2.8.2021 | Svátek má Gustav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 2.6.2021 20:03

Varuji.

I na NP Vás vybanují. Lidovky jsou s ním spojené.

Zdechovský je lidovecký křivák.

V. Klepetko 2.6.2021 16:48

Pan Zdechovský nechce unifikovat unijní legislativu na boj proti "nenávisti", ale ten samotný princip trestnosti verbálních projevů, které nepodněcují bezprostředně k nějakému zločinu, mu zcela zjevně vůbec nevadí!

Mně to ale vadí, a to naprosto zásadně!!

Plně souhlasím v této věci s panem Kechlibarem:

"Moje osobní preferovaná hranice pro trestnost verbálního projevu se pohybuje někde kolem amerického kritéria " incitement to imminent lawless action" („podněcování k bezprostřední nezákonné činnosti“), které považuji za dobře zkonstruované a osvědčené v mnohaleté právní praxi za oceánem.. "

J. Nový 2.6.2021 16:37

Evropští neomarxisté si prostě po vzoru svých bolševických předchůdců jen upravili široce použitelný paragraf o "rozvracení republiky" na "podněcování k nenávisti".

Soudruh jako soudruh.:-/

M. Pivoda 2.6.2021 16:43

Zelený nebo nezelený soudruh?

Nezelení čínští komunisté prý současným spalováním uhlí silně zasviňují planetu Zemi.

V. Pavelka 2.6.2021 23:36

A jedou frontální útok na svobodu EU ! Proto ty nekonečné zakrývací dehonestace Ruska , západ se změnil ve válečné štváče , se svým máslem na hlavě, na to nemá sebemenší právo EU!!!;-€

M. Pivoda 2.6.2021 16:32

A co popírání klimatických změn planety Země?

Cituji z textu článku:

... udělovat „účinné, přiměřené a odrazující sankce“ za jakékoli podněcování ke xenofobii, nenávisti na základě rasy nebo náboženství, popírání holocaustu a některé další formy popírání genocidy.

M. Pivoda 2.6.2021 16:29

Výhled do budoucnosti:

Agresivní diskusní magoři, jako například Ladislav Novák, budou v diskuzi na NP tolerováni, pokud Ladislav Novák přinese lékařské potvrzení o své magořině.

Karel Šebesta, zde agent Milan Prokop, přinese potvrzení z Fakultní nemocnice v Motole, že mu Covid-19 nevratně deformoval mozek.

P. Han 2.6.2021 21:14

Jděte už do prdele.

J. Jurax 2.6.2021 13:25

Ó blbosti, tvé jméno je EU! A není hovadiny na okršleku zemském, kterou by se její komis aspoň nepokusila prosazovat! Lidé, bděte, komise zamýšlí ...

A ovšem předpokládám, že dojde-li skutečně k v článku popsaném výronu blbosti slovutné komise, pan poslanec putovního cirkusu bude plamenně protestovat i na jeho půdě a samozřejmě bude hlasovat proti! A kdyby se to dostalo až do Rady, pak že v tamtéž náš premiér, ať jím bude tou dobou kdokoli, tuhle peachovinu s opovržením odmítne.

Ale v obou případech jsem skeptický ...

V. Chrastina 2.6.2021 15:27

Božel nám, protože Babiš je zakulený eurohujer, a pokud jde o to, že by se k moci dostali po volbách piráti a spol, prohráli jsme na celé čáře!!

J. Kostelanský 2.6.2021 13:20

Mňa by najviac zaujímalo, čo si pán Zdechovský predstavuje pod pojmom "euroskeptici". Každý to v Bruseli používa, ale význam je taký vágny.

Skeptik voči Európe? Akej Európe? Ktorej Európe? Ja by som ich skôr nazýval eurorealisti. A na druhej strane barikády sú eurohujeri.

Kam by asi pán Zdechovský zaradil sám seba?

Ś. Svobodová 2.6.2021 11:39

Hned jsem si vzpoměla na rozhodnutí českého soudu, že v demokratické společnosti musí člověk unést, když je jeho náboženský symbol tupěn. Zajímavé je, že mezitím co v Bruselu by to soudce schytal od marxistů, doma to schytal od konzervativců :-)))))

P. Brich 2.6.2021 15:06

Vám asi není jasný pojem "úhel pohledu".

Z jednoho úhlu pohledu to člověk v demokratické společnosti musí unést, z jiného úhlu pohledu je to smrtelná urážka a krvavá odplata je spravedlivá. Záleží, kdo a za jakým účelem ten pohled vrhá!!;-€EU;-O

V. Povolný 2.6.2021 10:43

Na celé věci je tristní především to, že zase stáhneme ocas mezi nohy a podepíšeme to. Spousta keců a skutek utek. Další možnost je, že to projde tiše bez povšimnutí naší slavné žurnalistické obce, zejména té veřejnoprávní. ANO pak zatleská Jourové, jak to pěkně vymyslela. No, není to bomba?

L. Beneš 2.6.2021 13:26

Obávám se, že už dávno neplatí ANO = Jourová, Jourová = ANO. Už jí mají dost i v tomto hnutí.

D. Polanský 2.6.2021 9:34

Tedy jak tomu zatím rozumím: křesťan nesmí kritizovat islám, jelikož je to projev nenávisti, ale muslim může kritizovat křesťanství, jelikož je to jenom kritika.

J. Anděl 2.6.2021 9:49

Křesťanství "může" kritizovat i třeba lgbtq aktivista a obráceně je to obtížnější. Podobné je to i s dalšími aktivismy, třeba ekologického, protirasistického, feministického aj.

Ono vzhledem k tomu, že věčným motivem a cílem všeho západního ideologického aktivismu je vytvoření jakéhosi komunistického či pseudokomunistického režimu, se tomu ani nelze divit.

A vinit bílého muže ze všeho zla světa a ubližování planetě, to není tak daleko od toho vinit ze všeho zla křesťanství.

J. Anděl 2.6.2021 9:50

oprava: ..... s dalšími aktivismy, třeba ekologickým, protirasistickým, feministickým aj.

Pardon.

L. Beneš 2.6.2021 13:35

Upřímně řečeno, co pro respektování křesťanství ve světě udělali křesťané sami? Protestanty postavení křesťanů ve světě, zdá se, příliš nezajímá, římskokatolický papež umývá a líbá nohy muslimským obohacovačům, třebaže na jeho kdysi-předchůdce jeden Sluha Alláhův (Abd Allah) střílel. Jó, protesty proti čínské zvůli se vyslovit smí, ba přímo musí, ale že křesťanům v muslimských zemích stínají hlavy pro všeobecné pobavení, o tom se mluvit nesmí a nebude.

J. Anděl 2.6.2021 14:18

Tomuto pohledu nerozumím. Nevím, proč by měli křesťané něco dělat. Křesťané nejsou vůči mně v žádném stavu, ve kterém by měli moc řídit můj život proti mé vůli nebo proti mým zájmům.

Stačí, když stát a/nebo korporace nebudou selektivně filtrovat, co se smí kritizovat a co se kritizovat nesmí. Ať jde o křesťanství, islám, lgbtq aktivismus nebo třeba blm.

J. Sedlář 2.6.2021 16:06

Upřímně řečeno, co pro respektování ISLAMu ve světě udělali muslimové sami?

Upřímně řečeno, co pro respektování LGQBT_BFLM_PSZVZ aktivisti ve světě udělali aktivisté sami?

L. Beneš 2.6.2021 16:13

Muslimové nabrousili nože a provozují džihád, kdekoli je to jen trochu možné, a Spolky přátel abecedy si zajistily všestrannou podporu nevládních organizací, médií, vlád řady států a orgánů EU.

J. Sedlář 3.6.2021 11:46

To udělali pro prosazení své víry. Respekt tím nezískají.

V. Pavelka 2.6.2021 23:31

Rád bych slyšel co na to odpadlík a bojovník za hujerskou ČT Bartošek , idiot!EU

V. Kuhaj 2.6.2021 11:45

Celkem výstižné, pane Polanský. Ano, pokud v rámci muslimského divadelního umění znásilňuje Ježíš muslimku, ok. V rámci diverzity, multikulturality, tolerance, pokroku a slunce pro všechny je třeba toto pochopit. Ale pokud si pokleslé evropské umění dovolí nakreslit Mohameda s bombou v turbanu, je třeba pochopit, že pár horkokrevných muslimských chlapců vystřílí redakci, protože něco tak hnusného si přece k islámu nemůže nikdo dovolit. Takže je třeba přijmout zákon, který umožní autora takových předsudečně nenávistných kreseb zavřít (nebo mu v rámci humanity jenom napařit pokutu cca sto tisíc euro, vyhodit ho z práce a postarat se o to, aby ho nikde nevzali) a oni si to ti ostatní rozmyslí. Ano, myslím že jste to pochopil správně.

Z. Klouček 2.6.2021 9:16

V Číně přikázali komunisté : Množte se ! EU nám přikazuje : Milujte se (a také milujte migranty)! Na povel nefunguje ani jedno, zrovna vládnoucí jedinci či skupiny by si neměli hrát na boha.

L. Beneš 2.6.2021 13:37

Milovat se je správné. Dokonce i rostliny, které produkují chlorofyl, asi milují, pardon asimilují.

K. Křivan 2.6.2021 9:14

Mám právo nenávidět.

Mám právo nenávidět levici, která zničila 20.století, a udělala z něj mlýnek na maso. Lenin, Stalin, Trocký, ... Hitler, Goebbels, Goering, Himmler, Heydrich, ... Chruščov, Berija, Brežněv, ... Mao, Polpot, ...Gottwald, Hnusák, Jakeš, ..... Ulbricht, Honnecker, .... ty tři tečky znamenají „a spousta dalších“. Všechno levičáci, které nikdo včas nezabil. Proto stálo 20. století tolik milionů mrtvých. Protože se levičáci včas neodstraňovali. Jen ten Heydrich. Myslete na to až potkáte levičáka.

Mám právo nenávidět islám, který už 1400 let, od doby jeho vzniku je nepřítel všeho, co není islam. Od svého vzniku zabíjí a niči vše co mu přijde do cesty, Jerusalemskou helenisticko-judaisticko-křestanskou komunitu, alexandrijskou knihovnu, Budhovy sochy, římské provincie kolem středozemního moře, ....... Islám je krvežíznivý nepřítel evropske křesťanské civilizace. Islám nemá na našem "bílém" území co dělat.

Máme právo na nenávist k našim nepřátelům.

J. Ptáček 2.6.2021 9:25

Jsme socialisté. Jsme nepřátelé dnešního ekonomického systému a jeho vykořisťování slabých. Jsme nepřátelé nespravedlivých platů, hodnocení lidské bytosti podle majetku, místo podle práce. Jsme odhodláni tento systém zničit za všech podmínek.

Adolf Hitler, 1. 5. 1927

Je na čase, aby buržoasie opustila jeviště dějin. Jejich místo zaujme pracující třída, která dosud byla utlačována.

Josef Goebbels, 1932

Tak my budeme řešit krizi. Vezmeme pánům a dáme chudobě. Pány zavřeme a lidu dáme svobodu. To je náš program.

Reinhard Heydrich, 1933

D. Polanský 2.6.2021 9:36

Programy jsou velmi sympatické a čtivé texty především pro chudé. Bohatí jim to ale pak řádně vytmaví.