9.5.2024 | Svátek má Ctibor


Diskuse k článku

ČÍNA: Plameny v Tibetu

Českou politiku i veřejnost štěpí postoj k Číně a dalajlámovi. Tedy, přesněji řečeno, k dalajlámovi coby oficiálnímu hostu na českém ministerstvu kultury.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Gramblička 10.11.2016 9:58

Re: Jiný kraj - jiný mrav.

...tak vás budou muset sundávat ze stropu, jó to známe. A co jste tím chtěla říci?

R. Langer 10.11.2016 12:54

Re: Jiný kraj - jiný mrav.

Že dělat čínským komoušům užitečného idiota nadnáší prakticky úplně stejně. :-)

R. Langer 10.11.2016 12:53

Re: Jiný kraj - jiný mrav.

A to jste vyčetl z té čínské komoušské příručky, nebo jste někde studoval historii Tibetu? Já bych si to tipl na to první, že mám pravdu?

Š. Hašek 10.11.2016 13:15

Re: Jiný kraj - jiný mrav.

Jest to na netu, pane Langere.

Tibetská historie jest zajímavá, osobně se divím Vaší podrážděné reakci, když - opakuji, na stránkách si to snadno najde každý maturant. Zkuste jen "Tibet 1950". Po pár kliknutích budete možná číst i déle než jen minutku. Od Mlejnka to samozřejmě nečekám, ten má "rád šuplíky bez kostlivečka vzadu".

A vůbec jsem nečekal, že pouhá zmínka o historických faktech nějaké země má nějakou spojitost s komoušskými příručkami. Takové oslí můstky tady používá paní N.

R. Langer 10.11.2016 13:29

Re: Jiný kraj - jiný mrav.

Ano, jestli si pod pojmem "historie Tibetu" představujete cosi teď vygoogleného na internetu, tak to je pro mě dost problém.

F. Houžňák 10.11.2016 13:22

To je ten pokrokový atheismus,

tihle lidé všechno vědí, všechno umějí a všude byli třikrát. Taky kdo s nimi nesouhlasí, je placený Putinem, z Číny a ze Severní Koreje, tedy třikrát, až je úplně přeplacený.

R. Langer 10.11.2016 13:30

Re: To je ten pokrokový atheismus,

Já nejsem ateista, já jsem pohan. To je trochu rozdíl.

F. Houžňák 10.11.2016 13:54

No, to jistě je, a u kterého to pohanského

směru pohaníte, smím-li se zeptat?

R. Langer 10.11.2016 14:29

Re: No, to jistě je, a u kterého to pohanského

To není nijak podstatné.

F. Houžňák 10.11.2016 14:59

Aha, takže si jenom vymýšlíte,

to jsem si mohl myslet. Bojovníci za Tibet už bývají takoví.

K. Janyška 10.11.2016 8:59

A mohou za ní Tibeťané.

Kdo jiný ? Dzp.

J. Brunner 10.11.2016 1:47

Jděte s tím Tibetem

Stejně je Vám to fuk, jen se pokrytecky tváříte.

T. Vodvářka 10.11.2016 5:37

Re: Jděte s tím Tibetem

Problémem některých lidí je posuzovat ty druhé vlastní optikou. Ta vaše poznámka má poměrně solidní výpovědní hodnotu o vás, pane Brunnere, nikoli o autorovi článku.

Přeji hezké zažívání v teple u televize s nějakým přiblblým seriálem.

P. Rada 10.11.2016 7:42

Re: Jděte s tím Tibetem?

Dávám Vám zapravdu. To co pan Bruner udělal je ale příkladné předvedení toho, jak se většinově chová konzumní společnost. Její podstatou je spotřeba ucpávající ústa a zatemnující mysl.

Co jsem si v poslední době koupil bylo často púvodem s Čímy. Počínaje elektrokolem, přes solární panely až po burské oříšky s Kauflandu... Přitom o zemi původu se spotřebitel často vybírající podle ceny hned nedoví. Často se totiž podstatou výrobku stávají díly a konstrukční součástky které se jen před prodejem kompletují někde poblíž místa distribuce a na krabici proto najde jako zemi původu už jen EU a pod.

Obdobně pokrytecky jak ke zboží s Číny se ale pravidelně chováme k ropě a plynu s Rusa či sředního východu a také tomu ve velkém pašovanému s IS přes Turecko.... a tomuto obchodu zajištuje EU satelitní komunikační kanály.

Pokrytecky nechceme vidět co dnes často vězí za obchodními praktikami - tedy drancovačky přírody, otrockou práci až krvev - jedněm by to kazilo špinavý kšeft - jiným rušilo relativní pohodu.

J. Lepka 10.11.2016 8:15

Re: Jděte s tím Tibetem?

Už máte na přívodním kabelu filtr znemožňující ošklivé jaderné elektřině (ta z uhelek teď zrovna fuj není, tam CO2 nevadí, to vadí jen u aut a domovních kotlů, že ?) napájet vám počítač ???

P. Dvořák 10.11.2016 0:35

Klíčemi se bude cinkat u nás

nebo musíme do Tibetu?

O. Zuckerová 10.11.2016 12:49

Re: Klíčemi se bude cinkat u nás

Ježišmarjá když něčím tak KLÍČI!!!

P. Dvořák 10.11.2016 13:00

Re: Klíčemi se bude cinkat u nás

Ježišmarjá!

U nás se normálně říká "klíčama", takže se, ježišmarjá, nedivte, že člověku se z té hovorové řeči něco přenese a ne vždy se v rychlosti vyjadřuje jako v Ústavu pro jazyk český.

ppd

F. Houžňák 10.11.2016 13:24

Klíčemi podle vzoru rýčemi, viz

tvorba známého šoumena Mládka. Neznáte?

J. Tachovský 10.11.2016 13:54

Re: Klíčemi se bude cinkat u nás

Abyste se nehadali, budeme zvonit klicimami