1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

CESTOVÁNÍ: Neobjevené Polsko

Bratislavu je třeba jednou za čas vidět. Protože pokud vynecháte třeba dekádu, už byste ji nepoznali. Rozvíjí se až překotně. Staré město pulsuje na plné pecky, až do rána jsou plné bary a hospody, kolem nich korzují dvojice či trojice nohatých dívek, vystavujících své luxusní modely i něco navíc. Nejlíp je ale v Měšťanském pivovaru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ryba 21.8.2013 15:11

můj milý deníčku, musím se ti svěřit...

P. Khail 21.8.2013 10:18

Trochu

mi to nesedí  časově "Šest dnů, 2384 km, 4 státy, 11 měst, 15 hospod, 3 pivovary, 2 přehrady, 1 jeskyně a jeden hřbitov" i fakticky. Které jsou ty další dva státy kromě Slovenska a Polska? 400 km, 2 a půl hospody a 2 města denně - to lze opravdu stihnout, prohlédnout a zažít?

P. Götze 21.8.2013 11:59

Re: Trochu

Rekl bych Cesko a Madarsko (kdyz ty jeskyne konci az v Madarsku).

P. Khail 21.8.2013 15:41

Re: Trochu

To je jako bych byl u Dunaje v Passau a tím pádem i ve všech zemích kudy protéká. A o žádné návštěvě v Česku zmínka není.

P. Götze 21.8.2013 16:00

Re: Trochu

Je mozny, ze autor clanku predpoklada aspon zakladni vysi inteligence ctenare, co ja vim. Pritom proste stacilo napsat, ze nemate rad Jakla.

P. Khail 21.8.2013 17:16

Re: Trochu

Když někdo napíše nesmysl a mně se to nezdá, mám napsat, že autora nemám rád? To zrovna ta vaše výše asi nebude nic moc.

V. Novák 21.8.2013 18:07

Americkým stylem "Pokud je dnes úterý, musíme být v Belgii"

jistě. Ale mimo Ameriku bych se tím nechlubil...

Ovšem smyslem článku nebylo popsat spatřené, anóbrž vynadat "čecháčkům" - a to bylo splněno, Jekyll si může odškrtnout čtvereček do modrého života.

P. Eugel 21.8.2013 8:41

Tedy tam, kde Češi moc silní v zeměpise nejsou.

Tohle hromadne odsuzovani je vazne na par facek. V redakci bude, pravdepodobne muj e-mail. Spojte se se mnou a rad Vam je prijedu dat. Kdyz necemu nerozumim a neco neznam, tak vubec neni jiste, ze to postihlo kazdeho.

P. Válek 21.8.2013 7:23

No vidíte

jěště to více propracovat a máte téma, které by Vám sedlo. Nazval bych to "Moje cestovatelské pohledy z rychlíku", ale pozor na ty pivovary a hostince, ať tam nechytnete virózu.

T. Czernin 21.8.2013 7:01

Co si Poláci myslí o Češích?

Že jsou to zbabělí a líní Švejci. A co si myslí Češi o Polácích? Vůbec nic...

A. Reček 21.8.2013 12:12

Re: Co si Poláci myslí o Češích?

Pane Czernine máte hodně pravdy.  Jezdím tam z Beskyd často za známými a skutečně z Čech málo lidí ví něco skutečného o Polsku. Zvláště o jejich historii téměř nic. Na Moravě a Slovensku je pohled na ně podstatně jiný. Bohužel po první válce Praha, tedy naše politické vedení s T.G.M. na čele, zcela Polsko přehlížela. Brala je za něco méně hodnotného.  A tento tehdejší postoj našich politiků zůstal zafixován mezi lidmi v Čechách dodnes. 

J. Kanioková 21.8.2013 20:17

Z Beskyd ?

P. Sulc 21.8.2013 3:51

Skoda, ze jste zapomel doma fotoaparat, jakykoliv, chemicky nebo elektronicky.

P. Maleček 21.8.2013 3:13

A co to příště projet střízlivej?

A zapomněl jste dodat: to vše financováno z výroby ošizených nebo přímo jedovatých potravin s obřím ziskem prodávaných Čechům zblblých duem vašich oblíbenců, tj. Klausem a Zemanem.

A. Richter 21.8.2013 5:54

Re: A co to příště projet střízlivej?

Maleček, Maleček! Řek bych, že zblblý babišovýma pomluvama schopnější konkurence jste Vy.

.... *8-(

H. Lukešová 21.8.2013 1:09

Město Lublin je také smutně proslulé. Nedaleko tohoto města nacisté zřídili vyhlazovací tábor Majdanek k účelu vraždění lidí "nehodných života"...