Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

JaS

28. 3. 2008 10:30
Lež a podvod

jsou základní vlastnosti lidské civilizace. To byla patrně skutečná příčina společenské katastrofy, popsané v bibli jako Babylónská věž. Občas se někdo snažil oživit ve společnosti slušnost a poctivost, pak ho kvůli tomu zavraždili, na jeho myšlenkách vznikl hnutí, které se snažilo žít slušně, pak se toho hnutí zmocnila skupina mocných (=církev) a bylo po poctivosti. Podobným způsobem vzniklo komunistické hnutí, ale velmi rychle se ukázalo, že je to podvod, který má sloužit několika lumpům a zneužije důvěry spousty lidí, které ten darebák popsal jako "užitečné idioty". Zdá se, že k poctivosti nepovede žádné náboženství, které na základě pohádek se snaží ty blbé strachem donutit ke slušnosti, ale kultivací, která přivede lidi k tomu, že poctivost je nutná a že stojí za to. Součadná společnost má k té kultivaci hodně daleko, spíš se od ní vzdaluje. Lež a podvod za účelem zisku za každou cenu na úkor ostatních zatím vítězí.

0 0
možnosti

Skep/ticus Ma/ximus

28. 3. 2008 10:22
V Bibli je napsáno "nepokradeš", ale týká se to jen židovských bližních.

Ovšem "nepožádáš statku bližního svého" v žádném oficiálním překladu není.

0 0
možnosti

jakovy

28. 3. 2008 11:02
Re: V Bibli je napsáno "nepokradeš", ale týká se to jen židovských bližních.

"nepožádáš manželky bližního svého, aniž statku jeho". Septiče, manželka se považovala v těch (krásných) dobách za vlasnictví člověka. Tam se, což ty asi nepochopíš, mluví o tom, že by se, snad, neměly krást manželky a ani i majetek.

0 0
možnosti

Bubik

28. 3. 2008 9:39
No, myslím že Evropa jde pomalu do kytek

obecně. USA a Japonsko ji technologicky převálcovalo dávno, Jižní Korea skoro taky ( česká vláda je štěstím bez sebe, jak u nás budou vyráběna našimi lidmi v úkolové mzdě na dovezených linkách auta vymyšlená v jižní Koreji ;-P) o Indii (kdo by si pomyslel, že automobilka Jaguar bude jednou patřit Indům) a Číně ani nemluvě.

Kdyby mi bylo dvacet, učím se nejen anglicky,  ale i čínsky..........

0 0
možnosti

Oto

28. 3. 2008 9:22
Kapitalista nediskriminuje - tomu jde přece jen a jen o zisk

Myšlenka, že podnikatel má zájem někoho diskriminovat, je chybná v samotné podstatě. Kapitalistu přece zajímá jen to, zda mu zaměstnanec X vydělá pro firmu více peněz než zaměstananec Y. A pokud mu vydělá víc Marťan zaměstná Marťana nebo tažného koně. Každé antidiskriminační opatření se nakonec obrátí proti těm, které má chránit.

0 0
možnosti

Jura Jurax

28. 3. 2008 9:13
No,

antidiskriminace - všichní znají ten vtip o černé invalidní lesbičce ... :-/

Moc předpisů ku dobru všech, diskriminovaných pak obzvláště - navíc vymýšlených ouředníky a nedejbůh dokonce politiky z důvodů rozličných, mezi nimiž je ovšem účinná pomoc diskriminovaným na místě z posledních, je-li tam vůbec; skutečnými důvody je politický boj, zviditelňování se, prospěch osobní a politický, lobbystické tlaky, ouřední arogance spolu s posilováním ouřední moci a podobné nepříliš ušlechtilé, zato skutečně lidské důvody - škodí nejen těm diskriminovaným, ale všem.

A Brusel se svým přebujelým ouředním aparátem, nevolenými mocnými a politiky, kteří tam byli v mnoha případech odloženi, je socialisticky a sociálně inženýrsky zaměřen - i dští na ubohé poddané záplavu hovadin k jejich dobru ovšem vymyšlených, prýští z něj ušlechtilé myšlénky hodné utopických socialistů, na které poddaní bezmocně nadávají, a v neposlední řadě utrácí neskutečné prachy na všeliké nesmyslné dotace.  Inu, parafrázujme slova klasika - dej blbci moc a vymyslí nařízení.

Z postavení moskevské gubernie jsme se vymanili, načež jsme ruče vlezli do jiného chomoutu, kde jsme opět přes všechen lesk a zdání druhořadí a diskriminovaní (byť občas propaseme příležitost mlčet, jak se druhdy nechtěně odkopal tehdejší francouzský prezident Jacques Chirac - to je neskutečná drzost a arogance žabožrouta, co nás považuje za vazalskou provincii).

A za chvíli vypadne z brusele předpis žádající neprodleně zamezit diskriminaci vzniklou uplatněním dřívějších bruselských antidiskriminačních předpisů.

0 0
možnosti

www racek

28. 3. 2008 9:27
Re: No,

no , juro, jestlipak víte, jaká část evropského hdp jde přes eu a kolik ouředníků tam je ve srovnání s počtšm obyvatel eu? jest to velmi zajímavé. :-D

0 0
možnosti

m

28. 3. 2008 9:10
ideální to nebude nikdy

To že jsme vstoupili do EU a musíme snášet výše popsané buzerace je pořád mnohem lepší než nevstoupit a nechat vládnout naše elity. Nezapomeňme, že u nás každý druhý volí komunisty nebo něco podobného. Přece jen si raději nechám líbit všechny ty prkotiny typu diskrimance a antidiskriminace. Dámské firmy a gay hotely mi můžou být ukradené.

0 0
možnosti

Jura Jurax

28. 3. 2008 9:16
Re: ideální to nebude nikdy

Nedělejte si iluze - naše elity nejsou horší bruselských, akorát holt ještě nemají ten formát, takže páchají hovadiny pouze provinciálních rozměrů. Zatím. Rv

0 0
možnosti

Kolombo

28. 3. 2008 9:00
Ctitelům socialistických regulací,

když už bez nich nemohou být, doporučuji zřídit si soukromé regulované kluby. Byla by to jakási forma psychoterapie a uvolňovacích cviků pro jedince, pro které je být regulován první životní potřebou. Od vstupu do klubu po jeho opuštění by absolvovali sérii přesně vymezených rituálních pohybů, gest a ritualizovaných promluv v sanskrtu. Každá odchylka od ritu by byla přísně ztrestána orgánem KOMISE a přestupce by se vrátil na začátek.  Několikahodinová regulační kůra,  opakovaná v pravidelných intervalech by jedincům, trpícím nedostatkem Řádu a Předpisů dodala sil,  potřebných k přežití několika dalších dní ve stressujícím neregulovaném prostředí.

0 0
možnosti

Koloděj

28. 3. 2008 9:16
Re: Ctitelům socialistických regulací,

Jaká hrůza! Buď jsme tolerantní a dovedeme vedle sebe žít, nebo si vyhlasme válku a zničme se. Podívejte se jak dříve žili na př lidé v příhraničních lokalitách, vytvořili si pravidla soužítí, než přišli sociální inženýři, politici, aby je začli ochraňovat, vnutili jim myšlenku, že jedna skupina diskriminuje druhou a už bylo zle,Všechny tyto anti zákony, jsou vypuštění zlého džiny ¨z láhve. Běda Evropě!

0 0
možnosti

Kolombo

28. 3. 2008 8:31
Přesné

Navíc jsem nedávno slyšel, že feministky zakládají podniky "jen pro ženy" a přitom si antidiskriminačně vynucují členství v tradičních pánských klubech. Zákaz diskriminace by měl platit pro veřejnou a státní správu. Jenže úředníci by rádi hlídali čistotu  kriterií podle kterých si soukromník vybírá, s kým chce ve firmě spolupracovat a sami zákaz diskriminace nedodržují - lukrativní místa obsazují svými kamarády a známými. Těším se na dobu, až antidiskriminační vlna dosáhne vrcholu a např. žena bude nucena pojmout za muže toho, který první projeví zájem. EU snad opisuje své stupidní vize ze "Strážní věže" svědků jehovových. Ti se taky těší na ideální svět, kdy se budou mít všichni rádi a společně velebit Pána!

0 0
možnosti

Jura Jurax

28. 3. 2008 9:18
Re: Přesné

No, dřív přicházel mráz z Moskvy, dnes blbostě prýští z brusele ;-(

0 0
možnosti

dhanak

28. 3. 2008 8:20
gratuluji - skvělý a výstižný článek

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz