28.5.2024 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

EVROPA: ČSSD - poskok Merkelové a Sarkozyho?

Pan Chmelař, t. č. zaměstnaný evropskými sociálními demokraty, nazval českého premiéra poskokem Davida Camerona. Ve stejné logice bychom mohli nazvat politiky ČSSD poskoky Merkelové a Sarkozyho, protože svými postoji podporují německo-francouzské zájmy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Pavlis 5.3.2012 9:47

Re: pane Zahradile

Pane Rybo, zmíněný zákoník se připravuje leta a po dlouhé řadě diskuzí. Schvalován je poslanci všech stran. To, co obhajujete vy, je plod úřednické vrstvy ve službach nadnárodních zájmů, o jejiíchž konečném cíli toho víme jen pramálo. Ostatně, co bránilo převážně socdemokratickým vládám šetřit a co jim v tom brání dosud ?

J. Boleslav 5.3.2012 11:10

Re: pane Zahradile

Co jim bránilo? To je přece jasné. Musely by se vzdát své základní ideologie, postavené na korumpování voličů přerozdělováním jejich vlastních peněz prostřednictvím rozpočtu. Rozhazování státních peněz je skoro jediné, co levičáci umí, protože se přitom na tento penězovod mohou sami přisát. Sami by si na sebe vydělat nebyli schopni.

J. Ryba 6.3.2012 0:06

Re: pane Zahradile

poposedněte

J. Ryba 5.3.2012 8:41

pane poslanče

až k vám odněkud dolehne ohromující zvěst, že UE měla už dva Pakty před tímto třetím Paktem, které se lišily od toho nového jen tím, že o sankcích pro hříšníky rozhodovala Rada dvoutřetinovou většinou, zatímco dnes bude rozhodovat Evropský soudní dvůr, pak i vám bude možná hloupé tvrdit, že bychom podpisem smlouvy předávali další pravomoci "cizí instituci", jak jste se vyjádřil v OVM.

Je pěkné, že uznáváte, že pozitiva EU pro nás převažují nad negativy. Ono to nebude ani tak snahou o objektivitu jako spíše uvědomení si, že tvrdit opak by vás neodvratně posunulo do pozice nevolitelných extremistů - do pozice SSO.

J. Kadeřábek 5.3.2012 13:31

A to chceme, aby naši hospodářskou

politiku posuzoval Evropský soudní dvůr? Jaký z toho pro nás plyne užitek?

J. Ryba 6.3.2012 0:08

Re: A to chceme, aby naši hospodářskou

sankce, to snad přečřtete

P. Maleček 5.3.2012 8:02

Rvou se o přetékající koryta

Ten rozdíl mezi Anglií a Českem je v tom, že pro Angličany je kontrola a regulace rozpočtů  zbytečná, zatím co v Česku vele potřebná. Zuřivý odpor ODS je z pudu sebezáchovy. Kontrola z venčí zaměřená na poslední léta vládnutí ODS - spíš skákání podle jejích kmotrů, by pro tuto parttaj byla smrtelná. Pomsta bruselských byrokratů na ODS, za boření jejích vyfutrovaných chlívků s naplněnými korýtky by byla krutá.

Ale smutné je i to, že levičáci z Bruselu by už zcela jistě "neměli síly" na kontrolu rozpočtu z dob vlády s nimi spřízněné ČSSD. Podpora socanů podpisu paktu tuhle tichou dohodu jen potvrzuje.

A pak se divte, že se ten Zahradil tak vzteká a socani culí.

J. Kanioková 5.3.2012 10:59

Nepřipadá vám zvláštní, že už 17 rozpočtů EU nebylo odsouhlašeno?

J. Kanioková 5.3.2012 11:22

Buďte tak hodný, pusťte si video z toho pořadu

a poctivě popište, kdy se tam Zahradil vztekal(!) a socani culili. Ono to totiž bylo naopak, Zahradil mluvil důrazně, ale klidně, kdežto Zaorálek mi, jako většinou, připomínlal Urválka..

Pro levice provždy platí - Při ovládání davu je potřeba působit na jeho obrazotvornost, ne na jeho inteligenci...

J. Boleslav 5.3.2012 18:19

Re: Buďte tak hodný, pusťte si video z toho pořadu

Zaorálek hlavně působil jako nadutý blbec a demagog, jako ostatně vždy.

J. Huml 5.3.2012 4:58

Kdo vymyl mozek pana J. Zahradila?

ze by Velky Kormidelnik svou nekonecnou, neomylnou moudrosti? Zacinat clanek osobnim utokem na nekoho jineho je dukazem nizke kvality presentovaneho nazoru. Koho chleba jis, toho pisen zpivej. Fuj.

M. Bezouška 5.3.2012 7:04

Re: Kdo vymyl mozek pana J. Zahradila?

pane Humle, vy jste opravdu neuvěřitelný. Patrně jste si nevšiml, že autorem textu je Angličan, kterému, podle vás  "Velký Kormidelník" může být klidně ukradený. Lidé vašeho druhu za zpěvu oslavných písní zavedou Evropu, tedy přesněji EU konečně tam, kam patří, totiž do historického sběru druhotných surovin. Sláva, éljén, živijo!

J. Ryba 5.3.2012 8:56

Re: Kdo vymyl mozek pana J. Zahradila?

pane Bezouško, vy jste opravdu neuvěřitelný. Patrně jste si nevšiml, že autor nedělá nic jiného, než že píše: "Zacinat clanek osobnim utokem na nekoho jineho je dukazem nizke kvality presentovaneho nazoru." Angličan je podle všeho ukradený panu Humlovi.

J. Mrázek 5.3.2012 7:10

Lepší ukázku vlastního nadpisu jste nemohl udělat!

Nakonec- každý chlap je dobrý alespoň k tomu, aby sloužil jako odstrašující příklad.....že ?

I. Schlägel 5.3.2012 8:01

Re: Kdo vymyl mozek pana J. Zahradila?

To, co Vám občas chybí, pane Humle, je schopnost porozumět psanému textu. Co Vám naopak přebývá, je schopnost vidět za vším Velkého Kormidelníka. Zkuste s tím, prosím, něco udělat. A nebo ne. Alespoň tu bude sranda.

J. Boleslav 5.3.2012 15:30

Re: Kdo vymyl mozek pana J. Zahradila?

A kdo vymyl mozek Vám, pokud bylo vůbec co vymývat?

J. Kanioková 5.3.2012 1:49

Naprosto souhlasím,

národní státy jsou v Evropě vždy dominantním politickým rámcem, které mohou řešit na svém území krizi nejefektivněji, s menšími ztrátami i nejrychleji. Totéž platí po organizační stránce, existuje cosi jako "optimální velikost", což je o přehlednosti, kontrolovatelnosti, zpětné vazbě, pružnosti, korigovatelnosti. Čím větší celek, tím nepřehlednější struktura, tím složitější a horší řiditelnost a VČASNÁ korigovatelnost!

Navíc velké přesuny peněz mezi jednotlivými státy EU povedou jedině k vyhrocení odporu mezi evropskými národy...

Jsem ráda, že to nepodepíšeme, a když už by to opravdu hrozilo, tak jedině po referendu!

J. Kanioková 5.3.2012 1:55

A navíc -Evropský politický národ NEEXISTUJE a nikdy existovat NEBUDE !

Evropané existují pouze jako souhrn lidí, kteří obývají kontinent Evropa a kteří potřebují prosperitu, tudíž hospodářskou spolupráci, svobodu pohybu, NE dirigismus z jednoho místa! Toho jsme si užili za 40 let až až!

P. Fiala 5.3.2012 8:09

Opačný názor

""národní státy jsou v Evropě vždy dominantním politickým rámcem, které mohou řešit na svém území krizi nejefektivněji, s menšími ztrátami i nejrychleji.""

Příklad ČR: státní dluh 1500 miliard Kč, vygenerovaný vládami pana Zemana, Špidly, Grose, Paroubka a Fišera. Výsledek? Z vybraných daní všech občanů jde již každoročně přes 35 miliard Kč k držitelům státních dluhopisů: ČSOB, KB, Erste. Půjčeny úspory Kč občanů v těchto finančních institucích uložených za 1-2% a půjčeny vládám za 4-7%. Tunel tunelů.

A "národní stát", co-kdo to vlastně je? Existuje vůbec? V ČR spíše jde o syndikát politických stran, které hrají podle společého scénáře - nebo si myslíme stále, že jde o vládu demokratické většiny? To by "bohatství" tétovětšiny rostlo, že. Jinak je tomu v západnějších státech, které se snažili a snaží svou demokratickou většinu "obohacovat" a teď získali zkušenosti jak to chodí za vlád levicových v Řecku, ale i Česku.

Proto "unijní" pakt a se sankcemi. Vždyť lze na již na všechny Řeky hledět jako na několikaroční neplátce splátek půjčky z 50% "národní" z "50%" zahraniční, tedy jako na zloděje "národní" i "mezinárodní" za bílého dne. Vlády levicové Řecka, porušovaly mezinárodní právo o ochraně investic.

M. Šejna 5.3.2012 8:33

pane Fialo

buďte prosím přesný.

Státní dluh 1500 mld. generovala do roku 1998 nejprve vláda Klausova a Tošovského (196 mld.), poté vlády ČSSD mezi roky 1999-2006 (603 mld.). Zbytek dluhu vygenerovali pravicové vlády Topolanka, Fishera a Nečase (701 mld.). Sečteme-li dluhy levicových a pravicových vlád, tak pravicové vlády vytvořily dluh 897 mld. a levicové "jen" 603 mld.

R. Langer 5.3.2012 10:34

Re: pane Fialo

To všechno jsou dluhy levicových vlád, žádná pravicová tady ještě nikdy nevládla. :-P

J. Kanioková 5.3.2012 11:03

Navíc "pravicové" strany posledních let

"tvořily" za neskutečně rozdílých podmínek - ekonomická krize. Kdežto levicové dluh "tvořily" v době konjunktury!!!

A v tom je podstatný rozdíl!

R. Langer 5.3.2012 13:57

Re: Navíc "pravicové" strany posledních let

Tak tak!

J. Boleslav 5.3.2012 14:04

Re: Navíc "pravicové" strany posledních let

Taky se stále dost zapomíná na to, že Klaus chtěl vyrovnanost rozpočtu uzákonit už někdy v r. 1996. A všichni leváci se mohli umlátit smíchy, co že je to za pitomost.

J. Ryba 5.3.2012 9:02

Re: Naprosto souhlasím,

ve vás se, ekonomičko má středisková, ozvala chuť socialisticky řídit? No né! Ale víte, že mě to vůbec nepřekvapuje?

Ty přesuny, které vy chápete jednostranně, jsou investice do prostoru budoucích trhů. Tak jako západ investoval a investuje do toho našeho prostoru, který pro západ trhem nebyl.

J. Dlouhy 5.3.2012 1:06

Pan Callanan

ma o nas prehnane dobre mineni. Ja si nemyslim, ze nase byrokracie je mensi a lepsi nez ta bruselska a ze nasi politici jsou schopnejsi nez ti v Bruselu. Fiskalni disciplinu uz maji v programu davno, ale moc jim nejde. Kontrola Bruselu by vubec nebyla na skodu, spis naopak. Jen dodavam, ze na EU me velice vadi jeji socialisticky charakter, ale myslenka evropske sounalezitosti se me libi. To jsou dve rozdilne veci, ktere se prilis casto michaji dohromady.

I. Schlägel 5.3.2012 8:03

Re: Pan Callanan

Kontrola Bruselu by nebyla na škodu? Vy byste si nechal opečovávat svoji zahradu kozlem?

J. Ryba 5.3.2012 9:07

Re: Pan Callanan

mě vůbec nepřekáží, když EK zarazí neúměrné valorizace důchodů, jako to udělala nyní v případě Portugalska a Belgie. Mě nevadí, když bude místo Rady, která dosud musela o sankcích rozhodovat dvoutřetinovou většinou, rozhodovat Evropský soudní dvůr. Mě četník dohlížející na rozpočtovou disciplinu členských zemí věru nepřekáží.

I. Schlägel 5.3.2012 10:14

Re: Pan Callanan

Mě by rovněž nepřekážel, pokud by uměl reagovat jako akční četník a ne jako pozůstalý, pravidelně přicházející s křížkem týdny, měsíce a roky po funuse.

R. Jonák 5.3.2012 8:04

Re: Pan Callanan

Možná byste mohl mít pravdu, ale podle mého názoru sounáležitost určitě neznamená diktát.