7.12.2021 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Rehulka 24.2.2011 11:45

Článek velice zajímavý....

...výstižný a informativní.

Dovolím si jen nesouhlasit s několika větami - cituji : Spojené Státy byly v minulosti (a v řadě ohledů právem a spravedlivě)kritizovány za svoji politiku účelových koalic, typicky například za podporu afghánských mudžahidů proti SSSR v 80.letech, nebo za podporu Saddama Husseina proti Iranu.

To byla politika založená na umělém vyvolání chaosu, který bránil islámskému světu se politicky sjednotit.- konec citátu.

Myslím, že nikdo nemá za zlé U.S. a Britanii, že byli spojenci se Stalinem, proti Hitlerovi a přesto důsledky (pro nás) byly neveselé ! Amerika byla vždy označována za "světového četníka" (Ami go home!), ale když teklo do bot, Uncle Sam vždycky zachranoval. I za ten t.zv. chaos v muslimském světě, by měla být evropská civilisace Americe vděčná. Není ! Však to pozná ! Islam je s nějakou demokracií absolutně nesrovnaný a nesrovnatelný !

J. Kanioková 24.2.2011 10:08

Vynikající analýza

K. Kužel 24.2.2011 9:53

Pěkně mrazivý článek

Autor v závěru textu říká, že "...Rok 2011 bude jistě nezapomenutelný.... " Jsem přesvědčen, že se bohužel nemýlí.

www.karelkuzel.cz

K. Janyška 24.2.2011 9:36

Kdo neví nic o principech civilizace, neví nic o tom, proč se se dějě to, co se děje !

Je to emancipace od kmenových pravidel chování ! Je to individualizace a subjektivizace jednotlivců z účinků z obchodu ! Je to neustále se rozšiřující spontánní řád lidské interakce ! Dzp.