Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EKOLOGIE: Kde je zátěž

Zdá se, že nejpozději v roce 2021 budeme osvobozeni od plastových brček a ušních šťourátek a v rukou pak budeme třímat brčka netoxická, s radostí v srdci, že i svým přispěním jsme zmírnili tíži břemene tohoto světa.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
FH

F. Houžňák

17. 1. 2019 9:12
Němci neustále hovoří o tom, že když vypnou

východoněmecké hnědouhelné elektrárny, zachrání planetu před katastrofálním globálním oteplením. Zrovna dneska ráno v rádiu. Kdyby je člověk neznal, myslel by si, že si dělají srandu, ale oni to myslí vážně. A zaměstnanci zavřených východoněmeckých dolů a elektráren budou zaměstnáni třeba ve výzkumu, říkal včera saský předseda vlády za CDU.

0 0
možnosti
RL

17. 1. 2019 9:16
Re: Němci neustále hovoří o tom, že když vypnou

Když vypnou východoněmecké hnědouhelné elektrárny, mohou postavit své vlastní nové. Takhle jednoduché to je.

0 0
možnosti
JR

J. Roškota

17. 1. 2019 8:49
mysli globálně, jednej lokálně

to je takové heslo, které vede lidi aby se starali o své okolí tam, kde něco zmůžou. Pokud je třeba životní prostředí ochraňovat, je každý krok úspěchem. Problematika plastového odpadu v jihovýchodní Asii je prostě jiná než v Evropě. Což ale neznamená, že máme čekat na to až si všechno Vietnamci vyřeší. Je to prostě snažení na mnoha frontách.

0 0
možnosti
VP

17. 1. 2019 11:33
Jde o to, že Evropané jsou za VOLY, protože ta brčka

vůbec ve skutečnosti nevadí.

ALE pozor, zelená pakáž argumentuje bor=delem v zaostalých zemích v tom smyslu, že protože tam se všude válí plasty, musíme MY zakázat brčka!

Zelení šílenci budou likvidovat automobilový průmysl bez ohledu na to, že všechny automobily v EU vyprodukují za rok tolik CO2, jako Čína za tři týdny. A přitom budou nahrazovat jádro UHLÍM nebo alespoň plynem!

0 0
možnosti
RV

17. 1. 2019 7:26
V Evropě přetrvává etnocentrismus,

kdy se evropané domnívají, že jejich pohled na svět je ten jediný správný. A i jejich pohled na "odpad".

Přitom občané jiných kultur už dávno ví, že co je pro jednoho odpad, je pro druhého zdrojem bohatství, potravou, domovem. Špína v ulicích dává práci metařům a jejich rodinám, smetiště za městem uživí celé klany specializované na třídění a přeprodávání plastů. Kanalizace ústící do řeky nebo moře je prostřeným jídelním stolem. Proto jsou pobřežní šelfová moře plná života - je to díky všemožnému bordelu, který přinášejí řeky. Širé oceány jsou mrtvou vodou bez živin, kde živoří jen ti nejodolnější tvorové. Hromada pneumatik pod hladinou se stává centrem života pro ryby, plže, mlže, hlavonožce.

0 0
možnosti
PD

P. Dvořák

17. 1. 2019 7:45
Re: V Evropě přetrvává etnocentrismus,

Správně. Čím víc vyhozeného odpadu a bordelu, tím je na Zemi líp.

Vlastně je škoda, že mořské dno ještě není všude pokryto několikametrovou vrstvou odpadků. To by bylo ryb, plžů, mlžů, hlavonožců . . .

0 0
možnosti
PJ

P. John

17. 1. 2019 5:47
Rozvojový svět

Děkuji za článek, přesně výstižní. Ale je to o tom, že oni taky chtějí levně růst, tak jako kdysi rostl Západ. To jim nemůžeme upřít. To co západ nebo lépe jako vyspělá civilizace jsme zaseli, tedy růst na základě spotřeby, tak tady máme výsledek. Se mi vybaví film Bohové musejí být šílení, a ten křovák Xixao, láhev Coca-Cola

0 0
možnosti
PD

P. Dvořák

17. 1. 2019 5:58
Re: Rozvojový svět

Na světě je cca přes sedm miliard lidí. Zatím.

Po pravdě, neumím si představit, že každá rodina na světě bude mít svůj televizor, foťák, počítač doma i v práci, automobil, ledničku, mikrovlnku, několik mobilů . . .

0 0
možnosti
PD

P. Dvořák

17. 1. 2019 5:06
Copak brčka a šťourátka.

Ale od r. 2021 budou zakázány i prezervativy na jedno použití. slupky od párků, salámů a paštik, krabičky na ruské vejce, různé saláty a pomazánky. Také vážené a mražené maso se bude prodávat v slaměných krabičkách.

Všechny ty statisíce (miliony?) Kofol, Fant, Spritů a Mattonek si budeme nosit domů v . . . v čem vlastně? Asi v dřevěných putýnkách.

0 0
možnosti
TZ

T. Závodský

17. 1. 2019 5:25
Re: Copak brčka a šťourátka.

Stačí jen trochu změnit uvažování. K čemu Fanty, Sprity, Kofoly,

stejně to tělu nedělá bůhvíjak dobře. Doma (zatím) teče pitná voda,

Stačí do ní přidat dle libosti čaj, kafe, citron, atd.

0 0
možnosti
BB

17. 1. 2019 2:29

Ve vší úctě pane Neff. Vy jste na to co tu píšete přišel až dnes?

0 0
možnosti
ZL

Z. Lapil

17. 1. 2019 9:16
Re:

Že by opakování - matka moudrosti?

0 0
možnosti
TW

17. 1. 2019 2:24
Výstižné!

Tak těm ubožákům z třetího světa pomáhejme ještě více, ať je jich ještě více ... a pak se to vyřeší samo.

0 0
možnosti

17. 1. 2019 0:38
Kdepak zátěž

Čím dál tím víc jsem přesvědčen, že nejde o žádnou zátěž. Myslím, že je to ten jednoduchý princip, se kterým se setká každý v kasárnách. Války se samozřejmě nevyhrávají naleštěnými botami a vzorně vypnuté prostěradlo nezvýší bojovou hodnotu vojáka. Ale při definování a kontrole podobných, často iracionálních povinností, se vtlouká vojákovi do hlavy poslušnost a vyhání se schopnost kriticky myslet.

A tak i dnešní Evropan má být dohnán k tomu, aby bez reptání odložil plastové brčko ne kvůli tomu brčku, ale aby si zvykl, že o tom, co je správné, nemá nejen co rozhodovat, ale ani uvažovat.

0 0
možnosti
TK

17. 1. 2019 6:06
Re: Kdepak zátěž

Pravda, disciplína musí být. A ještě víc disciplíny. Asi opravdu jde o to, dostat z hlavy nějakou svobodomyslnost, a udělat z lidí dav stejných člověků. Asi jako jsme viděli ve filmu The Wall.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz