7.5.2024 | Svátek má Stanislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
glosátor 26.9.2007 21:04

rozvojová pomoc

V souvislosti se změnami klimatu se stále mluví o morálně povinné pomoci bílého světa rozvojovým zemím. Nikdo však neříká, že kupříkladu africké země  do té šlamastiky zabředly až poté, co vyhnaly bělochy, kteří  v místních podmínkách dokázali hospodařit - bývalá obilnice Afriky Rhodesie versus nynější vyhladovělá  Zimbabwe viz. Že tam pastevci plundrují pastviny nepřiměřeně velkými stády dobytka jenom proto, že podle množství krav se odvozuje společenská vážnost se také zamlčuje. Ono v Africe bylo vedro vždycky, jenomže běloši  v něm na rozdíl od černochů, zemědělství zvládají. Čímpak to asi tak bude ?   Věci by se proto měly nazývat pravými jmény  s skřehotal   Bono se  svojí  sebemrskačskou filosofií ať tahne  kamsi.

I.L. 26.9.2007 21:17

Re: rozvojová pomoc

Tak za 1) by to chtelo vice citu pro jazyk (viz se pise bez tecky 8-o). Za 2) cpi z vas rasizmus.

I. Laengsfeld 26.9.2007 21:58

Re: Re: rozvojová pomoc

Zlodej nicku red bull opet vylezl

I.L. 26.9.2007 22:18

Re: Re: Re: rozvojová pomoc

Vylezl? V dire (pardon v 2-garsonce) bydlis ty, ne? Radeji do ni zalez a nepouzivej matfyzacke pocitace k chatovani :-/

I. Laengsfeld 26.9.2007 23:44

Re: Re: Re: Re: rozvojová pomoc

Hrdino,  ktery  tady pod ukradenym nickem  naposled  poucoval kohosi, ze nepise k tematu

I.L. 27.9.2007 8:29

Re: Re: Re: Re: Re: rozvojová pomoc

Pane docente, vy snad mate vsechny me prispevky ulozene ve zvlastnim souboru, ne;-D. Hmmm, docela dobra posedlost - kazdy mame neco ;-D

glosátor 26.9.2007 23:03

Re: Re: rozvojová pomoc

To je tečka na konci věty, vy jazykový citlivko, naučte se číst.

Lájoš B. 26.9.2007 21:17

Re: rozvojová pomoc

Dotaz, domorodci si tam taky vyhladili miliónová stáda slonů, kopytníků a podobně ? Tu šlamastiku spustil bílý muž, o tom není pochyb, ty brepto.

cb 26.9.2007 22:15

Re: Re: rozvojová pomoc

Milionova stada slonu a kopytniku uvolnovaly spoustu sklenikoveho CH4.

Ladislav N. 27.9.2007 0:14

Re: Re: Re: rozvojová pomoc

 ;-D

I.L. 27.9.2007 8:28

Re: Re: Re: rozvojová pomoc

Prebornikem v tomto ohledu je velbloud - to myslim vazne.

jasan 26.9.2007 20:19

vecne argumnety jsou proste

staci se jen podivat, kdo na te magorine vydela....   z tohot pohledu ma Klaus naprosot pravdu - jde je o presmerovani penez obcanu do "jistych" kapes.

Proc asi  Bursik tak preferuje plyn?

Lájoš B. 26.9.2007 21:03

Re: vecne argumnety jsou proste

Směšný argument. Dnešní KN noviny přišli s informací, že generální ředitel ČEZ ze státem ovládané společnosti se rozhodl přispět na charitu ze svých odměn. Daroval 100 miliómů korun na rozvoj jedné školy. Hádejte které. Řediteluje na ní Klausův syn. A teď něco mel o přesměrování peněz, rádoby chytrolíne.

Lájoš B. 26.9.2007 21:04

Re: Re: vecne argumnety jsou proste

omluva za hrubku - noviny přišly - sorry

cb 26.9.2007 22:29

Re: Re: vecne argumnety jsou proste

Byly to jeho penize, tak co.

Frant. Lukeš 26.9.2007 17:56

Věcné argumenty

Bohužel, jako obvykle je většina příspěvků emotivních, vulgárních, hloupých.  Zkusme uvažovat věcně. VK uvádí, že změny globální teploty v posledních letech jsou malé, důsledky na člověka jsou prakticky zanedbatelné.  Kupodivu - a v tom je výrazná změna proti dřívějšku - nezpochybňuje možnost. že člověk ke globálnímu oteplování významně přispívá. Dovoluji si tvrdit a jsem schopen doložit, že na zvyšování koncentrace CO2 v atmosféře zhruba z 300 ppm ( tedy molekul CO2 na 1 milion molekul vzduchu , prakticky dusíku a kyslíku ) na asi 380 ppm kolem r. 2000 se podílel člověk spalováním uhlí, nafty, plynu (lze snadno ověřit výpočtem z obsahu uhlíku (C) v těchto surovinách za předpokladu, že podstatná část v nich obsaženého přejde na CO2) rozhodujícím způsobem. Loni byla prukce CO2 v důsledku lidské činnosti v oblasti 25-30 miliard tun.Navíc k CO2 přistuje metat, oxidy dusíku a jiné plyny, které jsou horší než CO2. Přitom rostoucí obsah CO2 v atmosféře způsobuje s ohledem na fyzikální zákony e růst teploty. Průměrný růst globální teploty je sice pomalý (asi 0.02°C), ale za posledních asi 30 let to representuje kolem 0.4°C. I když se to někomu může zdát málo, tato změna teploty způsobila obrovské změny (sucha, záplavy, posuny tropických chorob do oblasti středomoří, event. i k nám, atd). Představte si poněkud drastickou situaci: žába se bude nacházet v nádobě s vodou, kterou pomalu zahříváme, takže v krátkém časovém intervalu nepocítí významnou změnu. Nicméně se nepochybně dříve nebo později uvaří. A podle mého soudu my jsme asi tak v situaci té žáby v době, kdy teplota je ještě příjemná, případně alespoň přijatelná. Ale jak dlouho to bude trvat.? Myslím, že stojí zato se situací vyvolanou globálním oteplováním - a na rozdíl od VK dnes již málokterý politik (včetně pres. Bushe) si dovolí tento problém zlehčovat a  ponechat mu volný průběh s tím, že člověk obdařený svobodou liberálního státu si stím snadno poradí až přijde čas.  Neporadí. 

edison 26.9.2007 18:40

Re: Věcné argumenty

Vážený pane. Vemte si někdy dalekohled a podívejte se jím třeba na Jupiter. Pak se podívejte na starší fotografie v nějaké knížce, nebo na webu. - Ejhle, ono je tam o skvrnu více. Při troše snahy se dopátráte, že ty skvrny a pruhy jsou atmosférické úkazy podobné našim pozemským bouřím, cyklónám, anticyklónám, ... Budete-li ppokračovat v hledání, začne to dávat smysl: Kosmické sondy nám zjistily, že všechny planety se jaksi poslední dobou oteplují a na některých je i vidět více bouří. Myslíte si, že vypouštění CO2 na Zemi dokáže udělat skvrnu velikosti půl Země na Jupiteru?

čtenář zdrojů 26.9.2007 18:44

edisone

mám pocit, že kecáte. Sdělte nám tu zdroje informací, které tvrdí, že se celá sluneční soustava ohřívá.

čtenář zdrojů 26.9.2007 19:31

Re: Třeba

ale to se týká pouze Marsu, kde se opravdu za posledních 30 let oteplilo asi o 0,65°C. O ostatních planetách tyto informace nemáme. Nemáme je ani o našem nejbližším sousedovi Měsíci.

Lájoš B. 26.9.2007 21:22

Re: Triton?

Pěkné odkazy, ovšem se znalostí věci starých téměř 10 let.

Pračka peněz zanussi 26.9.2007 21:59

Re: Re: Triton?

Čtenář zdrojů se ptal po zdrojích. Nespecifikoval, že musí být zrovna dnešního data.

edison 26.9.2007 21:35

Re: edisone

Někteří lidé mají pocit, že kecám. Jiní mají pocit, že komunikují s mimozemšťany (o těch mě nedávno napadla tato hypotéza: http://www.dejvice.cz/edison/zahady/ufo.html ). Další mají pocit, že mohou učinit svět lepším. Některým z nich se povedlo své představy realizovat. Dějepis je jejich jmen plný a čtenář z nich obvykle nezíská dobý pocit...

čtenář zdrojů 26.9.2007 18:43

pane Lukeši

máte jistě pravdu. Přesto bych se toho GO nebál. V Česku jsou v posledním desetiletí průměrné teploty vyšší o 1°C a vliv na přirodu to má minimální. Rozdíl mezi nejchladnějším rokem (1996) a nejteplejším (2000) je dokonce 2,2°C. Přesto nikdo tento rozdíl nepovažuje za katastrofu. Třetihory patřily k nejteplejším v historii světového klimatu. Průměrné teploty byly až o 12° nad současným normálem. bylo spočítáno, že v Česku se tehdy průměrné teploty v létě pohybovaly kolem 25°C (dnes kolem 20°C) a v zime okolo 15°C (dnes okolo 0°C). Takovéto klima bych si u nás přál, jenže v nejbližších tisici letech nás nepotká.

H.K. 26.9.2007 19:29

Re: Věcné argumenty

  Pokud vemu za své argumenty některých vědeckých pracovníků,  že na zemi probíhá globální oteplování a je zapříčněno z 90% se tomto podílí člověk. Nevím do jaké míry je schopen někdo z 30-ti letého pozorování udělat nějaký pravděpodobný závěr. Jesti-že se člověk podílí z 90% na vzniku GO, tak by bylo dobré kvatifikovat , které lidské aktivity mají podíl na vzniku GO.  Je to jenom zvyšování produkce CO2? Do jaké míry se podílí změny v zěmědělské výrobě resp. velkovýrobě.? Používání těžkých srojů, které utlačují půdu, v důsleku toho se mění  schopnost půdy zadržet vodu, snižujě se obsah humusu v půdě, regulace vodních toků tak, aby voda co nejrychleji odtekla, rušení záplavových území a p. To jsou všechno faktory, které ovlivňují mikro i makroklima.

V.K. neříká, že GO neprobíhá. Neví do jaké míry se jedná o jev způsobený lidskou činností. Vědci to ví a říkají, že je to z 90%. Lidé, aby se neuvařili, mají dvě možnosti- 1. zastavit globální oteplování / jaká realizovatelná opatření doporučujete?/ nebo 2. přzpůsobit se.

Doufá

Richard 26.9.2007 20:03

Re: Věcné argumenty

Franto Lukeši, jezdíš autem ? Používáš klimatizaci ? Lítáš letadlem ? jsem  zvědav jestli jsi schopen žít životem lidí doby kamenné

nnnn 26.9.2007 16:44

Pro zastánce oteplování

Si pamatuji ze školních let, že saze se budou hodit na začernění gronských a arktických ledovců vždy na jaře, až nastávající doba ledová uhodí. Ale odhady byly, že až za 100 až 2000 let a mezi tím se krátkodobě oteplí...

Pokud se bojíte GO, začněte u sebe, pijte víno a chlast jen z kontinentu, kde právě jste, noste BÍLÉ kalhoty/sukně/čepice i v zimě, balenou vodu doma nepijte, jen na cestách, kupte si stříbrnou metalízu a ne černou, uklízejte pravidelně auto a vyndejte z něj nesmysly, v létě používejte žaluzie víc než klimatizaci, v zimě si vemte svetr a neseďte při  rozžhaveném topení v krátkém triku u otevřeného okna...

Leccos z toho víme všichni. Je spousta věcí, které nemohou moc uškodit, i kdyby byly zbytečné. Aktivistése zaměřují na ty druhé.