6.7.2022 | Den upálení mistra Jana Husa


Diskuse k článku

EVROPA: Green Deal a koláče Marie Antoinetty

Kdyby si všichni chudí v EU oblékli „žluté vesty“, tak by dnes Evropa vypadala jako zařepkované jarní Česko z letadla. A v té samé EU požadují Finsko, Rakousko, Lucembursko, Dánsko, Holandsko, Švédsko a Lotyšsko, za souhlasného pokyvování Evropské komise, zostření emisních cílů pro plyn a CO2 na minimálně 55 procent oproti dosavadním 40 procentům.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ganaur 7.7.2020 9:41

Nebuďte hnidopich.Evropa států byl kotel válek.V tomhle ohledu je to pokrok, jen se nějak blbne a nejsou to jen "elity", taky je někdo musí volit.Teď asi přijdou jiné starosti...

J. Ganaur 7.7.2020 9:36

S tou Čínou by ta druhá možnost rychle přešla ve třetí.Být poddanými čínských soudruhů by vyšlo nastejno jako islám.

P. Dvořák 7.7.2020 9:33

Co to je za blábol? Zase vám kape na hlavu zmrzlina?

J. Ganaur 7.7.2020 9:32

A jaké je Vaše vysvětlení pro letošní mokrý červen a začátek července.CO2?

M. Koutný 7.7.2020 9:26

Varianty jsou zhruba 3. Ta první, bohužel stále méně reálná, je, že lidem dojde včas trpělivost, vezmou vidle a tu bandu eko-gendero-rasomaso- pomatenců pošlou, kam patří, a pak udělají pořádek i s rabující lúzou. Samozřejmě optimální by bylo, aby ty vidle brali do rukou jen obrazně a aby místo nich neměli reálné kalašnikovy; ale je otázka, zda už na to není pozdě.

Horší, i když stále ještě přežitelná je druhá varianta. Totiž že se pomocí Green dealů, kvót na všechny (kromě schopných a pracovitých lidí), přebujelými sociálními programy, zkrátka brutálními zásahy do tržní ekonomiky podaří zhuntovat hospodářství tak, že se těžiště civilizace přesune jinam. Nejspíš by to byla Čína a my bychom se stali její zchudlou periferií, ale aspoň bychom přežili.

Bohužel nemožná není ani varianta třetí. Tedy že se ve své zbabělosti a hlouposti necháme převálcovat barbarskými masami z Afriky a Blízkého východu, kterým nepochopitelně otvíráme dveře i peněženky. To by samozřejmě znamenalo islamizaci a rychlý úpadek nejen ekonomický, ale i společenský, zřejmě na úroveň nějakého pozdního středověku.

M. Hartmann 7.7.2020 9:24

Šmankote, pane Rado, tolik podnětných a neotřelých myšlenek! Neměl jste ten článek místo pana Robejška napsat radši vy sám? Vstaňte z toho kanape, dojděte k oknu, rozhrňte závěsy a podívejte se aspoň na chvíli ven. Cestou se stavte v koupelně, můžete si vykloktat.

P. Han 7.7.2020 9:21

Já vás nekárám. Pouze konstatuji. A vy neustále odkláníte, jako obvykle.

J. John 7.7.2020 9:20

O tom že je současný způsob vládnutí EU dlouhodobě neudržitelný asi nikdo soudný nepochybuje. Čím dříve dojde ke kolapsu EU, tím dříve skončí současné jednání politiků, kteří rozhazují peníze daňových poplatníků na nesmysly. Napáchají tak méně škod, když dojdou peníze třeba na "integraci uprchlíků" z jiných kultur, což je těžší úkol, než integrovat lidožrouty do veganské komunity.

O. Uživatel 7.7.2020 9:07

Uživatel požádal o vymazání
J. Svoboda 7.7.2020 8:59

Vaše trolí takltika kouká z vašich příspěvků, jak sláma z bot.

Káráte mě za to, co jsem nenapsal a když na to upozorním, tak mě káráte za to, že jsem nic nenapsal, zoufalče. Rv

Pěkný den.

P. Rada 7.7.2020 8:57

"Vidinou" může stabilita/rovnováha planetárních klimaticko-metabilických systémů být dnes pro kde koho i v odborných kruzích:

https://www.dumknihy.cz/vek-nerovnovahy?gclid=EAIaIQobChMIzZaM7ce66gIViZntCh02Mg_MEAQYASABEgIVQ_D_BwE

J. Svoboda 7.7.2020 8:57

V ČR ne, tady kromě milionu chvilek nedostane na ulici nikdo nikoho.

Pěkný den.

J. Nevrkla 7.7.2020 8:57

Takže bychom měli toho fosforu používat na hnojení více či méně? Nechme to na rozhodování těch, kteří hnoji, ať se rozhodnou pro nejefektivnější možnost, je to v jejich nejvlastnesim zájmu. O erozi půdy se po sovětském vzoru nejvíce mluvilo před 60 lety, byly kvůli tomu vysazovány vetrolamy, pak byly jako nesmyslné kaceny. Před skoro 50 lety se při ropné krizi zase psalo o tom, že zásoby ropy jsou na 20 -30 let, po těch 50 letech jsou odhadovany na několik století. A taky se před 50 lety mluvilo o globálním ochlazování, taky tehdy Římský klub vědeckých elit prorokoval, že v roce 2000 bude nejstrategictejsi surovinou dřevo, pak zase docházel zinek... Všechno to byly bláboly. A teď skoro očekávám, že se klima začne ochlazovat a alarmisti se konečně stanou nerespektovanymi šašky.

P. Han 7.7.2020 8:55

Aha, takže jste jen pindal ve snaze napadnout autora a tím se zviditelnit, sám názor nemáte. Taky dobrý.

O. Uživatel 7.7.2020 8:54

Uživatel požádal o vymazání
I. Polák 7.7.2020 8:53

Také věřím, že ten výrok neřekla Marie Antoinetta, ale podle mne ho někdo určitě řekl a co více stále se v nějaké formě opakuje.

Takže ono by se mělo pořád říkat "údajný výrok Marie Antoinetty", což ale na věci vůbec nic nemění.

P. Rada 7.7.2020 8:52

To o čem prozíravě referoval Ř.K. se dnes stále více naplnuje a zejména tam, kde jeho prognozy byly bány vágně:

http://sustainable.unimelb.edu.au/sites/default/files/docs/MSSI-ResearchPaper-4_Turner_2014.pdf

O. Uživatel 7.7.2020 8:52

Uživatel požádal o vymazání
V. Kučer 7.7.2020 8:51

Reálné je přechod na jadernou energetiku. Jinak mluví autor docela rozumně. Z těma koláčema jsou to patrně fake news které pomohli rozpoutat revoluci. Že Green Deal pomůže rozvrátit evropskou ekonomiku patrně fake new není.

J. Svoboda 7.7.2020 8:50

Neberete mě nic, protože jsem nic takového nenapsal, zoufalče.Rv

Pěkný den.

P. Rada 7.7.2020 8:45

Podívejte se jak snadno vznikly nepokoje i v bohaté americe. Porovnejte si míry migračních tlaků v čase, tempa rozevírání ekonomických nůžek, míru domácí soběstačnosti, nezaměstnanosti, zadluženosti .... a hovořit můžeme o různě velkých celcích aniž by se hovor vymanil s pořeby použít pojem nestabilita.

Extenzivní rozvoj v uzavřeném systému k ní totiž nutně vede. Ten kdo dokáže míru nestability úspěšně snížit spíše bude v obecné výhodě.

P. Han 7.7.2020 8:44

EU rozvracely nějaké války? Povídejte, přehánějte!

M. Matura 7.7.2020 8:42

"Naděje na stabilizovaný život". To je dobrý, taková blbost, to se jen tak nevidí. :-)

Nevíte, že život je definován právě dynamickým vývojem bez vize a definovaného plánu. Nechte si příště ty bolševické poučky jen pro sebe.

P. Han 7.7.2020 8:41

Váš názor, že receptem pro štěstí chudiny je její větší zchudnutí, vám neberu. Jen nevím, bylo-li by rozumné s ním vystoupit na náměstí.

P. Han 7.7.2020 8:39

Ta vaše vize, nebo spíš vidina, je právě snahou o rozvrácení stabilizovaného života. V podmínkách celosvětové chudoby, do které se snažíte mířit, moc prostoru pro jakékoliv naděje nezbývá.

J. Nevrkla 7.7.2020 8:38

Prosím vás, válku koho s kým EU odvrátila? To jsem nějak nezaregistroval a nemám asi dost fantazie. Ani jsem nezaregistroval mocensky motivovanou propagandu Kremlu. Můžete uvést nějaký příklad?

J. Svoboda 7.7.2020 8:37

Autor mi připomíná Marxe a Engelse, kteří taky věděli, co je pro chudé nejlepší.

Pěkný den.

P. Rada 7.7.2020 8:37

Ano voda a vzduch jsou dnes čistší jak za komunistů - ale zdaleka né tak čisté jako před staletími.

Zásadní nedostatečný je CELOSVĚTOVĚ např fosfor nezbytný na intenzivní hnojení polí. Ten si jako strategickou surovinu už drží v rukou zahraniční mocnosti (čína..) a my jim navíc přihráváme tím, že si dříve úrodnou půdu necháváme stále intenzivněji erodovat. Měd už nemá v Evropě nikdo a tak by se dalo pokračovat...

"Přirozeně" se takto snižuje soběstačnost a tím stabilita regionu.

J. Svoboda 7.7.2020 8:35

Lživé citace odkoukal od Zemana a cíleně je používá, když vidí, kam to s nima Zeman dotáhl a na jakou dobu.

Pěkný den.

O. Uživatel 7.7.2020 8:35

Uživatel požádal o vymazání