30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

BREXIT: Johnson na cestě k další fázi klaunství

„Boris Johnson na cestě k vítězství“ pojmenoval politolog Alexander Tomský svůj oslavně lichotivý článek, přičemž z nějakého mně neznámého důvodu tam jaksi zapomněl podotknout to nejdůležitější, tedy skutečnost, proč nejen opoziční politici současnému premiérovi nedůvěřují a hlavně z čeho mají obavy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Tichý 29.10.2019 9:05

Opozice neduveruje Johnsonovi a proto ho chce dal nechat vladnout....

Johnson to dela dobre, skoda ze Mayova neodesla driv....

M. Valenta 29.10.2019 8:57

za vystupování/nevystupování

V. Klepetko 29.10.2019 8:57

My všichni včetně Britů. Lisabon, to už byl natolik pokročilý integrační krok, že bylo naprosto nezbytné současně představit jasnou vizi budoucího uspořádání (federace regionů nebo naopak stávajících států, institucionální řešení, atd.) Nebo s tím pokročilým krokem počkat. Ale i Britové ten Lisabon schválili! Tím ale vzniknul těžko řešitelný rozpor, ve kterém se nyní potacíme a že kterého vzešel i Brexit... IMHO.

Vidíte nějaké východisko? Věřím že by mohlo existovat, a nemuselo by být nutně destruktivní.

M. Prokop 29.10.2019 8:54

"Brexit je neštěstí ..." - já vždycky u neštěstí hledám příčinu. A brexit není příčina, brexit je následek.

M. Prokop 29.10.2019 8:53

Bez emocí to pan Mařák zřejmě neumí.

M. Prokop 29.10.2019 8:52

Vině za co?

J. Vintr 29.10.2019 8:50

"Fraška" s odchodem Británie z EU je zcela nepochybně v zájmu Bruselu. Odchod Británie je pro šmejdy, kteří EU vedou, velmi nebezpečný precedens. Ten psychopatický totalitní spolek by se po hladkém odchodu jednoho člena mohl velmi snadno rozpadnout. Nepochybuji, že za potížemi na britské straně stojí korupce. Při neomezených finančních a jiných možnostech bruselských pánů není jisté problém koupit si patřičný počet britských politiků, aby do bexitu mohli neustále házet vidle.

M. Prokop 29.10.2019 8:50

"což je patrně jeden z největších karambolů demokracie" - ale kdepak. Karambol demokracie by byl, kdyby někdo nedbal výsledku voleb nebo výsledku referenda. Pokusy o to jsou, ale spíš od britských eurohujerů, ne od Johnsona.

"Velká Británie bude nadále reptat a škodit v EU na věky věků " - když ona škodí hlavně ta macecha národů korupční EU, ne GB, ta to škodění vždy spíš brzdila. Pokud odejde, bude v tomhle chybět a sešup bude rychlejší.

"mnohokrát usvědčený notorický lhář" - o přínosnosti i škodlivosti lže kdekdo, stoupenci i odpůrci. Je to poměrně snadné, fungování EU je tak komplikované, že dopátrat se skutečnosti dá dost práce. Dle nátury to lze považovat za úmyslné nebo za průvodní jev neschopnosti dohody na důležitých věcech.

" naopak jsem stále více přesvědčen o tom, že brexit se opět bohužel neuskuteční ani letos a ani příští rok a ani za deset či za sto let," - možná jo, možná ne. Ta přibližně polovina Britů, která není s EUrosoudruhy a jejich bačováním (v Bruseli i v Londýně) spokojena, ze světa ani z Británie nezmizí. Ono je to stejně dost jedno, problémem EU není GB a její kverulantství, problémem je socialistická snaha řídit vše a udělat stát na území, kterému chybí politický národ eunijní.

M. Valenta 29.10.2019 8:31

A kdo je tedy podle Vás na vině?

J. Nevrkla 29.10.2019 7:58

Britský parlament dělá dobrou reklamu přímé demokracii. Britové snad nemohou být takoví ubožáci, jací se předvádějí v britském parlamentu.

I když si vlastně přestávám být jíst.

V. Klepetko 29.10.2019 7:52

Martine, jsi zřejmě zaslepen jakousi nepochopitelnou záští k Britům, která Ti brání ve vyhlédu. Jsou totiž jenom dvě možnosti:

- buď se Boris Johnson a celé exitové hnutí od počátku mýlí, a GB by měla být organickou součástí sjednocené Evropy, potom ty několikaleté průtahy dávají smysl, protože vytváří šanci pro druhé referendum a remain, a v tom případě bys měl vidět v každém odkladu novou pozitivní šanci,

- nebo má Boris pravdu (což si myslím), a EU v současnosti směřuje do natolik nesvobodné a nedemokratické podoby, že je to neslučitelné s tradicemi britského parliamentarismu, ze kterého vzešla celá naše západní Svoboda. V tomto případě je pro nás odchod Britů tragédií, ale pro ně - vysvobozením, a nezbývá nám než popřát jim (i Borisovi) s těžkým srdcem hodně štěstí.

To jsou racionální postoje. Ale ty řeči o "Brexitklaunech", to zní jako iracionální hádky zhrzené manželky při rozvodu, je to zatížené jakousi až nepřátelskou emocí, vyvolává to staré zapštklé duchy etnických rozbrojů! Jakoby z Tebe mluvil ten Tebou tolik zesmešňovaný "národovec" a říkal, ať už konečně vypadnou, vždyť to nejsou žádní autentičtí Evropani, pryč s nimi z Evropy !!:-)

K. Salajka 29.10.2019 6:46

Normální by bylo vládě, která neplní vůli parlamentu vyslovit nedůvěru a zvolit novou. Termín řádných voleb také není v nedohlednu. Mimochodem, jaké platy mají poslanci zvolení jako náhradníci za britské poslance EU?

Brexit je neštěstí , ale nejistota, která za chvíli bude trvat déle, než druhá světová, je ještě horší. Británie ztratila vliv v EU a Německo se stále více nafukuje, jako by v EU nebyli ti ostatní. Evropu nečeká nic dobrého. Málo píšete o svém Micronovi - to je také pěkný komik a lhář - ale nejspíš si jako Alsasan užíváte francouzské verze svobody 4. 0 .

S. Sidlichovsky 29.10.2019 6:43

Dovolte mi prosím ještě jednu poznámku.

Jasně, kapři si obvykle rybník nevypouští, ale ta převratná změna v názoru LibDem i SNP na nové volby má své dobré důvody. SNP: v lednu začne soudní proces s ex-předsedou SNP Salmondem (sexuální delikty) a jako svědek je předvolána i Sturgeon. Očekává se praní hodně špinavého SNP prádla. A LibDem? Ti se těší, že si ukousnou pořádný koláč z dosavadních voličů Labour, politika Labour je zmatečná. (Korunu tomu nasadil sám Corbyn, když řekl, že by v případě 2. referenda zůstal neutrální).

Prošel jsem cca 10 % z těch tisíců komentářů pod články k Brexitu v Telegraphu. Ani Boris nemůže být klidný, myslím, že doplatí na to, jak často rezignoval na svá tvrzení. Cummings má pravdu, "landslide" vítězství by konzervativcům zajistilo pouze nejdříve Brexit a pak volby. Dle těch komentářů by tak z 80 -90 % (dle kriteria "top comments") by byl příštím min. předsedou Nigel Farage.

(Už se asi opakuji, ale když se začali kandidáti na nového šéfa konzervativců rojit, podporoval jsem Owena Patersona a Priti Patel).

M. Mařák 29.10.2019 5:52

Podařilo se mu vyjednat novou brexit smlouvu, klobouk dolů, za to mu patří velké uznání. Zbytek je zatím totální katastrofa.

M. Mařák 29.10.2019 5:37

..., mimo realitu, kterou překrucujete....

M. Mařák 29.10.2019 5:35

Jen reálná fakta, Vy jste pro svou brexit zaslepenost stejně v oblacích a mimo realitu jako Tomský, kterou překrucujete stejně jako on na základě vaší společné touhy. I já si přeji, aby GB co nejdříve konečně vypadla z EU (z jiných důvodů, než Vy a Tomský) a přestala škodit evropské integraci. Johnson zatím projel, co mohl a i prosbu o odklad brexitu poníženě zaslal a mrtvý ve škarpě kvůli tomu pořád není, nebo co.

Co se týče předčasných voleb, jak sám víte, nic není jasné, neboť konzervativci nemají ani tu prostou většinu a podpora těch dvou opozičních stran není zatím stoprocentní.

S. Sidlichovsky 29.10.2019 5:31

Pravdu máte v tom, že to pozměňovaci návrhy mohou ještě nějak zkomplikovat. Uvidíme už dnes večer.

S. Sidlichovsky 29.10.2019 5:24

Když už Vás tu vidím - pamatujete si , jak jste mne přesvědčoval tady na NP o neškodnosti "level playing field" pro UK ? Zde máte, kam by to vedlo.

Verhofstadt (on je občas méně diplomatický a otevřenější):

"Nikdy nedovolíme, aby Johnson vybudoval nízko-daňovou ekonomiku s nízkým stupněm regulaci - Singapur na Temži".

We are not stupid! We will not kill our own companies, economy, single market. We will never accept ‘Singapore by the North Sea’,” he said after warning MEPs would veto any free trade deal that allowed Britain to stray too far from EU rules.

Co jiného s takovým parlamentem. Pro Brexit hlasovalo 406 constituencies (63 %) - proti 242 (37 %), u poslanců to bylo zcela obráceně - 160 pro Brexit (25 %), proti Brexitu 462 (75 %)

V. Braun 29.10.2019 5:07

Tak ještě uvidíme jak se to vyvine. Osobně velkou šanci volbám do vánoc nedávám. Četl jsem například zprávu, kde se psalo, že k novému navrhovanému zákonu mohou poslanci dávat pozměňovací návrhy, například aby volební právo bylo již od 16 let, a pokud projdou tak Johnson raději zákon stáhne. Tak uvidíme.

S. Sidlichovsky 29.10.2019 5:01

Kůpa nesmyslů jako obvykle. Nemá cenu s tím ztrácet čas. Stanovisko prof. Tomského je mnohem užitečnější.

LibDem i SNP vyslovily s novými parlamentními volbami souhlas - spor se vede jen o datum, Boris navrhl 12.12, LibDem i SNP žádají 09.12. (studenti jsou ještě na kolejích). A aby se labouristi úplně nezesměšnili (Labour žádají nové volby cca v týdenním intervalu od nástupu konzervativců), tak nové volby bude údajně podporovat i Corbyn. Nejpodstatnější je, že na rozdíl od včerejšího hlasování, kdy se pro návrh muselo vyslovit 2/3 poslanců - tzn. 434 (podle nesmyslného zákona z roku 2011), bude nyní stačit prostá většina.

Francouzi Vám pořádně vymyli hlavu.

J. Vobr 29.10.2019 2:14

BORIS JOHNSON POSTUPUJE ÚSTAVNĚ, I KDYŽ UK ústavu nemá !!!

;-O;-O;-O