23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
tim 18.8.2008 12:01

Re: to ale nic není

Osetie je gruzínské území? Odkdy??? o dob Stalina?? 8-o

Mirco1 18.8.2008 13:27

Re: Re: to ale nic není

Trapné papouškování nevzdělance - Osetie byla součástí Gruzie už před mongolskými nájezdy a jako taková byla s gruzínským královstvím Kartli anektována Ruskem roku 1801.  Ta lež o Stalinovi a roce 1922 se ale rusofilům do krámu stále hodí, že?

Ludva 18.8.2008 8:01

Třeba to tak opravdu bylo

Jenže v podání takového překábatěnce, jako je pan senátor, je i pravda paskvil.

Mistr Jan Hus 18.8.2008 8:00

Ať žije soudruh Štětina, živoucí to novinářská legenda a zgruntu pravdomluvný

člověk. :-)

Petr Kohout 18.8.2008 7:57

Já jsem (jako vysokoškolák) důstojník v záloze, sice spojař, ale přesto ..

Jestli jsem pana Štětinu správně pochopil, gruzínci z Jihoosetského hlavního města jenom vyhnali obyvatelstvo, jinak je převzali nepoškozené (to je etnická čistka, jedna z forem genocidy, kvůli něčemu podobnému byl obviněn srbský prezident Miloševič).

Ruské jednotky zahájili akci s hodinovým zpožděním - to přesně odpovídá, útvary jsou v pohotovosti (co jiného, když jsou Gruzínské tanky už několik dní v pohybu), vzbudí se prezident k vydání souhlasu a jednotky vyrazí. Oficiálně na posílení mírového sboru v Jižní Osetii.

Hanyz01 18.8.2008 8:07

Re: Já jsem (jako vysokoškolák) důstojník v záloze, sice spojař, ale přesto ..

Jak jste se mohl stát důstojníkem , když nechápete ani psaný text probůh...

Smile 18.8.2008 9:22

Re: Já jsem (jako vysokoškolák) důstojník v záloze, sice spojař, ale přesto ..

Co to bylo za vysokou školu, když jste ji vystudoval i vy? Když armáda vyzve obyvatele, aby opustili v zájmu vlastní bezpečnosti město, o které se podle očekávání povede boj, tak je to etnická čistka? A co by to bylo, kdyby je v tom městě nechali? Doufám, že vás armáda nikdy nepovolá (Y)

Kecy 18.8.2008 11:15

Re: Já jsem (jako vysokoškolák) důstojník v záloze, sice spojař, ale přesto ..

Tak víte, jak komunisti studovali vysoký školy, za dva roky večerního studia JUDr., pohoda ne? Stačilo správně řídit traktor a poslušně poslouchat a za dva roky jste řídili místo zemědělské techniky zasedání soudu.

bývalý dálkový flákač 18.8.2008 14:54

Re: Re: Já jsem (jako vysokoškolák) důstojník v záloze, sice spojař, ale přesto ..

Ano, za 2 roky JUDr. Já jsem dřel 6 let dálkové Vysokou školu. Šest let bez volných sobot a nedělí, bez dovolené. Denní študáci vymetali diskotéky, já seděl 12 hodin denně za volantem, pak 4-5 hodin v noci u script. 6 let. Kdo to nezažil neví. O to více si dnes vážím toho malého titulu Ing. Možná byli tací, co udělali za 2 roky JUDr. Já, ani mí přátelé jsme to štěstí neměli.

tsstss 18.8.2008 7:50

Rusko

nechalo nácka Saakašviliho, aby se "lidsky" projevil, nyní dalo možnost projevit se překabátěnci (avšak stejně čekisticky ráznému jako zamlada), aby se rovněž "lidsky" projevil.

Vlastimil 18.8.2008 7:49

Za válku mohou Gruzínci, přitvrdil Klaus

IDNES - Václav Klaus:

"Začít vojenské dobrodružství, při němž ve velkém umírají civilisté, je špatné a nepřijatelné vždycky. Ale vyvolat něco takového právě teď na okraji Evropy, v den zahájení olympiády, je nepřijatelné dvojnásob," píše Klaus v komentáři.

"V zodpovědnosti za vyvolání války je role gruzínského prezidenta, vlády a parlamentu neoddiskutovatelná a evidentně fatální," uvedl dále prezident.

Frank 18.8.2008 7:46

Soudruhovi senátorovi je třeba věřit, protože jako bolševik zná ruské postupy.

Ruská armáda do Jižní Osetie nikoho nepouští, jenom agenta KGB Štětinu. On sice neuvedl jediný zdroj informací, ale to už tak bolševici dělají. Opět přesvědčil, že neexistuje bývalý bolševik, stejně jako bývalý černoch.

nobody 18.8.2008 7:55

Re: Soudruhovi senátorovi je třeba věřit, protože jako bolševik zná ruské postupy.

Hlavně z toho trčí, že je soudruh bejvalej černoch, totiž novinář. Jedno oko nezůstalo suchý 8-o

test 18.8.2008 8:07

Agentu Frankovi je třeba věřit,

že dobře zná estébácké difamační metody.

Stará Stanová Kůže 18.8.2008 7:43

Hledání pravdy a spravedlnosti na Kavkaze je stejně zbytečné jako na Balkáně

Ano Saakašvili si naběhl na vidle. Problém je prostě v tom že Srbsko a Kosovo, stejně jako Gruzii a Osetii a Abcházii prostě spravedlivě oddělit nejde. Nu a pokud jsme Rusům připravili  půdu v Kosovu tak se nedivme. Samostanost kosova byl idiotský nápad.

Niky. 18.8.2008 7:52

Re: Hledání pravdy a spravedlnosti na Kavkaze je stejně zbytečné jako na Balkáně

R^R^R^

Xury 18.8.2008 8:26

Re: Hledání pravdy a spravedlnosti na Kavkaze je stejně zbytečné jako na Balkáně

Rusko fakticky osamostatnilo Abcházii a Jižní Osetii už v první polovině 90.let. To jako v té době četli budoucnost a věděli, jak to v Kosovu dopadne za deset let?

Veselý 18.8.2008 7:41

Nemám slov

připadám si terminologií v roce 1968.

tsstss 18.8.2008 7:38

Všichni evropští židé by měli pochopit,

co je čeká a stát se navíc Židy, ti gruzínští už to pochopili a reagují jediný možným způsobem. Nebudou čekat na nový euroholocaust. Stačilo, čeho byli v Chchinvali svědkem. Ty Štětinovi na tenhle špek neskočí.

Clairvaux 18.8.2008 7:32

čekal jsem s jakou propagandou příjde tento bývalý komouš

ale skutečnost předčila mé očekávání...

Wesley 18.8.2008 7:23

Takovy senator je ovsem pro ceskou zemi tragedii

Je vubec v nasi demokracii mozne odvolat tohoto podivne manipulujiciho senatora, ktery pouziva vedome lzi proti danym faktum, logice i oficialnimu prezidentskemu stanovisku? A proc to dela?

Malý Aston 18.8.2008 7:34

Re: Takovy senator je ovsem pro ceskou zemi tragedii

Já ještě počkám.Pan Štětina jistě navštíví i druhou stranu a ti mu řeknou zase jinou pohádku a on ji zase napíše.Mám dojem,že ty informace co napsal mu mohli předat na Gruzínském velvyslanectví v Praze a nemusel jet do Gruzie,stejně ho nikam nepustili.:-D

Netřeba 18.8.2008 7:37

Re: Takovy senator je ovsem pro ceskou zemi tragedii

Protože momentálně mu to připadá jako lepší zábava, než sundávat hvězdy z kde čeho, včetně oblohy a amerických tanků.

hubertus 19.8.2008 15:14

Re: Takovy senator je ovsem pro ceskou zemi tragedii

Jste uz dlouho v Kanade?

Netřeba 18.8.2008 7:16

Ve skutečnosti to bylo takhle:

Ruská armáda převlečená za gruzínskou armádu zaútočila směrem do J. Osetie sama na sebe a tím pádem sama sebe vyprovokovala k tomu, aby ruská armáda nejprve zaútočla na ruskou armádu převlečenou za gruzínskou armádu a posléze na skutečnou gruzínskou armádu.

Protože skutečná gruzínská armáda netušila, že po jejím území se pohybují tisíce vojáků ruské armády převlečených za vojáky gruzínské armády, nejprve gruzínská armáda nic nepodnikala. Teprve poté, kdy vojáci ruské armády převlečení za vojáky gruzínské armády se převlékli do svých skutečných uniforem ruské armády, gruzínská armáda se je pokusila vytlačit ze svého území, jenže už bylo pozdě.

Tak se aspoň soustředili na obranu pomníku Josefa Vissarionoviče Džugašvilliho - Stalina,  neboť to byl jediný Gruzínec v dějinách, který pochopil proradnost ruské armády a proto v třicátých letech rozprášil celý její důstojnický a generálská sbor. Mimo to poslal několik milionů Rusů do gulagů, odkud se nikdy nevrátili a tím pádem nemohli v budoucnosti nikdy zaútočit na Gruzii a to ani v uniformách gruzínské armády.

Takhle to bylo. Jenže senátor Štětina věděl, že s touto tvrdou pravdou na vás, vy holenkové, nemůže! Tak vám to dává aspoň po kapkách a ještě sklidí nevděk a posměch. Bando jedna!!!

Malý Aston 18.8.2008 7:31

Re: Ve skutečnosti to bylo takhle:

Máte tam malou nepřesnost.Gruzínská vojska poznala převlečená ruská vojska večer 3.8.2008 podle toho,že nemluvili gruzínsky a na jejich žádost o machorku a vodku jim převlečení rusové za gruzínce říkali Da a Net.  A průser byl na světě.Ale jinak to máte dle pravdy.:-D

Magor Milda, Mgr. etc. 18.8.2008 7:13

Pan Štětina zde přináší první skutečné zprávy o konfliktu

protože u toho ale osobně nebyl, je možné, že některé detaily nejsou přesné. To rozhodující považuji ale za pravdivé, a to skutečnost, že útoky začali separatisté minami a ostřelováním, tím vyprovokovali odpověď vládních jednotek a toho využili Rusové. Nepochybně bylo vše předem naplánováno, 58. armáda stála už dlouho předtím v pohotovosti a zmíněný tunel byl obsazen Rusy. Scénář obsazení ČSSR 1968 byl stejný, projížděl jsem 4. srpna 1968 přes Nysu a Klodzko do Náchoda, lesy byly už plné tanků a transportérů, náš průjezd byl sledován milicí s vysílačkami.

Desorientační propaganda také přesně stejná, Rusové k nám vstoupili na naši vlastní žádost a záběry, na kterých lidé protestují, byly v Moskvě vydávány za vřelé uvítání. Goebbels byl ve srovnání s Lavrovem učedník.

Hans 18.8.2008 7:35

Re: Pan Štětina zde přináší první skutečné zprávy o konfliktu

R^

. 18.8.2008 6:39

Vyjádření V. Klause se nebude Štětinovi líbit

http://zpravy.idnes.cz/za-valku-mohou-gruzinci-pritvrdil-klaus-fff-/zahranicni.asp?c=A080817_212741_zahranicni_dp

MaB 18.8.2008 6:19

Tak hloupá a jednostranná propaganda

lidi jenom irituje a diskredituje demokratické sdělovací prostředky.  Je pravda, že v demokracii může kdokoli říci cokoliv, ale potom by měl mít dost rozumu editor. Jediný rozumný a objektivní článek, který jsem na tomto webu viděl včera, jsem dnes už na úvodní stránce nenašel.