve vodě nikdo nezpochybňuje, co pan Zdechovský zpochybňuje - a zdá se, že právem - nesmyslnou definici vodní plochy. On píše o loužích, ale "dočasná vodní plocha" je i brouzdaliště na zahradě nebo ten kus plastu, co jsme si koupili snad v OBI, šoupli do něj dva květináče s jakýmsi rákosem a hrst listí a teď nám tam vesele vegetujou docela vzácné žáby: http://www.eco-centrum.cz/clanek/21/kunka-ohniva.

Mimochodem - dost protivně kuňkají. Několik dní mi trvalo, než jsem zjistil, že to jsou ony, a od těch dob je mým oblíbečným duševním cvičením vymýšlení, jak je umlčet. Ale to jen tak cvičně, ve skutečnosti jsem velkým zastáncem svobody slova ;-).

Nekecám, zní to takhle: https://www.youtube.com/watch?v=9xWghxObiz0

R. Benýšek 3.12.2020 12:49

I já, který jsem to tehdy až tolik nesledoval, nedomýšlel, co všechno ta Lisabonská smlouva znamená (zpozorněl jsem až poté, co ́demokratického ́se dělo kolem její ratifikace v některých zemích), a při letmém hodnocení mi přišel spravedlivější a funkčnější princip přehlasování většinou, nežli právo veta, jsem si tenkrát stačil povšimmout, že Klaus se tehdy hodně cukal, a vzdal to až poté, co ho k podpisu nutili snad úplně všichni, a nadávali mu právě do těch vlastizrádců - tehdy ale za to, pokud nepodepíše.

Z. Lapil 3.12.2020 12:42

Bohužel nemáte pravdu, státní suverenita v EU je jedna velká lež.

Totiž: Evropská komise (doufám, že opravdu EK; rozhodně EU jako nadstátní celek) vydává buď nařízení (ta platí v jednotlivých státech rovnou) a směrnice (ty jsou jednotlivé státy POVINNY zavést skrze své parlamenty. Právo veto není extra rozsáhlé a o snadnosti a důsledcích jeho použití si nechte vyprávět v Polsku a Maďarsku (narážím na pozdvižení skrze tak úžasně gumový pojem, jako je právní stát).

Roztomilý je také případ Bulharska, taky celkem nedávný: bulharský občan občan uzavřel manželství s občanem - a teď nechci kecat, ale kombinace je určitě podobně exotická, jak píšu - s občanem Španělska, a to ve Francii, načež přijel do Bulharska, snad pro občanku nebo podobný papír, a tam ho s tím vyhodili, protože bulharské zákony manželství dvou mužů neumožňují. Momentálně je to u lidskoprávního soudu ve Štrasburku a Bulharsko má asi smůlu, stejně jako ji měla v podobném případě Itálie: https://www.ceska-justice.cz/2017/12/strasburk-zada-italii-uznat-manzelstvi-dvanacti-homosexualu-cesky-a-polsky-soudce-to-maji-za-metodickou-chybu/. Neboli evropský soud rozhodne o nepoužitelnosti státních zákonů. V ČR například stát vyplácel docela slušná odškodnění majitelům domů skrze regulované nájmy; nebo tak nějak, paměť je zrádná, ale fakt se mi nechce hledat detaily.

Jak moc vážně EU bere své členské státy, bylo vidět také v souvislosti s Lisabonskou smlouvou: původně to měla být ústava, ale na to byla potřeba referenda. Poté, co několik málo prvních států (dva či tři; jedním z nich Nizozemí) v referendu onu ústavu odmítlo, bylo slovo ústava nahrazeno smlouvou a přijímáno skrze státní parlamenty. Jistě si vzpomenete, že český schvalovací proces obsahoval výhrůžky vlastizradou a blázincem.

Ś. Svobodová 3.12.2020 12:29

Vidím tady dvě roviny: jedna ukazuje způsob práce EK, což je manipulace s europarlamentem prostřednictvím nepravd, lhůt, nátlakem atd... To jsou postupy mafie a ne demokracie.

Druhá rovina - olovo ve vodě je opravdu toxické svinstvo. Existují desítky rovnocenných náhrad, nejen ocel. Jenže holt olověnou střelu si myslivec dokáže vyrobit doma za čtvrtinovou cenu. A to se nelíbí.

P. Čech 3.12.2020 12:27

Naši státní suverenitu předal do EU vlastizrádce Václav Klaus a to svým podpisem Lisabonské smlouvy z pozice prezidenta ČR, 3. listopadu 2009 v 15 hod.

P. Čech 3.12.2020 12:16

něco učinit se dá vždy. Zde konkrétně vyvolat referendum o vystoupení ČR z EU. Jak jednoduché!

P. Čech 3.12.2020 12:14

Náprava není možná? Ale je! Tou nápravou je vystoupení z EU, když to jinak nejde. Celá "slavná" EU je socanským, úřednickým molochem, který jednotlivým státům diktuje svou vůli. Je to dáno tím, že Německo spolu s Francií stačí přesvědčit např. Itálii či Španělsko a tak přehlasovat všech 24 ostatních evropských států- členů EU. To má ovšem nesmírně daleko k demokracii, kterou mají představitelé EU plné huby. Bohužel činy EU se tomu zcela vymykají. Už se vůbec nedivím Velké Británii, že jí došla trpělivost a z EU vystoupila. Asi bychom ji měli následovat.

P. Milan 3.12.2020 12:03

Teoreticky to tak je, praxe je bohužel jiná. První krok by musel být zvolení lidí a stran, které mají zájem, chovat se suverénně a zachovají si ho i pod nátlakem z Brusele, Berlína, Paříže .... Už to je prakticky nemožné a kdyby se to podařilo, narazí na různé neviditelné mantinely.

I tak ale stojí zato se o to pokoušet.

P. Milan 3.12.2020 12:00

Otázka je, zda se vůbec něco učinit dá. Systém je tak komplikovaný (IMHO úmyslně), že učinit něco může jen jeho dobrý znalec, musí to být pro mnoho lidí ze systému žijících přínosné a jde to jen poťouchle, ne přímo.

IMHO už je to neopravitelné, bude nutno počkat na krach a začít znovu, snad lépe.

J. Nevrkla 3.12.2020 10:31

Doufám, že proti Bruselu.

B. Chalupa 3.12.2020 10:16

Bylo by moc fajn,

kdyby Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR uspořádala veřejné slyšení

na němž by byli všichni občané ČR, vyslané naší zemí/voliči do Evropského parlamentu,

aby vysvětlili co konkrétně učinili, činí a budou činit jako naši zástupci proti této (a jiným) šílenostem pocházejícím z "intelektuálního" prostředí Evropské komise

A ZEJMÉNA BY MÉL VYZVAT Babišovu JOUROVOU, aby vysvětlila své konání v Evropské komisi!

R. Benýšek 3.12.2020 10:11

Koronakrize ukázala, jak snadné je v jednotlivých státech vytvářet a praktikovat vlastní zákonodárství bez ohledu na názor nějaké EU. Nic nám nebrání pokračovat v této praxi i nadále všude tam, kde budeme chtít, protože se nám to tak vyplatí. Přitom je na nás samých, nakolik se přitom budeme ohlížet (někdy více, někdy méně) na zájmy těch z nás, kterým se to dost nevyplatí. Neříká se tomu náhodou státní suverenita? (pozor, neplést s federací, v které, zatím?, žádné nejsme).

M. Miky 3.12.2020 9:53

I zmatene rozkazy nas nakonec dovedou do zakopu.

M. Miky 3.12.2020 9:53

I zmatene rozkazy nas nakonec dovedou do zakopu.

M. Krátký 3.12.2020 9:49

takže olůvko za 2,-kč vyměníme za ochuzené uraňátko za 3.200,- kč při stejné váze ?!!?!!?!!

M. Krátký 3.12.2020 9:44

pane Zdechovský, kdy konečně napíšete, že islám do Evropy nepatří ?!!?!!?!!

B. Hančl 3.12.2020 9:42

Ve službách EU je 30.000 úředníků. Když dá každý do pinky 10,-€, tak to máme 300.000,-€. Kdo vymyslí vetší pitomost, která projde EUparlamentem a posléze je implementována v zemích EU, bere pinku a to stojí zato, že pane Zdechovský.

I. Štípek 3.12.2020 9:40

A takhle klidně může proběhnout příští "Mnichov" pokud včas nevypadneme.

F. Navrátil 3.12.2020 9:26

Zdechovský se rád chytne nějakého tématu a bouří proti počínání EU. To je jen jeho mediální podoba, která mu má vylepšit pokaňhaný europrofil. Ve skutečnosti zvedá pracku pro sebevětší nesmysl z dílny EU, aby po zvyku lidovců vystoupil na veřejnosti s alibistickým prohlášením, že hlasování své europartaje důrazně odsuzuje. Drzé čelo lepší než poplužní dvůr.

P. Milan 3.12.2020 9:24

" ...státy dnes v ní organizované budou stále v čele světového pokroku,..."

Záleží na tom, co považujete za světový pokrok. Pokud politickou korektnost, cancel culture, genderismus, multikulti, neomarxismus a podobné nemravy, tak ano. V čele "světového pokroku", ale na chvostu v kvalitě života.

P. Milan 3.12.2020 9:20

K tomu vystoupení - na to nám chybí nejen politická a ekonomická síla, ale hlavně obyvatelstvo, které by bylo ochotno se obejít bez socialistických šíleností. Takže i pokud bychom se zbavili buzerace z EU, tak by nám zůstala buzerace místní. Občané i ovčané zde prostě nevolí strany a hnutí, slibující minimální stát.