Středa 30. dubna 2025, svátek má Blahoslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

EGYPT: Ohlédnutí 2013-2014

V těchto dnech si připomínáme první výročí toho, co někteří nazývají pučem proti demokraticky zvolenému prezidentovi a jiní druhou revolucí v rámci egyptské fáze tzv. arabského jara.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

JG

J. Gogo

7. 7. 2014 12:48
Evropanům může být celkem ukradené, kdo vládne v Egyptě.

Starejme se raději, co se děje v Evropě, protože to se nás bytostně dotýká. Američani haraší zbraněmi a každá záminka pro vyslání jejich vojáků  tam, kde ještě nejsou je dobrá. Radar jsme odmítli, ale není všem dnům konec.  Ukrajinci se postavili proti oligarchovi Janukovyčovi, aby si zvolili dalšího oligarchu Porošenka. Ale protože jde na ruku Američanům, tak je to v pohodě a všichni mu plácají po ramenou. Ostatně nejsou to titíž, kteří plácali po ramenou  Saddamivi nebo Kadáfímu?

0 0
možnosti
BH

7. 7. 2014 11:34
Lepší zdravý puč než demokracie bez obsahu

Jako v tom Egyptě i Janukovičův režim na Ukrajině byl zvolen demokraticky. Měl být Janukovič "udržován u moci jenom proto, že byl zvolen demokraticky?" Přece "demokratický režim musí mít také v širším slova smyslu demokratický obsah."

Praxe ukazuje, že režim má v širším slova smyslu demokratický obsah tehdy, souzní-li se zájmy Spojených států.

0 0
možnosti
JV

7. 7. 2014 23:14
Re: Lepší zdravý puč než demokracie bez obsahu

Malý detail Janukovyče odstavili jeho spojenci ve vládě. Použili ho jako fackovacího panáka pro veřejnost a teď se pokoušejí nasměrovat vztek lidí za rozkradenou zemi na Rusko.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz