18.10.2019 | Svátek má LukášDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BLÍZKÝ VÝCHOD: Válka proti Hamasu je i válkou proti Íránu!Výpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 4, poslední: 15.1.2009 14:24, přehled diskusí

Děti ve válce:
Autor: Hanák Datum: 13.1.2009 11:24

Zažil jsem válku ještě jako dítě, a co mi zůstalo v paměti a co mi vždy při pohledu na TV záběry z Blízkého východu vyvstává před očima je skutečnost, jak naše rodiče - a především naše mámy - nejdříve a nejvíc chránili svoje děti. Naproti tomu v "Palestině" a okolí děcka pobíhají allahovým bojovníkům kolem nohou, hází kameny a čím se dá - aby nakonec zranění nebo i mrtví byly demonstrovány před objektivy TV kamer. Má to snad něco společného s plodností arabských žen? Jo to se pak dobře mluví o civilních ztrátách.

Re: Děti ve válce:
Autor: LJG Datum: 13.1.2009 12:59

Plodnost prababiček bývala také 8 až 12 dětí. Viz třeba Marii Terezii. V posmrtný život věřily také. takže to bude něčím jiným.

Re: Děti ve válce:
Autor: Elvíra Datum: 13.1.2009 13:31

V dobách našich prababiček umírala polovina až dvě třetiny dětí ve velmi mladém věku.Zdá se, že pal arabové vzhledem k dostupnosti léků nemají s nahrazováním problém

Re: Děti ve válce:
Autor: VLK Datum: 13.1.2009 14:20

Myslím, že v této větvi diskuse je skrytá velká pravda. Do věku bojovníků dorůstají ty děti, které za intifády házely na izraelské vojáky kameny. Mají od té dávné doby pocit, že jim se nemůže nic stát. Proto, ač jsem otcem dvou dětí, dětských obětí v Palestině litovat mi přijde mírně přehnané. Kdyby tehdy dostaly ti výtržníci pořádně na zadel, byl by teď klid.