4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Diskuse k článku

EVROPA: Green Deal a koláče Marie Antoinetty

Kdyby si všichni chudí v EU oblékli „žluté vesty“, tak by dnes Evropa vypadala jako zařepkované jarní Česko z letadla. A v té samé EU požadují Finsko, Rakousko, Lucembursko, Dánsko, Holandsko, Švédsko a Lotyšsko, za souhlasného pokyvování Evropské komise, zostření emisních cílů pro plyn a CO2 na minimálně 55 procent oproti dosavadním 40 procentům.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Svoboda 7.7.2020 10:03

Salónní pseudointelektuál a zkrachovalý politik argumentuje žlutými vestami zchudlých, které viděl leda v TV. Už jsem to napsal výše, je to Marx a Engels přes kopírák.

Pěkný den.

V. Novák 7.7.2020 10:21

Autor varuje před dalším ochozováním chudých, neb by se mohli namíchnout na svou chudobu. A na ty, kteří za jejich zchudnutí mohou.

Marx s Engelsem nevarovali.

Pěkný den a slunce ve vaší mladé a neomylné duši.

J. Svoboda 7.7.2020 10:53

"povstání statisíců strádajících lidí" je podle mě, jak opsané z Kapitálu.

Pěkný den.

R. Langer 7.7.2020 11:51

Ano, jsem si jistý, že ho máš pečlivě nastudován. Jaké známky jsi z něho měl u zkoušek, Hnusný dne? ;-D

R. Brzák 7.7.2020 10:57

čím Robejšek znevažuje žluté vesty?

A kde "mluví za zchudlé"?

Čtu srovnání snah Macronových (které vybudilo žluté vesty) s green dealem - který je ještě ambicióznějším projektem ze stejné myšlenkové dílny. Argumentujte prosím, namísto abyste autora napadal (Vaše první slova v příspěvku) - to je totiž troling (přesněji argumentační faul).

J. Svoboda 7.7.2020 11:37

Argumentační faul je FakeNews o výroku Marie Antoinetty a když se salónní intelektuál a zkrachovalý politik myšlenkově zaštiťuje žlutými vestami od klávesnice PC z poklidu svého bytu či kanceláře, pak se nedivte, že mu těžko uvěřím, jak těm lidem rozumí a prognózuje, co budou dělat.

Pěkný den.

J. Jurax 7.7.2020 15:34

Klid.

Nevěřte si podle libosti. Vám taky málokdo, potažmo nikdo, nevěří ... :-)

J. Sedlář 7.7.2020 22:41

Jak víte, že je to fake news. Máte to potvrzené od GPH Jandy, kDEMÁ-GOGA, zmanupulátora Cempera nebo hlídacího pesa?

J. Jurax 7.7.2020 14:28

Po Pěkném dnů nežádejte argumenty; dočkáte se leda jeho osobitých hovadin a plivanců.

D. Stirsky 7.7.2020 7:57

Autor žije v bludu. Onu větu o koláčích M. A. nikdy neřekla. Byla rozmařilá, nevázaná, nepřemýšlela o důsledcích svého chování... Ale byla také soucitná, empatická, vychovaná v křesťanské víře. Chudým pomáhala, byť se nezamýšlela nad podstatou chudoby. Ale onu větu opravdu nikdy neřekla a dokonce sama by ji - dle toho, co jsem o ní přečetl - u jiného hodně ostře odsoudila.

H. Rybnická 7.7.2020 8:02

R^R^R^

M. Koutný 7.7.2020 8:25

A co to mění na podstatě článku?

P. Rada 7.7.2020 8:31

Podstatou článku je rozvracení celoevropských nadějí na stabilizovaný život a to, že autorovi chybějí reálné vize, varianty ... zřejmě vedlo i ke koláčové argumentaci.

P. Han 7.7.2020 8:39

Ta vaše vize, nebo spíš vidina, je právě snahou o rozvrácení stabilizovaného života. V podmínkách celosvětové chudoby, do které se snažíte mířit, moc prostoru pro jakékoliv naděje nezbývá.

P. Rada 7.7.2020 8:57

"Vidinou" může stabilita/rovnováha planetárních klimaticko-metabilických systémů být dnes pro kde koho i v odborných kruzích:

https://www.dumknihy.cz/vek-nerovnovahy?gclid=EAIaIQobChMIzZaM7ce66gIViZntCh02Mg_MEAQYASABEgIVQ_D_BwE

J. Ganaur 7.7.2020 9:32

A jaké je Vaše vysvětlení pro letošní mokrý červen a začátek července.CO2?

V. Novák 7.7.2020 9:45

Sucho je důsledkem globálního oteplování, způsobeného CO2 - a tedy je nutno vypouštění CO2 omezit.

Mokro je důsledkem globálního oteplování, způsobeného CO2 - a tedy je nutno vypouštění CO2 omezit.

Vyšší teploty jsou důsledkem globálního oteplování, způsobeného CO2 - a tedy je nutno vypouštění CO2 omezit.

Nižšší teploty jsou důsledkem globálního oteplování, způsobeného CO2 - a tedy je nutno vypouštění CO2 omezit.

Prostě všechno je důsledkem globálního oteplování, způsobeného CO2 - a tedy je nutno vypouštění CO2 omezit... Co se stane po omezení CO2, těžko říct...

P. Moravčík 7.7.2020 10:03

Nastane hospodárska a sociálna katastrofa, ktorú bude možné zastaviť len obmedzením vypúšťania CO2.

V. Novák 7.7.2020 10:17

Doporučuji https://nepovinna-cetba.webnode.cz/news/stanislav-lem-vzpominky-ijona-ticheho/

P. Moravčík 7.7.2020 18:32

Poznám, všetky Cesty mám ešte v knižnej forme:-).

P. Moravčík 7.7.2020 18:38

Dokonca v zbierke Sezam je aj Cesta do Merky (neskôr vyhlásená samotným Ijonom Tichým za podvrh) - asi jediný politický Lemov úlet.

J. Vintr 7.7.2020 10:19

Ano, to je přesné.

V. Kolman 7.7.2020 13:04

Proto "končím" se zhůvěřilou a nebezpečnou sodovkou a přecházím na ekologicky čistou pramenitou vodu z Novohradských hor!

J. Ganaur 7.7.2020 13:18

Vy jste mne poněkud zmíátl.Máte tu "příjmenovce" (asi Láďu), ale to je opravdu xxx.;-D;-D;-D

J. Ganaur 7.7.2020 13:19

Musím dávat pozor!

V. Kolman 7.7.2020 17:39

Máte pravdu pane Genaure.

Na rozdíl ode mě bývá můj jmenovec L. (Ladislav?) většinou trochu razantnější a naše názory se často liší.;-D

J. Sedlář 7.7.2020 22:44

máte to špatně. Už se říká klimatická změna. Ne oteplování. To kdyby se náhodou ochladilo.

M. Matura 7.7.2020 8:42

"Naděje na stabilizovaný život". To je dobrý, taková blbost, to se jen tak nevidí. :-)

Nevíte, že život je definován právě dynamickým vývojem bez vize a definovaného plánu. Nechte si příště ty bolševické poučky jen pro sebe.

V. Novák 7.7.2020 9:48

Podstatou života je nestabilita.

Teprve mrtvola se rozloží o stabilního stavu.

J. Ganaur 7.7.2020 13:21

Do, ale ani to ne, dokonce ani zpopelnění nepomůže