1.12.2021 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

EVROPA: Anglie se bouří…

Z naivní čtyřicetileté víry, že kontinentálci jsou rozumní pragmatici a realisté, jak napsal jeden komentátor. Byla to strana konzervativců, která od šedesátých let usilovala o vstup do Evropského hospodářského společenství, aby se jí to v roce 1973 po odchodu generála de Gaulla, jenž přihlášku "anglických hokynářů" dvakrát vetoval, podařilo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 2.1.2013 23:31

Britové zdá se dostávají rozum

měli bychom se o totéž pokusit taky, dokud pro nás nebude pozdě nebo pokud Maastrichtská i Lisabonská smlouva nebudou zrušeny ...

V. Plocek 2.1.2013 19:28

Anglie se bouří…

Vřele s vámi souhlasím.  Ve těchto státech se člověk cítí jako v ráji. Ale jejich mentalita je zásadné odlišná od ostatní Evropy. A Česko? I  některé dobré zásahy EU v Česku přináší vždy negativní přístup. A Česká malost je do nebe volající.

V. Plocek 2.1.2013 19:22

Anglie se bouří…

Vřele souhlasím. Člověk se tam cítil jako v ráji a jen záviděl.  Ale kdo zlomí evropskou mentalitu jednotlivých národností řecké, italské, španělské, české a dalších? Vždyť i dobré zásahy EU v našem státě mají většinou negativní odezvu. A v tom  mám ten problém.

J. Jurax 2.1.2013 23:42

Re: Anglie se bouří…

Dobré zásahy EU - nesporně existují, akorát si na žádný nemůžu vzpomenout (jakékoliv dotace to nejsou), zato blbých zásahů je celkem hodně - od oktrojovaných OZE přes žárovky po podporu palestinských teroristů, nakonec taky i euro, o postupu při krizi eura ani nemluvě ... a srandovních hlupotin je taky dost od zahnutých banánů přes marmeládu a rum až po pomazánkové máslo a energetické štítky a kvotny ...

J. Ráž 2.1.2013 16:32

Evropa neví co chce

A tak se v Evropské unii se nebuduje socialismus ani kapitalismus

(Rozvedení této úvahy je na http://raz.blog.idnes.cz/c/313862/V-Evropske-unii-se-nebuduje-socialismus-ani-kapitalismus.html)

J. Boleslav 2.1.2013 17:13

Re: Evropa neví co chce

V EU se už ani nebuduje, tam už se jen snaží z posledních sil odvrátit neodvratné.

J. Farda 2.1.2013 15:14

Anglie se bouří… zpět na článek..

Asi na tom něco je .... , Jiří z Poděbrad, odpusť! Tečka.

D. Šimáček 2.1.2013 14:09

často se tu objevuje slovo INFLACE

jako jedna z cest pokusu o záchranu eura potažmo eu..... LIDI podívejte se na vývoj ceny zlata.... a uvidíte jak je to s tou inflací

M. Prokop 2.1.2013 15:12

Re: často se tu objevuje slovo INFLACE

Inflace pochopitelně je a bude ještě větší, zaplatit nadělané dluhy bez ní si nikdo politicky nedovolí.

Š. Hašek 2.1.2013 14:00

Asi tak.

Abychom si ušetřili opotřebení klávesnic navrhuji pro názorové zjednodušení (samozřejmě dle volby diskutérů) a rychlou čitelnost příspěvků používat zkratku EURVHP.

Nebude pak třeba precisovat detailně postoj k budovatelům bruseleevropy.

J. Jurax 2.1.2013 23:46

Re: Asi tak.

Navrhuji SESRaK - Svaz evropských socialistických republik a království - podobnost se SSSR je ryze záměrná, koneckonců komisaře to už v čele má, akorát nejsou lidoví a nenosí kožené pláště a nagany ...

J. Urban 2.1.2013 11:43

No jo, vlastně smutné čtení -

i když realita. Skončí spolu s EU v Evropě i mír?

M. Prokop 2.1.2013 12:15

Re: No jo, vlastně smutné čtení -

Možná skončí vinou EU.

Nikdo v současnosti nedělá více pro rozeštvávání národů, než soudruzi z Brusele.

S. Udatný 2.1.2013 14:01

Re: No jo, vlastně smutné čtení -

ano velmi smutné. Nepodceňujme zájmy Ruska a vliv milovníků bolševismu, kteří zaujímají vedoucí funkce v EU a v Rusku vidí spasitele. Za sebe mohu říci jen toto; Díky Bohu jsem starý a snad umřu dřív.

J. Boleslav 2.1.2013 17:11

Re: No jo, vlastně smutné čtení -

Taky chovám podobnou naději. Jak k tomu ale přijdou naši potomci, když jsme je z jednoho Absurdistánu dostali do druhého?

Z. Švrček 2.1.2013 11:12

Bingo, paní Kanioková

Lze to ale říci jednodušeji. Projekt EU se po nadějném začátku stal zjevnou třetí - tedy slepou cestou. Všichni bychom v ČR, poučeni minulým režimem, měli vnímat průvodní znaky toho, že EU se skutečně ubírá cestou k jakési variantě socialismu, ať již to samotná Eurovysokoprevoschoditělstva nazývají jakkoliv.

Rozpad tedy nastane. Buď za delší dobu, po letech větší a větší mnateriální i morální krize či bídy, až VŠICHNI pochopí, že se o slepou cestu opravdu jedná, nebo již v době dohledné, kdy hybatelský impuls dá některá země jako je třeba Anglie, která to pozná dík dlouhodobým zkušenostem a staleté tradici a kterou to "přestane bavit".

Čím dříve se tak stane, tím lépe, neboť to dá naději  na klidnější, méně krvavé řešení bez velkého vlivu Číny, či islámu - tedy s menšími komplikacemi. Bůh ochraňuj ČR i Evropu.

M. Prokop 2.1.2013 12:15

Re: Bingo, paní Kanioková

Ano. Doba "opravitelnosti" už je pryč.

L. Šarina 2.1.2013 13:26

Re: Bingo, paní Kanioková

opomenuto jest Rusko a je za humny v jedné butice ropu v druhé plyn.

J. Ráž 2.1.2013 16:35

Re: Bingo, paní Kanioková

Můžeme jen doufat, že  Lenin neměl

pravdu, a že z marasmu do kterého nás zavádějí novodobí věrozvěstové

lepších zítřků existuje jiná cesta než revoluce.

V. Vlach 2.1.2013 18:08

Re: Bingo, paní Kanioková

i ta slavná ruská revoluce byla ukována ilumináty. A kdo v tom vidí zase profláklé spiklenecké teorie je nevzdělaný břídil!

I EU je projekt. Je třeba vyjmenovat viníky.

M. Prokop 2.1.2013 10:17

Souhlas, dobré,

ale ty socialistické záchvaty v Británii jsou také dost silné, ne?

Každopádně ale pod kontrolou volených zástupců.

V. Hajková 2.1.2013 6:58

Při prvních jednáních co s předluženým Řeckem

----------prohlásila  28.unora 2010  A. MERKEL-  na  ARD   -  ""Evropa  má  smlouvu,  která  znemožnuje, aby  se  z  našich  peněz zachranovaly  země,  které  se  dostanou  do  potíží"""....Konkrétní  článek  124-  Smlouvy  o  fungování EU- ZAKAZUJE selektivně uvěrovat členské  státy - cituji:  ""Zakazují  se  jakákoli opatření,  která  orgánum,  institucím,  nebo  jiným  subjektum Unie,  ustředním  vládám,  nebo  jiným  veřejným orgánum... členských  státu  zvýhodněný  přístup k  finančním  institucím..."""   Dále  pak  článek  125 stanoví-  EU - NEODPOVÍDÁ  za  dluhy státu a  že  ani  státy  neodpovídají  za  dluhy  ostatních členu!   Za  3  měsíce  už  tato  slova  A M-  neplatila,  přesto,  že  jsou  stále  obsahem  Lisabonské  smlouvy  ,  která  jak  vidno  nemá  cenu  ani  papíru  na  které  je  napsána! 

J. Jurax 2.1.2013 23:50

Re: Při prvních jednáních co s předluženým Řeckem

Typicky EUropské - asi jako referendum, co se opakuje - ryze demokraticky arciť - tak dlouho, dokud vypadne kýžený výsledek. Smlouvy jsou přece od toho, aby se nedodržovaly, když se to někomu hodí - mysleme přece europružně!

V. Plocek 2.1.2013 0:34

Anglie se bouří…

Pane Tomský. Otázkou není zda Unie ano či ne, ale JAK?? Jednotlivé státy nemají v dnešním globálním světě šanci slušně přežít. Diskutovat by se mělo o tom jak. A to dost tvrdě, což ani Anglie nečiní, o CR ani nemluvě. A to je ta zásadní chyba.  Ovšem když se podíváme na naše slavné zástupce pp. Špidla, Bobošíková, Železný tak chtít něco prosazovat v EU je jen fantazie. Bohužel si toto čeští občané - voliči do EU neuvědomují, nikdo je na to solidně neupozorňuje a tak to vše vypadá. Takže pane Tomský, více aktivit při vysvětlování EU obyčejným lidem. Otázkou je dnes, co si máme  myslet pod pojmem obyčejní lidé.

J. Kanioková 2.1.2013 2:32

Čas na otázku JAK už byl prošvihnut...

skutečností je, že je EU tak prolezlá socialismem, že skončí stejně jako RVHP... 

Pokud je někdo naštvaný, tak ať svou zlobu směřuje k EUfanatické věrchušce, která se rozhodla v Evropě vybudovat socialistickou říši a aby jim nikdo z tohoto bohulibého zámyslu předčasně neutekl, svázalli státy jednotnou měnou, o které museli DOBŘE vědět, že to nemůže dopadnout dobře. Jednotná měna přivedla Evropu do katastrofy, EU do nicoty, a některé jednotlivé země i EU přímo do pasti. Ti co krachují vědí, že bez EU a eura by jim životní úroveň klesla možná až o 50 - 60 %, takže ti se budou držet EZ jak klíště, a čím víc budou naštvaní lidi ze severu, že musí na ně doplácet, tím víc je za to budou ti jižní nenávidět...

JAK ? Bohužel možná až krví !  Ono je už všem jasné, že na JAK je jediná racionální odpověď - nechat krachující  zbankrotovat a místo na ně doplácet, raději jim pomoct v novém rozjezdu s vlastní měnou.  A dál všichni ZA  SVÉ  i se svými dluhy...

Jenže na to nemá NIKDO dost férovosti, navíc by ztratili šanci Evropu mít zunifikovanou, poslušnou a na vodítku ! 

Druhou možností je inflace, jenže aby byla účinná při předlužení v takové míře.... to taky zavání barikádami a krví !  Takže tak to dopracovali Barossové, Cohn-Benditové, Merkozy a jánevímkdovšechnoještě... Naši jednotliví euposlanci nemělii a nemají žádnou šanci v socialistické EU něco prosadit když např. v EP má levice 65,8 % !!!

V. Vlach 2.1.2013 20:18

Re: Čas na otázku JAK už byl prošvihnut...

a nejlepší je mumie Lagardeová hrozící Evropě: jestli s tím nic neuděláte, stáhnete pod vodu celý Svět!....

Pochybuji, a to velmi, že by něco v euroatlantické společnosti šlo bez dirigentsví a "finančního poradenství" USA resp.FEDu a jeho zřizovatelů!!!!!!!!

Hodně se směji.

J. Kanioková 2.1.2013 2:43

Jak?

jen 2 možnosti -

1. Krachující nechat zbankrotovat a místo sanování jejich dluhů jim pomoct v novém rozjezdu s jejich vlastní měnou. A pak dál všichni ZA SVÉ i se svými dluhy..

2. Inflace - jenže při takové míře předlužení... to by musela být dost citelná...

Oba případy smrdí emocemi a krví, protože ti, co při tom ztratí, ztratí hodně.. A různí Barrosové, Cohn-Benditové a další a další se dobrovolně NIKDY nenechají dobrovolně připravit o moc i posty a vodítka s náhubky, na kterých nás už většinou drží...

EU je prolezlá socialismem a taky jako RVHP skončí... nicotou a zuboženou životní úrovní..

J. Kanioková 2.1.2013 2:44

ach jo, zase to blbne, nejdřív nic a pak...

J. Mrázek 2.1.2013 5:59

schválení...cenzura...brzy...

A brzy i zákony s trestem za kritiku Unie....

V. Hajková 2.1.2013 6:28

Re: Jak?

Skvěle   napsáno  p.  Kanioková!