8.3.2021 | Svátek má Gabriela


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Skepti/cus Maxi/mus 23.6.2007 15:52

Oprava

zastupitelskou demokracií

Skep/ticus M/aximus 23.6.2007 15:51

Demokracie nepláče, to jen občané pláčou nad zastupitelkou demokracií, která vlastně žádnou demokracií není, natož v EU.

Mám neodbytný pocit, že evropské národy jsou na cestě dekadence a že pod tíhou přistěhovalců a všelijakých změkčilých pseudointelektuálů spějí společně k zániku.

Dadacos 23.6.2007 15:06

Re: SLOVENSKO TAKÉ ODMÍTLO!...

Na Slovensku se stalo víceméně totéž co v Německu.

4 země proti: Francie, Holandsko, Německo, Slovensko.

Otakar 23.6.2007 14:27

V EÚ bude stačit ,když se poučí u nás.

Nevěříte? Ale ano naší europeisti si vstup ČR do EÚ pojistili povedeným zákonem o referendu, kdy základní podmínka platnosti byla: "Referendum je platné, když se pro vstup vyjádří nadpoloviční většina zůčastněných voličů"! Tedy ne nadpoloviční většina oprávněných voličů, ale stačí ,když přijde třeba jen jeden a bude pro. ČSSD to opravdu, ale opravdu udělala jen pro své občany, že. Tak tím bylo "referendum" předem zajištěno a tudíž zbytečné a je úplně jedno jak dopadlo (pro bylo cca 42% oprávněných voličů). Tak stačí když napříště bude všude v EÚ referendum s podmínkami dle našeho zákona o referendu o vstupu do EÚ a eurobyrokrati budou mít vystaráno.

šakal 23.6.2007 12:11

...No...jak který "komentátor"...

...Já v tomhle pádu asi ne. Ačkoliv, u nás by se něco takového nemohlo nikdy stát. Tady by Rychetský a spol. prohlásili, že je zapotřebí všechny zákony vykládat v duchu evropské legislativy a šmitec doleva!...

...Přesně tak, jak se jim to povedlo s eurozatykačem ;-P

jasan 23.6.2007 11:01

Re: Opravdu ?

no vite, to je asi otazka priorit...   Vy budete asi patrit k lidem, kteri jsou ochotni dohodnout se na cemkoliv, protoze dohoda jako takova je ro Vas dulezitejsi nez jeji obsah....     rekl bych, ze rodinou kasu asi na starosti nemate

baltahsar 23.6.2007 10:47

Re: Opravdu ?

Však když se někdo dohodnout nechce, tak se mu to jako hrubá surovost jevit musí, ne?

Ladislav N. 23.6.2007 10:47

Re: Opravdu ?

To je právě ten průšvih. Když se dohodnou, to aby se občan třásl strachy, kde jej zase okradou nebo omezí jeho svobodu. Jako by těch nesmyslných direktiv a předpisů z EU nebylo nad hlavu...

franta 23.6.2007 10:14

Opravdu ?

"Je něco zvráceného na tom, jak se při summitech EU tlačí na dohodu a jak moc předsednická země považuje za věc cti dojít k nějakému výsledku"

Dost dobře nechápu, co je zvráceného na tom, když se při jednáních projevuje snaha po dohodě !

Saul 23.6.2007 8:48

Re: EU ano, ale jen tehdy

Alfonsi, Alfonsi, uvažujte trochu. Vy si představujete, že budete pod vlajkou EU bojovat proti národní politické reprezentaci a tím se stanete svobodným (ať už tím myslíte cokoliv)? Řekl bych, že se tak můžete dostat - ještě více než dnes - do sféry moci bruselské byrokracie, na níž ovšem máte jen pramalý vliv - daleko menší než na reprezentaci národní, a když Vaše "evropské" usilování uspěje, Váš vliv na počínání bruselské reprezentace se ještě zmenší. Skutečně si se domníváte, že pak to "bude ono"?

Walda 23.6.2007 6:57

Nyní je to snad jasné pro všechny

Nyní je snad jasné, proč tak křečovitě nás EU chtěla dostat. Ne my ji, ale oni nás. Přesto se to podávalo naprosto obráceně. Co jsme museli vyvinout snahy !! Již tehdy to mělo důvod. Kdo ho neznal, musel tušit, že tu něco je. Nyní je tedy znám dostečně jasně. Na mě naprosto komicky působila snaha pražských úředníků, aby přidružení využili ke svému zviditelnění v zákonech atd., že to tam prý tak mají, a přitom  to bylo mnohdy  naprosto nadbytečné. Nám nestačilo, legislativu  jen okopírovat.  

Alfons 23.6.2007 5:03

EU ano, ale jen tehdy

když na to doplácí plebs. Jakmile se začíná šahat na privilegia vlád je zle. "Nešahejte nám na zoubek" křičí politici a vlády, duste jen plebs.

Rudolf 23.6.2007 4:29

Re: NĚMECKO TAKÉ ODMÍTLO!...

Mimochodem je to důkaz, že Eurohujeři jsou klidně ochotni pošlapat i ústavní pořádek své země.

jiří s 23.6.2007 2:26

Re: NĚMECKO TAKÉ ODMÍTLO!...

Jenže napřed ji hladce schválily obě demokratické komory parlamentu, přímo volený Spolkový sněm a zemskými vládami delegovaná Spolková rada. A zadrhlo se to až o  Ústavní soud, tj. způsobem, který by někteří čeští komentátoři mohli považovat za důkaz "soudcokracie". :-P (Osobně jsem rád, že se zadrhl.)

šakal 23.6.2007 1:08

NĚMECKO TAKÉ ODMÍTLO!...

...Budiž připomenuto, že země, které odsunuly ústavu EU na hnojiště jsou tři a ne dvě, jak se zpravidla zapomíná konstatovat. Evropská ústava byla v Německu napadena u tamního ústavního soudu a ten rozhodl, že dotyčný politický pamflet převlečený za spásu Sluneční soustavy není v souladu s německým ústavním pořádkem...

...Takže si račte znamenat: Francie, Holandsko a Německo PROTI! ;-P ;-D

Komik 23.6.2007 0:41

Ku článku

R^