8.5.2024 | Den vítězství


Diskuse k článku

EVROPA: EU zachránila mír před pomazánkovým máslem

Vy všichni oškliví, kteří jste se rozhořčili nad udělením Nobelovy ceny za mír Evropské unii, tady máte patřičnou odpověď. EU zachránila mír před pomazánkovým máslem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Vojtíšek 22.10.2012 13:26

Je to o úhlu pohledu.

Jako spotřebitel chci hlavně informace o tom co kupuju a záruku, že tyto informace jsou pravdivý.

Pomazánkové máslo je idetifikace výrobku stejná asi jako "To co se maže na rohlík v pondělí". Trh v komunistickém ČS umožnoval díky nabídce sortimentu používat samopopisnou unikátní identifikaci.Dnes je však jiná doba.

B. Rybák 21.10.2012 11:12

Dvojí metr

Skutečnost, že EU potvrdila právo západoevropských výrobců prodávat u nás výrobky, které se svým složením i kvalitou odlišují od stejně pojmenovaných výrobků prodávaných u členů EU 1. kategorie, je v porovnání s EU-bojem např. o pomazánkové máslo nezpochybnitelným důkazem toho, že byrokracie EU slouží především zájmům velkých států EU a rozšiřování své vlastní, stále arogantnější moci.

P. Rajman 21.10.2012 7:28

Einstein by se divil !

Vzhledem k tomu, že EU směrnic zaměřených na sjednocování trhu vydáví měsíčně desítky, je to stejné, jako by byl Einstein odměněn Nobelovou cenou za nedělní výlet do zologické zahrady.  Pane Polanecký píšete o blbostech a moc dobř to víte. Šetřete ironií na horší časy.

V. Plocek 21.10.2012 0:35

EVROPA: EU zachránila mír před pomazánkovým máslem

Že je EU trochu násilnický spolek plný superkvalitních úředníků můžeme vědět z našich řad  (pp. Bobošíková, Železný, Špidla a další). A když to víme tak konejme. Ale naši zástupci tam nejsou proto, aby bojovali za české pomazankové máslo, ale aby v klidu prožili bruselský čas s trochou těch finančních a jiných požitků. Což znamená, vzpomenout si na naši šikovnost za bolševika a znovu vytáhnout tyto zbraně. Řeknu blbost, ale proč nepřejmenovat pomazánkové máslo na pomazánkové nemáslo. A páni evropští úřednící máte přesně co jste chtěli. Pochopitelně nelze vyše uvedené brát do slova, ale takto se musí postupovat. Konečně Bruselské hospody jsou toho příkladem. Když se majitele optáte, proč má některé věci v  hospodě v rozporu s EU, tak vám odpoví: je to moje hospoda a já si tu budu konat, jak potřebuji, Konečně i Maďarsko nám ukazuje určitou cestu (a úspěšnou). 

G. Zahradníček 20.10.2012 16:43

Omyl demokrate! RVHP nic nezakazovala, např, rum byl rum.

:))

V. Mlich 21.10.2012 8:00

Experti na český jazyk

A přitom Moskva měla jinačí experty na češtinu! Ale netroufli si nám nařizovat. jak máme správně používat slova "voní" a "páchne" (pro ty mladší, co neměli ve škole ruštinu: tam mají ta slova přesně opačný význam, něco jako marmeláda versus džem)

J. Slanina 21.10.2012 10:13

Re: Omyl demokrate! RVHP nic nezakazovala, např, rum byl rum.

Však EU též nic nezakazuje. Rudý blb mistr jan hus zůstává navěky rudým blbem.

M. Stuchlik 21.10.2012 14:29

Re: Omyl demokrate! RVHP nic nezakazovala, např, rum byl rum.

Rusi nám akorát zakazovali vyvážet některé výrobky do imperialistické ciziny, třeba integrované obvody řady 74 do NSR. A abychom stíhali a splnili dodávky pro RVHP nutili nás "rozvolnit" parametry tak, že pak už je nikdo jiný od nás nechtěl brát. To přejmenování pomazánkového másla je to nejmenší, kdo se zabývá takovýmato pitomostma jasně ukazuje, že nevidí pod pokličku.

J. Kadeřábek 20.10.2012 15:43

Na straně jedné chápu, že název máslo, salám

nebo sýr je vyhrazen výrobku, který má určité složení. Ovšem speciálně u tzv. pomazánkového másla je obecně známo, že obsahuje daleko menší množství tuku (a proto je také částí zákazníků vyhledáváno) a výrobek správně obsahuje pasterovanou smetanu, sušené mléko a bramborový škrob. Pokud obsahuje i rostliné tuky jedná se bratra likérky Drak. Podvod není důvodem přejmenovávání. Chápu, že výrobky na vývoz do EÚ musí respektovat tamní podmínky. Doma je to však zavedený název, který nemate zákazníky a v tomto směru je diktát únie přijímán částí občanů nelibě. Chápu ovšem argument p. Ryby, že vstupem do EÚ jsme nepřijali jen jejich peníze ve všemožných dotacích, ale i jistá pravidla, která se nám nyní nelíbí.

M. Prokop 20.10.2012 16:13

"Chápu ovšem argument p. Ryby, že vstupem do EÚ jsme nepřijali jen jejich peníze ve všemožných dotacích,"

My jejich, nebo oni naše?

Posílat peníze do Brusele a doufat, že z milosti EUrosoudruhů se některé vrátí, navíc povětšině na nesmysly, je moc špatný obchod.

J. Dlouhy 20.10.2012 21:07

Re: "Chápu ovšem argument p. Ryby, že vstupem do EÚ jsme nepřijali jen jejich peníze ve všemožných dotacích,"

Bohuzel pravdou je, ze Cesko do Bruselu stale jeste posila min penez nez od Bruselu dostava. Takze obchod je to plusovy. Take je nasnade otazka, kam by se ty penize, co se posilaji do Bruselu, v pripade neposilani v Cesku "odklonily". Ze by byly v Cesku rozumne a poctive investovany do opravdu potrebnych veci je pro me tezke uverit.

J. Kuka 20.10.2012 20:52

Re: Na straně jedné chápu, že název máslo, salám

Bohuzel je to vse o tom kdo si v EU prvni prosadil sve obecne podminky . viz. nesmyslny zakaz "marmelady" . V nekterych zapadnich statech byla marmelada oznaceni jen pro "pomazanku" z citrusu = prosadili si svoji definici . Podle meho to urcite neni cesta ke sjednoceni evropy ... spise k rozdeleni . :(

J. Jurax 21.10.2012 0:43

Re: Na straně jedné chápu, že název máslo, salám

Původně ovšem označovalo slovo marmelade pomazánku z kdoulí ...

Wiki praví : Slovo marmeláda má svůj původ v portugalském marmelade, které vzniklo z portugalského označení kdoule ­(marmelo), neboť v Portugalsku se pod tímto názvem rozumí kdoulové zavařeniny. Samotnou kdoulovou směs už přitom připravovali Staří Římané a naopak našla své zákazníky i v novověké Británii, kde ovšem časem došlo k jejímu nastavování citrusovými plody (citrony, pomeranče, mandarinky a další). Později se v Británii dokonce samotné kdoule z receptů vytratily a dnešní britská marmeláda je převážně citrusová. Toto chápání slova marmelade je dnes kodifikováno předpisy Evropské unie, které povolují prodávat pod tímto názvem jen takové výrobky, kde jsou alespoň pětinou surovin citrusové plody.

Ó blbosti, synonymem pro tebe jest slovní spojení nařízení EU, jak již mnohokráte osvědčeno bylo!

V. Plocek 21.10.2012 0:42

Re: Na straně jedné chápu, že název máslo, salám

Celkem s vámi souhlasím až na jednu věc.  Proč se tady mluví o máslu, když se jedná o   p o m a z á n k o v é   máslo.  Čili o zcela jiný výrobek. A to by naši zástupci měli uhrá. A jestli je to, jak se někde tvrdí česká specialita, tak by to mělo být zcela jasné.  Jinak vzhledem k potravinovým aferám od zeleniny až po současný alkohol, speciálně Česko potřebuje bohužel superpřísné definice potravin. Například u piva, zmizelo hnodnocení ve stupních a výsledek?   Desítka není desítka, ale osmička, dvanácka mnohdy není dvanácka ale nižšší atd. A tak lze vyjmenovat mnoho potravin . Bohuel místo přesného popisu - recepisu sií EU hraje se slovíčky.Stejné je to u uzenin, sýrů a dalších.  

J. Kratochvíl 20.10.2012 13:13

Kdo zachrání Evropu před Čechy

Pane, je sice hezké jak bojujete proti  pomazánkovému máslu a Nobelově ceně, ale

jisté ovšem bohužel je, že si takovou cenu nezasloužíme v první řadě my, Češi. 

Pro evropský projekt jsme zatím skoro nic neodpracovali, a i mentálně se zatím zdáme pořád ještě být mnohem více součástí ruské Byzance než Západu. 

Nazíráno touto optikou je například prezidentství Václava Klause pro Evropany mezi námi docela jistě „tragické“, ale bohužel to není ve světle mentálního stavu české společnosti žádný omyl. Většina Čechů si ho a vás plně zaslouží.

Ale přesto já stále věřím, že většina Čechů si stále přeje být součástí civilizovaného Západu.

T. Petřek 20.10.2012 15:06

Re: Kdo zachrání Evropu před Čechy?

Ano, tihleti Češi, to je strašně nebezpečný a dobyvačný národ. Je nutné s nima něco urychleně udělat, jinak nám tu EU roztrhají na kusy.

Proti pomazánkovému máslu bojuje Brusel a ne autor článku. A máte pravdu, čím jsme si to zasloužili, že Nás dávají do jednoho pytle s Arafatem?

Na předsednictví Barosa a prezidenství Van Rompuye nazírám jako na víc než tragické, ale bohužel většina evropanů si asi "tyto borce" plně zaslouží.

Ten civilizovaný Západ se ideologicky postupně přibližuje k oné Byzanci.

M. Prokop 20.10.2012 16:14

"Ale přesto já stále věřím, že většina Čechů si stále přeje být součástí civilizovaného Západu."

No tak doufejme, že po rozpadu EU něco takového vznikne, místo bruselní Byzance.

P. Han 20.10.2012 18:55

Re: Kdo zachrání Evropu před Čechy

Máte pravdu. Většina Čechů si prezidentství Václava Klause zaslouží a současně většina Čechů si přeje i nadále být součástí civilizovaného Západu. Ten Západ je bohudík pojem kulturní i geografický, zatímco blbnutí současné "evropské" garnitury s tím nemá moc společného.

J. Ryba 20.10.2012 12:42

kolik kretenistických článků vypotí zapadlí vlastenci, co si myslí, že vstupovali do "jiné Evropy"?

norma, která definuje, co je a co není máslo, je z roku 1993. Od té doby víme. Přihlášku jsme podali v roce 1996 a vstoupili v roce 2003. Celá řada norem, která probudila naše Klausovy Adamity se datuje ještě z doby EHS. Například ta o humánnějším chovu pašíků a kuřat. Dokonce jsem zaznamenal v diskusích vysmívání evropských norem týkajících se ovoce. Naši zapadlí vlastenci se smáli až do té doby, kdy jsem dal pod sebou normu EU a pod tím do té doby platnou normu ČSN...Nicméně vlastní hloupost jim nebrání srovnávat EU s RVHP. Zde nastal případ, kdy se použití technické normy, kterou použil soud při rozhodování komerčního sporu soukromých firem, zmocnili naši bojovníci za poslední ostrůvek "liberalismu v moři evropského socíku". Je dobré vidět, čím se zabývají, kvůli čemu se v noci převalují a s čím se ráno probouzejí, co je dostane k počítači..., aby nám sdělili, že úředníci EU nemají nic lepšího na práci, než řešit pomazánkové máslo....dokonce je z toho i prezidentské téma...

B. Rybák 21.10.2012 10:56

Re: kolik kretenistických článků vypotí zapadlí vlastenci, co si myslí, že vstupovali do "jiné Evropy"?

Váš příspěvek ukazuje, jak záludně EU pracuje. Nejprve se nenápadně, mimo zájem veřejnosti, které se nikdo neptá, prosadí právní precedent, pak se nějakou dobu nic neděje a pak se smyčka utáhne (jsou to skuteční profesionálové, na prosazování své vlastní moci).

P.S. Ale jak poznamenal autor, i naprostému idiotovi je jasné, že pomazánkové máslo je něco poněkud jiného, než pouhé máslo (podstatné je, že rozdíl je jenom v kvantitě tuku a ne jeho kvalitě). Nemělo by se nějak přejmenovat i nízkotučné mléko, bezkofeinová káva, bezalkoholové pivo...?). Na to teprve dojde?

A. Nováček 20.10.2012 12:18

EU zachránila....

Naprosto bezduchý příspěvek.

J. Krásenský 20.10.2012 12:12

Jen skuteční hlupáci

argumentují proti euro znechucení, velkým bratrem na východě (zřejmě myslí Rusko a Putina). Je to zbrojení k válce dávno minulé.

(Příkladem takového počínání je masarykovská první republika, jejíž elity až v roce 1934 zjistili, že je neohrožuje ani tak rakousko-uhersko  tedy Maďarsko a Rakousko, ale soused, s kterým měly až donedávna nejlepší vztahy ze všech sousedů. A bylo pozdě. Výstavba pohraničního opevnění měla být dokončena až v roce 1949.)

V dětství jsme na takové počínání měli tuto větu: "Je blbej nebo navedenej!" Odpověď můžu vzít z jedné desky a předscény Voskovce a wericha a Ježka: "Já to dělám částečně z blbosti a částečně za cizí peníze."

Jsou to hlupáci, nemají argument, děsí se zbloudění z té "jediné správné cesty", jsou to jen neschopní politruci pokrokové integrační ideologie.

J. Chaloupka 20.10.2012 11:13

Co asi udělá Brusel třeba s máslovou rybou, nebo dokonce arašidovým máslem?

Je řada výrobků, které se v Evropě prodávají a mají v názvu něco z másla. Jsme jen prostě pitomci, co si necháme tohle líbit.

Neměli bychom začít organizovat petici za vystoupení z EU? Myslím, že bychom měli využít tzv. Evropskou iniciativu, kterou už zkusili v Polsku. To je totiž dle evropského práva cesta, jak jednat přímo z evropskou komisí a žádat svoje. To budeme opravdu čekat až zkrachuje celá EU? Už tou bankovní unií k tomu spějeme mílovými kroky. Počkejte, až z našich bank budou peníze směřovat do Belgie, Rakouska a Francie a místo toho budou banky za to dostávat neprodejné řecké a španělské dluhopisy. Copak jsme ty banky nevycpali našimi penězi dost? Aby ty naše banky někdo koupil po klausově bankovním socialismu, museli jsme je opět naplnit cca 500 mld. Kč. Na kolik nás přijde ten unijní bankovní socialismus?  

Na podzim v r. 1912 byl v Evropě klid a za necelé dva roky byla Evropa (jak praví V+W) cítit střelným prachem. Docela se roku 2014 bojím.

P. Rada 20.10.2012 11:27

Re: Co asi udělá Brusel třeba s máslovou rybou, nebo dokonce arašidovým máslem?

A nepřemýšlel jste pane Chaloupka třeba nad tím zas se přidružit k Velkému bratru na východě? Podle výsledků voleb to vypadá, že mnozí na ty časy vzpomínají jako na idylku a tak by jste měl zas podporu doma a pěkně všechno pod kontrolou od brášky! Co na tom, že je tradičně poněkud mafiánského ražení... Alespon se pod jeho blahovůlí nereptá a banky by zas byly pod kontrolou - že?!

M. Prokop 20.10.2012 16:16

Re: Co asi udělá Brusel třeba s máslovou rybou, nebo dokonce arašidovým máslem?

Co jste to požil, Rybu?

J. Kanioková 20.10.2012 19:00

Bolí paranoia?

Byl byste tak laskav a podal alespoň jediný důkaz, kdy někdo sní o přidružení k Velkému bratru?

Alespoň JEDINÝ  !!!

J. Slanina 21.10.2012 10:25

Re: Bolí paranoia?

Tady jich pár máte:

http://g.denik.cz/1/36/praha-kscm-volby-2012-stab-kraje-oslava-14_denik-380.jpg

Na 13. zasedání ÚV KSČM konaném v sobotu 24. února 2007 v Praze vystoupil s úvodním vystoupením předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip. :"Je KSČM připravena ideově, teoreticky, ale zejména politicky a věcně vyvolat a postavit se do čela eventuálních revolučních procesů? Ano, či ne."

J. Ryba 20.10.2012 13:23

Re: Co asi udělá Brusel třeba s máslovou rybou, nebo dokonce arašidovým máslem?

Gesetzliche Regelungen

Der Begriff Butter darf innerhalb der Europäischen Gemeinschaft durch gesetzliche Verordnungen allein für Milcherzeugnisse verwendet werden. Darum wird Erdnussbutter hier überwiegend unter Bezeichnungen wie Erdnusscreme, Erdnussmus oder Erdnusspaste vertrieben

P. Han 20.10.2012 18:58

Re: Co asi udělá Brusel třeba s máslovou rybou, nebo dokonce arašidovým máslem?

Tschechisch, bitte.

L. Matura 20.10.2012 10:28

Úsměvné je, jak

si výrobci pomazánkového "másla" stežují že je přejmenováním výrobku prodej jejich výrobků. To nechápu, když jsou tak výborné, zákazník si je jistě najde i pod mírně jiným názvem. Jestli ale není vtip právě v tom, že lid se rád nechává klamat, tak že klamavý název přispívá k pocitu, že si zákazník kupuje něco lepšího, než to ve skutečnosti je.