Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EKOLOGIE: Kde je zátěž

Zdá se, že nejpozději v roce 2021 budeme osvobozeni od plastových brček a ušních šťourátek a v rukou pak budeme třímat brčka netoxická, s radostí v srdci, že i svým přispěním jsme zmírnili tíži břemene tohoto světa.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
KJ

17. 1. 2019 20:37
Astone, civilizace je procesem a všude má tedy jinou

rychlost a úroveň. Proto se musí civilizovaní bránit, bránit a ještě jednou bránit proti středověkým lidem. A není to z nenávisti k nim, ale ze sebezáchovných důvodů. Lidé mohou být hloupí a nevzdělaní, hajo oni, ale musejí být civilizovaní, tedy mít schopnost se řídit civilizačními pravidly občana. To oni nemají... Dzp.

0 0
možnosti
VP

17. 1. 2019 20:21
Mimochodem, podívejte se na propagandu bruselské sebranky,

vždyť to je na hlavu. Oni ukazují právě ty hromady svinstva v třetím světě, poukazují na to, jak jsou ty JEJICH odpadní plasty splavovány do moře a oproto máme MY, co ani moře nemáme a naše plasty v něm nekončí nahrazovat plasty něčím po všech stránkách funkčně hoším!!!

A "veřejnoprávní" média tomu tleskají!

0 0
možnosti
KJ

17. 1. 2019 20:39
Re: Mimochodem, podívejte se na propagandu bruselské sebranky,

Soutěžní zábavný pořad na ČT Kde domov můj ? přejmenovali na Kde domoj můj ? Evropa. Odporné... Dzp.

0 0
možnosti
PS

17. 1. 2019 20:13
Autor nechápe jednu drobnost:

investice do ekologie jsou dost podobné investicím do obrany: o tu věc nejde: jde o výzkum. Někdo musí zkusit recyklaci, někdo musí zkusit nahradit nerozložitelný plast něčím rozložitelným, co dávno existuje, akorát nebyla motivace to zavést, protože proč měnit něco, co tak skvěle funguje, byť je to sajrajt, ze kterého je všude binec.

Za voly jsme tedy jistě: jako každý kdo něco zkoumá a zkouší a často končí ve slepých uličkách. ... do chvíle, než přijde na něco užitečného. Pak to i ty rozvojové země budou chtít a najednou to taková blbost nebude.

0 0
možnosti
VP

17. 1. 2019 20:23
Tady nejde o to odpadní plasty zpracovat ale o PLOŠNÝ

ZÁKAZ plastů jako takových!

Ostatně soudím, že EU musí být zničena!

0 0
možnosti
TN

17. 1. 2019 16:27
Je to jen v ceně

Plastový příbor stojí 10 halířů.

Bio příbor z lisované slámy stojí 7 korun.

0 0
možnosti
PS

17. 1. 2019 20:14
Re: Je to jen v ceně

Dneska.

0 0
možnosti
RF

17. 1. 2019 15:40
I když je to jen kapka pravdy v moři lží

jež nám jsou dnes více než kdy jindy vnucovány, díky za ni pane Ondřeji. Ale to je jen A, k tomu je třeba dodat B, C atd. Stupidní heslo tzv. liberálů "nejsme jako oni" resp. "všichni jsme si rovni", zaklínání se lidskými právy a ještě méně ostrakizování, umlčování, pokutování či dokonce věznění těch, kteří nepříjemné pravdy vyřknou nahlas to věru nevyřeší.

0 0
možnosti
MK

17. 1. 2019 10:58
Jihem Bulharska protéká krásná, divoká řeka Arda,

která je těsně pod také krásným městem Kardžali ( 80% staroturků ) přehrazena a tvoří nádhernou rekreační plochu. Nad přehradní stěnou je taková zúžená zátoka a ta je setrvale pokryta metrovou vrstvou i plastového bordelu. Už to tam mají nacvičené - dvakrát do roka ten bordel pustí v noci po řece do Řecka ( asi 60 km daleko ) a pak šup hned do moře - a je to celé v Evropě - hezký den

0 0
možnosti
JL

J. Lepka

17. 1. 2019 10:51
Je to už skoro čtvrt století,

co jsem zažil na dovče v Tunisu průtrž mračen. Vcelku zajímavý zážitek až na to ráno, kdy denní světlo odhalilo základní instinkt místních obyvatel - odpad se prostě hodí za plot. Ono to tisíce let nevadilo, sežraly ho pluky domácích zvířat, jenže ani jim moderní plasty nešmakují. Takže omezení brček a uchošťourů nic nezmění, budou li se i nadále používat PETflašky na všechno a ty se používat budou, protože návrat ke sklu je jen nesmyslné, zbožné přání pomatených rádobyekologů.

0 0
možnosti
FK

17. 1. 2019 10:21
Myslet a chovat se ekologicky

určitě není špatně, jenže je nutné o tom trochu přemýšlet a nepodléhat jen tak nějakým mediálním kampaním. Zrušit používání šťourátek do uší a používání brček, je opravdu k smíchu. Aniž bych hledal relevantní informace, řekl bych, že ve spotřebě plastů jsou v podstatě zanedbatelné. A tak to, možná, má jen ten symbolický význam. Budiž. To samé si myslím i o plastech v přírodě. V podstatě neškodí. Tedy kromě těch toxických. Spíše nám vadí, že se nám to v té přírodě nelíbí. Čili je to věc estetická. Tuhle jsem pozoroval, jak si mravenci udělali mraveniště ve staré pneumatice. A vypadali docela spokojeně. Ne, nenavádím nikoho, aby vyhazoval plasty a jiné odpadky do přírody, jen bych řekl, že i tady bychom měli naše omezené síly a prostředky zaměřit na důležitější cíle než jsou třeba plastová brčka.

0 0
možnosti
FH

F. Houžňák

17. 1. 2019 10:40
Zvířena vidí naše "odpadky"

zcela jinak než my. Například z naftové "katastrofy" v Mexickém zálivu měla naprostá většina živáčků tam žijících nespoutanou radost, že bude zase co žrát, na čem sedět a podobně. Obdobně vidí zvířena naše skládky a proklíná nás, že odpadky pálíme.

0 0
možnosti
KZ

K. Zelený

17. 1. 2019 9:33
Ale mami / tati!

Dyk voni si taky nemejou uši ani krk a vůbec, tak já přeci taky nemusím! Dyk voni tohleto a támhleto a vo hodně víc než já tak k čemu to bude když já ne?!

Napiš o tom synku fejeton, uděláš ze sebe známého vola!

0 0
možnosti
VK

17. 1. 2019 9:54
Re: Ale mami / tati!

Oni se do těch oblastí ti ekologičtí dobroseři nehrnou.Jen by tam začali s nějakou osvětou,tak by dostali takovou nakládačku,že by byli rádi kdyby mohli co nejrachleji zdrhnout.

0 0
možnosti
KJ

17. 1. 2019 9:14
Ano, ale pozor. Samotný nápad zorganizovat Evropu v jeden

stát, a to probíhá, je nápad volů. Nejde to. Spontánní řád evropského liského světa to nedovolí... Dzp.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz