4.7.2022 | Svátek má Prokop


Diskuse k článku

EVROPA: Green Deal a koláče Marie Antoinetty

Kdyby si všichni chudí v EU oblékli „žluté vesty“, tak by dnes Evropa vypadala jako zařepkované jarní Česko z letadla. A v té samé EU požadují Finsko, Rakousko, Lucembursko, Dánsko, Holandsko, Švédsko a Lotyšsko, za souhlasného pokyvování Evropské komise, zostření emisních cílů pro plyn a CO2 na minimálně 55 procent oproti dosavadním 40 procentům.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Han 7.7.2020 8:34

Mluví za sebe, je to jeho názor. A žlutou vestu si neobléká. Co vás nutí k neustálému blábolení?

J. Svoboda 7.7.2020 8:34

Autor taky do žluté vesty jistě nepatří, ale klidně za ně mluví Rv

Pěkný den.

T. Hraj 7.7.2020 8:31

Musíte si vybrat, jestli chcete mluvit o krizi ekonomické (o které mluví pan Robejšek) nebo ekologické , pane Rado. V té první Evropa JE osamocená. Respektive je sice stále ještě relativně bohatým, ale dlouhodobě stagnujícím regionem (průměrný růst za poslední 2 dekády je zoufalý).

Chápu váš apel na ekologické chování. V obecné rovině ho asi všichni sdílíme - neničme přírodu. Ale na základě využívání zdrojů (nadměrného?), produkce CO2, velikého množství odpadu a vůbec všech externalit prorokovat úpadek, či přímo katastrofu ekonomickou je velmi ošemetné, jak se ostatně přesvědčil Římský klub a všichni podobní po nich.

P. Rada 7.7.2020 8:31

Podstatou článku je rozvracení celoevropských nadějí na stabilizovaný život a to, že autorovi chybějí reálné vize, varianty ... zřejmě vedlo i ke koláčové argumentaci.

J. Svoboda 7.7.2020 8:30

Politický zkrachovalec mluví za zchudlé a přitom ze žluté vesty by ho ti zchudlí vymlátili za znevažování takového symbolu.

Pěkný den.

P. Rada 7.7.2020 8:28

EU "škodila" leda tak odvracením válek které ji předtím pravidelně rozvracely.

"Škodlivá" se poslední dobou akutně jevila a jeví hlavně putinovcům tím, že omezila jejich sféry vlivů. Rusky mluvícího obyvatelstva zde v jejím středu ale mají prorusky smýšlející už více jak kdy v minulosti. Tak se takto mocensky motivované propagandě Kremlu a tomu že ji leckdo baší tolik nedivím.

Podonně se jeví "škodlivá" také panu Nevrklovi který si v ní nejspíše paradovně bezstarostně žije a reptá nejspíše pro sebezviditelnění až tak, že mu dávám zapravdu v rostoucích rizicích občanských nepokojů až válek.

M. Koutný 7.7.2020 8:25

A co to mění na podstatě článku?

H. Rybnická 7.7.2020 8:02

R^R^R^

D. Stirsky 7.7.2020 7:57

Autor žije v bludu. Onu větu o koláčích M. A. nikdy neřekla. Byla rozmařilá, nevázaná, nepřemýšlela o důsledcích svého chování... Ale byla také soucitná, empatická, vychovaná v křesťanské víře. Chudým pomáhala, byť se nezamýšlela nad podstatou chudoby. Ale onu větu opravdu nikdy neřekla a dokonce sama by ji - dle toho, co jsem o ní přečetl - u jiného hodně ostře odsoudila.

P. Eugel 7.7.2020 7:51

Tam kde žijete je hluboká noc a Vy unavený, nebo je brzké ráno a někdo Vás zalehnul?

J. Nevrkla 7.7.2020 7:45

Vyžadovat v dnešní době Green Deal a údajně zachraňovat tak svět, může v situaci, kdy budou mít mnozí problém uživit sebe a svou rodinu, jenom cvok odtrženy luxusním příjmem od života obyčejných lidí. Myslím, že vzpoury přijdou brzy a škodliva EU bude rozvracena.

P. Lenc 7.7.2020 7:40

Je zvlášní, jak se také může projevovat idiocie.

J. Nevrkla 7.7.2020 7:40

Žádnou ekologickou krizi tu nemáme, voda i vzduch jsou daleko čistší než před 30 lety. A suroviny nejsou v zásadě vycerpatelne - pokud se některé stanou nedostatkovejsimi, zvýší se jejich cena a poptávka se přirozeně sníží.

P. Lenc 7.7.2020 7:39

Ano, hrobníci naší civilizace nás opravdu "připravují".Jsme opravdu takové ovce jdoucí "vyrovnaným krokem" na porážku?

S. Sidlichovsky 7.7.2020 6:45

Souhlas

P. Selinger 7.7.2020 5:56

Pokud by sjutečně platilo to MUSI pak by bylo na čase CZEXIT

P. Rada 7.7.2020 5:25

S Robejškem lze souhlasit v tvrzení: ..."Evropa stojí na počátku nejtěžší krize od roku 1930...."

To co neuvedl, je fakt, že Evropa není v této situaci na světě vůbec osamocená. Prakticky totéž totiž paltí celosvětově a s řady důvodů mezi nimiž jsou ty klimatické způsobené vleklým životem na fosilní dluh a na rozptylování nerecyklovatelných externalit do širokého okolí (Co2, kyselé deště, rtut, herbicidy, pesticidy...) ze kterého bylo donedávna možné vozit levné zdánlivě nevyčerpatelné suroviny.

S touto bezohlednou extenzifikační politikou života na ekologický dluh v širokém okolí je s řady důvodů konec pro trvalou nerealizovatelnost. Tento zásadní rámec ale autor nediskutuje. Chová se tedy jak malé vzdorovité dítě dožadující se pokračování privilegií infantilního věku kdy vše bylo dovoleno a navíc se mohl opírat o bohatství širokého okolí. Nastává ale čas nést úděl dospělého ve smyslu odpovědnosti za své počiny i sladění života s možnostmi prosředí a to se autorovi zřejmě nezamlouvá.

Krize byly a jsou pravidelnou součástí i zásadních celospolečenských změn. Tu ekologickou která nadchází bud lidé zavčas zvládnou a nebo vývojově jako druh dříve či později zkončí.

L. Novák 7.7.2020 4:15

Není co dodat. Snad jen to, že Marie Antoinette nic o koláčích neříkala a zmíněný citát je falešný. ;-)

P. Dvořák 7.7.2020 4:14

Tím "lidé" jistě nemyslela sebe a bruselský prasečák s plnými koryty.

Nebo to myslela tak, že ke žrádlu v korytech už nebudou muset ani vstávat?

J. Sinnreich 7.7.2020 1:18

Komisarka von der Leyen: " Lide se MUSI pripravit na zasadni zmenu zpusobu zivota , aby bylo mozne dosahnout bezuhlikove Evropy."

P. Baum 7.7.2020 1:06

Marii Antoinetta to prý nikdy neřekla, zdá se že tahle velmi rozšířená pomluva je jen hodně stará fake news... I kdyby to byla řekla, nikdo by už dávno neznal kontext, mohl by totřeba být opilý vtip. To co hlásá střízlivý Brusel je podle mne úplně jiná třída...