3.10.2023 | Svátek má Bohumil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Steve 28.3.2008 12:02

Re: Založit novou stranu by to chtělo.

Bohužel média ovládají většinou levičáci, což je neštěstí tohoto světa. Když jsem se dočetl, že v roce 1981 když byl v Polsku vyhlášen vyjímečný stav, stál slavný  "Der Spiegel"  na straně Jaruzelského, byl jsem notně znechucen.

Šnek 28.3.2008 16:21

Re: Re: Založit novou stranu by to chtělo.

Když se setkal Reagan s Gorbačovem na Islandu a Reagan zavrhl všechny Gorbačovovy návrhy, psal Spiegel, že Reagan nevyužil jedinečnou příležitost a že Západ bude ještě litovat.

Pár let nato klekl Sovětskému svazu motor a bylo po ptákách.

To už byl Augstein, majitel Spiegelu, nad hrobem a jeho nástupci u kormidla. Od té doby se to ještě mnohonásobně zhoršilo.

Dnes bojuje Siegel za socialismus v EU, zachraňuje klima před kolapsem a leze do konečníku Putinovi.

m 28.3.2008 16:33

Re: Re: Re: Založit novou stranu by to chtělo.

Tam mu leze nejen Spiegel, a zvlášť v Německu!

Libero 28.3.2008 11:07

Jo, to sedí jak Jandák na hrnec.

pf 28.3.2008 11:00

autore a ostatni chlapaci

nepindejte na webu a zalozte poltickou stranu jejimz cilem je vystoupeni CR a z EU a jeji osvobozeni od toho eurokomunismu.  JIste vas bude dost na to abyste vyhrali volby a otocili kormidlo Ceska smerem k nezavislosti, liberalismu a opravdickemu kapitalismu. Zrusite vsechny ty eurodirektivy, s Evropskym soudem pro lidska prava si vytrete rit a povedete zemi k takove prosperite, ze bude zbytek evropy zeleny zavisti.

Šnek 28.3.2008 11:08

Re: autore a ostatni chlapaci

Soud pro lidská práva zde snad existoval už dřív a bez přičinění EU.

Radka 28.3.2008 18:12

Re: autore a ostatni chlapaci

Souhlasim, nahrazka RVHP bruselskou autobyrokracii je velmi sofistikovanou cestou prevzeti moci,ktera sikovne zneuzila puvodni myslenku  sirsiho ekonomickeho prostoru pro volny obchod a volny pohyb mozku . Dnesni podoba teto struktury je tak hroziva, ze ji nikdo uz neni schopen sledovat,  analyzovat natoz oponovat bruselskym narizenim, ktera jsou nadrazena narodnim zakonum. Otazkou zustava, zda je lepsi diktatura bolsevika nebo vsemocneho byrokrata? Ta bruselska diktatura je zatim k udychani, protoze neposila ty, kteri nesouhlasi, na nucene prace. Pojem diktatura vsak zustava. Nasim ceskym paradoxem je, ze jen co jsme se vymanili z jednoho jha, tak jsme se stremhlave vrhli do smrticiho chomoutu bruselskeho. Jedinou omluvou muze byt, ze v dobe naseho vstupu do EU neexistovala tzv. dobra volba - nevstoupit bylo stejne spatne jako vstoupit. My ale chteli patrit do Evropy a jaka je jeji aktualni podoba nebylo zas tak dulezite. jen mne napada podobna paralela - nekteri  vstupovali do KSC , a aby si svoji prostituci sami pred sebou zduvodnili,tak tvrdili, ze tu KSC chteji reformovat zevnitr, to uz tu take bylo. Kazdopadne dekuji autorovi, ma pravdu a ja s nim souhlasim.

JaS 28.3.2008 10:30

Lež a podvod

jsou základní vlastnosti lidské civilizace. To byla patrně skutečná příčina společenské katastrofy, popsané v bibli jako Babylónská věž. Občas se někdo snažil oživit ve společnosti slušnost a poctivost, pak ho kvůli tomu zavraždili, na jeho myšlenkách vznikl hnutí, které se snažilo žít slušně, pak se toho hnutí zmocnila skupina mocných (=církev) a bylo po poctivosti. Podobným způsobem vzniklo komunistické hnutí, ale velmi rychle se ukázalo, že je to podvod, který má sloužit několika lumpům a zneužije důvěry spousty lidí, které ten darebák popsal jako "užitečné idioty". Zdá se, že k poctivosti nepovede žádné náboženství, které na základě pohádek se snaží ty blbé strachem donutit ke slušnosti, ale kultivací, která přivede lidi k tomu, že poctivost je nutná a že stojí za to. Součadná společnost má k té kultivaci hodně daleko, spíš se od ní vzdaluje. Lež a podvod za účelem zisku za každou cenu na úkor ostatních zatím vítězí.

Skep/ticus Ma/ximus 28.3.2008 10:22

V Bibli je napsáno "nepokradeš", ale týká se to jen židovských bližních.

Ovšem "nepožádáš statku bližního svého" v žádném oficiálním překladu není.

jakovy 28.3.2008 11:02

Re: V Bibli je napsáno "nepokradeš", ale týká se to jen židovských bližních.

"nepožádáš manželky bližního svého, aniž statku jeho". Septiče, manželka se považovala v těch (krásných) dobách za vlasnictví člověka. Tam se, což ty asi nepochopíš, mluví o tom, že by se, snad, neměly krást manželky a ani i majetek.

Skep/ticus M/a/ximus 28.3.2008 11:20

Příště si nevymýšlejte a rovnou uveďte knihu a verš?

Opakuji toto se týká jen Židů mezi sebou.

Exodus 20,17

"Nebudeš dychtit po domě svého bližního. Nebudeš dychtit po ženě svého bližního ani po jeho otroku ani po jeho otrokyni ani po jeho býku ani po jeho oslu, vůbec po ničem, co patří tvému bližnímu"

pompano 28.3.2008 20:36

Re: Příště si nevymýšlejte a rovnou uveďte knihu a verš?

ano, skeptiku, to se týká židů, ale Nový zákon přejal, třeba i jinou formulací, většinu přikázání Desatera, takže ta pak platí nejen pro židy;  pokud jde o to "nepožádáš statku bližního svého", to bych se divil, pokud by to nebylo nějak vyjádřeno i v NZ. musím se na to mrknout ... :-) 

pompano 28.3.2008 21:08

Re: Re: Příště si nevymýšlejte a rovnou uveďte knihu a verš?

... to přikázání "...nebudeš dychtit po.." se v NZ opakuje mnohonásobně, dokonce i výslovně slovem "dychtit" (=epitůmein) srv. Jk4,2,

příkazání Desatera "Nepožádáš" je výslovně opakováno (ve složitejší souvislosti teologického výkladu, kterou zde nemá cenu rozebírat) v Ř7,7 (epitůmeseis).

pompano 29.3.2008 6:34

Re: Re: Re: Příště si nevymýšlejte a rovnou uveďte knihu a verš?

(pardón, včera jsem tam v Ř7,7 nedal zápor  :-(  takže ÚK epitůmeseis, NEpokradeš)

pompano 29.3.2008 6:44

Re: Re: Re: Re: Příště si nevymýšlejte a rovnou uveďte knihu a verš?

(a teď zase místo nepožádáš sem napsal nepokradeš :-(   psát do diskuzí má odpočatej člověk holt... pardon.)

VL 28.3.2008 12:02

Re: Re: V Bibli je napsáno "nepokradeš", ale týká se to jen židovských bližních.

To je trochu složitější, toto přikázání v podstatě znamenalo, že když dědíte majetek, tak i s vdovou a dětmi.. U pasteveckých kmenů, jako byli Židé, bylo běžným zvykem, zvláště, vzhledem k tomu, že panovala polygamie, že po smrti manžela přebírali jeho majetek i manželku/y příbuzní.

Wilders 28.3.2008 10:08

film Geerta Wilderse o islámu a o Koránu! Geert Wilders' film about the Quran - Fitna

http://www.euportal.cz/Articles/2509-mame-film-geerta-wilderse-o-islamu-a-o-koranu-geert-wilders-film-about-the-quran-fitna.aspx

Bubik 28.3.2008 9:39

No, myslím že Evropa jde pomalu do kytek

obecně. USA a Japonsko ji technologicky převálcovalo dávno, Jižní Korea skoro taky ( česká vláda je štěstím bez sebe, jak u nás budou vyráběna našimi lidmi v úkolové mzdě na dovezených linkách auta vymyšlená v jižní Koreji ;-P) o Indii (kdo by si pomyslel, že automobilka Jaguar bude jednou patřit Indům) a Číně ani nemluvě.

Kdyby mi bylo dvacet, učím se nejen anglicky,  ale i čínsky..........

Oto 28.3.2008 9:22

Kapitalista nediskriminuje - tomu jde přece jen a jen o zisk

Myšlenka, že podnikatel má zájem někoho diskriminovat, je chybná v samotné podstatě. Kapitalistu přece zajímá jen to, zda mu zaměstnanec X vydělá pro firmu více peněz než zaměstananec Y. A pokud mu vydělá víc Marťan zaměstná Marťana nebo tažného koně. Každé antidiskriminační opatření se nakonec obrátí proti těm, které má chránit.

Jura Jurax 28.3.2008 9:13

No,

antidiskriminace - všichní znají ten vtip o černé invalidní lesbičce ... :-/

Moc předpisů ku dobru všech, diskriminovaných pak obzvláště - navíc vymýšlených ouředníky a nedejbůh dokonce politiky z důvodů rozličných, mezi nimiž je ovšem účinná pomoc diskriminovaným na místě z posledních, je-li tam vůbec; skutečnými důvody je politický boj, zviditelňování se, prospěch osobní a politický, lobbystické tlaky, ouřední arogance spolu s posilováním ouřední moci a podobné nepříliš ušlechtilé, zato skutečně lidské důvody - škodí nejen těm diskriminovaným, ale všem.

A Brusel se svým přebujelým ouředním aparátem, nevolenými mocnými a politiky, kteří tam byli v mnoha případech odloženi, je socialisticky a sociálně inženýrsky zaměřen - i dští na ubohé poddané záplavu hovadin k jejich dobru ovšem vymyšlených, prýští z něj ušlechtilé myšlénky hodné utopických socialistů, na které poddaní bezmocně nadávají, a v neposlední řadě utrácí neskutečné prachy na všeliké nesmyslné dotace.  Inu, parafrázujme slova klasika - dej blbci moc a vymyslí nařízení.

Z postavení moskevské gubernie jsme se vymanili, načež jsme ruče vlezli do jiného chomoutu, kde jsme opět přes všechen lesk a zdání druhořadí a diskriminovaní (byť občas propaseme příležitost mlčet, jak se druhdy nechtěně odkopal tehdejší francouzský prezident Jacques Chirac - to je neskutečná drzost a arogance žabožrouta, co nás považuje za vazalskou provincii).

A za chvíli vypadne z brusele předpis žádající neprodleně zamezit diskriminaci vzniklou uplatněním dřívějších bruselských antidiskriminačních předpisů.

www racek 28.3.2008 9:27

Re: No,

no , juro, jestlipak víte, jaká část evropského hdp jde přes eu a kolik ouředníků tam je ve srovnání s počtšm obyvatel eu? jest to velmi zajímavé. :-D

Jura Jurax 28.3.2008 9:29

Re: Re: No,

Přesná čísla nevím a nechce se mi to hledat :-D ale ouředníků a hodnostářů je tam řádově víc, než potřebujeme - důkazem jsou hovadiny, co vymýšlí.

honzak 28.3.2008 9:37

Re: Re: Re: No,

a jsou zbytečně dobře placeni. Proto musí neustále něco produkovat, aby vzbudili zdání své důležitosti a nepostradatelnosti.

Libero 28.3.2008 11:24

Re: Re: No,

Ještě zajímavější je, co vše stačí zku rvit, ať jich je tam kolik jich je (málo určitě ne).

m 28.3.2008 9:34

Re: No,

Že vládnou u bruselského dvora namyšlení levičáci, kteří vymýšlejí teorie o spasení světa a občas jim i sami věří, je pravda. Že je Jacques Chirac, oficiálně vedený jako pravičák, arogantní lump, je také pravda.

Já si však momentálně užívám svobody slova, podnikání, cestování, atd. a je mi po létech strávených v socialismu dobře na světě. Dobře však vím, že to není samo sebou a že to může jednou skončit.

honzak 28.3.2008 9:39

Re: Re: No,

"svoboda podnikání" je zajímavý termín, Vás neiritují každoroční změny daňového systému? Nutnost tvářit se, že podnikáte v souladu s několika kubíky nesmyslných eurosměrnic?

m 28.3.2008 9:47

Re: Re: Re: No,

Za komunistů bylo podnikání trestný čin. Dnes ne.

honzak 28.3.2008 9:55

Re: Re: Re: Re: No,

ale jo, já mám komanče rád jak osinu v bruseli. Ale ten eurosocialismus je velmi podobný až skoro totožný s RVHP. A to jsem v produktivním věku zažil po dobu 15 let a vím svoje.

janoryna 28.3.2008 10:05

Re: Re: Re: No, nevšimnul jsem

si, že současná reforma daní je výmysl EU. pokud vím, je v něm princip tlusté peněženky, jeden z důvodů jasného vítězství ODS ve volbách. tajže, milý příteli, teď už máme co jsme chtěli - parlament a vládu jsme si zvolili sami, takže do toho nepleť brusel. mně na bruselu nevíce vadí to, že trvá ba tom, abychom plnili to, kčemu jsme se zavázali - takový levičácký nesmysl..

honzak 28.3.2008 10:26

Re: Re: Re: Re: No, nevšimnul jsem

kecáš a nemusíš s těmi eurokravinami pracovat. Nevíš o čem mluvíš.