23.9.2019 | Svátek má Berta


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Brich 12.8.2019 16:39

Zelení jsou škodná

a správný hospodář škodnou hubí,

P. Rada 12.8.2019 17:10

Re: Škodná?

Uvnitř geneticky velmi homogenního druhu jakým je homo s. škodí zejména falešná víra v jedinečnost vlastní tlupy, sobeckost a patologické projevy mocenské posedlosti vedoucí od týrání bližních k válečným hrůzám.

Správný hospodář projevuje naopak nadhled a tak i schopnost hospodařit symbioticky.

P. Brich 12.8.2019 17:25

Re: Škodná?

Pane Rado, správně jste popsal chování Zelených, Pirátů, neobolševiků všeho druhu a jejich věrozvěstů, kteří hlásají falešnou víru v jedinečnost vlastní tlupy, sobeckost a patologické projevy mocenské posedlosti vedoucí od týrání bližních k válečným hrůzám. K tomu poslednímu už se schyluje.

P. Rada 12.8.2019 19:17

Re: Škodná?

Popsal jste tak akorát právě své představy o ideálním protivníkovi.

J. Kulheim 12.8.2019 18:58

Re: Škodná?

Člověk má stejnou genetickou výbavu jako jeho předkpvé před 50 000 lety. Když dojde do velkých životních problémů /tajfuny, záplavy a pod./, brání se stejně jako jeho předkové. Hájí svůj život a život své rodiny.jakýmikoliv prostředky. Ve společnosti platí to, že kdo chce přežít brání si svoje životní teritorium. Kdo to nedokáže nepřežije.

P. Rada 12.8.2019 19:14

Re: Škodná?

Ta obrana teritoria jako životadárná strategie neplatí zdaleka tak obecně jak se Vám to jeví.

Poučné pro výzkum chování etnik může např být zatopení New Orleansu. Nejlépe se s toho vzpamatovali altruisticky se chovající komunuty.

Obecněji pak organismy které vykazují nejdlouhodobější schopnost přežívání v krizích pravidelně nepatří mezi bojovné. Naopak přežívají spíše ty které vykazují vysokou adaptabilitu houževnatost a návaznosti na rozmanitá prostředí.

J. Kulheim 12.8.2019 19:36

Re: Škodná?

Pane Rado, to jak se lidé chovají v takových situacích podobných jako byla Katrina, je přesně zmapované den po dni.

Člověk je součástí přírody a pokud chtěl přežít musel o potravu bojovat s těmi zvířety, které jsou navázané na stejný potravní řetězec. Já pokud nemám v něčem jasno, tak se podívám jak to chodí ve volné přírodě.

Revoluční změny i přírodě znamenají velké problémy. Mnohdy se to nesrovná za desítky let. Člověk je horší jak zvíře. Dovede zabíjet jenom tak, protože ho to baví.

P. Rada 12.8.2019 19:47

Re: Škodná?

Souhlas.

Jena k tomu zabíjení člověka člověkem dodávám, že navíc se člověk jako jeden s mála druhů musí alespon pokusit život zničit - pokud jej nemůže rozvíjet. Toto máme v genech všichni a jen kulturnost okolí může projevy omezovat.

Šancí na dlouhodobý rozvoj v uzavřeném systému planety tak i přes svůj rozumový potenciál mnoho nemáme.

P. Harabaska 12.8.2019 17:57

Re: Zelení jsou škodná

Tohle vysvětlete expertům, kteří diskutují o tom, zda jedem hubit hraboše, kteří některým hospodářům sežrali skoro celou úrodu. Než se domluví, sežerou už úplně všechno. Ti poněkud mírnější ekoblázni jsou ochotni za určitých podmínek hubení tím způsobem, že jed bude sypat do nor. Vynikající nápad. Každý z těch ekobláznů může vzít do ruky pytel s jedem a pustit se pěkně po řádcích po poli a sypat a sypat a sypat. Já patřím ke generaci, kterou jako školáky nutili chodit sbírat se sklenici od zavařeniny mandelinku bramborovou. Dnes mohou tu bohulibou činnost sypání jedu do nor zajistit středoškoláci, kteří chodí v pátek stávkovat. To by bylo, aby za dva tři víkendy neotrávili v norách všechny hraboše a zasloužit se konečně o záchranu lidstva před hladem.

P. Brich 12.8.2019 18:05

Re: Zelení jsou škodná

Za chvíli se tu objeví individua, která Vám vysvětlí, že hraboš na pole a do sýpek patří, aby se nastavila ta správná přírodní rovnováha.

Podobně jako kůrovec patří do lesa a mandelinka na brambory.

P. Rada 12.8.2019 19:22

Re: Zelení jsou škodná?

Slyšel jste někdy o rozmanitosti a komplexnosti živé přírody? Máte představu kolik procent s buněk na Vašem organismu nese jinou než než jen vaši genetickou informaci a jaké to prro vás skýtá zásadní životní výhody?