6.6.2023 | Svátek má Norbert


Diskuse k článku

DOKUMENT: DOKUMENT: Svobodní Rusové odsuzují barbarské raketové útoky

Na 440 dětí zahynulo dosud na Ukrajině vinou ruských raketových útoků. Nedávno byla zasažena i porodnice v záporožském Vilňansku, v níž zemřel teprve dvoudenní chlapec, kterému úřady nestihly ani vystavit rodný list. Nejedná se o nic jiného než o surové vraždy bezbranných lidských bytostí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lukavsky 29.11.2022 13:14

Jak se tam dostaly? Najděte si to na Wikipedii, je to snadné: https://cs.wikipedia.org/wiki/Sibi%C5%99sk%C3%A1_anab%C3%A1ze

V. Kolman 29.11.2022 13:12

Zdroj této "informace" Boháčku???

J. Lukavsky 29.11.2022 13:09

"Že sa na Ukrajine ospevujú masoví vrahovia, ako Bandera" No Bandera byl celkem ubohý žabař ve vraždění, ve srovnání s takovým Leninem či Stalinem. Ty v Rusku docela uctívají a Lenina mají dodnes vycpaného v MausOleu. Bandera byl navíc celou válku zavřený v německém koncentráku, to vám asi ušlo. No nevím čím jsou potetovaní ruští bojovníci v pluku Vágner, to vám asi ušlo. No proč jsou američtí generálové (v důchodu) na Ukrajině nevím, to je jejich věc, ti ruští byli zabiti na frontě (asi 10 ks) což od nich bylo ale moc pěkné. To, že na Ukrajině vítali Hitlera jako osvoboditele od Stalina vám asi ušlo. Po Holodomoru aj. výdobytcích budování komunizmu to asi nebyl div. Tedy než Ukrajinci zjistili, že to je louže pod okap, pak bojovali jako partyzáni proti oběma a to dosti dlouho, což asi vám ušlo.... PS: no rozčilovat se kvůli pár desítkám upálených Rusů v Odese, když dneska umírají stovky Rusů každý den, vám asi ušlo. To si Rus opravdu polepšil!

V. Kolman 29.11.2022 13:08

"Nás Putin platí zlatými rubly." - (cituji Křivana)

Tato věta mi evokovala vzpomínku na to, že Putin před mnoha lety tvrdil, že zavede RUBL, PODLOŽENÝ ZLATEM!!!!!!

Skutek ale (jako obvykle) utek a Rusové mají stále raději (zlý, ošklivý - nepěkná věc) cizácký americký DOLAR, nežli devalvující, stále ještě zlatem nepodložený rubl.

L. Novák 29.11.2022 13:06

Slovenský DEBIL a DEZINFORMÁTOR Boháček má problém s chápáním psaného textu, bez ohledu na to, v jakém je jazyce. Na to jsou všechny Zákony o používání úředního jazyka krátké... ;-D

Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti

https://www.nelez.cz/

V. Machálková 29.11.2022 13:06

Pokud takto skutečně vnímáte p. Boháčka, tak je problém ve vaší hlavě a ve schopnosti pojmout realitu a správně ji vyhodnotit. Bohužel, nejste sám, je váš tady takových více.

H. Lukešová 29.11.2022 13:05

Takhle neschvaluji ruskou invazi na Ukrajinu, ale přesto jsem obezřetná vůči lidem, kteří se postaví proti své zemi a zradí ji.

Takoví odpadlíci existují také v Izraeli, kteří ho špiní, pomlouvají, delegitimizují pod rouškou svobody a lidských práv palestinských teroristů.

L. Novák 29.11.2022 13:01

Ano, to byly tvoje DEZINFORMAČNÍ starty na NP...

Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti

https://www.nelez.cz/

L. Novák 29.11.2022 13:00

A co jako? Kolik podobných memorand podepsala třeba slovenská, česká, či jakákoliv jiná vláda? ;-)

Jenom DEBIL jako ty k tomu přidá odkaz na dezinfo web s nesmyslným výkladem necenzurovanapravda.cz. Rv!!

Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti

https://www.nelez.cz/

M. Boháček 29.11.2022 12:56

Iní "experti" nám dva roky vysvetľovali, že kovid "vakcína" je bezpečná, bez vážnych vedľajšich účinkov, ochráni pred nákazou a vytvorí stádnu imunitu zabránením šírenia nákazy. Toľko k "expertom".

V. Kolman 29.11.2022 12:56

Jako bych Boháčku četl Rudé Právo 50. let minulého století:

Stejné tendenční termíny-nálepky, Stejná pseudologika. Stejné uhýbání a odklánění od diskutovaného téma. Stejná demagogie:-(:-(:-(

M. Boháček 29.11.2022 12:53

Na túto tvoju lživú dezinformáciu o používaní jazyku v úradnom styku vynechaním podstatných častí, som vysvetlil vyššie.

Choď si to overiť do Dunajskej Stredy, ty klamársky úbožiak.

M. Boháček 29.11.2022 12:51

To robí to teľa dezinformované opakovane. Aj o Slovensku a jeho národnostnom zákone tu píše úplne bludy tým, že vynecháva podstané časti.

V. Kolman 29.11.2022 12:50

Z trochu jiného soudku:

Rusko má mnoho vynikajících vědců i umělců (bez ironie).

Vždy mi ale velmi vadilo, když téměř všechny vynálezy jsou samotnými Rusy připisovány nekriticky pouze Rusům.

Tím ovšem docílili Rusové pravého opaku toho, co původně zamýšleli a svět si z nich dělá legraci:

Žárovku vynalezl "Žárovkin", kladivo "Topurkin" a pod.

M. Boháček 29.11.2022 12:49

Dezinformátor Novák, na to som už odpovedal v inom vlákne. (viď šesťdňová vojna).

Inak, manipuluješ a zavádzaš ako vždy. Ako je to s tými očividnými klamstvami a manipuláciami Zelenského a č-s politikov? Tomuto "vysvetleniu" si sa vyhol klasickým argumentačným faulom. ;-D

M. Boháček 29.11.2022 12:46

Zúrivý deznformátor Novák si to môže overiť sám. A so svojim dezinformačným Nelez.cz sem nelez. ;-D

Tu: https://www.kmu.gov.ua/en/news/ministerstvo-ekonomiki-ukrayini-pidpisalo-memorandum-iz-najbilshoyu-investkompaniyeyu-svitu

M. Boháček 29.11.2022 12:45

Klamár a dezinformátor Novák:

Dezinformátor Novák nech napíše, kedy dostal na Slovensku maďarský starosta pokutu za to, že používa maďarčinu.

Nech dezinformátor Novák povie, či v oblastich, kde je 20 a viac percent obyvateľov ruskej ) národnosti, je úrad povinný zabezpečiť zdarma preklad úradných listín do ruského jazyka, ak o to občan ukrajiny požiada. Lebo na slovensku je toto právo menšinám (nielen maďarskej) garantované zákonom.

Na slovensku sa smie požívať jazyk národnosti v úradnom styku oficiálne, je to podmienené percentom národnosti v danej obci.

Novák je klamár a dezinformátor.

Novák, so svojim dezinformačnám Nelez.cz sem nelez.

Blbec Novák, choď do Komárna, Dunajskej Stredy na úrad a potom pochopíš, aký si blbec, keď tu šíriš takéto očividné klamstvá.

Dne 1. července 2021 prezident Zelenský, který vyzbrojil „nacionalistické“ polovojenské oddíly a odmítl plnit minské dohody, vyhlásil zákon č. 38 „O původním obyvatelstvu“ [2]. Tento zákon zaručuje výkon práv Tatarů a Karaimů (tj. Židů, kteří neuznávají Talmud), včetně práva mluvit svým jazykem, nikoli však práva Slovanů. Ty totiž neexistují. Nejsou chráněni žádným zákonem. Jsou to Untermenschen, podlidé. Bylo to poprvé po 77 letech, kdy byl na evropském kontinentu přijat rasový zákon.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1616-20#Text

Tito lidé si říkají „nacionalisté„, ale vůbec ne v tom smyslu, jak to chápeme my. Tvrdí, že jsou skutečnými Ukrajinci skandinávského nebo protogermánského původu a ne Slovany jako Rusové. Hlásí se ke Stepanu Banderovi [1], vůdci ukrajinských kolaborantů nacistů, pro Francouze ze symbolického hlediska ekvivalentu Philippa Pétaina, ale především Josepha Darnanda a vojáků francouzské SS divize Charlemagne. Ukrajinci, kteří se dosud nepovažovali za skandinávské a protogermánské na jedné straně a slovanské na straně druhé, je nazývají „neonacisty„.

L. Novák 29.11.2022 12:44

Experti hledají možnosti, jak soudit Putina za agresi na Ukrajině. Zatím tápou

Bez podpory Valného shromáždění OSN by bylo právně obtížné ustanovit tribunál pro vyšetřování ruské agrese proti Ukrajině. V jurisdikci Mezinárodního trestního soudu (ICC) je vyšetřování genocidy, válečných zločinů a zločinů proti lidskosti se souhlasem státu, na jehož území byly tyto činy údajně spáchány. Soud ale nemůže vyšetřovat „zločin všech zločinů“, tedy zločin agrese, pokud s tím nesouhlasí jak napadený stát, tak agresor.

https://www.lidovky.cz/svet/vladimir-putin-valka-rusko-ukrajina-zelenskyj-valecny-zlocin-mezinarodni-tribunal.A221129_104132_ln_zahranici_hma

L. Novák 29.11.2022 12:42

Slovenský DEBIL a DEZINFORMÁTOR Boháček a jeho DEZINFO weby jako necenzurovanapravda.cz Rv!!

Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti

https://www.nelez.cz/

P. Vychodil 29.11.2022 12:33

šulínku, ale no tak,od kdy se v dnešní době trollové tak musí chránít? ve vesnické hospodě, čuráčku, by tě porovnali jinak...

M. Boháček 29.11.2022 12:30

No kto by to bol povedal, že kto je pánom na Ukrajine? Kto vlastní farmafitmy? A väčšinu spoločností, vrátane mainstreamových?

Ano, je to BlackRock, kdo uzavřel dohodu s ukrajinskou vládou, podle níž má tento investiční gigant, jehož najdeme mezi vlastníky 90% nadnárodních korporací, podpořit ukrajinskou ekonomiku.

https://www.kmu.gov.ua/en/news/ministerstvo-ekonomiki-ukrayini-pidpisalo-memorandum-iz-najbilshoyu-investkompaniyeyu-svitu

https://necenzurovanapravda.cz/2022/11/blackrock-ziskal-do-svych-sparu-ukrajinu-ma-se-udajne-podilet-na-jeji-hospodarske-obnove/

L. Novák 29.11.2022 12:27

Pan Ziegler a jeho přesný zásah, viď? ;-D

Za války bys visel na kandelábru!

L. Novák 29.11.2022 12:24

Slovenský DEZINFORMÁTOR M. Boháček spolu s dalšími Putinovými slouhy nás tady cvičí ze "svobodného užívání mateřského jazyka". ;-D Jak vypadá od roku 2009 platný JAZYKOVÝ ZÁKON Slovenska si lze snadno dohledat. Jen namátkou:

ÚŘEDNÍ neboli STÁTNÍ jazyk je jazyk stanovený zákonem pro komunikaci s úřady, včetně školství. Pro podání žádosti a její vyřízení je to vnější jazyk, pro komunikaci mezi úřady navzájem a uvnitř úřadu je to vnitřní jazyk. V laickém pojetí je úřední jazyk ten jazyk, kterým se na území daného státu převážně komunikuje. ...

https://cs.wikipedia.org/wiki/%C3%9A%C5%99edn%C3%AD_jazyk

Zákon o státním jazyce (Slovensko) ... https://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1kon_o_st%C3%A1tn%C3%ADm_jazyce_(Slovensko)

Slovenský prezident podepsal kontroverzní jazykový zákon ... https://jazykofil.eu/2009/07/slovensky-prezident-podepsal-kontroverzni-jazykovy-zakon/

Nespisovná slovenština až za pět tisíc eur ... https://archiv.hn.cz/c1-37834110-nespisovna-slovenstina-az-za-pet-tisic-eur

Kritizovat Ukrajinský jazykový zákon v této souvislosti může jenom dement postižený ztrátou paměti. :-P

Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti

https://www.nelez.cz/

M. Šejna 29.11.2022 12:24

Takže znovu:

co tam ty České legie dělaly? Jak se tam dostaly?

F. Navrátil 29.11.2022 12:18

Pane Nováku, vy tedy tvrdíte, že za první republiky nebyla němčina úředním jazykem v obcích, kde bylo 20 a více procent obyvatel německé národnosti? Pak vás tedy skutečně lituji. Vulgárně se vyjadřujete k problému, o kterém bohužel nemáte ani základní znalosti.

K. Křivan 29.11.2022 12:08

Ano, český národ má tebe a pár jiných. Tebe netřeba mást. Zmatený jsi víc než dost. Chudáčku !

L. Novák 29.11.2022 12:05

Čo robí Rusko na Ukrajine, ty slovenský ****t? ?Rv!!

Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti

https://www.nelez.cz/

K. Křivan 29.11.2022 12:05

Nemám riblové konto v Rusku. Nás Putin platí zlatými rubly. Přímo do bankovního safu na Bahamách. Přes Vánoce tam poletím. Až budeš mrznout u radiatoru, vzpomeń si. jak se válím v teplém moři. Třeba pukneš závistí..

L. Novák 29.11.2022 12:03

Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti

https://www.nelez.cz/

L. Novák 29.11.2022 12:02

Putinův DEZINFORMÁTOR M. Boháček jako obvykle...Rv !!Stačí se podívat, co platí na Slovensku...

V Česku máme taky ÚŘEDNÍ JAZYK češtinu a ne slovenštinu, a co se dělo na Slovensku kolem jazykového zákona, si lze snadno dohledat na Internetu:

Slovenský prezident podepsal kontroverzní jazykový zákon

Slovensko novelizovalo zákon o státním jazyce, který bude od 1. září vynucovat správné používání slovenského jazyka pod pokutou až 5.000 eur. Dotčeny budou státní orgány, územní samosprávy, obchody, restaurace, školy, média.

Čeština může být jako uznávaný srozumitelný jazyk podle mezinárodní smlouvy i nadále používána ve stejném rozsahu jako doposud. Z ulic mají naproti tomu zmizet nápisy jako Fast food. Do problémů se mohou dostat také prodavači popcornu (správně slovensky ‚pukanec‘). Televizní vysílání pro menšiny mají být povinně otitulkována nebo simultánně tlumočena do slovenštiny. Také všechna veřejná oznámení musí být uveřejněna ve slovenštině a komunikace úřadů v jiném jazyce než slovenštině může být pokutována.

https://jazykofil.eu/2009/07/slovensky-prezident-podepsal-kontroverzni-jazykovy-zakon/

Nespisovná slovenština až za pět tisíc eur

https://archiv.hn.cz/c1-37834110-nespisovna-slovenstina-az-za-pet-tisic-eur

Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti

https://www.nelez.cz/