31.10.2020 | Svátek má Štěpánka


Diskuse k článku

EVROPA: Emisní povolenky na děti na spadnutí

V poslední době se roztrhl pytel se zprávami, jak planeta směřuje ke svému zániku. Prý se nejspíš upečeme, i když ještě máme poslední šanci to změnit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 12.8.2019 11:08

Re: Hodně povrchní a ubohé navrch

Kde je ta Evropa přelidněná, znáte nějaká konkrétní místa?

M. Valenta 12.8.2019 11:53

Re: Hodně povrchní a ubohé navrch

Spleť dálnic, továren, skladů vyplňujících zbytky prostoru mezi lidskými je celkem běžný evropský stav. Pochopitelně jsou i místa, kde k podobně nešťastnému vývoji ještě nedošlo.

R. Langer 12.8.2019 14:38

Re: Hodně povrchní a ubohé navrch

Hm, tak já vám nevím, ale vámi uvedená místa mi rozhodně přelidněná nepřipadají. Nemáte tam něco lepšího? :-P

V. Student 12.8.2019 9:15

Re: Hodně povrchní a ubohé navrch

Pane Valento, existuje, obor, který se jmenuje demografie. Když si tohle heslo zadáte do vyhledávače, zjistíte velmi zajímavé věci, například že v Evropě se dlouhodobě rodí méně dětí, než stačí na prostou reprodukci (vše doloženo čísly). Když se nad tou větou zamyslíte, tak vám její význam, tedy že ubýváme a ubývat budeme, třeba dojde. Dále tam najdete slova jako "populační exploze". Dozvíte se, že za přelidňování mohou úplně jiné kontinenty, Afrika zejména. Tak si běžte agitovat tam.

M. Valenta 12.8.2019 9:55

Re: Hodně povrchní a ubohé navrch

Viz moje odpověď panu Lepkovi.

P. Han 12.8.2019 10:43

Re: Hodně povrchní a ubohé navrch

Možná, pokud vás uvědomělých, co máte tak kladný vztah k planetě, je hodně (a jak to tak vypadá, obzvláště v Německu vás proklatě přibývá), že byste si kolektivně mohli hodit mašli. Tím byste možná dosáhli podobného vlivu na koncentraci CO2, jakou bude mít evropský zákaz automobilů.

J. Lepka 12.8.2019 19:59

Re: Hodně povrchní a ubohé navrch

Zřejmě čerpáte, pane Studente, ze stejných podkladů jako všichni vítači, kteří v bláhové nadějí, že tak zvrátí demografickou situaci jen přikládají pod kotel. A že to bude rána, až bouchne, to vám garantuju!

R. Langer 12.8.2019 11:07

Re: Hodně povrchní a ubohé navrch

Vy cítíte kolem sebe nějaké "přelidnění"? A jak se to u vás projevuje?

J. Lepka 12.8.2019 9:04

Re: Hodně povrchní a ubohé navrch

Že by řízenou ekonomiku a komunismus?

J. Kaniokova 12.8.2019 12:04

Re: Hodně povrchní a ubohé navrch

Jak typické pro paní Šichtářovou........

R. Langer 12.8.2019 14:40

Re: Hodně povrchní a ubohé navrch

Ano, pravdivě a konkrétně popsat problém je pro ni typické. Máte něco konkrétního vy, soudružko? Ale že se ptám... :-D

A. Stárek 12.8.2019 8:11

Lidi

Lidí je nepochybně moc a pořád jich přibývá. Bohužel je jich moc a nejvíc jich i přibývá jinde, než tam, kde zpitomělí politici chtějí něco redukovat. (Je to stejný případ, jako se znečištěním.) A bohužel, jediní, kdo se podřizují a bez protestů -nebo dokonce s nadšenými transparenty- strkají hlavu do oprátky, jsou zpohodlnělí, ze života v blahobytu zblblí, ale zákonů dbalí občané států, kterým tihle nebezpeční blázni vládnou. Zapomněli, že se mají tak dobře jen díky tomu, že na tom dřeli a že za to bojovali a pokládali životy jejich předkové celé generace. Bohužel asi není daleko doba, kdy se nám to krutě připomene.

A. Dlouhý 12.8.2019 6:20

čmlíen jako výraz lojaálnosti

Denšní doba přinesla zase něco, co jsem si myslel že od odchodu komunismu neuvidím. Různé symobilické činnosti, kterými se vyjadřuje lojaálnost k igeologii. Nástěnky s Leninem, vlaječky na domě prvního máje, místnost revolučních tradic a pod. Čmelín patří v tomto ohledu do kategorie dobrovolná účast na bramborové birgádě. Konec konců i ty vlaječky přišly. Akorát rudou nahradila duhová.

J. Pavelka 12.8.2019 9:50

Re: čmlíen jako výraz lojaálnosti

A kdo by se opovážil na takovou demonstraci nejít? ...Aby se děti ještě dostali aspoň na nějakou školu...Jen erstka disidentů odvážně vzdoruje....

D. Bokr 12.8.2019 2:15

Něco o mém pocitu

Mám pocit, že svět se vstupem do 21. století dočista zbláznil. To není jenom oteplování, ale i elektrobláznovství (soláry, auta ....), me too, islamizace a další a další hovadiny, které se dnes a denně řeší ve všech sdělovacích prostředcích a nejen v nich. Už i vlády řady zemí se totálně nakazili touto pandemií. Zdravý rozum se začíná zcela vytrácet.

V. Pavelka 12.8.2019 7:57

Re: Něco o mém pocitu

Po masakrech ve Rvandě , prý dnes tato země až neskutečně prosperuje , a život tam má jakousi novou dynamiku,nevím, ale jestli nebude něco na tom že mír jaksi zbahnuje, kvalitu mraveniště..

J. Vintr 12.8.2019 1:18

Ono je za tím samozřejmě něco jiného

a ti ekologičtí aktivisté a věřící antiuhlíkové víry jsou jen "užiteční idoti" kteří slouží někomu, kdo se rozhodl kompletně zlikvidovat bílou civilazici. Jde se na to z více stran. Genderové blbnutí má ještě víc snížit už tak nízkou porodnost, blbnutí s bojem proti CO2 má zlikvidovat ekonomickou základnu a migranti z muslimských zemí mají nakonec vytlačit a nahradit původní bílé obyvatelstvo Evropy a Severní Ameriky. Zatím se jim to daří dobře a nevypadá to, že by se proti tomu někdo postavil.

V. Pavelka 12.8.2019 8:13

Re: Ono je za tím samozřejmě něco jiného

Všichni mají právo a je jim to málo ,Jan Werich, napsal pohádku o rybářově nespokojené ženě ,která posílala rybáře ke zlaté rybě a stupnovala požadavky na moc a bohatství až na papežku,naštvaná kozelná ryba ji vrátila zpět do "láhve od octa"kde před tím žila..to je ten lepší případ.