19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

CHORVATSKO: Návrat ke kořenům

Tři čtvrtiny Chorvatů se v referendu vyjádřily pro ústavní dodatek, kterým se manželství charakterizuje jako "životní svazek muže a ženy". Chorvati tak hlasovali přesto, že vláda i drtivá většina médií byly proti. Hlavní noviny vycházely před volbami s titulními stranami s velkým Hlasujeme proti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Horáček 6.12.2013 13:18

Re: Referendum po vzoru Švýcarů

Co přesně udělali Chorvati v popsaném případě špatně?

I. Dekyský 6.12.2013 17:37

Re: Referendum po vzoru Švýcarů

Úplně všechno Pane. Především hlasovali podle svého přesvědčení, svědomí ale i zdravého rozumu (je tu snad někdo, kdo se domnívá, že rodina je něco jiného?) a nesplnili přání (příkaz) Nejvyššího Sovětu v Bruselu.

P. Podešva 6.12.2013 10:56

šedá masa

I přes dílčí neúspěchy jsou levičáci ve vykořeňování tradic a vyrábění z lidí jednu velkou, šedou, snadno ovladatelnou masu dobří. Navíc si to platíme, dělají to za naše peníze, někdy i za ty, které jsme ještě nevydělali.

M. Šejna 6.12.2013 10:41

Chorvaté by měli ústavu doplnit

měli by doplnit ústavu o další zásadní postuláty. Nejen, že manželství je svazek mezi ženou a mužem, ale i to, že žena rodí děti a že muž má penis, nebo že oběd je v poledne a večeře večer. Dále by měli do ústavy doplnit, že důchodce je ten, kdo je v důchodu a že dítě má chodit do školy a poslouchat doma rodiče. Do ústavy by měli dát i sdělení, že mrtvý je ten, kdo umřel, a novorozencem je ten, kdo se narodil.

Těmito texty by konečně byla ústava Chorvatska kompletní a zabránilo by se tak různým euro-unijním politicko-korektním výkladům.

M. Prokop 6.12.2013 10:52

Re: Chorvaté by měli ústavu doplnit

To už by skutečně dosáhli pravé EUnijní dokonalosti.

To jste opsal ze směrnic soudruhů v Bruseli?

P. Podešva 6.12.2013 11:01

Re: Chorvaté by měli ústavu doplnit

Ještě by tam mohli doplnit toto:

"Nic není v životě lidském jisté, jenom smrt. A to, že v Evropě bude nastolen šťastný řád, šťastná Evropa a smrt jsou jediné dvě jistoty, které my lidé máme!" - Karel Kopfrkingl

R. Langer 6.12.2013 12:11

Re: Chorvaté by měli ústavu doplnit

Chvilku jsem musel přemýšlet, odkud to znám, ale sedí to dokonale...

P. Podešva 6.12.2013 13:13

Re: Chorvaté by měli ústavu doplnit

Sedí to skvěle. Zde to je i v takovém velmi povedeném klipu.

http://www.youtube.com/watch?v=22MB2NDgjzc

P. Vaňura 6.12.2013 13:39

Pane Šejna, jde o to, že se někdo

snaží uzákonit, že manželstvím může být i něco jiného, než vztah mezi mužem a ženou. A nevím, jak by šlo politicky korektně do všech "ostatních" definic přeložit větu "z našeho manželství se narodil syn Karel" což je prosím právnický termínus technicus."

B. Graf 6.12.2013 14:12

Re: Chorvaté by měli ústavu doplnit

Ano, pane Šejno, to by tam Chorvaté dát měli. A nejen oni. Protože jinak za pár let i tyto věci, které dnes každému - včetně vás - připadají samozřejmé, Nejvyšší sovět Evropského svazu zrelativizuje a rozmělní. Je to satanské spolčení mimořádně zlých lidí podporovaných širokou masou lidí trvale hloupých či dočasně zpitomělých proti zdravému rozumu, přirozenému řádu a především proti vůli a zákonům Božím.

D. Kazil 6.12.2013 10:05

v evropě je to divné

Povolíme registrované partnerství. A zároveň sem zveme muslimy, kteří jim pak urezou hlavy. Alespoň budou mít ty homosexuály hezky registrované a budou je moci likvidovat. Rozum mi to nebere.

J. Boleslav 6.12.2013 10:31

Re: v evropě je to divné

To je velmi zajímavý pohled. :-)))

R. Langer 6.12.2013 12:16

Re: v evropě je to divné

To je zcela reálný pohled vycházející z historie, odjakživa spousta nadšených budovatelů světlých zítřků nikdy nechápala, že s "novým řádem" přijdou pod nůž jako první. S hlavou v koši už potom bylo pozdě... ;-)

D. Kazil 6.12.2013 13:00

Re: v evropě je to divné

Bylo již někde řečeno, oni nám prodají provaz a mi je na něm pověsime.

R. Gramblička 6.12.2013 10:37

Re: v evropě je to divné

No jo. A když musulmani projevují nenávist vůči homo, je ticho po pěšině, když si otevřeme hubu my evropané, je oheň na střeše

D. Kazil 6.12.2013 10:41

Re: v evropě je to divné

O tom přemýšlím evropa jako aréna, kam dáme na hromadu idee které se mezi sebou nesnesou. Jak to asi dopadne?

M. Prokop 6.12.2013 10:54

Re: v evropě je to divné

Můžeme se vsázet, zda bude dříve průser z této politiky nebo z té ekonomické.

Nadějné jsou obě možnosti.

M. Prokop 6.12.2013 10:53

Re: v evropě je to divné

O tom velmi správně pojednává třetí odstavec článku.

M. Hoblík 6.12.2013 12:14

Re: v evropě je to divné

Mám několik přátel, kteří vyznávají islám, ani jeden není takový osel jako D.Kazil.

R. Langer 6.12.2013 12:20

Re: v evropě je to divné

Samozřejmě, jsem si naprosto jistý že vám potvrdili, že jim homosexuálové vůbec nepřekáží. Koneckonců, v muslimských zemích se ani nevyskytují, a kdo ví, jak je to vlastně u nás. :-D

D. Kazil 6.12.2013 12:51

Re: v evropě je to divné

Když ptáčka lapají pěkně mu zpívají. Mám taky přátele mezi muslimy ale vědí že až dojde na lámání chleba, budu za hledí pušky na opačné straně než oni.

J. Lepka 6.12.2013 9:44

Rozvodovost

Jak jsem tak postřehl z denního zpravodajství, tak světové homosexuální špičky, se stejným tempem rozvádějí jako berou, všechna čest vyjímkám. Tak proč tak hanlivé odsudky vůči Chorvatům, když si chtějí jen redukovat rozvodovost ?

S. Netzer 6.12.2013 9:50

Re: Rozvodovost

"Redukovat rozvodovost" dodatkem k ústavě?

M. Kosejk 6.12.2013 9:58

Re: Rozvodovost

A neplatí v ČR podobná statistika i u hetero-manželství? :))))

J. Lepka 6.12.2013 15:45

Re: Rozvodovost

Samozřejmě,je to zhruba stejné.

S. Netzer 6.12.2013 9:16

Navrhuji

paušální zákaz všech menšin.

Nejdůsledněji se s problémem menšin vypořádalo nacistické Německo. Proto je název tohoto článku - "Návrat ke kořenům" - velmi výstižný. Ustašovské Chorvatsko totiž v řešení problému menšin v ničem nezaostávalo za svým velkým bratrem.

R. Gramblička 6.12.2013 9:36

Re: Navrhuji

Čekal jsem, co z vás vypadne a nezklamala jste. :-P

S. Netzer 6.12.2013 9:44

Re: Navrhuji

Čekala jsem, že se na mně přilepíte bez jakékoli věcné připomínky. Nezklamal jste. :-P

R. Tesařík 6.12.2013 10:00

Re: Navrhuji

z vás lezou strašný hovna , vy duhová  vílo.

R. Gramblička 6.12.2013 10:39

Re: Navrhuji

já jen, že váš příspěvek je mimo mísu