3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

EVROPA: A dost!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jura Jurax 3.11.2008 13:10

Re: Samozřejmě, že perspektiva je v jednotné Evropě.

A euro - ono jen jak udeřila první krize, velké státy EU okamžitě porušily své závazky o výši dluhu. Neboť košile vlastního státu bližší než nepříliš hřejivý a místy nepadnoucí kabát EU, byť jej ony velké státy šily podle vlastního střihu. Nakolik ten kabát padne nám velké státy nezajímá a už vůbec je nazajímá, jak malým státům vyhovuje jeho přešívání.

Ostatně tlak na Lisabonskou smlouvu znamenající vzdát se suverenity je velký a nemá už s demokracií nic společného. Pod sametovou rukavičkou ocelový dravčí spár ... být to tak před sto lety, tak dragouni už opouštějí kasárna a dreadnoughty zdvíhají páru, aby poučily ty drzé neposlušné, že je třeba poslouchat.

A společná jednotná zahraniční politika  - tak toho se děsím.

Jura Jurax 3.11.2008 13:06

Re: Samozřejmě, že perspektiva je v jednotné Evropě.

Samozřejmě, že perspektiva je v jednotné Evropě - otázka je, nakolik jednotné. Ono pod hlavičkou jednotnosti si lze představit cokoliv od volné unie suverénních státu až po centralistický superstát jako zvětšeninu Francie za Ludvíka Stát jsem já.

A je samozřejmé, že jednotná Evropa musí těsně spolupracovat s Ruskem, případně by Rusko mohlo být přímo přidruženým členem. Musí spolupracovat, ale jak těsně je otázkou. Za dané konstelace v Rusku spíš nepříliš těsně. Přidružený člen zatím dlouho ne.

Stavět jednotnou Evropu proti USA, jak by Ivanovi vyhovovalo, je sebevražda možná ekonomická, ale určitě vojenská. To by se to pak Rusku, které nás díky naftě a zemnímu plynu stejně pěkně drží pod krkem, diktovalo!

Ostatně společná armáda pod velením EU - no, spočtěte si, kolik procent HDP dává do armády dávajíí USA a kolik státy EU a kolik USA a EU dávají absolutně. Z Evropy má jakž takž funkční armádu Velká Británie, Francie a SRN, která je ovšem omezena legislativně kvůli stínu II. WW; a s velikým omezením ještě Itálie a Španělsko ostatní jsou armádičky regionální a leckdy nepříliš bojeschopné. Válečné loďstvo hodné tohoto jména mají nakonec jen USA - ostatním chybí útočné letadlové lodě nebo mají jen jeden exemplář (Francie). EU nedokázalo zklidnit ani regionální konflikt na území Evropy (myslím Jugoslávii). A mimochodem - Ivanovi se jiistě nelíbí NATO, neboť to jediné skýtá Evropě solidní protiváhu proti Rusku. A proto taky Rusové a jejich pomahači a sympatizanti tolik protestují proti radaru u nás.

KK 3.11.2008 13:05

Re: Samozřejmě, že perspektiva je v jednotné Evropě.

Myšlenka sjednocené Evropy nevyděsí ani malé dítě. Z Evropy se stane sociální superstát fungující jako zaopatřovací ústav pro machometány, jehož ekonomická i vojenská moc budou zanedbatelné.

Jednotná zahraniční politika bude spočívat hlavně ve vymezování se proti USA a zatím nám bude ukazovat záda nejen Čína, ale i Brazílie, Indie,....

Evropská armáda bude vyzbrojena formuláři a razítky. Peníze na účinnější zbraně zmizí v sociálním systému.

miki 3.11.2008 13:05

Re: Samozřejmě, že perspektiva je v jednotné Evropě.

a vůbec bychom měli přestat vyučovat češtinu, taková zbytečnost v EU (Y)

FP 1 ČSR 3.11.2008 13:04

Re: Ale neutekla - burza ?

" Vezměme jen burzu, tuto Carmen našeho hospodářského života, které není žádný zákon dán. Před jejími zlými účinky, jež nemohou býti popírány, stojíme až dosud jako hlupáci a čekáme pokorně na nejbližší zlý kousek, který nám provede."      FERDINAND PEROUTKA

A ještě:         " Jedna z Marxových povídek se stává skutečností".

vita 3.11.2008 12:58

Re: "EU podporuje diversitu "

Než ho koupím?

Ne vždy.

wandy 3.11.2008 12:52

Re: Samozřejmě, že perspektiva je v jednotné Evropě.

K překonání jazykových bariér by mohlo přispět i potlačení dabingu (alespoň u veřejnoprávní TV). A jazykové bariéry v Rakousku-Uhersku byly možná ještě větší než v EU.

honzak 3.11.2008 12:52

Re: Samozřejmě, že perspektiva je v jednotné Evropě.

Tu jsi esence eurohujerismu! Kolik ti platí?

qwert 3.11.2008 12:47

Re: Samozřejmě, že perspektiva je v jednotné Evropě.

o banánové válce Eu vs. WTO se není třeba rozepisovat.

vita 3.11.2008 12:47

Re: USA nevznikly ze samostatných a od sebe odlišných států.

Ale jde... Samozřejmě že to jde, stačí chtít - a prosadit proti pseudolevičáckým multikulti kecům.

Multikulti má být omezeno na oblast kultury - tedy na to, že se brání zániku jazyků, kulturních zvláštností atd.

O diverzitu turečtiny a turecké kultury nechť se starají v Turecku. O zachování mnoha arabštin (dialekty arabštiny se liší tak, že rozdíly slovanských jazyků jsou zanedbatelné) nechť se stará LAS - my jsme v Evropě a nemůžeme řešit problémy světa.

Že se dost často EU stará víc o něco, co nemůže ovlivnit než o sebe? No - my jsme taky EU a je i na nás, co se podaří prosadit.

qwert 3.11.2008 12:46

Re: Samozřejmě, že perspektiva je v jednotné Evropě.

Nemáte pravdu, jediný významnější spor mezi USA a EU byl o tom v jaké měně bude do budoucna obchodována ropa, kdy EU před dohodnutým termínem zahájení obchodvání ropy v Eurech obcházela dolarové trhy pomocí obskurních programu typu "ropa za potrvainy". V kongrsové knihovně můžete via internet zjistit, kolit tun oceli a kolik milionů mobilních telefonů prodala EU za ropu, vše realizováno mimo ropné trhy!!!!!. Když USA chtěli zjednat nápravu a navrhly novou podobu programu, došlo k nedohodě a program byl de facto ukončen. Roli podrazáka ovšem zastávala EU.

pirat 3.11.2008 12:39

pajo cítím absenci zkušeností...

1) nevím co se čertíte nad pravdou, například i společná Evropská měna je myšlenkou nacistů (a když si přečtete jejich argumentaci, ani si nevšimnete, že nečtete argumentaci současných EUfederalistů ale Goeblsovu propagandu)

2) Lichenštejsko není členem EU (že by bylo myšleno Lucembursko?)

3) když se tak oháníte výsledkem referenda o vstupu do EU, proč nepropagujete referendum o "mastrichstké smlouvě" ?

BM 3.11.2008 12:31

Re: "EU podporuje diversitu "

Sudruh vita, ty bez rozhodnutia UV-BCCP nerozoznas ostiepok z ovcieho mlieka od soje a margarinu ?

Ivan 3.11.2008 12:25

Samozřejmě, že perspektiva je v jednotné Evropě.

A je samozřejmé, že jednotná Evropa musí těsně spolupracovat s Ruskem, případně by Rusko mohlo být přímo přidruženým členem. USA se myšlenky jednotné Evrpy děsí, zmenšil by se tím silně vliv USA a okruh zemí, který USA mohou diktovat svoje podmínky. Navzdory zaplaceným propagandistům, kteří se snaží sjednocování Evropy co nejvíce komplikovat a brzdit se myšlenka jednotné Evropy prosadí. Euro, jako úžasná změna, vydrželo tlak USA a nezaniklo, jak mu prorokovali sýčci euroskepticicmu.  A jednotná měna je prvý a velmi důležitý krok k federaci evropských zemí. Společná jednotná zahraniční politika bude krokem druhým a po něm musí následovat společná armáda pod velením EU a ne USA. Jazykové problémy časem odstraní výpočetní technika a dá se očekávat, že angličtina se prosadí jako komunikační prostředek srozumitelný celé Evropě jako druhý jazyk k jednotlivým jazykům národním.

Ivan 3.11.2008 12:18

Re: Ale neutekla

Nějak se v těch žvástech o příčinách finanční krize zapomíná na to, že válečná dobrodružství v Afghanistánu a Iráku musí někdo zaplatit.  Akci Kuwait si zaplatil Kuwait, protože měl z čeho. V Afghanistánu a v Iráku nejsou USA schopny naloupit tolik, aby jejich loupež zaplatila válečné náklady. A tak je třeba devalvovat měnu, aby válku zaplatili důvěřiví občané, kteří věřili dolaru a ukládali si v něm svoje úspory. Protože ale nejvíce dolarů má Čína, bude nutno, aby USA ztrátu Číně nějak kompensovaly, jinak by Čína mohla způsobit úplné zhroucení americké měny.  (Jsem zvědav, jaký ten ochod bude.)  Půjčky nemajetným jsou jen průhlednou výmluvou, ani v USA banky nepůjčují bez záruky. Problém vznikl tím, že krize způsobila ztrátu schopnosti lidí splácet a ručení tzv. tržní hodnotou banky položilo. Domy se nezměnily, jejich skutečná hodnota se nezměnila, ale najednou je nebylo možné jako záruku prodat za částky, za které se prodávaly před pár měsíci. To jsou ta úskalí tržního hospodářství.

vita 3.11.2008 12:15

Re: Samozřejmě, že odnárodňovací tlak na přistěhovalce byl správný.

A vy snad vidíte nějaký odnárodňovací tlak z Bruselu? Kde, prosím jich? Zakázali vám vydrovku a koženky?

vita 3.11.2008 12:13

Re: "EU podporuje diversitu "

Spousta z těch směrnic a direktiv - a norem - taky podporuje diversitu. Co jiného je ochrana přes 300 druhů francouzských sýrů nebo spousty vín, olomouckých tvarůžků nebo slovenského oštiepku, než ochrana před zglajchšaltováním a "globálním" zmršením?

Bez takových norem a takové ochrany by nám za chvíli velkomlékárny prodávaly "pravý oštiepok" ze sóji a ztuženého pokrmového tuku, jak občas mrší smažák. Nebo buřty, které se na klacku roztečou a pes to odmítá považovat za jedlé.

qwert 3.11.2008 12:10

Re: USA nevznikly ze samostatných a od sebe odlišných států.

ale ono je to s tím určování počtu cukrovarů přesně obráceně - jelikož je jen jeden pytel dotací, tak je zcela oprávněné určovat mezi kolik subjektů se má rozdělit. Problém tedy není v tom, že někdo určuje počet příjemců dotace, ale v tom, že prostě někdo provozuje byznys neschopný přežít bez dotace. Myslím, že stávající české i evropská legislativa vám nijak nebrání provozovat libovolný počet cukrovarů a libovolnou výměru osevních ploch, když ovšem nebudete žádat dotaci. Pro zpestření odpoledne bych vám doporučil čtení o tom jak to bylo s dotačními podvody ohledně olivových hájů, kdy teprve satelitní snímkování vyhodnotilo značný rozpor mezi uváděnými plochami a realitou. Víc než kde jinde tady platí "koho chleba jíš, toho píseň zpívej", takže co se týče dotací a s tím spolenými limity, tady nevidím žádný problém.

EW 3.11.2008 12:06

Re: ...No..."společné evropské hodnoty"...checht!...

Nene, valcit by v zasade umel kazdej krovak, akorat ze je treba se nejdriv do toho sveta dostat, aby se ty valky daly rozpoutat, a tady prichazi ten problem pro nektera etnika.

qwert 3.11.2008 12:03

Re: Prosím odpůrce integrující se EU

Do jisté míry souhlasím, také bych řekl že zakládací smlouvy EHS jsou jasnější a konkrétnější a nejsou tak univerálně "gumové" jako LS.

Bertu to ovšem tak, že pokud jsme schopni se dohodnout na parametrech metrických závitů, není důvod proč bychom neměli přijat i jiné "federální normy". Nebo tu snad nějaký důvod je?

EW 3.11.2008 12:02

Re: USA nevznikly ze samostatných a od sebe odlišných států.

Ale jo, jenze to by muselo byt doplneno zaroven i tlakem na imigranty, coz v ramci teze politiky diverzity jaksi nejde. A jsme tam. Reci jako velsstina a faerstina jsou casto i umele buzeny ze spanku, zatimco turectina a arabstina se roztahuji samy od sebe, vcetne svych nositelu.

pirat 3.11.2008 12:01

Evropa nerovná se EU !!

nestraš dráty na hranicích naivko, ty opravdu věříš tomu že když vystoupíme z EU že nějací marťani odnesou naši zemi někde na aljašku, sibiř nebo do Afriky ? (nebo jsi viděl dráty na Švýcarských nebo Norských hranicích ? pls foto...)

Fantazmagorie tvých naivních výroků by tomu nasvědčovala (použití slovosledu "protievropské kroky" , opocení....)

libero 3.11.2008 11:59

Re: USA nevznikly ze samostatných a od sebe odlišných států.

Jazyky dříve či později vyřeší technika a dnes už běžné univerzální používání angličtiny.

Já nemám nic proti federální EU, pokud:

Bude jasně určeno co je věcí federace a co států. A federace bude dělat opravdu to nejnutnější. Orgány federace budou volené v celoevropských volbách.

Takže se určitě nestane, že bude federace určovat počet cukrovarů, vinic, sklizeň obilí, tučné zemědělské dotace .......

vita 3.11.2008 11:56

Re: USA nevznikly ze samostatných a od sebe odlišných států.

EU podporuje tu diversitu, o níž píšete. Faerština nebo waleština mohou být důkazem. Dtto podpora lokálních potravin a jejich zákonná ochrana.

Zároveň jsou taky vyvrácením lži o "českém národě, který se rozpustí jako kostka cukru". Rozpustí se jedině, bude-li o to sám a hodně stát.

EW 3.11.2008 11:56

Re: Jděte k čertu se svobodným trhem / demokracie a pohled do historie

Vam se nezda? Kolik invazi jsme provedli, kolik valek rozpoutali, kolikrat jsme okupovali sousedy? Nejak si nevzpominam, zato sem se furt nekdo chodil spacirovat.

libero 3.11.2008 11:55

Re: No tak z té EU vystupme!

Zatím to zamázli Frantíci, Holanďani pokud měli tu možnost a Irové, kterým zatím ta možnost nelze vzít.

Mají všichni vystoupit, oni "demokrate"?

libero 3.11.2008 11:53

Re: Ale neutekla

R^

Jenže na Zimu to bude složité.

Milan 3.11.2008 11:53

Samozřejmě, že odnárodňovací tlak na přistěhovalce byl správný.

Kdo chce, ať se přistěhuje, ale ať si sebou nebere svou vlast a její zvyklosti... To já přeci nekritizuji.

Ale proč bych měl snášet odnárodňovací tlak, když jsem tady doma? My přeci nejsme potomci těch, kdo se přistěhovali, ale naopak jsme potomci těch, kdo se neodstěhovali. Proto nevidím důvod, proč se jakkoli přizpůsobovat představám a požadavkům potomků těch, kdo se neodstěhovali ze Španělska, z Itálie, ze Slovinska, Finska, Švédska... ať si prostě každý doma žije jak chce a Bruselu je do toho velké hov**!!

EW 3.11.2008 11:52

Komicke.

Zapadni system ovsem v poslednich letech smeruje k te pauperizaci z druhe strany - ubyva stredni tridy, a to prevazne smerem dolu, ne ze by bohatli. A to neni dobre. Silna stredni trida je zaruka stability spolecnosti. Slouzi i za priklad toho, ze pri vynalozeni urcite realne dosazitelne namahy se jednomu povede lip. Radsi nechci videt, co se stane, kdyz tento priklad zmizi...

libero 3.11.2008 11:52

"EU podporuje diversitu "

To bych byl moc rád, kdyby to tak bylo. Ale není. Možná v jazycích, ne však ve vodopádu směrnic a direktiv.