6.5.2024 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

BREXIT: Los Polakos a normalizovaná Evropa

„I nastalo divení převeliké a porovnávání, protože všichni dostali stejně...“ (4/2 Přijď království tvé - Podobenství o dělnících na vinici; Katecheze)

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Houžňák 4.7.2016 13:25

Je vidět, že vás krmili

výhradně vtipnou kaší, takže jste zmocněl do veselé kopy. Nicméně Havel zůstává zlodějem i tím ostatním, jak jsem byl psal.

L. Němec 4.7.2016 12:22

Re: Jemu ne, ale mně, zkuste před tím, než začnete

Furt jste mi, pane Houňák, neodpověděl, jak to bylo ten den s kakáním.

Mám ve Vysočanech takovou malou poradnu pro vzteklouny, geniály a nazlobence, račte nás navštívit, pane Houňák, ceny mírné a doneste si ranní moč, abychom věděli, na čem jste.

E. Erat 3.7.2016 22:20

Re: Los Polakos, ten výraz neznám

Tak to jste měl kliku na slušné lidi. Služby cestovky byly OK. Když jsem si stěžoval delegátce na dvojí přístup, tak šla hned za ředitelem hotelu, a asi mu dala kouřovou, takže od té doby bylo vše v pořádku.

M. Prokop 3.7.2016 21:51

Re: Autor nalil Čechům čistého vína

Mertlů?

M. Prokop 3.7.2016 21:49

Re: Los Polakos, ten výraz neznám

V tom privátě. Malý rodinný penzionek. Němci, Rakušáci, Češi, žádné rozdíly v přístupu.

E. Erat 3.7.2016 21:42

Re: Los Polakos, ten výraz neznám

A kde a jak jste se stravovali ?

M. Prokop 3.7.2016 20:45

Re: Los Polakos, ten výraz neznám

Já byl v privátě a tam vše OK.

Ale neplatil jsem předem a cestovce, ovšem.

M. Prokop 3.7.2016 20:43

Re: pro pana Boušeho i pana Mertla - NATO je svazek spojenecký

To bude moc složitý, na oba.

Jen na každého jinak.

F. Houžňák 3.7.2016 20:42

Jako odpověď na "Brexit" chce EU zavést

"skutečnou celoevropskou vládu", čímž se celý problém elegantně vyřeší a důvěra občanstva v EU prudce vzroste. Celoevropská vláda bude řízena a kontrolována Evropským parlamentem. Vymyslel to Velký Evropský Vůdce knihkupec bez maturity Schulz, který je shodou okolností i předsedou Evropského parlamentu: http://goo.gl/vktW3b.

V. Braun 3.7.2016 20:05

Re: Začínají se slétat ... :-))))

Nikoli, pouze "kvalita diskuse" nějak chybí. Nebo najdete přízpěvek pí Netzer, kde si stěžuje na ubližování? Já jsem takový neviděl. Takže nějaký věcný argument by nebyl?

V. Braun 3.7.2016 19:53

Re: Tlučte staříky -

Volba pro Brexit silně koreluje se starší populací. Čím vyšší úroveň vzdělání tím vyšší podpora EU.

Než mne pan Schwarz nařkne z fabrikace tak uvádím, že to nejsou moje věty, ale titulky z The Telegraph

http://www.telegraph.co.uk/news/2016/06/24/eu-referendum-how-the-results-compare-to-the-uks-educated-old-an/

R. Brzák 3.7.2016 19:33

pro pana Boušeho i pana Mertla - NATO je svazek spojenecký

zatímco EU je mocenská organizace. V NATO jsou jeho členové vedeni k odpovědnosti za svou bezpečnost, tento svazek tedy odpovědnost - a nutně i svobodu - posiluje. EU naopak odnímá stále více odpovědnosti z rukou národních států, nutně tedy i snižuje svobodu...

I. Mertl 3.7.2016 18:55

Re: Autor nalil Čechům čistého vína

Hm, 5%

T. Kohout 3.7.2016 18:55

je to jinak -

Pakistán, Indie atd = jsou členové Britského společenství národů. Polsko atd nejsou. Cítíte ten rozdíl? Pokud ne, zkuste se nad tím zamyslet, něco si načíst. Britské společenství národů bylo dávno před nějakým novotvarem EU.

Čili z britského pohledu je 1. UK, 2. Commomwealth, 3. EU.

Nyní nějací lidičky, jen proto že jsou bílý, chtějí přeskočit to 2., ale to nejde.

T. Kohout 3.7.2016 18:45

Re: Je to tak pane Vlku,

Lidi z jejich kolonií byly součástí jejich říše a tudíž to byli téměř jako vlastní lidi. Spousta Indů se nastěhovala do Anglie a měla tam rovná práva. Ale do USA takoví lidé volně nemohli, museli mít viza.

T. Kohout 3.7.2016 18:39

Re: Los Polakos, ten výraz neznám

Myslím, že je to individuální. Nevzpomínám, že bych v jakékoli zemi měl nějaký problém (v Rusku jsem ovšem nebyl a zřejmě u toho i zůstane). Nejlepší je USA či Kanada, tam se cení jaký jste a ne odkud jste (i když to bývá první otázka). Samozřejmě, jste-li ušmudlaný zamindrákovaný chudáček, budete mít problém všude. To není otázka národnosti, ale individuality.

T. Kohout 3.7.2016 18:30

Re: Britove s jejich tridni minulosti

Hodně záleží na tom, jak jste bohatý. Jste-li dostatečně bohatý, tak s vámi i ti quebečani mluví s úctou. Taky na člověku nesmí být vidět, že by se cítil nějak zamindrákovamý svým "původem". Naopak hodně pomáhá, když je z něj mimoděk vidět, že se považuje za mírného nadčlověka. Pak na vás nikdo nemá. To se ovšem těžko dá naučit, to v člověku musí být, aby to fungovalo.

Z. Rychlý 3.7.2016 18:04

Re: Je to tak pane Vlku,

S tím zcela souhlasím. Stihl jste to v jednom odstavci. :-)

J. Kanioková 3.7.2016 17:56

Souhlas s článkem,

a nejenom mnozí rodilí Britové mají EU plné zuby, ale přidali se i ti, kterým evr. imigrace vadí, ti se obávají o své zájmy -

Byli jsme tu první, Evropany nechceme, říkají pákistánští voliči brexitu - http://zpravy.idnes.cz/nekteri-pristehovalci-hlasovali-pro-brexit-fz4-/zahranicni.aspx?c=A160702_124849_zahranicni_mlb#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main

Už jen u V.B. je zřetelné, jak problematické je soužití lidí či etnik rozdílných zájmů..

Že si toho dřív ta bruselská šlechta nevšimla? Ignorovala takový problém ? No jo, když právě oni jsou značnými příznivci multikulti a odpůrci "národních států".. To oni sní o "politickém superstátu Evropa".. Debilové..

F. Houžňák 3.7.2016 17:56

Obojí.

R. Fiala 3.7.2016 17:32

Tak už i pan Vlk

přišel na to, že Němci zůstávají evropským škůdcem č. 1 a nesnesitelnými merkelovskými sluníčkáři, zato obyčejní Angličané jsou nepřiměřeně nafoukaní a dosti tupí šovinisté.

E. Erat 3.7.2016 17:07

Re: Los Polakos, ten výraz neznám

Tak např. byli jsme tam (Brela) s britskou cestovkou Thomas Cook, první zahraniční cestovka v té době v Praze na Národní. Tříhvězdičkový hotel, polopenze. Když jsme se jeden večer opozdili na večeři a přišli cca v 20.00 hod., tak už polovina "švéďáků" byla prázdná. Takže jsem šel za tím místním vedoucím, a ten mi řekl, že máme holt smůlu a musíme chodit dřív. Cca v 21.00 hod. se vrátila skupina Němců z výletu, a najednou byly "švéďáky" doplněny na 100 %. Když jsme se bavili později s některými Němci tak uvedli v podstatě stejnou cenu jakou jsme zaplatili za pobyt, let atd. my. A to nemluvím o tom, jak na Čechy i na nás večer při procházce pokřikovali místní číšníci z hospod, jo Češi, ti nemají ani na špagety a zmrzlinu. Nikdy více ustašovce, je tolik krásných míst na světě, tak proč se nechat ponižovat.

J. Schwarz 3.7.2016 17:05

Re: Je to tak pane Vlku,

No, já si ze článku pana Vlka odnesl že Britové nebyli ani tak proti "Polákům" jako proti muslimům a černejm, jen to nesmějí dát najevo a "poláci" se stali náhradním objektem. A i tak mám dojem, že nevadí ani tak "Poláci" jako východoevropětí cikáni co jsou bráni jako češi, poláci, rumuni... navíc vinu má hlavně Brusel vynucováním svého "sociálního systému". On každý národ má svou mentalitu i způsoby jak si chránit svoje. Tak třeba Němci s Rakušáky postavili sedmiletou bariéru pohybu pracovních sil a dnes si chrání trh tak, že nutí například zahraniční dopravce platit zaměstnance stejně jako němce... Britové jsou jiní, umožnili východoevropanům pracovat v Británii neomezeně se zamlčeným předpokladem, že ten co najde práci zůstane a ten, co nenajde zase vypadne. Když do toho / krom "nevládních lidskoprávních organizací" a "pomáhajících" právníků / hodí vidle ještě Brusel vnucováním kontinentálního "sociálního systému" který do británie natáhne desetitisíce vyžírků je neštěstí hotové...

J. Schwarz 3.7.2016 16:54

Re: Tlučte staříky -

To byl hezký pokus vyfabrikovat hranici mladí progresivní pro EU - staří blbci pro brexit. Ve skutečnosti byly pro EU vyžírky, dojiči fondů a dotací, doktoři nesmyslných oborů kterým se v Evrpoě čertví proč říká "vzdělanci" , za odchod "burani" kteří to těm rozjuchaným progresivistům všechno platí a už toho mají dost...

V. Vaclavik 3.7.2016 16:39

Britove s jejich tridni minulosti

tedy s minulosti aristokratickou, maji opovrzeni, ci aspon dani najevo ze je clovek neco mene, jen milimetr pod kuzi.

A do znacne miry to plati pro celou Zapadni Evropu. Proto je pro emigranta vzdy lepsi Amerika, nebo Kanada, kde takove rozdily nejsou (mluvim o realnem zivote ve styku s lidmi, nikoli o oficialni politicke korektnosti, ktera funguje za morem stejne jako v Evrope).

V Kanade jistou vyjimkou je francouzsky Quebeck, kde starousedlici sebe oznacuji jako 'suche vetve', oproti pozdejsi 'naplave'. Dluzno dodat, ze francouzsky Quebeck je z cele Kanady nejvice evropsky, takze vime, odkud ta povysenost tech starousedliku pochazi.

F. Houžňák 3.7.2016 16:37

Já rád hanobím ty, co si

to hanobení zaslouží.

F. Houžňák 3.7.2016 16:35

Jemu ne, ale mně, zkuste před tím, než začnete

psát odpověď, taky číst, na co vlastně odpovídáte. To pomáhá, ungemein, jak říkají Němci.

F. Houžňák 3.7.2016 16:33

Nevím, co je na mém konstatování hloupé, mám pro

každou z těch charakteristik věcné důvody, získané dlouholetým pozorováním dotyčného (a to ještě z dob, kdy disidentoval). Pan Reček se mnou může jistě nesouhlasit, ale hloupé moje konstatování není, leda tak by mohlo být nesprávné (což je, jak vidíte, čistě věc názoru). Co je na tom urážlivé, když třeba zloděje (pamatujete, 50-150 miliónů ukradených ze státní pokladny v kauze Chemapol) nazvu zlodějem a malicherného mstivého člověka (viz scéna o nepozvání Klause v opěvovacím filmu Občan Havel) malicherným mstivým člověkem? A jak můžu urazit mrtvolu, nechápu. Pokud se Havel cítí uražen, ať si stěžuje, na to snad nepotřebuje nějakou Břízovou, aby se za něj bila.

I. Koreň 3.7.2016 16:30

Re: Kdo chtěl v UK odejít z EU nejvíc, byli důchodci,

Na všem, co jste napsal, se shodneme. Jen bych dodal, že důležití jsme všichni stejně, společnost nemůže trvale fungovat ani bez zemědělců, ani bez bankéřů.

Tenhle thread jsem začal proto, že mě nadzvedlo autorovo srovnávání EU s normalizátory a výroky o tom, že EU podporují jen ti, kdo bezohledně těží ze systému. Nic z toho podle mě není pravda, nevím, jak na to autor přišel - frustrace? Paranoia?

Dokonce i v případě zemědělců EU nekomplikuje život lidí zbytečně a zadarmo: Zemědělské dotace po našem vstupu do EU výrazně vzrostly, ovšem vyžaduje se detailní vykazování způsobu obdělání ploch a chovů, aby se nedalo snadno podvádět, a dodržování kvót výroby určitých komodit, bez kterých by dotace vedly k přehánění (jako v ČR u solární elektřiny).

Pořád si myslím že důvodem brexitu, ale i nenávisti k EU u nás, není skutečné zlo přicházející z Bruselu, ale neochota zabývat se složitými důvody různých regulací a neschopnost nebo neochota úřadů a médií je lidem srozumitelně vysvětlit. Problém je, že spolupracovat s ostatními prostě není jednoduché, na rozdíl od jednoduchého odmítnutí spolupráce. Pro Brity brexit nejspíš nebude žádná katastrofa, ale pro malý národ mezi Německem a Ruskem by rozpad EU nebo vystoupení z ní byl jinačí průšvih.

L. Bouše 3.7.2016 16:20

Re: Autor nalil Čechům čistého vína

Nejsem si jistý, že jste na správné adrese, když proti americkému fašismu považujete za spojence Ameriku a proti bruselskému neomarxismu Brusel. Poněkud mi to připomíná troubu, který se několikrát spálil, ale pořád na ta kamna sahá.