28.6.2022 | Svátek má Lubomír


Diskuse k článku

EVROPA: EU je už dávno mrtvá...

Zdá se, že současná pandemie koronaviru rozbíjí křehkou soudržnost Evropské unie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Minarčík 15.5.2020 22:52

Vstup do EU jsem podporoval,bohužel mé informace o ní byly jen povrchní,po5letech jsem rychle názor změnil-už se totiž nejednalo o EU,ale o podivný spolek komisí s neomarx.zaměřením,pod nadvládou Německa a patolízalstvím Francie,stejně jak Německo ovládlo ekonomicky jih Evropy,daří se jim i ve středu,jenže zde pro ně vznikl problém politický,zapadní Evropa pod tíhou propagandy se vzdala-střed se ještě brání po zkušenostech s propagandou komunistickou,otázka je -jak dlouho s 5kolonou v zádech,zatím věřím,že se to může podařit-navrat k EHS-aspoň.

V. Urbánek 15.5.2020 20:12

Autor článku má plnou pravdu, včetně nadpisu. Mně se ty nafoukané slogany eurohujerů, například "těsná evropská integrace" a "více Evropy", začaly zdát scestnými už brzy po vstupu ČR (žel) do EU. Vždyť takzvaná integrace byla v rozporu až protikladu s vývojem světa, obzvlášť když se do čela EU nacpalo (kdo jiný, že, než) Německo. Všechny menší i drobné národy světa se už dlouho osamostatňují, zdůrazňují svou NÁRODNÍ totožnost. Rozpadlo se Rakousko-Uhersko. Většina budoucích eurohujerů tak nějak hýkala (omlouvám se) nadšením, když se rozpadl SSSR. A najednou eurohujeři jásali pro tzv. evropskou integraci. Vždyť se to nemohlo pořádně podařit. Navíc i jazykové bariéry jsou myslím v 21. století ještě pořád nepřeklenutelné; nikoli mezi tzv. elitami, ale nepřeklenutelné jsou mezi normálními, řadovými občany. Jenom Britové, v čele se skvělým pane Faragem, tohle všechno vycítili poměrně včas. Pokud se Evropská unie rozpadne, bude to jedině dobře. Protože přiměřenou a tedy nejvhodnější formou celosvětové civilizace jsou na zeměkouli národní státy. Tento (diskutovaný) článek to myslím dokládá v míře dostatečné.

M. Mařák 15.5.2020 20:20

Cesta ke svobodě individua vede skrze evropskou federaci. Národní státy zákeřně využily zbytky své jakobínsko-centralistické suverenity a nastolily sanitární totalitu. Je třeba je zbavit toho nebezpečného atavismu a zrušit to nacionální třeštění momentálně založené na epidemii chřipky.

Co jsme si vycinkali klíči a Havel vyseděl v base, jsme ztratili za pár týdnů a ještě jsme vládě vděční. To je neskutečná tragikomedie, hotové absurdní drama hodno Havlových her divadelních. Jeho busta v americkém Kongresu možná začne ronit slzy jako socha panenky Marie v mexickém městě Hobbs. Ani bych se nedivil.

Již jste viděl můj poslední song Unie u vycházejícího slunce?

https://www.youtube.com/watch?v=hbDVVf-hhl0&feature=emb_logo

L. Popovský 15.5.2020 20:47

Pane Mařáku, vy tedy jedete. Jen tak dál...

V. Urbánek 16.5.2020 8:01

Pane Mařáku, Váš "poslední song Unie ..." se budu snažit vyhledat. Víte, měl byste psát i slovní obraty "Domnívám se; Pokud se nemýlím ...", tedy neměl byste si přivlastňovat monopol na pravdu. Neznám Váš věk, ale každopádně nechápu, že ve svém slovníku vůbec nemáte důležité slůvko vlastenectví. K tomu Vás rodiče nevedli? Odpusťte, projevujete se jako (typický) chřipečkář, což znamená, že problematice Covidu-19 po stránce mikrobiologické a klinické vůbec nerozumíte; a takové postoje jsou docela nebezpečné. Dlouhá léta jsem býval skalním podporovatelem a ideovým obráncem pana prezidenta Václava Havla. Avšak v posledních letech vyšla najevo jeho velmi časná a zřejmě dlouho utajovaná(?) vazba na Soroše(!), na Schwarzenberga a podobně, jeho až zarážející germanofílie a naopak oslabený vztah k češství a ke Slovanům celkově. Takže až po desetiletích jsem z toho všeho velice smutný, neboli jsem panem Václavem Havlem celkově zklamán (i když nikoli v takové míře, jako je zklamán např. pan poslanec Lubomír(?) Volný). Ovšemže není přitom rozhodující, že Havlova busta v americkém Kongresu prosím není dvakrát povedená. Ano, Američany si V. Havel získal, možná proto, že všechno dělal podle jejich představ. Avšak je velkou otázkou, zda to bylo ve prospěch českého a slovenského národa. Nejsem profesionálem kulturního dění; ale není mi známo, že by Havlovy divadelní hry (asi s výjimkou Zahradní slavnosti) momentálně zaplňovaly hlediště světových a tím méně českých divadelních scén. Setkávám se též s tvrzením, že jím režírovaný film "Odcházení" je dokonce tzv. propadákem; no nevím. Pane Mařáku, vlastně jsem se víceméně dotkl všech Vámi zmiňovaných dílčích témat. Ještě to hlavní: Přeji si, aby stávající pochybená Evropská unie zanikla a aby přetrvala spolupráce národních států, cirka na úrovni dřívějšího Evropského hospodářského společenství.

S. Sidlichovsky 15.5.2020 19:59

Někdy kolem roku 2005 jsem na jednom webu napsal pouhá 3 slova: "tohle skončí v slzách" Do 20 min.jsme byl v diskusi označen:

1x nacista; 1x fašista

2x národovec 19. století (z toho 1x zamrzlý)

A teď si projděte zdejší diskusní příspěvky: odkud kam se posunulo vnímání toho bruselského spolku

M. Mařák 15.5.2020 20:09

To jste úplný amatér, já toho mám ve sbírce úplné mraky od černé košile a hnědého kabátu přes soudruha, eurohujera, lepšolida, lysohlávku, smažku, havloida a tak, no a to ani nemluvím o různých popisech mého duševního stavu a mé inteligence a o slovech, která by mně tady zdejší umělá inteligence nevzala a objevil by se mně výstražný červený čtverec s mohutným varováním.

A to vše z Virtually a Neviditelného psa.

M. Mařák 15.5.2020 20:16

A teď ještě "KLAUN", abych Vás přesně citoval.

No toto...

:-)

M. Mařák 15.5.2020 19:03

Uniti contro le dittature per la verità! Spojeni proti diktatuře v pravdě!

Ještě něco dalšího o současné postdemokratické diktatuře národního státu.

Parlamentní řeč poslance za berlusconisty Vittorio Sgarbi (jeho oficiální YouTube kanál) o chřipkové diktatuře italského státu a o podvodech s počty zesnulých kvůli finančním dotacím nemocnic ze státního zdravotnického fondu. České titulky se dají nastavit v parametrech.

https://www.youtube.com/watch?v=2tU_oVitum8

V. Církva 15.5.2020 18:06

Tento autor má jinak rozumné názory. Jak si ale vlastně Itálie nebo Španělsko představovali tu pomoc? Nakonec v Německu je míň mrtvých ale nemocných téměř tolik co v Itálii. Vždyť my i Němci jsme nevěděli, jestli za 14 dní nezažijeme totéž. Nákaza byla na vzestupu. Uvolňovaly se kapacity a rušily operace. Stěžovat by si u nás mohli pacienti s rakovinou, kteří byli odloženi a možná v kritické fázi možné záchrany. Zní to tvrdě, ale v Itálii zemřelo 30tisíc lidí na COVID za 3 měsíce. Normálně tam přitom zemře za 3 měsíce přibližně 100tisíc lidí. Pravda je, že v postžených regionech zemřelo několikanásobně víc lidí než běžně. Ale představte si voliče, kteří platí nemocenské pojištění a vy jim řeknete, že plicní ventilátory poslali do Itálie. Možná gesto, jeden, dva, ale komu je vzít. Pustili by jste je jako ředitel nemocnice?

A ať už se lidé vzpamatují a dávají nám media vyvážené informace. Na jedné straně plné chodby nemocnic a opuštěné domovy důchodců a pak na druhé straně někdo říká jak v Jižní Itálii nic a že je všechno jenom habaďůra a chřipka a že se to u nás přehání. Na jedné straně Američani stávkují za rozvolňování, na druhé fotky obličejů zdravotnic odřených respirátory. Tak se lidi nějak domluvte.

M. Mařák 15.5.2020 14:31

Mně je váš všech tady vlastně skoro i líto. Tak úpěnlivé čekání marné a neustálé záblesky naděje okamžitě hasnoucí, to určitě neblaze působí na morálku a tak.

P. Han 15.5.2020 19:20

To je dobře, že dokážete soucítit. Mě je vás také líto.

M. Mařák 15.5.2020 19:33

No vidíte, jak je na tom světě hezky. Všichni soucítíme a dokážeme druhé politovat. To je první krok k vzájemné evropské solidaritě, první zamyšlení nad blížícím se porcováním chřipkového EU medvěda. Jsem zvědavý, jak se s tím vypořádá tatko Čechů, když u nás žádná chřipka není.

Není chřipka, není €-škvára!

Patrně na nás zůstane jen solidarita s europrovinciemi, kde nějaká chřipka údajně byla jako např. Itálie, nebo tady Alsasko. No, co se dá dělat. Musíme si pomáhat, jářku, nebo co.

J. Zima 15.5.2020 19:55

Nějaká chřipka údajně byla? Cítíte se zcela zdráv?

M. Mařák 15.5.2020 20:12

No jasně, jako naprostá většina lidské populace kromě těch pár nemocných a těch zesnulých (bohužel) na tu chřipku jakousi.

Ale dělat kolem toho takový totalitní cirkus diktatury národního státu je snad přece jen přehnané. Nemyslíte?

H. Rybnická 15.5.2020 13:21

Autor: Italský novinář. Takže si dovolím otázku, zda by - pokud by žádná EU neexistovala, pouze národní státy, jak si mnozí zde přejí - by na tom byla Itale v současné situaci lépe? .

M. Mařák 15.5.2020 13:29

To rozhodně nebyli a stáli by dychtivě v řadě jako celý Balkán s Turky. Nejsou to žádní brexit klauni.

A. Forman 15.5.2020 13:48

Pane Mařáku, Itálie má třetí největší zásoby zlata na světě.... takže s tím Balkánem velice opatrně.... ani to "rozhodně ne" stojí za velkou dávku opatrnosti.

V. Církva 15.5.2020 18:09

Tak Itálie má i chytré podnikavé lidi. Ale tady se bavíme o tom, jestli by jako národní stát mimo EU přestáli COVID19 lépe. Možná ne hůř, ale líp ne.

S. Sidlichovsky 15.5.2020 18:21

Všechny charakteristiky KLAUNA tady nejlépe naplňujete Vy.

M. Mařák 15.5.2020 18:55

No toto, takový projev emotivní neúcty si snad rozhodně nezasloužím. Tak se pilně snažím, abych zaslepené ke světlu dovedl, přesné informace nezištně podávám, logické analýzy splétám a podobně, no a s takovou se potkám...

No toto.

A. Forman 15.5.2020 13:42

Předpokladem je, že ano, byla by na tom lépe. Určovala by si svoji vlastní fiskální politiku. Kolik tak asi Italové ztratili tím, že půjčovali Španělsku ( možná ještě půjčuje ) na 3 % - ní úrok, ale sami si museli na Španělsko půjčit, ale na 7% - ní úrok. Tohle prostě nevymyslíte.....

M. Mařák 15.5.2020 13:46

Aha, to znamená, že zítra bude itaxit, nebo co, nebo ve čtvrtek, ale v úterý již určitě.

A. Forman 15.5.2020 13:52

Nechte toho šaškování, eurosojuz se svými vlastními odstředivými silami zhroutí podobně, jako RVHP, blok míru a socialismu. Nekonečné ekonomické zdroje neexistují.

M. Mařák 15.5.2020 13:55

I egyptská říše se nakonec rozpadla, všechno jednou skončí. Náš společný evropský příběh je však na úplném začátku.

P. Staronový 15.5.2020 14:02

Horror na začátek, to jsem zvědavej, co bude na konec.

A. Forman 15.5.2020 14:06

Klidně se může stát, že tento ( ne evropský !!! ) eurounijní příběh bude psán krví, v přeneseném slova smyslu.

M. Mařák 15.5.2020 14:19

Ale prosím Vás, co pořád všichni máte s těmi apokalyptikami, to je nějaká nová móda jako kdysi céčka za komouše, nebo co.

A. Forman 15.5.2020 14:36

To není o apokalypse, to je o jistotě, o úsilí zničit národní státy, zničit základy, na kterých je socialistická EU stavěna.

M. Mařák 15.5.2020 15:09

Národní státy jsou přece to největší nebezpečí pro svobodu individua. Vy tu současnou diktaturu chřipkové totality nevidíte, nebo co?