19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

EUROGLOSA: Regulace záchodů můžou poškodit životní prostředí

Nové nariadenia EÚ môžu v budúcnosti obmedziť maximálne množstvo splachovanej vody v záchodoch. Dôvodom má byť pomoc životnému prostrediu. Ako to však zvyčajne býva, aj v tomto prípade môžu nariadenia EÚ dosiahnuť presný opak zamýšľaného.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Hejna 6.1.2014 9:12

Re: ...

No konečně!

V. Kolman 6.1.2014 13:23

Re: ...

Nemohu se pane Vokurko zbavit dojmu, že jste "zahnutý" jinak, nežli předepisují soudruzi z EÚÚÚ a že jste proto proti nim zaujatý :-))

       Konec srandiček - souhlasím s Vámi.

L. Krajíček 6.1.2014 2:32

Proi skutečnou úsporu stačí vlice jednoduchá úprava

Odmontovat ten kus polystyrénu nebo co to tam je (možná už modernější mají nějaký mechanismus), který způsobí, že při každém zmáčknutí VŽDY vyteče celý obsah nádržky. Výsledek je velice jednoduchý a účinný: voda splachuje jen tehdy, pokud držíte zmáčknutou páčku. Tedy buď půl vteřiny nebo "až do dna".

Pozor!!! Neplést si s plovákem na zastavování přítoku vody, ten bych neodstraňoval :-))

V. Kolman 6.1.2014 13:53

Re: Proi skutečnou úsporu stačí vlice jednoduchá úprava

Pane Krajíčku. U splachovače z roku 1975 s páčkou po straně v mém bytě stačí (původní stav - bez jakýchkoli úprav) po ZAČÁTKU splachování (= stlačení páčky směrem dolů), tu páčku zase ZVEDNOUT! nahoru a zurčení vody do podřitní keramiky rázem ustane!!! Zajímalo mě, kolik vody tímto nenáročným způsobem ušetřím a výsledek i mě - technika šokoval. Ke spláchnutí po vymočení mi postačí méně než DESETINA!!! obsahu nádržky!

       I některé jiné typy nádržek (ne všechny) lze upravit jednoduchým způsobem tak, aby šlo množství spláchnuté vody dávkovat. Není vždy nutné kupovat hned celou novou nádrž.

       A když už je diskutován obsah nádržek. Za mého dětství existovaly splachovače BEZ JAKÉKOLI NÁDRŽKY. V lokalitě, kde byl dostatečný tlak vody, trčel ze zdi speciální kohout s páčkou. Když se páčka zmáčkla - voda tekla. Když se přestalo mačkat - voda netekla. Jak prosté, milý Wattsone. Tím se ale ouřadové EU určitě zabývat nebudou. To je pod jejich rozlišovací schopností, jak je teď "moderní" říkat.

R. Langer 6.1.2014 14:31

Re: Proi skutečnou úsporu stačí vlice jednoduchá úprava

Tak samozřejmě, jedince schopné splachovat přiměřeně bruselské statistiky pochopitelně nezahrnují...

P. Sulc 6.1.2014 1:47

Je to tak, leckde v USA, pri nejmensim v NY mame

take usporne hajzly. Tusim ze berou jen asi 1.5 gallonu. Vetsinou je nutno splachnout 2x, protoze se nakonec vynori "plavacek", ale dosti casto i 3x. Veru uspora.

S. Ševeček 6.1.2014 13:44

Re: Je to tak, leckde v USA, pri nejmensim v NY mame

Pane Šulci, jak je to vlastně u vás, v ÚeS? - prý tam máte mísy NAPŘED naplněny vodou, po "potřebě" se VYPOUŠTĚJÍ ...

(následné napouštění před dalším použitím této vesmírné technologie - není to to druhé "splachování?)

Ostatně soudím, že v USA nedostatečně využíváte v této často uváděné technologii dostatečně dynamické účinky proudu vody z rezervních nádržek - to by mohlo ušetřit až 50% H2O:

viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Bernoulliho_rovnice

P. Sulc 7.1.2014 0:36

Re: Je to tak, leckde v USA, pri nejmensim v NY mame

Je to tak, az na to "vypousteni" . Ve skutecnodti uplne vespod je jakasi tryska, ze ktere vyrazi prudky proud vody, ktery tu vodu "nahore" jaksi "odsaje" se vsim vsudy, Zaroven ale priteka voda i svrchu, ktera pak misu naplni. Je to velice ucinne a perfektne to funguje, mnohem lepe, nez vas system, kde je vykal 'na taliri" a ted jej voda svrchu jen posoupne do odpadu a snazi se , leckdy ovsem marne, strhnout dolu, takze lehke "plavacky" musite splachovat nekolikrate. Prave to, ze v USA je sila odzdola, ktera vyvola podtlak, tomu dava ucinnost a tak i lehky "plavacek" okamzite zmizi. Jen se divim, ze tento system uz davno neni pouzivan v Evrope.

V. Braun 6.1.2014 1:22

Pašování, ale kdeže

Pane Sulíku,

nevím jak je to s eurozáchody, ale poslední větou jste se pěkně shodil. Žárovky si pro svoji potřebu můžete přivézt bez jakéhokoli pašování, je to naprosto legální. Jiná věc by byla pokud byste je chtěl dále prodávat, protože prodej je zakázán.

No a stěmi záchody, možná že je nyní maximální objem nádržky větší než 6 litrů, nicméně z vlastní praxe soudím, že naprostá většina má plovákem nastavený objem maximálně 6 litrů už nyní a zatím jsem tedy v českých městech, ale kupodivu ani v německých kde se jistě vodou také šetří, ucpané a zapáchající záchody nezaznamenal. Což tedy neznamená, že bych podporoval regulaci všeho, jen nemám rád zbytečné hysterické výlevy.

J. Kunes 6.1.2014 6:47

Re: Pašování, ale kdeže

Pro Vase info priklad z nemeckych mest:

http://www.berliner-mieterverein.de/magazin/online/mm0405/hauptmm.htm?http://www.berliner-mieterverein.de/magazin/online/mm0405/040520.htm

V. Braun 6.1.2014 13:09

Re: Pašování, ale kdeže

Zajímavé, největší zmíněný prolém jsou staré trubky v domech, nějak mi tam chybí velký prolém s kanalízací zmiňovaný panem Sulíkem.